PDA

Zobacz pełną wersję : Chyba nasz rząd upadł na ryj

benq
09-06-06, 20:30
Życie Warszawy (http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=88564)

Popaprało ich całkiem. Coraz częściej myślę że oni nie mają co robić i zajmują się pierdołami. Przecież nawet gdyby chcieli takie coś wprowadzić to od razu zostaną podani do trybunału sprawiedliwości (czy czegoś w tym stylu), nie mówiąc już o protestach producentów sprzętu.

Morfeusz
09-06-06, 20:46
http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?p=29600#29600

wycofał z projektu ustawy o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o zmianie innych ustaw, zmiany dotyczące ochrony technicznych zabezpieczeń uniemożliwiających kopiowanie utworu przez użytkownika.

Jurgi
09-06-06, 21:26
Do tego ten tekst pisał kompletny kretyn, pozwolę sobie zacytować samego siebie z komentarza pod informacją na DI:

"urządzenia, ich komponenty lub programy komputerowe, których jedynym albo głównym przeznaczeniem jest niedozwolone usuwanie lub obchodzenie skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych"
- No przepraszam, jak oni odróżnią "niedozwolone usuwanie" od "dozwolonego usuwania"? Jak program będzie miał wielki napis, że służy tylko do "dozwolonego usuwania" to już OK? Czy może inaczej?
- Wg jakich kryteriów będą oceniać, czy oweż "przeznaczenie" jest głownym, czy pobocznym? Wh widzimisię?
- Jakie będą kryteria oceny, czy zabezpieczenie jest skuteczne, czy nie? Zapewnienie producenta?
- "obchodzenie skutecznych technicznych zabezpieczeń" - dobre sobie, jak zabezpieczenie da się obejść, albo złamać to chyba nie jest skuteczne, no nie? Zatem jego obchodzenie lub łamanie nie jest niezgodne z prawem.

Głupi edytor heksadecymalny można uznać za narzędzie do łamania zabezpieczeń (sam takowe do takich celów stosowałem w dawnych, ośmiobitowych czasach). Może faktycznie upadli na ryj, a może poprostu celowo chcą stworzyć przepisy, które można interpretować wg własnego uznania w każdym przypadku. Można wtedy na każdego znaleźć haka. Stare metody wszelkich reżimów, zwłaszcza komunistycznych.

Mirthall
09-06-06, 23:06
wp.pl (http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,28783&ticket=6256645357631185OlK2bIK%2F4%2BMpeKyrrmr2rOn 6zKmgL46LcYQRyHJLg%2FI5VueOT%2FgFZ947e13ZFzkcE7cBZ CU4hO1p49Gr7DcbWt%2BXcNR2Q2YSfz%2FqUae6fbZddbmolOq Q8BjvxvdKyrXA)

PS. Właśnie otrzymaliśmy informację, iż pod naciskiem mediów, Minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Ujazdowski, wycofał się z niezwykle kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, dotyczącej technicznych zabezpieczeń, które miały uniemożliwić kopiowanie utworu przez użytkownika.

Major Frankel
09-06-06, 23:36
Na ryj? Nie powiem ze to niestosowne slowo bo przy tym co sie dzieje to to jest prawidlowe slowo. Pie*dolic konwenanse.

Powiem tak. Moze i jestem sfrustrowany sytuacja i mam prawo i nie jest to bez pokrycia.

Praca nad ustawa o delegalizacji nagrywarek? To..., nie wspomne o karaniu za OpenOffice z powodu bubla...MAŁO....tydzień temu slyszymy ze Estonia staje sie tygrysem gospodarczym - dzieki wstapieniu do UE...wczoraj slyszymy ze Czechy maja zdumiewajacy wzrost gospodarczy - tez korzystaja na wejsciu do UE ...

a u nas? Walka na teczki, nieznajomosc hymnu narodowego przez "znaczacą" postać polityczna ITD. ITD. ITP.

Przysięgam, że wyprowadze się stąd bo szkoda sobie marnowac zycia w tym kraju.

Mecz był...przegralismy z EKWADOREM(sic!) z powodu głupich błędów - analogicznych do działań rządu itd.

Ja juz luzuje i przestaje sie interesowac PL. Koniec z tym...a bylem kiedys takim patriotą dzialajacym aktywnie - niestety głupkiem nie jestem (jak to okreslaja polakow na zachodzie czesto slusznie) i przejrzalem - ze NIE WARTO.

macol
10-06-06, 01:31
ludzie.... kto tych ****, ****, ****, ***, ***, ***, ****, ***, ***, ***, ***, ***, ***, ***, ***, wybra?? oni upadli na ryj ju jaki czas temu... teraz tarzaj ten ryj w gwnie.... a nasz prezydent wybrany przez ... ??wikszo narodu?? wanie zlikwidowa WSI... i po ch***?? po co niszczy co co jako tako dziaa i tworzy co co nie ma adnych szans eby dziaa kiedykolwiek chocia tak jak WSI... ah racja!! cywilni szpiedzy PiS'u... kolejny twr pisu po CBA ktry ma suy czyszczeniu pastwa, a bdzie suy do niszczenia pastwa przez pis...

Alarmus
10-06-06, 07:40
Może faktycznie upadli na ryj, a może poprostu celowo chcą stworzyć przepisyNa zdrowy rozsądek taki przepis nie ma racji bytu i nie ma szans na wdrożenie.

Walka na teczki, nieznajomosc hymnu narodowegoMamy rząd taki jaki demokratycznie wybraliśmy, jeśli nie pasuje (mnie też) to znaczy, że nie dorośliśmy do demokracji i olewając wybory (uczestniczyłem we wszystkich, ale mojego głosu nie zauważono) oddaliśmy władzę oszołomom i moherom, chociaż to jedno i to samo.

Przysięgam, że wyprowadze się stąd bo szkoda sobie marnowac zycia w tym kraju.Majorze, nie podejmuj decyzji pochopnie, na nasze szczęście ten rząd nie utrzyma się długo, najwyżej kolejne 3,5 roku i dzisiejsze sławne nazwiska polegną obok Krzaklewskiego (czytaj: politycznego trupa)

Mecz był...przegralismy z EKWADOREMDziwi Cię to? Polska reprezentacja nie ma motywów, o ile się nie mylę Niemcom obiecali 30 tys. € na łeb za zwycięstwo, Ja_nas dobre słowo i chyba mszę. :twisted:
Także nie ma motywacji, a śledzenie wyników naszych sportowców olałem 30 lat temu i chyba dobrze zrobiłem i dzięki temu nie narzekam na brak włosów jak moi rówieśnicy, po prostu nie wyrywam ich z przerażenia.

a bylem kiedys takim patriotą dzialajacym aktywnieNie porzucaj swoich idei, właśnie teraz potrzebujemy wsparcia normalnych Polaków i właśnie dzięki takim obywatelom mamy szansę na walkę z idioceniem władz.

benq
10-06-06, 17:39
Zgadzam się z Alarmusem właśnie teraz potrzeba nam jest prawdziwych patriotów. Jak już kiedyś pisałem, opuścić kraj to jest dosyć proste, ale myślę że powinniśmy się postarać coś z tym zrobić co się dzieje w naszym kraju. Wszyscy się z tym zgadzamy? Co do sportu to wolę pooglądać jak grają Niemcy - bo piłkę nożną lubię ze względu na to że jest to świetny sport, a nasz drużyna no cóż...

caduceus
24-03-11, 14:28
Dajcie spokój. Każdy kraj ma swoje brudy, o których nie mówi się głośno za granicą. Stereotypami o Polakach też nie ma co sie przejmować, bo każdy się w końcu przekona, że stereotyp jest tereotypem. A to, że nasz rząd próbuje swoich sił w legalizowaniu działań w Internecie to dobrze. Jeszcze tylko musi to robić dobrze, a nie źle. I w tym życzę mu realizmu i profesjonalnego spojrzenia na cudo neta.