PDA

Zobacz pełną wersję : Znowu to zrobiłem...

WebLion
23-02-04, 22:18
Tak... znownu to zrobiłem. Oderwałem się na chwilę od pracy i włączyłem telewizor. Wiedziałem, że nie powinienem tego robić, ale stało się... Ciśnienie znów poszło w górę.
We Włocławku w więzieniu zorganizowano studniówkę. Mordercy i gwałciciele bawili się za pieniądze podatników. Było żarcie i dziewczyny, brakowało tylko alkoholu... Sonda zorganizowana wśród mieszkańców podzieliła ludzi na dwa obozy - tych, których ta informacja oburzyła i tych, którzy z przekonaniem twierdzili, że skazanym też od życia się coś należy. Ciekawe ilu z tych ostatnich miało styczność z rodzinami, których członkowie zostali zamordowani lub zgwałceni?...
Krótko po tym "poleciał" reportaż o kobiecie, której tzw. "Opieka" odebrała dziecko, ponieważ zalegała 2000 (słownie: dwa tysiące) za mieszkanie...
Przełączam kanał.
Dowiaduję się, że w Nidzicy mieszka rodzina, która przymiera głodem. Matka i ojciec dostają jakieś wszawe grosze, które nie wystarczają na życie sześcioosobowej familii. Schorowany mężczyzna nie jest w stanie zabezpieczyć nawet podstawowych warunków do życia. Najstarszy syn (szóstoklasista) główkuje jak tu dorobić kilka groszy...
Na linii TVN.
Kolejne sprawozdanie. Jakiś dwóch dziwnych ludzi postanawia udowodnić, że za pięćset złotych można przeżyć. Cytat z gazety:
Będziemy żyć tak jak WyCo za debilizm. Wiele rodzin ma na przeżycie taką właśnie kwotę, ale to są wszystkie ich pieniądze, a Ci goście mają tą kasę tylko na żarcie, ubranie i inne codzienne wydatki. Parszywym świństwem jest apel jednego z nich zawarty na stronie internetowej:
Internauci trzymajcie kciuki!Niech cwaniak opłaci mieszkanie, zapłaci za przybory szkolne i książki, za energię, bilety do pracy i wiele innych rzeczy... dopiero później niech myśli o jedzeniu, ubraniach itp. - szczególnie po pierwszym maja 2004...

Dzieci topione w beczkach, starcy zamarzający lub umierający z głodu w swoich nieogrzewanych domach, dzieci odbierane rodzicom, którzy po redukcjach w zakładach pracy nie mogą wyżywić swoich rodzin - pięknej Polski się doczekaliśmy.
Chyba wyrzucę telewizor...

czajka
23-02-04, 23:40
tylko czemu studniówki robi im się za nasze pieniądze??? Jest to forma resocjalizacji a właściwie naghrody za resocjalizację - ale niech robią to z przysłowiowej ściepy a nie za słusznie ukradzioną kasę podatników.

konkordpl
24-02-04, 11:40
WebLion mam propozycje, moze ogladanie telewizji zacznij od MTV potem Eurosport VIVA nastepnie Animal Planet Discovery albo National Geographic a skoncz na Cartoon Network albo Fox Kids : - )

Przypomnialo mi sie, ale to tak na boku co do tych studniowek za pienidze:

Zab za zab, oko za oko a czemu d**** za pieniadze? ; - )

Wilk
24-02-04, 16:18
Bardziej wkurzające to jest akurat w tym kraju to, że jak emerytka ukradnie w supermarkecie batonik, to jest ścigana z całą surowością (pamieta ktoś tą sprawę? w radiu swego czasu nagłaśniali), a jak jakiś polityk lub inszy biznesmen zrobi przewał na grube miliony, to jest wielkie gadanie, a potem sprawa się rozpływa i przedawnia :evil:

Dybaś
24-02-04, 16:35
Kilka dni temu słyszałem w radiu jak mówili że pewien gośc który był oprawcą w obozie za czasów stalinowskich mieszka w Izraelu i dostaje 5000 zł emerytury z Polski i co nie moga przeprowadzić ekstradycji na niego bo Polska nie ma umowy z Izraelem :evil: Więc po co mu wysyłają emeryture z naszych pieniędzy :arrow: I drugi przykład pewna prokurator z czasów stalinowskich mieszka w Angli i dostaje polska emeryture w wysokości 1500 zł czy to jest normalne :?: Tylko w Polsce moga się dziać takie anormalne rzeczy :evil:

WebLion
24-02-04, 17:33
WebLion mam propozycje, moze ogladanie telewizji zacznij od MTV potem Eurosport VIVA nastepnie Animal Planet Discovery albo National Geographic a skoncz na Cartoon Network albo Fox Kids : - )
A wiesz, że może masz rację... Zerknę na kanałki Cartoon Network i Fox Kids abyś miał z kim porozmawiać ;)

czajka
25-02-04, 08:01
Czterech Pancernych i Psa... Niezła zabawa mówię Wam - zupełnie jak Rywingate ;)))

WebLion
25-02-04, 10:36
O czym Ty piszesz? Dlaczego spłycasz Temat... Może zamiast o "Czterech Pancernych i Psie" napisz co sądzisz o tym, co podałem w pierwszym poście... A może dorzuć coś od siebie - Rywingate, to też dobry przykład na marnowanie pieniędzy podatników, ale podany bez wyczucia...
Może warto dopisać również o Hindusach wykupujących huty w Najjaśniejszej, a może o Drosed`zie (branża - przerób drobiu), który prawie w stu procentach jest własnością Francuza?...
Francuz nabija kabze, a ludzie na produkcji zarabiają średnio po 550 pln. Pracują w bardzo niskiej temperaturze, to i niskie mają zarobki :?
Hutnik zapytany, czy nie przeszkadza mu wykup huty przez Hindusa, odpowiada, że mogą nawet mówić na niego "czarnuch", aby tylko była praca i aby tylko płacili.

"Aby Polska była Polską"...

Nimitz
28-02-04, 20:54
Witka po paru dniach rozłąki. Ja uważam, że prawo Hammurabiego byłoby najlepsze jeśli chodzi o tych więźniów, ale jeśli chodzi o sytuację w naszym kraju, to tragiczne jest teraz, ale po 1 maja może być jeszcze gorsza, bo mając pieniądze nie potrafimy ich wykorzystać, a UE nie toleruje głupoty i nie kompetencji... Co do reportarzy w TV, to jest to wszystko rozdmchane, bo reportarz musi być. Takich ludzi jest więcej - cały nasz kraj niedługo będzie taki :( Niestety zanim ja będę mógł cokolwiek znaczyć (zanim skończe studia) to może jeszcze będzie 4 rozbiór tego cholernego miejsca "..gdzie samochody są kradzione, a waluta to polski złoty..."

Wilk
28-02-04, 21:22
Prawo Hammurabiego ma jedną zasadniczą wadę: te kary są nieodwracalne. Co może po pierwsze prowadzić do wielu nadużyć (zgadzamy się na jedną sytuascję, czemu nie na inną itd., w końcu dochdozi do celów politycznych). A po drugie, cóż, mało to w przypadku kar śmierci było pośmiertnych uniewinnień, bo tu się okazywało, że proces był nierzetelny, a tam, że grożono oskarżonemu, że jak się nieprzyzna, to rodzina pożałuje?

Chodzi o nieuchronność, a nie surowość kary, a statystyka jasno pokazuje, ze wysokość kar i stopień przestępczości mają raczej nikły związek.

Że już nie wspomnę, że skoro mowa o Kodeksie Hammurabiego, to ja nie jestem pewien, czy gdybyś znał go dokłądniej tak chętnie byś sie na niego powoływał... co prawda jak na tamte czasy i tamten rejon geograficzny wprowadzał parę istotnych spraw związanych z tym, co dziś by nazwano ochroną socjalną, ale też sposób traktowania kobiet oskarżonych o zdradę nie był najwspanialszy.

Nimitz
29-02-04, 09:39
Jeśli chodzi o kobiety zdradzające swych mężów (bo akurat miałem okazję przeyjrzeć się temu prawu bliżej - kolega student prawa) to jestem w pełni za karaniem ich w ten sposób :twisted:

Może faktycznie warto karać lepiej a nie ostrzej, ale ostre prawo zniechęcałoby potencjalnych sprawców przestępstw. :idea:

Wilk
29-02-04, 11:12
Jeśli chodzi o kobiety zdradzające swych mężów (bo akurat miałem okazję przeyjrzeć się temu prawu bliżej - kolega student prawa) to jestem w pełni za karaniem ich w ten sposób :twisted:

Ja akurat prawo Hammurabiego miałęm na pracy socjalnej. Ale, ale:
1. Czy wiesz czym różni się podejrzenie od winy? Bo tu starczylo podejrzenie i nie dość szybkie oczyszczenie się z zarzutu.
2. Jak to jest, że mężczyzna mający kilka kobiet to Casanova, a kobieta mająca kilku facetow to (...)? Nie przesadzasz z tak jednoznacznym stanowiskiem? [oczywiscie tu sobie dopowiadam twoją opinie w drugą stronę, ale w opinii większości społeczeństwa tak to się wlasnie widzi]

Może faktycznie warto karać lepiej a nie ostrzej, ale ostre prawo zniechęcałoby potencjalnych sprawców przestępstw. :idea:

No właśnie ostre prawo nikogo nie zniechęca - pisalem dwa posty wyżej, ze to już sprawdzano statystycznie. Konkretnie rzecz ujmując to sprawdzano wskaźniki przestępczości w krajach, w ktorych następowały zmiany w zakresie wysokości kar.