PDA

Zobacz pełną wersję : Legitymacje prasowe

konkordpl
20-03-04, 12:59
Interuja mnie takowe legitki i mam takowe pytanko.
Gdzie mozna takie legitki wyrobic, ile taka przyjemnosc bedzie kosztowac i czy bede mogl z nich sobie tak normalnie legalnie korzystac?

Tumi
20-03-04, 15:26
Legitymacje prasowe tak na dobra sprawe, to w chwili obecnej wolna amerykanka. wiele jest szkol jak maja wyglad i co zawierac.

wyprodukowanie nie jest drogie (drukarka, zdjecie, laminowanie).
oczywiscie, liczace sie media maja ladne, rozkladane, z okresami (np kwartal, rok).

czy bedziesz mogl korzystac. tutaj rowniez jest wolna amerykanka (naprawde) chociaz pewne kwestie reguluje Prawo Prasowe. Jesli jestes naczelnym to ty wystawiasz komus taka legitke, i ponosisz odpowiedzialnosc za to i za ta osobe. ty sie podpisujesz pod legitymacja, ze dana osoba jest Twoim dziennikarzem.

wystawienie legitki lezy w gestii naczelnego danego wydawnictwa.

bardzo ciekawa stronka: http://138.188.211.35/

milego dnia!

konkordpl
20-03-04, 15:54
Dzieki bardzo za info, niestety nieznam niemieckiego ; - )

Macie gdzies wzor takiej legitymacji ? Musi ona byc zatwierdzona przez jakies polskie urzedy ?
Czy oprocz podstawowych informacji (imie, nazwisko, adres, fotka) potrzebne jest cos jeszcze? pesel, nip, numer ubezpieczenia tudziez inne cuda niewidy ?

Krzysiek
20-03-04, 16:09
Dostalbys od DI taka legitke, ale im dluzej Cie znam, tym bardziej sie boje, ze mi cos z nia naodwalasz :twisted:
Ta siekiera na obrazku tylko mnie w tym utwierdza :D

konkordpl
20-03-04, 16:18
Krzysiek daj spokój :)
Szanuje miejsca w których coś robie pożytecznego i nie robie "siary". No chyba, że mnie wkurzą, ale DI mnie nie wkurza :)

Jesli chodzi o te fotke, to nie mialem pomyslu a sam ruski kapelusik i okularki byly malo interesujace wiec dodalem siekierke za 9,90 zl z tesco :)

Tumi
20-03-04, 16:38
siekiereczka niezlym argumentem :-) hihi

numer buta i biustu jeszcze :-) hehe i bedzie komplecik :-)

heh co musi miec :-) patent, dowod rejestracyjny, wazne OC czasem AC sie przydaje :-) NW koniecznie bo dziennikarzy nie lubia ...... hehe

ale powaznie

popros znajimego dziennikarza, zeby ci pokazal. przod i tyl! to na tyle tez jest bardzo wazne!! taki sniby sllogan ale cala idea leg press :-)

milego weekendu

konkordpl
21-03-04, 15:32
Dzieki za pomoc, przydala sie : - )

Legitke widzialem, nawet fajna : - )

Jeszcze jedno male pytanko: co lepsze do zrobienie takiej legitki: Corel czy Adobe Illustrator ?

Nimitz
21-03-04, 15:46
Apropos legitymacji prasowych.. Czy ja się na coś takiego załapie? Pozdro. BTW - Konrad podeślij mi proszę to co zrobiłeś - chce sobie podejrzeć. Mój adres masz w profilu. Z góry dziękuje. :D

konkordpl
21-03-04, 16:03
Ojojoj, ja ruskie, Wojtek araby ciekawe co dalej? ; - >

Narazie nic nie zrobilem, trafilem na forum Gazety (http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=440&w=2605800&a=7289788) gdzie wyczytalem iz zeby wydac legitke trzeba byc w sadzie zarejestrowanym jako redakcja : - (

Teraz kreuje sie kolejne pytanie (ale ja nudny jestem, tylko pytania zadaje) czy osoba fizyczna to takze osoba niepelnoletnia? Wg mnie tak, ale wole sie upewnic.

update:
znalazlem jeszcze takie cos http://www.harry.zewpress.com/Pliki/legitka.htm szukalem tego na slowawsieci.com, ale nie moglem znalezc : - (

WebLion
21-03-04, 19:54
konkordPL, już raz (przy innej okazji) podawałem Ci tą informację - zapisz sobie tym razem ;)

Osoba fizyczna (http://wiem.onet.pl/wiem/00eb08.html), w obowiązującym prawie każdy człowiek. Osoba fizyczna przysługuje tzw. zdolność prawna – może ono mieć prawa i obowiązki wynikające z przepisów prawa cywilnego (np. być dłużnikiem czy spadkobiercą). W Polsce zdolność prawna osób fizycznych rozpoczyna się z chwilą narodzin urzędowo stwierdzonych w akcie urodzenia i trwa do momentu śmierci oznaczonej w akcie zgonu. Zdolność prawną mają zarówno dorośli, jak i dzieci, które np. mają prawo do dziedziczenia majątku po zmarłych krewnych.

Od zdolności prawnej należy odróżnić zdolność do czynności prawnych. Posiadanie jej uzależnione jest od wieku. Pełną zdolność do czynności prawnych mają tylko pełnoletni oraz osoby małoletnie, które zawarły związek małżeński. Osoba całkowicie ubezwłasnowolniona decyzją (orzeczeniem) sądu wojewódzkiego (np. z powodu choroby psychicznej, narkomanii czy alkoholizmu) oraz dziecko do lat 13 nie może samo zaciągać zobowiązań, ponieważ nie ma zdolności do czynności prawnych. Może natomiast dokonywać czynności prawnych tylko w drobnych sprawach (np. kupna artykułów żywnościowych, prasy itp.). Ograniczoną zdolność do czynności prawnych mają osoby, które ukończyły 13 lat oraz te, które zostały, orzeczeniem sądu, częściowo ubezwłasnowolnione (np. mogą rozporządzać swoim zarobkiem).

Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego Edukacja Obywatelska” Wydawnictwa Europa. Autorzy: Roman Smolski, Marek Smolski, Elżbieta Helena Stadtmller. ISBN 83-85336-31-1. Rok wydania 1999.
Zobacz: http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?t=415 - to ten Temat, w którym wyznałeś mi swoje uczucia :D :twisted: ;)

konkordpl
21-03-04, 20:00
Dzieki bardzo : - )

Wydrukowalem sobie i na scianie powiesilem : - )

Nimitz
21-03-04, 22:02
stare zdjecie z egiptu tylko przez przypadek zapisalem w skali szarosci :(
w sumie otwieramy granice wiec czemu sie troszke nie po wyglupiac z tym wszystkim. :]

piotrg
22-03-04, 16:53
A ja legitymacje prasową mam i w zeszłym roku podczas pobytu na Games Expo w Kielcach zjadłem sobie na nią obiadek, dostałem taką fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuureeeee materiałów i mogłem wszędzie włazić... Szkoda tylko, że jak wracałem to posiałem gdzieś kartę Secure Digital ze wszystkimi zdjęciami z targów ;( Pewnie ktoś z PKP się wzbogacił... Legitymacja prasowa czasem może pomóc a czasem na nic się nie przydaje. I szczerze mówiąć - na legitymację DI to raczej nie uda się wleźć nigdzie poza imprezami bardzo "branżowymi"... A i to nie zawsze - razem z kumplem wybieraliśmy się na właśnie trwający Cebit (Hannover) - ja oczywiście chciałem akredytację prasową - ale szwaby nie chciały dać... No to nie pojechałem i siedzę teraz w domku :|

konkordpl
22-03-04, 19:06
Tak czy siak legitka to zawsze cos.

Krzysiek
23-03-04, 10:32
I szczerze mówiąć - na legitymację DI to raczej nie uda się wleźć nigdzie poza imprezami bardzo "branżowymi"... A i to nie zawsze - razem z kumplem wybieraliśmy się na właśnie trwający Cebit (Hannover) - ja oczywiście chciałem akredytację prasową - ale szwaby nie chciały dać... No to nie pojechałem i siedzę teraz w domku :|

W kraju niejednokrotnie trzeba wczesniej osobiscie lub przez redakcje potwierdzac, a czasem nawet "zalatwiac" obecnosc na roznych konferencjach czy imprezach. Jesli bedziesz staral sie gdzies udac na wlasna reke to faktycznie moze sie nie udac.
Co do zagranicznych duzych imprez to w przypadku mniejszych redakcji rowniez czasami trzeba sie nieco wiecej "postarac". Choc pamietam, ze na festiwal w Roskilde (Dania), do otrzymania akredytacji w zupelnosci wystarczylo potwierdzenie od lokalnej gazetki, ze sie dla niej pracuje.

shrew
23-03-04, 21:52
Interuja mnie takowe legitki i mam takowe pytanko.
Gdzie mozna takie legitki wyrobic, ile taka przyjemnosc bedzie kosztowac i czy bede mogl z nich sobie tak normalnie legalnie korzystac?

poszukaj odp. przez google.pl :-P Poza tym legita i tak Ci nic nie daje, bo na wieksze imprezy trza miec akredytacje i nie wejdziesz machajac sobie legitymacja jakiegos echa radomia czy innych wiesci pabianic ;-P

piotrg
24-03-04, 05:53
Podstawą zdobycia akredytacji prasowej jest posiadanie legitymacji prasowej

shrew
24-03-04, 19:59
Podstawą zdobycia akredytacji prasowej jest posiadanie legitymacji prasowej

otoz to. a sama legitymacja nic ci nie da.