PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sprawdzić wiarygodność firmy?

damo
24-03-06, 11:15
Czy wie ktoś jak sprawdzić wiarygodność firmy? W moim przypadku chodzi o firmę ściągającą podatki z Anglii. Chciałbym się upewnić zanim powierzę im operowanie moimi pieniędzmi , z takimi różnie bywa

Anonymous
24-03-06, 13:12
Czy wie ktoś jak sprawdzić wiarygodność firmy?

Np. spytać na forum ;-)

Nimitz
24-03-06, 14:30
Myśle, że skoro w eurostudencie dali adres tej firmy to nie może to być jakiś bubel... Jednak z drugien strony nie doszukałem się ani jednej opinii o tej firmie. Ja chyba bym zaryzykował, chociaż pytanie jeszcze, jaka jest stawka.

Pozdrawiam

damo
27-03-06, 22:31
No chyba jednak spróbuję w tej firmie. Co prawda firma przygotowuje tylko papierki i wysłać trzeba samemu ale cena jest dość niska. Przeważnie biorą jakiś procent od ściąganej kasy i wtedy wyszłoby mnie dużo drożej. Chyba że macie jeszcze jakieś spawdzone firmy ,tańsze, z których usług korzystaliście?

anulka021
11-03-07, 17:56
i co Damo? skorzystałes z AmTaxu? ciekawa jestem jakie sa Twoje uwagi, bo w tym roku muszę się rozliczyć z podatku w UK. Napisz czy warto korzystac z tej opcji.

macol
11-03-07, 18:16
Damo: Ostatnio Aktywny: 08-05-2006

Nemon
04-03-11, 18:17
A może ktoś już korzystał z usług amtax.pl

No taka firma, że domena jest na parkingu domen :)

Np. spytać na forum ;-)

Wiarygodne są tylko odpowiedzi w świeżym wątku, bo ogólnie to z opiniami wygląda tak, że większość pozytywnych piszą pracownicy firmy, większość negatywnych pisze konkurencja, a ludzi to piszą niewiele i zwykle negatywnie, bo zadowolonym klientom się tam nie chce nic pisać i nie mają powodu do złości, który by ich do tego nakłaniał.

dankot
05-03-11, 17:22
No taka firma, że domena jest na parkingu domen :)

Wiarygodne są tylko odpowiedzi w świeżym wątku, bo ogólnie to z opiniami wygląda tak, że większość pozytywnych piszą pracownicy firmy, większość negatywnych pisze konkurencja, a ludzi to piszą niewiele i zwykle negatywnie, bo zadowolonym klientom się tam nie chce nic pisać i nie mają powodu do złości, który by ich do tego nakłaniał.

Bardzo trafna uwaga. Pamiętajmy, że każda opinia, negatywna czy pozytywna jest zawsze opinią, czyli cudzym odczuciem, a nie faktem. Jest więc subiektywnym odczuciem. Opinie takie czasem bywają "manipulowane", przez firmy. Niemniej jednak, nadal opinia bywa czynnikiem wpływającym na wybór konkretnej usługi lub produktu.

truszczy9
05-03-11, 20:14
Są firmy które specjalizują się w sprawdzaniu wiarygodności innych firm. Tam możesz uderzyć.

Nemon
17-03-11, 14:45
Są też firmy, które zajmują się pisaniem opinii innym ;)

Ogólnie to często da się wyczuć jak jest jakaś opinia zbyt "słodka" zachwalająca coś to zwykle ktoś z danej firmy ją napisał.

Baskula
26-11-14, 08:18
Zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarek, takich jak np. crefo.pl albo krs.lexisnexis.pl. Moim zdaniem są to o wiele bardziej wiarygodne źródła informacji, niż fora itp.

pepka
26-11-14, 16:18
Z tego co mi wiadomo, to są też inne firmy które zajmują się badaniem wiarygodności firm.

valerie89
09-05-15, 09:59
1. Przejrzeć rejestr przedsiębiorców (np. na portalu informacyjnym Głównego Urzędu Statystycznego lub w CEIDG). 2. Sprawdzić informacje o dłużnikach w BIG InfoMonitor lub Krajowym Rejestrze Długów. 3. Poszukać komentarzy i opinii na forach internetowych i stronach.