PDA

Zobacz pełną wersję : Unia Europejska: Za czy Przeciw ?

konkordpl
29-04-04, 15:47
Jak w temacie : - ) Jestescie za przeciw?

Damian
29-04-04, 17:31
Za - będzie można legalnie uciec z tego chorego kraju ;-)

Anonymous
01-05-04, 01:07
Kolejne RWPG, na najbliższe 5 lat coraz gorzej.

Dybaś
01-05-04, 15:57
Wiecznie nie bedzie źle kiedyś się poprawi zdecydowane TAK 8) :!:

konkordpl
01-05-04, 17:26
Nie odczulem zadnych korzysci w zwiazku z wejsciem do UE. Nic sie nie zmienilo.

Nimitz
01-05-04, 21:37
Unia jeśli się szybko nie rozpadnie, to pozwoli nam dojść do czegoś za jakieś 40-60 lat. Ale jestem zdecydowanie za :D

WebLion
03-05-04, 21:40
Ja głosowałem na "Tak"... może nasze dzieci będą miały lepiej?...

Krzysiek
04-05-04, 10:59
Też się cieszę, że w końcu tam jesteśmy i rozszerzą się perspektywy gospodarcze i turystyczne dla Polaków, a nasze dzieci z pewnością będą miały lepiej niż my.

Zdaję sobie jednak sprawę, że wraz z Unią musieliśmy zaakceptować wiele bzdurnych przepisów i wymogów odnoszących się do osób prywatnych i co gorsza w obecnym stanie będzie jeszcze większa biurokracja jeśli chodzi o rozliczenia, obrót towarem, transport itd..

Wątpie też by w Polsce udało się skutecznie egzekwować jakieś głupoty dotyczące zabudowanego grilla, bigosu w restauracji czy innych wręcz zaskakujących swoim debilizmem przepisów.

konkordpl
04-05-04, 15:15
Dzieci naszych dzieci, i tak jestesmy 45 lat za murzynami...

Krzysiek
04-05-04, 15:47

Tak ci sie tylko zdaje. Przez te 15 lat nastapil ogromny boom w zyciu Polakow. I nie zawdzieczamy tego tej czy tamtej opcji politycznej. Przemiany dokonaly sie dzieki otwarciu na swiat w 1989 roku. Nawet gdyby nie byly wspierane przez politykow to i tak samo to otwarcie oraz brak kar za kontakt i fascynacje zachodem doprowadzilby do obecnego stanu.

Wszyscy narzekaja na obecne zycie, poniewaz maja powody. Ale nalezy pamietac, ze zycie to nie bajka i zanim zdobedziesz nagrode (np. w postaci zycia na wyzszym poziomie) musi uplynac troche wody w rzekach.

Szczerze to rozumiem narzekania starszych ludzi, przyzwyczajonych do surowej ale opiekunczej komuny. Oni nie maja w obecnym swiecie zbyt wielkich szans. Ale najbardziej smiesza mnie narzekania mlodych. Przez 45 lat komuny chyba zmienil sie kod genetyczny narodu polskiego, bo nawet ci co sie urodzili juz w wolnej Polsce dalej wyznaja zasade: czy sie stoi czy sie lezy 2 tysiace sie nalezy.

Z racji pewnego sportu, w ktory kiedys aktywnie sie bawilem, mam sporo b.mlodych znajomych. Widze, ze tylko niewielu chce sie wziac swoje sprawy we wlasne rece. Wiekszosc albo idzie latwizne: garnuszek starych lub dealerka drugami albo w ogole nic nie robi tylko narzeka i powiela haselka maruderow PRL-u w stylu, ktory zaprezentowales.

Siedzialem troche czasu w Belgii i widze, ze procz typowo polskiej narzekajacej mentalnosci oraz zrzucania odpowiedzialnosci na innych za wszystkie zle rzeczy, ktore nam sie przytrafiaja, obecnie mamy prawie to samo co flamacy. A przystapienie do UE spowoduje wg mnie w ciagu zaledwie kilku lat kolejny niesamowity boom w standardzie zycia przecietnego Polaka. Wystarczy tylko uswiadomic sobie niesamowite kombinatorstwo naszego narodu, by zdac sobie sprawe, ze bedziemy starac sie wykorzystac wszystko co sie da by bylo nam lepiej. Nikt tak nie potrafi kombinowac jak Polacy. A teraz dano nam dodatkowe obszary, narzedzia i pole do popisu.

Wiec Konkord, nie narzekaj tylko wez swoje sprawy w swoje rece i popros np. Twoich Starych zeby zaczeli uczyc cie przedsiebiorczosci (nie przedmiotu tylko w praktyce), zeby wprowadzili cie w arkana prowadzenia biznesu, radzenia sobie w zyciu, wykorzystywania przeciwnosci losu na wlasna korzysc. Dzieki temu nie tylko Twoim dzieciom i wnukom ale i Tobie bedzie sie wiodlo coraz lepiej i mam cicha nadzieje, ze w koncu kraj narzekajacych kombinatorow przeksztalci sie w kraj przedsiebiorczych optymistow (ale bez amerykanskiej hipokryzji i wiecznego usmiechu na ustach)

Oczywiscie mozna obyc sie bez nauki i doswiadczenia innych ale wtedy zawsze bedziemy "45 lat za murzynami".

Hehe, ale walnalem mowe jak w Ludwiczku

Hough :-)

Jajo
04-05-04, 19:32
Za, za i jeszcze raz za...

To daje lepsze perspektywy, tylko ze trzeba umiec je wykorzystac. Nie pamietam komunizmu, bo jestem zbyt mlody, ale wiem ze to co sie tam dzialo bylo zle. Panstwo chronilo spoleczenstwo, dlatego teraz starsi ludzie nie wiedza co sie dzieje, chca zeby Panstwo, Rzad dal im wszystko za darmo. A tu trzeba sobie zapracowac...

Z tego co widze, to jakos nagle ceny nie wzrosly... a slusze tylko coraz wiecej pochlebnych slow. O! Chocby teraz... w radiu mowia ze TIR'y na granicy z Niemcami nie stoja po 30 godzin... tylko po 30 sekund :)

Bedzie lepiej... bo musi byc lepiej...
A to co Polska pokazala przez ostatnie 15 lat to ja az jestem dumny ze jestem Polakiem. Z nieczego zrobilo sie cos... :)

Pozdrawiam wszystkich zwolennikow UE.

Damian
04-05-04, 20:17
[..]
Wiec Konkord, nie narzekaj tylko wez swoje sprawy w swoje rece i popros np. Twoich Starych zeby zaczeli uczyc cie przedsiebiorczosci (nie przedmiotu tylko w praktyce), zeby wprowadzili cie w arkana prowadzenia biznesu, radzenia sobie w zyciu, wykorzystywania przeciwnosci losu na wlasna korzysc.

Krzysiek - tu trza byo da linka do cneb'a :-)

konkordpl
04-05-04, 20:47
Kazdy cos tworzy...
(interpretacje dowolne)

Ja i tak lubie Australie i Jamajke : - P i chce byc w przyszlosci rastamanem ; - >

Nimitz
07-05-04, 22:12
Konkord nie wie jak to było za PRL`u. Ja byłem bardzo młody, ale coś niecoś pamiętam. Boom faktycznie nastąpił, ale obawiam się, żeby nie nadszedł teraz czas pana L. i żeby wszystko co dobre w tym kraju zostało nie zostało zniszczone przez wściekły tłum rolników :]

WebLion
08-05-04, 08:26
Przyleciaa sroka z Wirtualnej Polski i donosi:

Wolne tumaczenia (przydatne w procesie integracji z Uni Europejsk)

Angielsko - polskie:

Don't make a village - nie rb wiochy
Don't turn my guitar - nie zawracaj mi gitary
I'll animal to you - zwierz ci si
Thanks from the mountain - dzikuj z gry
I feel the train to you - czuj do ciebie pocig
It's after birds - ju po ptokach
He killed her the nail - zabi jej wieka
Rail on you! - kolej na ciebie!
My girlfriend is very expensive to me - moja dziewczyna jest mi bardzo droga
Time swimming allowed - czas pynie wolno

...i polsko-angielskie

goln kielicha - to shave a glass
czarne myli - a black child thinks too
czonek honorowy - a respectable penis
czonek korespondent - a letter-answering penis
zrobi co bez zwoki - do something without corpse
nie trzyma si kupy - it doesn't hold the shit
Dorzucicie cosik? :D

konkordpl
08-05-04, 09:36
penis is walking round me - ch... mnie to obchodzi
shit is walking round me - gowno mnie to obchodzi
i see in boat - widzew łódz

Nimitz
08-05-04, 11:32
A village killed by planks - wiocha zabita deskami

Więcej nie kojarze. We wtorek i środe macie trzymac kciuki za maturzystów... :]

BTW - Artur, zrobisz mi taki fajny emblemat z logosem DI w tle? ;-)
Jak się zgodzisz, to daj znać - podeśle Ci zdjęcie :]

Jajo
08-05-04, 13:10
Więcej nie kojarze. We wtorek i środe macie trzymac kciuki za maturzystów... :]

Czyli za mnie... hehe...

Nimitz
08-05-04, 21:04
Piotrek - za mnie też.

konkordpl
19-05-04, 10:33
http://news.di.com.pl/?lp=6272

Witajcie k..... w Unii!!
A mowilem, Unii Nie, to mnie nikt nie sluchal

WebLion
19-05-04, 11:09
Artur, zrobisz mi taki fajny emblemat z logosem DI w tle? ;-)
Jak się zgodzisz, to daj znać - podeśle Ci zdjęcie :]
Podeślij fotkę :)
Ten mój emblemat, aby faktycznie był z logosem DI, trzeba jeszcze przerobić :)

konkordpl
31-05-04, 18:18
http://news.di.com.pl/?lp=6415

A mowilem UNII NIE to mnie nikt nie sluchal. Tak pieknie mialo byc a jest tak ch.......

I wszystko przez Unie, bysmy nie weszli do UE by takich ustaw nie bylo.
Mi to i tak wisi i powiewa bo mam maile we wlasnych domenach.

Jedi
31-05-04, 19:29
Eh kiedys to byBo dobrze... Kult jednostki i te rzeczy... A za Gierka to nawet 6 potega gospodarcza bylismy... A teraz tak beztrosko otworzyli nas na zgnilizne nadciagajaca z zachodu :cry: Teraz znajda miejsce zbytu dla swoich towarow, a Polacy to u Niemca za parobka robic beda. Niech zyje RWPG! :D