PDA

Zobacz pełną wersję : lepperek bez mikrofonu

Anonymous
05-05-04, 16:12
Lider Samoobrony Andrzej Lepper zażądał na sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu renegocjowania warunków członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Tak przynajmniej wynikało z jego słów, w których skrytykował za te warunki polskich negocjatorów.

"Polska przystąpiła do Unii na uwłaczających, nierównych zasadach. To wina polskich negocjatorów, którzy ogłosili wielki sukces, a prawda jest inna" - oświadczył unijnemu zgromadzeniu, w swym pierwszym wystąpieniu po przystąpieniu Polski do UE.

"Winnych tej sytuacji w przyszłości rozliczymy. Samoobrona żąda renegocjacji układu stowarzyszeniowego" - oświadczył Lepper, mając zapewne na myśli Traktat Akcesyjny, ponieważ stowarzyszeniowy przestał obowiązywać wraz z wejściem Polski do Unii.

Lepper oddał hołd papieżowi Janowi Pawłowi II i jednemu z "ojców" integracji europejskiej, Robertowi Schumanowi, którego nazwał "wielkim mężem stanu i patriotą".

Według lidera Samoobrony, "celem tej idei był pokój w Europie i na świecie oraz pomyślność ludzi. A jak jest - jest Europa dwubiegunowa - Europa bogatych i Europa biednych" - grzmiał.

Dlatego "potrzebne jest inne spojrzenie na gospodarkę - należy odejść od polityki neoliberalnej i globalizacji w takim najgorszym ich wydaniu. Nie gospodarka wolnorynkowa, a społeczna gospodarka rynkowa zgodnie z nauką Kościołów różnych wyznań. (...) Nie bogacenie kosztem biednych, a pomoc biednym kosztem bogatych" - powiedział.

Nawoływał do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw i tworzenia miejsc pracy. "Tylko wtedy wygramy wyścig o prym gospodarczy z USA i krajami Azji, Chinami, Japonią. Nie bójmy się współpracy z Rosją i Ukrainą" - zachęcał Lepper.

W pewnej chwili przekroczył dwuminutowy limit czasu i prowadząca obrady wiceprzewodnicząca PE, Francuzka Catherine Lalumiere, po dwóch ostrzeżeniach, wyłączyła mu mikrofon

WebLion
06-05-04, 02:06
Widząc artykuły, wiadomości i posty poświęcone Lepperowi, ogarnia mnie niemoc i obawa przed jutrem...
Kiedy Kwaśniewska oficjalnie wycofała się z ubiegania o prezydencki fotel, a mym oczom ukazały się sondaże, w których Lepper stoi dość wysoko, wtedy jedno co nasunęło mi się na myśl, to Popiołkowe "koniec świata"... i teraz jeszcze ta popelina w Parlamencie Europejskim...
Nie ma co... Witos z Leppera nie będzie.

Jajo
06-05-04, 15:20
Dziwi mnie naprawde popularnosc Leppera. Czy ludzie nie rozumieja tego, ze nie mozna tak po prostu rozdac pieniedzy, tak, jak chce to zrobic Lepper. Popularnosc Samoobrony wciaz idzie w gore.

Nie dosyc ze w Polsce robi z siebie wsióra, to teraz w Europie...
Predzej czy pozniej nadejdzie chwila, kiedy Lepper zostanie wysmiany...

konkordpl
06-05-04, 15:23
Nie wiem jak Wy, ale ja juz powaznie mysle o emigracji do Australii.

Piotrek
06-05-04, 15:29
...podobnie myslę i ja Arturze. Lepper to oszołom, któremu się wydaje, żę ma przepis na coś, co go przerasta. Lepper to podróbka tego kim chce być i tego jak chce być postrzegany...nawet wiceprzewodnicząca PE uśmiechneła się pobłażliwie.

Tak i my się z niego śmialismy pare lat temu bo myslelismy ze wysoko w sondażach nigdy nie zajdzie...ale ludzie...którzy stracili zaufanie do rzadu Millera biorą wszystko co im się podaje na tacy - populistyczne obiecanki-cacanki Samoobrony, która mówi to co kilkadziesiąt procent polskiego narodu chce usłyszeć.... Damy WAM 900 zł ZASIŁKU, bedziecie się cieszyć, obijać do woli, będzie Was stać na wódke, bo i tak to przepijecie, a niewielu z Was to wykorzysta.... ( a hiperinflacją się nie przejmujcie - i tak nie wiecie co to znaczy ).

Wilk
07-05-04, 19:42
Ja specjalnie telepudła nie włączam, a wy mi tu lepperem na muchy w internecie rzucacie :evil:

Nimitz
07-05-04, 22:34
Lepper - efekt tchórzostwa polityków poprzednich kadencji. Niestety dla nas jest on faktem, a nie senną marą. Trzeba po prostu zniszczyć go zaraz w pierwszych wyborach bo inaczej on zniszczy nas i nasz kraj... Już wole widzieć durnego Rokite gdzieś w ekipie rzadzącej niż Leppera gdzieś poza więzieniem. Osobiście cały czas jestem za lweicą. Tyle tylko, że teraz za partią Borowskiego.

LEPPER MUSI ODEJŚĆ ;) NAJLEPIEJ DO WIĘZIENIA...

Wilk
07-05-04, 22:51
LEPPER MUSI ODEJŚĆ ;)

a może LEPPERowicz ;)

Dylemat Polaka: głosuwanie na samoobronę, czy może posiadanie ważnego paszportu? :?

Jajo
07-05-04, 22:56
Powiedzcie mi jedno. Wszedzie gdzie slysze w TV, radiu i np. tutaj na forum... wszyscy sa przeciwko panu L. To gdzie ta jego popularnosc... ? Kto qrde na niego glosuje...

Nimitz
07-05-04, 23:40
Ci którzy nie mają TV, radia i oczywiście internetu :]
W naszym kraju jest wielu rolników na najniższej stawce - oni są niezadowoleni bo nie ma w Polsce programu chroniącego rolników, ale zmuszającego ich do solidnej pracy.
Kolejną grupą są wszyscy ze strefy bodżetowej - oni żyją za marne grosze - policjanci, pielęgniarki, nauczyciele.
Trzecie grupa - niezadowoleni z rządów prawicy i lewicy. Został tylko środek - a tu jedyny program, który jest sensowny to mimo wszystko program Samoobrony.

Wilk
08-05-04, 19:32
Nimitz, nisko cenisz rolników...

Apropo, wpiszcie w google słowo kretyn i przyglądnijcie się pierwszej stronie wynikowej.