PDA

Zobacz pełną wersję : Blokada kilku adresów IP

pedro1002
21-03-06, 13:40
Witam serdecznie,

mam pytanie, czy istnieje jakiś kod, ktory blokowałby wyświetlanie stron z pewnych numerów IP.

Załóżmy że nie chce żeby ktos kto robi głupie wpisy na mojej stronie,wchodził na nią i chciałbym zablokować jego IP żeby wyświetlało mu się ,że np. strona nie istnieje.

Np. żeby nikt nie mogł wejść z adresów XXXX.XXXX.crowley.XXXX

W jaki sposób mam zaznaczyc ten fakt, bo wpisywanie * nie dziala w miejsce XXXX.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

r-mi
21-03-06, 14:00
LOL chcesz zablokowa cay crowley? ;) Daj adres, duy masz ruch na tej stronie? W ogle to gdzie tu na forum jest MHC co to robi napisany w php :P

Moe jak to jaki Twj znajomek to lepiej bdzie wyjani to za pomoc delikatnej sugestii lub gdy nie pomoe - pici, w realu? W sumie taka sytuacja jak sobie kto z ciebie robi jaja non stop i tak pewnie do tego prdzej czy pniej doprowadzi - wic lepiej zakoczy to prdzej, zanim jest szansa na 'rozwizanie polubowne' i nie trzeba dzieciaka za bardzo uszkadza :)

Aha - jak to szef crowleya ci gupoty pisze to postaraj si eby uderzy pierwszy bo pewnie ma dobrego prawnika i potem byoby ciko ;)

pedro1002
21-03-06, 14:19
Heheh, w calego crowleyja nie uderze, szans nie mam, ale z crowleyem to jest przyklad, bo chodzi mi zeby owszem zablokowac pewna stała częsc IP, a nie wiem do kogo nalezy i nie chce zeby ten ktos wchodzil do mnie, bo moze zmieniac IP ale tylko w pewnym obrebie.

Wiec ponawiam prośbe.

Alarmus
21-03-06, 14:26
Np .htaccess
<Limit GET HEAD POST>
order allow,deny
deny from 195.239.108.201
deny from 213.159.115.
allow from all
</LIMIT>
Albo daj tylko to: :D
<Limit GET HEAD POST>
order allow,deny
deny from ...
allow from all
</LIMIT>

piotrg
21-03-06, 15:08
Ja bym to w php napisa... bez wikszych problemw...

Zainteresuj si:

<?php

$prawidziwe_ajpi = $_SERVER&#91;'REMOTE_ADDR'&#93;;
$ip_z_proxy = $_SERVER&#91;'HTTP_X_FORWARDED_FOR'&#93;;

?>

A do apania rnych adresw ip a nie konkretnych mona uy wyrae regularnych.

pedro1002
21-03-06, 18:08
Mam jeszcze jedno zapytanie, w jaki sposób zablokować nie IP, ale host
np.eek24.internetdsl.tpnet.pl

piotrg
21-03-06, 22:24
Zablokować 83.14.218.24?