PDA

Zobacz pełną wersję : USB i BIOS

d0mel
01-03-06, 18:16
Mam pewien problem ponieważ każde urządzenie które podpinam pod usb w moim komputerze nie odpowiada (drukarka, mysz, kabelek usb). Słyszałem że da się w biosie włączyć lub wyłączyć wejście USB, tylko jak??

adidas15
01-03-06, 18:47
A co do usb mam windowsa xp prof. i po instalacji go nie instalują sie strerowniki usb trzeba service paka zainstalować ale on podobno dużo pamięci ram zjada czy są osobne strery do usb ????

d0mel
01-03-06, 18:56
a i mam windowsa 98 i komputer byl w naprawie i przed tym automatycznie mi wszystko wykrywało a teraz nic.

Nimitz
01-03-06, 20:00
Ustawienia w BIOS, tutaj się nie mylisz, ale niestety nie pamiętam gdzie. Po prostu szukaj czegoś w stylu Onboard USB Controller czy coś w tym stylu i dajesz tam enabled. Powinno pomóc. :-)

Siriah
01-03-06, 20:15
Słyszałem że da się w biosie włączyć lub wyłączyć wejście USB, tylko jak??

Opcje dot. wł/wył USB mogą być w kilku miejscach. W zależności od tego jaki BIOS, płyta itp. Sprawdź w "Integrated Peripherials" lub w "Advanced CMOS settings". Opcja będzie luzem lub w zakładce "I/O configuration" lub "PCI Blabla Settings" Powinno się to nazywać jakoś USB Controler (albo jakoś tak). Ustawiasz na Enable... I już...
Jeszcze tylk oprzy wychodzeniu z BIOS'u zapisz ustawienia i powinno działać...

Jurgi
01-03-06, 22:48
Może być jeszcze opcja typu "assign IRQ for USB" lub podobna. Też wypadałoby włączyć. Win98SE w zasadzie obsługuje USB, ale zaalecana jest instalacja łatki, która tę obsługę poprawia. Można skorzystać z Windows Update, ale polecam zainstalowanie nieoficjalnego Service Packa 2.

d0mel
02-03-06, 20:28
no znalazłem... dzięki za pomoc