PDA

Zobacz pełną wersję : Typowy polski webmaster

konkordpl
04-04-04, 10:58
Jak takowy wyglada? Wsztstko co ma to IE 6.0 albo 5.5. Do tego strony robi w pajączku albo innym notatniku. Grafiką sie nie posluguje prawie wcale, no chyba ze w paincie cos tam wyskubie. Jak juz capnie php i mysql to zaczyna i sciagniecia jportala albo innego phpbb i lata po forach z pytaniem jak to zainstalowac. Oczywiscie nie wie ze jest cos tak pomocnego jak dokumentacja. Jak juz sie dowie jak toto magicznie zainstalowac to zaczyna do tego jportala dodawac biorytm gry on-line pogoda, newsy oczywiscie nie swoje, kalendarz, czat, katalog i mysli ze jest masta.

A tak naprawde jest zalosnym gnojkiem z kompleksami, ktory dostaje orgazmu jak ktos mu napisze raz na miesiac w ksiedze gosci, ze jego strona jest spoko, a jak ktos napisze ze jest do dupy to usuwa wpis albo zjeżdża autora.

Nimitz
04-04-04, 15:34
Smutne, ale prawdziwe. Dodam tylko, że wiem, jak ciężkie jest życie dobrego webmastera - mój przyjaciel zajmuje się tym i czasem przy piwie obrzuci błotem wszystkich pseudotwórców. Konrad - nie martw się - ufonet mi się podoba :D

konkordpl
04-04-04, 15:40
Dzieki : - )

WebLion
04-04-04, 16:39
Konrad... odpal Mozille i wczytaj UfoNet ;)

Nimitz
04-04-04, 22:23
Faktycznie lekko dziwnie wygląda, ale za to jak się IE odpali, to można pooglądać. ;-)
Zresztą sama idea się liczy. Chłopak chce poinformować świat, że ufo istnieje więc nie można go krytykować!! ;)
Konrad, 3maj tak dalej. Już jesteś w moich zakładkach. Pod numerem 196 ;-)

WebLion
04-04-04, 22:43
Wojtku, a gdzie masz u mnie słowa krytyki ;) To raczej tylko podpowiedź. Sam kiedyś takową otrzymałem :)
Pozdrawiam.

Krzysiek
05-04-04, 08:41
Konradzie, "internetowy i łebmaszterski wyjadaczu"...

krytykuje sie bardzo latwo, ale duzo trudniej cos robi w krytykowanej kwestii. Pokaz nam teraz druga strone czyli to w jaki sposob pomagasz tym poczatkujacych webmasterom, ktorzy tak jak kazdy czlowiek - najpierw sie rodza, potem czolgaja, potem raczkuja, z trudem staja na nogi i dopiero po wielu latach potrafia dobrze chodzic i biegac.

A moze opowiedz nam swoja historie, jak to sam zaczynales swoja przygode z łembaszterką, od razu budując skomplikowane systemy cms, wykorzystując zaawansowane właściwości php, siadając po raz pierwszy do photoshopa czy innego kombajnu typu bizon i produkując grafikę, która "Katedrę" odstawia do kąta...

Ciekawe czy jak urodzi ci sie dziecko to będziesz szykanował i wyśmiewal się z jego nieporadnych prób poruszania się, z braku umiejętności czytania, z pierwszych nieudacznych kontaktów z myszką komputera, z tego, że nie będzie wiedziało jak trzymać długopis, z tego że będzie miało ograniczone słownictwo, nie tak jak ty wysportowany, elokwentny, oczytany, wyedukowany, zarozumiały tatuś, który szybko wymazał z pamięci to, że sam kiedyś...

A może urodziłeś się od razu geniuszem, wyskoczyłeś z brzucha mamy usiadłeś do kompa i zrobiłeś ufonet w obecnej formie...

OS21
05-04-04, 09:52
No wlasnie Krzysztof G. ma racje. Coz ja mam dopowiedziec, wszystko za mnie powiedziales :D

Zaraz konkonrd powie: "no ale" - jakie ale?
Kazdy poczatkujacy webmaster jest taki jak piszesz w swoim wywodzie. Tez taki bylem, a teraz? 8) i to nawet lepiej niz ty konkord...
tak wiec nie ma co krytykowac tych poczatkujacyh, wiem ze rzygac ci sie chce jak to widzisz - mi tez!! ale niestety to sie nie zmieni, poczatkujacy zawsze bedzie poczatkujacym.

BTW. konkordzie, z poziomu innych webmasterow tez ufonet jest taki nijaki tzn. jesli chodzi o design jak dla mnie, co do reszty nie mam zastrzezen

PS1. Tematyka ufonet podoba mi sie - co do istnienia to nie trzeba dyskutowac - wiadomo ze sa i to roznorodne rasy i cywilizacje, trzeba miec niezle zamkniety umysl zeby twierdzic ze jestesmy sami w kosmosie.
PS2. Dlaczego konkord przebierasz sie w damskie ... ten avatar jakis dziwny jest.

Pozdrawiam ;)

czajka
05-04-04, 22:15
Konkord kieruje sie zasadami żeby zakrzyczeć oponenta i wytknąć błędy które sam popełnia... Na moje prośby o konkretne uwagi i pomoc w ich rozwiązaniu w serwise aukcyjnym puścił sprawę mimo uszu ... Ciekawe... Posądza mnie , clowna z 5 letnim stażem ,że jestem niewyżyty seksualnie... to po prostu jest duży i zakompleksiony chłopczyk który chciałby coś zrobić ale - jak to mówią słowa pewnej piosenki "za co się nie weźmie wszystko po...oli" . Panie Konkord więcej aktywnego działania bo krytykować każdy potrafi... więc pokaż co potrafisz skoro twierdzisz,że jesteś taki dobry a nie krytykuj jak po prostu zwykły Freaky bo wierz mi ,że wiem że to do niczego normalnego nie prowadzi...

edekk
06-04-04, 08:07
Jak to dobrz, ze jestem typowy - balem sie iz w nastepnej dziedzinie bede mutantem - przecietnemu latwiej ;p

mam strone na jportalu, przeklejam cudze newsy

tylko zastanawiam sie po co ?
przeciez wystarczy instalnac newlettera z Dziennika Internautow i zrobi to za mnie

poszukam jeszcze witryny ze skryptem usuwajacym niemile wpisy z KG

byloby cool - raz na miech stykloby zajrzec na swoja strone :twisted:

pozwolilem sobie dodac jeszcze jedno luzne przemyslenie a w zasadzie zapytanie
Konradzie czy jestes w zgodzie z samym soba bedac moderatorem forum witryny/serwisu ktory rozsyla newsletter ktory nawet ta przykra czynnosc kopiuj/wklej znosi z usera ?
mnie nasuwaja sie kilka wnioskow, jesli zamieszczanie newsow z innnych witryn jest be to:
1 powinienes rzucic moderke na tym forum
2 zostac ale doprowadzic do zablokowania wysylania newsletera
3 wprowadzic w kod strony skrypt uniemozliwiajacy kopiowanie tekstu/podgladania zrodel
rozumiem iz redaktorzy Dziennika innternatow nie korzystaja z innych stron www i wszystko sami znalezli to o czym pisza ?

Nimitz
08-04-04, 01:07
Hej. Pisze z Niemiec wiec nie ma polskich ogonkow :P
Dajcie juz spokoj Konradowi - chlopak sie nasluchal i teraz przez miesiac bedzie odchorowywal. Co do poczatkujacych, to kazdy kiedys cos zaczynal, ale wydaje mi sie, ze to nie o to chodzi - chodzi o poziom stron firmowych lub jakichs organizacji, na ktorych webmaster stawia stronke index.htm jako main, z 2 kolumnty i potem odnosniki do menu to 1,2,3,4.htm, jednolite tlo, podle kodowanie i na tym koniec... Wszystko dziala pod IE, ale pod Mozilla, Netscapem, czy kazda inna przegladarka sie krzaczy, wyglada brzydko i wogole fuj... Ja do teraz nie biore sie za strony bo nie umiem. Moge komus pomoc w nauce jazdy na nartach, plywaniu badz ratownictwie. Moge kogos nauczyc matematyki, czy fizyki. Ale jesli cos robie i czyms sie zajmuje, to robie to dobrze. A tu lezy problem naszych webmasterow. Na odpierdziel i zeby bylo. Sam krytykuje strony innych, ale tylko dlatego, zeby byly coraz lepsze. Zdrowa krytyka - czemu nie?

P.S. Bawie sie na komputerze, ktory jest w osiedlowej sieci - lacze rzedu 12MBit/s za 60 Euro... Siasc i plakac, ze nie mozna tu na stale zamieszkac...

P.S.2 - Moja ostatnia wizyta na forum i wogole w DI wiec wszystkiego dobrego na swieta i smacznego jajka :D