PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie firmy kurierskie znacie?

Stasiektoja
22-01-06, 13:32
Znacie jakieś dobre firmy kurierskie, które przyjadą do mnie po paczkę, ale muszą mieć ceny rozsądne :? A może jakaś firma kurierska współpracuje z pocztą?

Szukam po necie ale nic ciekawego nie ma :/

tomasz rakoczy
22-01-06, 13:54
Z swoich doświadczeń mogę śmiało polecić firmy STOLICA (http://www.stolica.pl) oraz POCZTEX (http://www.pocztex.pl/).

Ale obecnie korzystam tylko z POCZTEXu a to z uwagi na to, że np. STOLICA dostarcza paczki, ale tylko do większych miejscowości. W ubiegłym roku potrzebowałem wysłać paczkę do krewnych, tak żeby dotarła najpóźniej w Wigilię - STOLICA odmówiła. I to nie dlatego, że gorący okres, lecz że do takiej małej miejscowości oni nie docierają.

Natomiast POCZTEX wywodzi się z poczty polskiej. Mnóstwo punków obsługi - praktycznie każdy punkt pocztowy. Na początku myślałem, że skoro to Poczta Polska to będą kiepscy, ale od kiedy raz spróbowałem jestem bardzo zadowolony z ich usług.

Właśnie wtedy ta wigilijna przesyłka - wyobraźcie sobie, że ludzie na tamtejszej poczcie byli zobligowanie czekać na kuriera, który pędził na złamanie karku w Wigilię...

Nigdy mnie nie zawiedli, zawsze na czas.
Paczkę albo oddawałem na poczcie, albo kurier przyjeżdża do domu.

Polecam POCZTEX.

Stasiektoja
22-01-06, 21:59
A ile kosztuje wysyłka Pocztexem 20kg ?
Liczyłem na stronie poczty, ale wyszło mi cos koło 60zł :/

tomasz rakoczy
23-01-06, 07:12
Pytaj u źródła, albo tak jak podają na stronach internetowych.

Nie licz na to, że za szybką przesyłkę kurierską i to w dodatku 20 kg zapłacisz 15 zł.

Nimitz
23-01-06, 07:27
Stasiektoja ja wysyłając rzeczy na sprzedane na alledrogo.pl korzystam z usług poczty polskiej i paczki poleconej. Troszkę już wysłałem i wcale nie narzekam. Raz przed świętami paczka została na sortowni w W-wie tydzień dłużej bo mieli bałagan, ale nic więcej. Jeśli jednak zalezy Ci na solidnym i szybkim doręczeniu paczek to masz UPS (United Parcel Service) lub DHL. Pocztexu nie wypróbowałem bo nie było potrzeby.

Krzysiek
23-01-06, 12:45
oj, pocztex to najdrozsza firma na rynku, kiedys chcialem wyslac wozek, polazlem z tym cholerstwem na poczte i mi krzykneli 100 zl!!! Stolica zrobila to samo z 39 zl... Jest jeszcze Siodemka, Masterlink, DHL. Wszystkie calkiem sprawnie dzialaja, choc w Siodemce kiedys mi cos zepsuli przy wysylce, wiec mam lekki uraz do tej firmy.

Nimitz
23-01-06, 15:47
Z Masterlinkiem miałem przewałki, bo na pilną paczkę czekałem 2 dni dłużej niż powinienem przez co naraziłem na kłopoty siebie i kontrahenta. Fakt - zwrócono mi koszty.

Siriah
24-01-06, 00:43
Schenker - akcja z pitku. Czekam na kuriera... Godzina 16'ta... Wczeniej nie byo mnie przez jak godzin w domu, wic myl - moe ju by - zadzwoni.
Zdobyem nr do kuriera, dzwoni, a on do mnie: 23? aaaaa..... Tak pamitam! Byem u Pana, ale nikogo niebyo... Zostawiem Pana ssiadce pitro niej!...
Rce mi opady... Paczka, na ktr czekaem, bo koniecznie miaa tego dnia do mnie dotrze. Warto okoo 1500 z... A ten debil j zostawi "mojej ssiadce"!
ao! :?
Nawet siy mi zabrako, eby Pana ochrzani...

Za to polecam Sidemk! (w Siedlcach komputery im naprawiam!!! :D)

Alarmus
24-01-06, 06:00
Trochę off, ostatnio czekając u wulkanizatora na swoją kolej:
Ja jako wolny i zarazem wkurzony słuchacz (bo chyba nikt nie lubi w takie mrozy wygrzebywać koło zapasowe i tym bardziej na ulicy je zmieniać)
Poza mną taksówkarz i jakiś klient, który kierując swoje słowa do masy cierpiarskiej
Wy to jesteście za drodzy, ja zamiast dzwonić po taxi, dzwonię do firmy kurierskiej, która mnie przewiezie za połowę ceny.
Im jest wszystko jedno czy wiozą paczkę, czy człowieka.:D

Stasiektoja
24-01-06, 11:25
Wyszło mi w Poczexie 50zł bez ubezpieczenia :shock: . A poczta hmm jest dużo opinii złych o niej, ale coraz więcej czytam złych opinii o niej :D . Chciałem wysłać innym kurierem, ale tyle chcą za dojechanie do mnie a ja nie mam blisko punktu. Taki jest urok mieszkania prawie na wiosce:P

konkordpl
24-01-06, 12:55
Wysylajac Poczta Polska paczka tylko raz nie doszla ;)

Alarmus
24-01-06, 13:09
Czyli w przypadku konkordpl 100% nie dochodzi, on przecież próbował dopiero jeden jedyny raz wysłać.... wielką łapę konkorda. ;)

Stasiektoja
24-01-06, 21:35
Wysylajac Poczta Polska paczka tylko raz nie doszla ;)

A napisałeś adres na kopercie i dołonczyłeś znaczek ?;) :P

tomasz rakoczy
24-01-06, 21:38
Stasiektoja jak już wyślesz, odbierzesz, doświadczysz, to napisz czy wszystko ok, jak było, ile kosztowało, itd.

Stasiektoja
24-01-06, 22:25
Stasiektoja jak już wyślesz, odbierzesz, doświadczysz, to napisz czy wszystko ok, jak było, ile kosztowało, itd.

OK

mari_o
26-01-07, 10:03
prześledziłem waszą dyskusję i widzę źe robicie przegląd tylko wielkich firm kurierskich.
we wszystkich większych miastach są lokalne firmy, ktłre mają całkiem przystępne ceny. za paczkę do 10 kg mozna wynegocjować nawet 25 zeta, i to z doręczeniem następnego dnia na terenie całej Polski.
A ich przesyłki i tak są doręczane przez te duźe firmy.

piotrg
26-01-07, 10:45
Ja z osobistego doświadczenia mogę polecić DHL. Nigdy mnie nie zawiedli. Ostatnio wozili mi stojaki Rack 42 U - 200 cm długości, 50 cm szerokości, 20 kg wagi. Bez problemłw - owinięte tylko w folię. Dotarły do odbiorcy w całości. I w terminie. Za dodatkową zaletę moźna uznać to, źe moźna zamłwić sobie kartony od nich. Kurier przywozi - 4 zł netto karton XL. Moźe i dość drogo ale kartony są porządne i nie rozlecą się podczas transportu.

Candygirl
07-07-10, 12:14
ostatnio korzystałam z serwis-paczkowy.pl współpracują z 3 przewoźnikami ups, kolporter i opek. Mają przystępne ceny. Za przesyłkę do 30 kg zapłaciłam 18,24 zł brutto. Paczka dotarła bez problemów ;-)

gelbo
10-08-10, 13:38
Polecam ranking firm kurierskich (http://www.money.pl/ranking-firm-kurierskich/) do poczytania w temacie :)

kominiarz
24-08-10, 12:26
To mój pierwszy post na forum, więc witam Wszystkich Forumowiczów!
Co do tematu, to ja ze swej strony mogę Wam polecić firmę AIN - to broker kurierski i dlatego ma atrakcyjne ceny w porównaniu z innymi firmami (zwłaszcza tymi dużymi). Do poczty jakoś nie mam przekonania - po pierwsze paczka długo idzie, a po drugie miałem już przypadki uszkodzenia przesyłki. Dlatego wolę kuriera.

blubert
22-09-10, 23:15
Aktualnie korzystam z firmy kurierskiej Grupa Przewozowa. Jest to spam który mnie nie zawiódł. Wszystko przeprowadzane jest sprawnie, przyjemnie i szybko.

Rerak
09-10-10, 16:59
a ja się chyba zawiodłam na każdej firmie przewozowej, najwięcej zabawy miałam z GLSem, którego paczka wyszła z miejscowości nadania, dojechała do bazy w miejscowości odbioru...ale z niej nie wyjechała bo okazała się za ciężka, paczka wróciła do miejsca nadania (zapakowano ją po 3 dniach z powrotem na ciężarówkę) dzwoniłam po kierownikach, dyrektorach no do kogo się dało... przecież to było 9 kilometrów, ale nie przepisy to przepisy ;/ Albo DPD, paczka która była dostarczana tydzień, kurier jeździł codziennie do odbiorcy bo nie chciało mu sie chwili poczekać - osoba która ją odbierała musiała przez kilka minut zabezpieczać sprzęt który w tym momencie używała i dopiero odebrać :stupid:

rewan
31-10-10, 20:22
Jako tylko odbiorca to najlepsze wg mnie jest UPS ale tak z wysyłaniem itd to nie wiem.

riczi
19-12-10, 17:51
Ja też widziałam ofertę AIN i bardzo podoba mi się w niej to, że mają niskie koszty - paczka do 30 kg, dostarczana na terenie Polski kosztuje u nich 21 zł. Po za tym obsługują wysyłki do krajów Europy oraz do USA i Kanady. Też nie jestem do końca zadowolona z usług Poczty Polskiej i od jakiegoś już czasu wolę korzystać z kuriera.

rewan
24-12-10, 16:26
Chociaż, jeżeli nie jest sie w stanie odebrać paczki to o ile listonosz zostawi awizo to w tym wypadku jest wygodniejsza forma niż wydzwanianie do kuriera, z którym zresztą prawie zawsze ciężko sie umówić.

litespeed
25-12-10, 13:56
Ja osobiście najbardziej ufam UPS. Jeszcze nigdy mnie nie zawiedli.

kalashnikov
02-02-11, 13:21
wspomnieliście wiele firm i tak sobie myślę, że może lepiej skorzystać z pośrednika. co sądzicie o brokerach kurierskich jako alternatywie dla tradycyjnych przewoźników? który się opłaca?

muaddib
02-02-11, 18:38
Tak jak i firm kurierskich brokerow pojawilo sie sporo na rynku i coraz wiecej ludzi sie do nich przekonuje ze wzgledu na nizsze ceny. Powod prozaiczny ale ekonomicznie usprawiedliwiony:) Ja bym Ci polecil apaczka.pl korzystaja z wielu wspomnianych juz firm kurierskich.

kalashnikov
03-02-11, 12:05
może i powód tak jak mówisz jest prozaiczny, ale nie oszukujmy się - dla większości ludzi najważniejszy, także dla mnie oczywiście bez szkody dla jakości usługi.

olo23
04-04-11, 09:26
Ja osobiście polecam skorzystać z brokera usług kurierskich. Ta sama jakość - bo obsługa przesyłek przez firmy kurierskie (UPS, DHL, DPD, itp), a cena znacznie niższa, bo internetowi płacą mniej.

Kłopot jest taki, że brokerów na rynku pojawiło się dużo, i kwestią jest wybranie tego dla nas najlepszego.

Ja osobiście korzystałem ze sprintero.p (http://www.sprintero.pl)l - współpracują z UPS i nie było z nimi kłopotów.

kasia_rc
12-05-11, 21:34
Jeśli chodzi o jakość usług świadczonych przez firmy kurierskie, to chyba każda ma na sumieniu mniej lub bardziej drobne wpadki. Wszystko zależy od kuriera - człowieka - który albo wykonuje swoją pracę z pasją i uśmiechem na ustach, albo traktuje ją jak zło konieczne.

Osobiście od ponad 2 lat współpracuję z firmą Opek i generalnie nie mam większych powodów do narzekań. Jeśli z doręczeniem jakiejkolwiek paczki jest problem zawsze przed jej odesłaniem mamy telefon z informacją o problemie i pytaniem, czy paczkę zwrócić czy może uda nam się skontaktować z odbiorcą i pomóc w ustaleniu odbioru. Nie narzekam również na poziom obsługi, choć jak pisałam wcześniej, czasem zdarzy nam się sygnał od klienta, że wszystko byłoby ok, gdyby nie kurier, który np. nie mógł dostarczyć paczki w dogodnej godzinie.

Nie korzystałam nigdy z usług brokerów, po prostu nie było takiej potrzeby, ale jeśli ktoś zaczyna przygodę z e-handlem i liczba paczek jeszcze zbyt duża nie jest to może to być najbardziej korzystne rozwiązanie.

izuśka
26-07-11, 11:44
zmawiam kuriera za pomocą tej platformy od ponad roku i jestem zadowolona;)
mozna sobie wybrac firmę przewozową ups lub dhl:D ja biore tego drugiego, przesyłki dostarczaja terminowo, wszystko przebiega prawidłowo, pobran nie przetrzymują,a z praktyki wiem ze w niektórych firmach jest to nagminne. Ogólnie polecam

janek
05-11-11, 08:02
od kilku lat prowadze sklep ze sprzetem agd i rtv. Chcialbym prowadzić rowniez sprzedaz przez internet. zastanawiam sie czy prowadzic wysylke poczta czy kurierem? co o tym myslicie? macie jakies doswiadczenia?

zoska
05-11-11, 19:03
Z pewnością kurier. A jesli chodzi o duze gabaryty to wysylam taniejPL. Paczki do 30kg cos niecale 19zl

janek
06-11-11, 16:29
niecale 19zl za 30kg? to tanio jak barszcz:cool: dzieki:D

zoska
06-11-11, 20:07
Cala przyjemnosc po mojej stronie Janku )

kasia_rc
09-11-11, 22:39
Z pewnością kurier. A jesli chodzi o duze gabaryty to wysylam taniejPL. Paczki do 30kg cos niecale 19zl

Coś nie mi się nie wydaje, żeby przy podpisanej umowie z firmą kurierską bardziej opłacało się wysyłać tego typu paczki za pośrednictwem innego operatora... Wyczuwam tutaj próbę przemycenia reklamy własnego serwisu. Poza tym, 19 zł (zapewne netto) to wcale nie jest tak atrakcyjna cena :)

janek
19-12-11, 19:59
Skorzystałem z ich usług, z wysylamtaniej.pl. Wszystko bylo w jak najlepszym porządku. Polecam

allatte
22-02-12, 16:34
napewno taniej niż bezpośrednio u kurierów można nadać paczki, wysyłki u brokerów kurierskich. Dość dobra oferta jest w apaczka.pl. Sporo jest benefitów z racji korzystania z serwisu. jak coś tutaj dla zainteresowanych bardziej cennik
https://www.apaczka.pl/page.htm?id=business_cennik

pakista
25-04-12, 13:17
Ja też mam dobre doświadczenia z wysyłam taniej. Godny polecenia broker. Mają super promocje zwłaszcza na wysyłki zagraniczne do Anglii czy Niemiec. Od dłuższego czasu z nich korzystam i jestem bardzo zadowolona bo wszystko dochodzi szybo, tanio i w całości

dziennikarz
02-05-12, 08:35
Dużo tego jest i wszędzie podobna obsługa, więc liczy się głównie cena. 15-16 zł za paczkę do 30kg to już dobra cena. No i trzeba pamiętać, że omijać poczte szerokim łukiem.

Menczu
07-06-12, 16:34
A teraz jest w ogóle do końca czerwca oferta premium w DHL. Tak, że nawet wychodzi chyba taniej jak u brokerów i w cenie masz ubezpieczenie przynajmniej.

majka
10-06-12, 12:28
Ze względu na dużą aktywność w serwisie aukcyjnym, również korzystam z firm kurierskich, zarówno jako nadający paczkę jak i odbierający. Powiem jedno, iż generalnie nie są to najtańsze usługi a Pocztex jest tu najdroższy. Ja preferuję UPS i faktycznie obecnie trwa promocja lecz nie obejmująca każdej grupy paczek.

www.volkor.pl
12-07-12, 09:55
tylko i wyłącznie DHL

Zaprojektujmnie
20-08-12, 10:32
Ja osobiście wysyłam paczki okazjonalnie i korzystam z usług brokera kurjerzy.pl. Mają oni dosyć prosty i intuicyjny proces zamawiania kuriera, współpracują z UPS i DHL. Ceny za przesyłkę do 20 kg to około 22 zł netto.

Morski
24-08-12, 14:37
Osobiście korzystałem z DHL i UPS i tyłem bardzo zadowolony z ich usług.
Na pewno paczki nie powierzyłbym Poczcie polskiej, nie dosyć że droga to jeszcze nieterminowa.

wiercenie
10-09-12, 13:56
Znam i bardzo serdecznie nie polecam DHL ! Szczególnie przy większych paczkach

Wypowiadanka
18-02-13, 14:38
A ja nie korzystam z firm typowo kurierskich, bo mają drogie przesyłki. Zazwyczaj korzystam z taniego transportu paczek (http://fracht.pl/) przy okazji transportu, uczestniczę często w organizacji transportu drobnicowego z Włoch (http://fracht.pl/poradnik/wpis/transport-drobnicowy-specyficzny-zaladunek/), ceny wcale nie są wysokie, bo to zamówienie zbiorowe i tak jakby wszyscy uczestnicy "zrzucają się" na transport :)

kolega1975
01-05-13, 16:25
Solidny wydaje się DHL. Miałem też do czynienia ze Stolicą - złe doświadczenia. Kurier jakby z łapanki, nie zabezpieczył towaru dostatecznie mimo, że miał przykazane. Efekt - uszkodzenie.

notariusz Wrocław (http://kredzinska.pl)