PDA

Zobacz pełną wersję : Składka na komitet obowiazkowa?

Stasiektoja
13-06-06, 20:40
Witam
Dostałem dzisiaj obiegówke i zobaczylem tam skladke na rade rodziców :shock: . Gdzie jest przepis ,że trzeba to płacić ? :lol:

smalu
13-06-06, 20:57
Nie ma obowiązku :twisted:

Stasiektoja
13-06-06, 21:03
Hmm jest sposób żeby nie zapłacić tego trzeba napisać podanie ,ze sie nie ma kasy itp :lol: Ale po co jak to jest nie obwiazkowe ?

P.S Szkoła osiągneła swoje wszscy płaca za rade rodziców :/

Black
13-06-06, 21:46
Osobiście uważam, że lepiej by było dla samej szkoły gdyby rodzice jednak płacili te składki. Miałem okazje zobaczyć jak to wygląda z drugiej strony barykady (uwaga to zależy od szkoły !) i tam gdzie miałem okazje chwile pracować, pieniądze były dobrze wykorzystane.

Generalnie idą na wydruki świadectw, nagrody. Często ze składek coś było organizowane, dla klasy jak i dla szkoły. Imho nie można być egoistą :)

W szkole mojego młodszego brata, gdy klasa nie zapłacila za ksero/składki to najczęściej np.: dana klasa pisała sprawdziany... a raczej najpierw pisała pytania, które dyktował nauczyciel, bo nie było na ksero ;)

To raczej zależy od szkoły jak wykorzystuje pieniądze, ale "zazwyczaj" do kieszeni nie idzie ;)

WebLion
13-06-06, 22:11
Generalnie idą na wydruki świadectw, nagrody.Generalnie powinno być tak: PiS da i Roman... też powinien.
W końcu to szkoły publiczne, a nie prywatne. Płacimy podatki, więc niech wygospodarują kasę ;)

Nimitz
13-06-06, 23:02
WebLion a czy Ty też jesteś za gwałceniem arytemtyki? Ja stonowczo protestuję, nie mam zamiaru uczyć się nowych zasad liczenia! Z zera (lub obecie liczby mocno ujemnej) nie da się osiągnąć niczego na plus (a mnożenie połowy naszego deficytu przez drugą połowę nie jest możliwe ;-))

Morfeusz
14-06-06, 00:39
Ja stonowczo protestuję

... ostatnio dość często prostestujesz! ;)

Alarmus
14-06-06, 04:46
WebLion a czy Ty też jesteś za gwałceniem arytemtyki?Rachunek jest prosty, sam policz ile można wydrukować świadectw i kupić kserografów zamiast pompować pieniądze w świątynie opatrzności, czy wyrzucania pieniędzy na kolejny 4523 pomnik J.P.II?
Kółko się zamyka = nieudolny rząd w każdej dzedzinie

Anonymous
14-06-06, 07:05
Gdzie jest przepis ,że trzeba to płacić ?

Służbę zdrowia i szkolnictwo też mamy bezpłatne mój drogi.

Moja rada: wpłać na radę szkoły 5 złotych i poproś o pięczątkę. Ja przynajmniej tak własnie robiłem.

Wedrowczyn
28-06-06, 19:07
Komitet nie jest obowiązkowy, a mnie w szkole jest przeznaczany na sprzęt i na naprawę sprzętu. Komitet jest wysoki bo 200 zł na rok, ale dzięki temu szkoła jest dobrze wyposarzona.

wojpap
28-06-06, 20:13
lepiej zapłacić, raczej pieniądze nie pójdą w błoto, a zawsze to jakieś wsparcie dla szkoły, która i tak nie ma skąd i za co. w tym państwie wszystko jest jakieś dziwne, zamiast szukać oszczędności gdzie się da (mam na myśli jakieś sensowne źródła a nie obcinanie emerytur itp.) to szuka się wydatków gdzie się da (chodź by wspomniane pomniki). ktoś na forum już kiedyś napisał, że polska to bogate państwo dla biednych ludzi.

a tak przy okazji oszczędności to czy ktoś wie co się dzieje z pisowskim programem tanie państwo?

PaneQ
28-06-06, 22:27
czy ktoś wie co się dzieje z pisowskim programem tanie państwo?

Nie starczyło środków na jego realizację.

zweibierbitte
29-06-06, 13:40
Przepraszam za ten kolokwializm, ale jak przestępcy, agenci i naziści są w rządzie to kasy ni ma.