PDA

Zobacz pełną wersję : Używany laptop

Nimitz
19-04-06, 10:27
Chce kupić używany laptop do:
1) pisania w edytorze tekstów + niewielkie arkusze kalkulacyjne
2) oglądać na nim filmy (sporadycznie, bo mam od tego inne komputery)
3) przyglądać net (karta wi-fi lub miejsce na nią)
4) słuchać muzyki (jak z filmami)

Chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego laptopa, jakie firmy polecacie przy kupnie i jaką kwotę powinienem przygotować.

benq
19-04-06, 12:57
Ostatnio mój kolega sprzedał laptopa firmy Compaq
-Celeron 800 Mhz
-120 ram 266
-grafika zintegrowana Trident
-karta muzyczna zintegrowana (nie pamiętam nazwy)
-irda
-modem (nie pamiętam nazwy:) )
-miejsce na wi-fi też było
-15"
-padnięta bateria :D
Został opylony za 800 zł :D Tyle że bateria nowa to jakieś 300 złotych.

Mirthall
19-04-06, 14:36
Sprzedał go za 800 zł dlatego że:

- Tyle był wart.
- Kupującym była Osoba Nieznająca Się Na Cenach

?

benq
19-04-06, 20:32
Moim zdaniem nie był tyle wart co daje odpowiedź na twoje drugie pytanie :D Może i wszystko byłoby cacy gdyby nie ta bateria. Bo nowa bateria do laptopa to spory wydatek.

Nimitz
23-04-06, 21:48
Podziękowali za ogromną ilość rad. Laptop kupiony - nowy Acer z prockiem 1,7 GHz + 512 RAM + 60 GB twardy i ekran 15,4' za 777 euro.

ufoman
23-04-06, 23:05
Widziałem, jak w Acerze rozlatuje się z lekka obudowa... Po pół roku... Nic ciekawego...

Nimitz
24-04-06, 11:23
ufoman pracowałem jakiś czas na laptopie Acer z serii Travel mate, pi razy drzwi coś jak ten i obudowawa faktycznie nie należała do najtrwalszych - szybko się rysowała i wycierała. Ale ten laptop to będzie raczej komputer używany w domu więc powinien spełnić swoje zadanie.

ufoman
24-04-06, 19:43
I uważaj na matrycę... Tamten kolega też ma już problemy...

Nimitz
24-04-06, 21:30
ufoman a z czym mianowicie? Jakieś wypalone piksele, rysy na matrycy?

benq
24-04-06, 22:22
ufoman a z czym mianowicie? Jakieś wypalone piksele, rysy na matrycy?
...wylana kawa... :D :D

ufoman
25-04-06, 01:19
Po prostu traci jasność...

rattt69
19-07-09, 21:40
Tu tylko poradzę jedno, kup tego laptopa z gwarancją, czyli nie z ręki do ręki, bo możesz stracić. Lepiej mieć choćby na 6 miesięcy gwarancję, niż mieć składaka z części naprawianych na siłę. Problem z laptopem, że działa a możliwość diagnozowania go jest zerowa, to przychodzi po czasie. Pracowałem w serwisie, wiem jak naprawiane są laptopy, to kuźnie, tu się robi cuda by matryca coś wyświetlała. Pozdrawiam.

Mika23
28-10-09, 16:55
Ja na Twoim miejscu też bym nie kupowała używanego laptopa, gdyż z takimi rzeczami nigdy nie wiadomo. Możesz wpakować w niego to 800 zł, a okaże się, że po tygodniu coś w nim się zepsuje i musisz dokładnie tyle samo wydać na naprawę. Moja rada jest taka żeby trochę odłożyć i kupić coś nowego. Warto poprzeglądać oferty sklepów internetowych, gdyż kupisz tam kompa dużo taniej.

MaciekPoznań
20-11-09, 10:46
Ja mam Acera, kupionego dwa lata temu. Troche na nim pracuje tak z 20h tygodniowo!! I działa mi bez problemu. :pekl_ze_smiechu:
Więc spox

ziutek66
27-11-09, 10:58
Zgodnie z wcześniejszą opinią raczej odradzalbym kupno używanego. Co gwarancja to gwarancja... A jeżeli chodzi o Acery to stanowczo odradzam. Jeżeli komuś działa bez zarzutów to gratuluję! Mój w ciągu roku 2 razy musiał odwiedzać serwis. Teraz pracuję na HP i jestem zadowolony, a acera już nigdy!