PDA

Zobacz pełną wersję : Idealna galeria

konkordpl
26-01-06, 20:02
,.,.,.,.,.,.,.

Alarmus
26-01-06, 20:05
Dla leniwych slideshow ;)

Verena
26-01-06, 20:35
Mnie na pewno nie umilają oglądania powiększenia otwierające sie w nowym oknie ;)

Nimitz
26-01-06, 22:11
Ja również popieram ideę slideshow ;-) I może dałbym w nowo otwieranym oknie na dole linki do następnego foto.

(S!C)
27-01-06, 14:22
Ciekawe s galerie we flash'u

Nimitz
27-01-06, 22:01
(S!C) jakoś mam awersję do flash`a - pewnie przez to, że blokuję wszędobylskie reklamy ;-)

Verena
27-01-06, 22:12
Alternatywa?
hmm... galeria moich zdjęć nie jest może jakaś wypasiona i mistrzowska, ale odpowiada dokładnie moim potrzebom i w ogólnym zarysie tak właśnie rozwiązana nawigacja i wyświetlanie powiększeń odpowiada mi najbardziej:

www.galeria.witch.prv.pl

p.s. brońcie bogowie nie proszę o opinie na temat mojej galerii... wręcz prezentuję ją tutaj z pewną nieśmiałością... :oops:

Nimitz
28-01-06, 14:58
Konrad, normalny slideshow obrazków -walisz w javie otwarcie nowego okna z rozmiarem 800x600 i lecisz po kolei zdjęcia z przestojem 4 sek (mniej wiecej).

Verena
28-01-06, 16:05
No to pięknie, jak się jej tfurca dowie to ci krew wprost z tętnicy szyjnej wyssie bladym świtem, więc strzeż się, bo nie znasz dnia ani godziny........ :twisted:

I jeśli mogę coś dodać - NIENAWIDZĘ muzyki na stronach!!! Nawet nastrojowej, nawet mega-super. Po prostu alergia....

krYsti
28-01-06, 17:15
flashem z nastrojową muzyczką

Nie popełniaj tego błędu. Znienawidzą Cię wszyscy ci, którzy na Twoją strone wejdą choć raz. Właściwie tylko raz, bo nikt nie wejdzie drugi raz.

Javascript ze zmianą obrazka co kilka sekund, ale pamiętaj, żeby czas liczył od momentu załadowania, a nie od momentu uruchomienia funkcji. Zdjęcia mogą nie zdążyć się wczytać i jż zaczną przeskakiwać dalej.

Losowe zdjęcie na str. głównej nie jest złym pomysłem, zależy jednak od wyglądu strony i miejsca na niej. Ty bardzo oszczędzasz i pół ekranu jest puste (drugie pół zajmuje reklama), więc nie wiem czy będziesz miał jeszcze miejsce na losowe fotki. Zmień szerokość strony z 500 do np. 766, będzie to inaczej wyglądało.

krYsti
28-01-06, 17:41
ma juz 715px

Nikt już chyba nie używa rozdzielczości 640x480, teraz nawet domyślna przy instalacji systemu t jest chyba zawsze 800x600. Jeżeli szerokość ekranu masz nie mniej, niż 800 to żeby nie było poziomego paska przewijania, strona powina mieć szerokość do 766. Tak wynika z moich testów. Możesz spokojnie to 715 jeszcze zwiększyć, chyba, że ma być wyraźnie widać tło. Ja bym jednak wolał więcej miejsca na zdjęcia, niż tło.

Jeśli chodzi o slideshow, bylby on ukryty w linku i kto chce - niech klika.
Nie wyobrażam sobie inaczej :)

wodnik_szuwarek
31-01-06, 19:43
No to pięknie, jak się jej tfurca dowie to ci krew wprost z tętnicy szyjnej wyssie bladym świtem, więc strzeż się, bo nie znasz dnia ani godziny........ :twisted:

I jeśli mogę coś dodać - NIENAWIDZĘ muzyki na stronach!!! Nawet nastrojowej, nawet mega-super. Po prostu alergia....

Od tego już nie ma ucieczki.
Będzie coraz więcej dźwięków, muzy. Będzie i jest animacja, flash, prezentacje. Niestety niekiedy PRZYMUSOWE. To jest ból dla ludzi z modemem, GSM, neo128. Też myślę na dźwiekami w forum... w galerii musowo wstawić jakiś odtwarzacz. Można dać czyjąś autorska muzę. Do wyboru, bez przymusu.

www.galeria.witch.prv.pl ukłony dla Ciebie, świetne. Daję Cię do mojego forum, bo to porządne foty, luks galeryja :) Sam myślę nad galerią, choć mam wbudowaną jedną przymusowo w forum ;) Chce jednak właśnie ze slideshow, możliwościami różnych ustawień. Slideshow z przenikaniem, bajerami do wyboru. Głupie? Może. Jednak tak chcę. Gdzieś to widziałem, ale nie mogę sobie przypomnieć. Są gotowe tak zaawansowane technicznie systemy. Czemu się szarpiecie na swoje skrypty? Ambicja?

Galeria ma dać wygodę oglądania fotek. Szybkość i wygoda. Przejrzystość, intuicyjność. Nikt nie lubi klikać za dużo myszką. Taka galeria jest PRZEGRANA, chyba że ma MARKĘ.

wodnik_szuwarek
31-01-06, 20:15
Twoje prawo i chwała za wysiłek :) Zapraszam do mnie. Mógłbyś mi pomóc swoją wiedzą. Nie mam smykałki do php i w ogóle do webmasterki, grafiki.

U mnie wolę energię przeznaczyć na samo forum i galerię.

Na ZAWARTOŚĆ :) to jest najważniejsze, nie system.

Zawartość Twojej galerii póki co jest mizerna, widziałeś www.galeria.witch.prv.pl ? Widzisz różnicę między swoją, a Nią? I co?

Nimitz
31-01-06, 22:37
Konrad, jak tylko dostane linka z Twoja galerią na IM`a albo na e-mail to masz w ryło! 8) Co do samego systemu - gdzie do cholery jest ten slideshow czy ja oglądałem ostatnio jakiegoś RC1 znowu?