PDA

Zobacz pełną wersję : [WinXP] zaginiona literka

Alarmus
07-03-06, 16:50
Na laptopie Acer wsiąkła litera (małe) "ł", duże Ł jak i pozostałe wszystkie są.
Klawiatura jest OK, owa literka działa po odpaleniu Knoppixa jak i w trybie awaryjnym XP.
Próbowałem ją wydusić z klawiatury systemowej (taki ekranik z symulowaną klawiaturą) i też nic.
To nie mój laptop, jestem teraz w pracy i jest takie cudo na którym ponoć kiedyś nie było problemu z "ł".
Nic mi już sensownego nie przychodzi do głowy, jedyna nadzieja jaka mi pozostała poczekać na Wasze propozycje.

PS formatować, przeinstalowywać, czy instalować Linuksa nie będę, to nie mój komp, a problem wspólny.

tomasz rakoczy
07-03-06, 17:09
To chyba stary problem. Otóż przypuszczam, że jeden z programów wykorzystuje ten skrót klawiaturowy. Najprawdopodobniej to jest programik, do zarządzania grafiką (ikonka w trayu). Wystarczy poszukać w ustawieniach programiku "disable shortcuts".

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=disable+shortcuts+%C5%81&btnG=Szukaj&lr=

Alarmus
07-03-06, 18:57
Trafiłeś w sedno :)
Dokładniej chodziło o program instalowany wraz ze sterownikiem karty graficznej.
Niby używał skróty klawiszowe ALT+CTRL+F3 (i dalej +F11 oraz +F12) i nie było nic o skrócie prawego ALT+l ale na szczęście była opcja "wyłącz skróty klawiszowe".
Zanim doszedłem (za Twoją wskazówką) co to było, zabijałem kolejno procesy i sprawdzałem... trochę tego było.
Dzięki za pomoc, punkcik leci. :)

--edit--
Dałem 13 punkt, mam nadzieję, że nie przyniesie pecha i będziesz pracował na kolejne. :)