PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwracać uwagę przy kupnie laptopa

michubasiu
15-06-06, 15:43
Chce kupić laptopa...tylko dla mnie te wszystkie parametry..( karta graficzna, dzwiękowa, procesor itp.) to dla mnei nie jest jasne.na co zwrócić uwage? czym sie kierować przy kupnie laptopa?co oznaczają parametry? ktoś mi powie ze dobry laptop jest taki i taki bo ma to i to?? i wieze mu ale chce wiedzieć co te wszystkie dane laptopa oznaczają?? hmmm...mam nadzieje ze mnie ktoś rozumie o co mi chodzi??aha...laptop bedize mi potrzeby do oglądania filmów..(niezbyt często) do pisania przeglądania stron internetowych, grania czasem w gry słuchania muzuki...i cena by nie przekraczała 2600zł

smalu
15-06-06, 15:59
A zależy Tobie na mobilności (bateria) ?

karta graficzna
w laptopach jest napewno zintegrowana- kup z 32/64 mb pamięci

dzwiękowa
też zintegrowana, jeżeli chcesz mieć super, zaje..., firmową to można dokupić (http://allegro.pl/search.php?string=notebook&category=4397&country=1&order=p)

procesor
od 1 gHz ^

ktoś mi powie ze dobry laptop jest taki i taki bo ma to i to?? i wieze mu ale chce wiedzieć co te wszystkie dane laptopa oznaczają??

Kup na allegro - takie parametry jak podałem, 256 ram ^, 40 gb ^, jakaś średniej wielkości matryca
link (http://www.allegro.pl/4174_z_procesorem_intel.html?id=4174&hide_categories_form=0&state=0&view=gtext&order=p&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=&a_enum44=all&a_text_i82_0=40&a_text_i82_1=&a_enum134=all&a_text_i135_0=256&a_text_i135_1=&change_attr=Poka%C5%BC)

macol
15-06-06, 16:38
a ja bym szed dalej...

http://www.allegro.pl/14758_acer.html?order=p&view=gtext&buy=1&a_text_i82_0=40&a_text_i135_0=256&price_to=2600

Za 2600z mona kupi 512 ramu, co z centrino, 15'.

Wszytko zaley od tego co chcesz mie do tego laptopa... wifi, dvd-r, bluetooth, irda....

Update: wywaliem jeden link bo si ztrona rozjezdzaa w FF

elbow
15-06-06, 16:51
Ja bym polecał ten: http://www.allegro.pl/item108952006_acer_2423_upg_cm1_5_1024_80_panorama _wawa_telnetss.html sam na nim swego czasu miałem przyjemność pracować i jest naprawde bardzo dobry.

Nimitz
15-06-06, 18:21
TYLKO NIE ACER! Szmira jakich mało. Wiem, bo sam kupiłem i bardzo potem głupio mi było z tego powodu. Toshiba, HP, IBM to w tej chwili dla mnie laptopy z którymi nie mam przykrych doświadczeń. Na laptopie wybij sobie z głowy granie w gry wymagające dużych możliwości obliczeniowych. Za cenę do 2600 zł dostaniesz maszynkę do biura, słuchania muzyki i przeglądania netu.

macol
15-06-06, 19:09
Hm... no to mam szczęście.... acer aspire 3610.... nie będę wypisywał czego jeszcze nie przeżył.... w każdym razie jedyne efekty to odpadnięte gumki w dolnej części obudowy... a sprzęt zaliczył kilkadziesiąt godzin pracy w samochodzie.. a wiadomo jak wyglądają polskie drogi... parę imprez alkocholowych... upadków z ok 50 cm w trakcie działania... i zderzeń czołowych z nadjeżdżającym krzesłem na kołkach :D... wifi w nim także dobrze działa... oczywiście można kupować IBM czy hp ale tam trzeba nie co więcej zapłacić za podobną konfigurację...

Jurgi
15-06-06, 21:23
To ja mam powiązane pytanie (żeby nir tworzyć nowego wątku). Swego czasu (parę lat temu) było głośno o procesorach Transmeta Cruzoe, podobno bardzo ciekawej i energooszczędnej technologii. Więc mam pytanie: spotyka się laptopy z tymi prockami jeszcze? Miał ktoś kontakt? Warto?

macol
15-06-06, 22:53
Może i się spotyka gdzieś.... ale z tego pamiętam to już wtedy to było gorsze(jakość/wydajność do czasu działania) od mobilnych platform intela... obecnie na pewno nie warto.... mobilne 1,4ghz wyprzedza znacznie stacjonarne wersje 2,4 ghz i nie jest zbyt drogie a czas działania w niektórych modelach dochodzi(a może już przekracza) do 8 godzin... a tamte procki jeśli mnie pamięć nie myli to były ok 1ghz...

michubasiu
16-06-06, 07:36
no tak to własciwie jedna osoba mi pomogła....czym sie kierować przy kupnie laptopa jakei parametryi co oznaczają>>>/??? no kurna niech mi ktoś pomoże:-)

Jurgi
16-06-06, 10:15
To zależy, co jest dla ciebie najważniejsze.
Jeśli nowe gry - to jak najszybszy procek i jak najmocniesza karta graficzna. I dużo ramu.
Pozostałe zadania udźwignie bez problemu każdy współczesny komp.
Jeśli będziesz go tylko przenosił i pracował w domu, to możesz nie zwracać uwagi na czas pracy na bateriach. Jeśli będziesz go używać gdzieś w polu, bez dostępu do prądu, to oczywiście baterie są najważniejsze. W każdym jednak przypadku wskazane, żeby czas pracy był dłuższy niż dwie godziny, bo sobie tego filmu nie obejrzysz.
Generalnie z trzech założeń: duża moc kompa/długi czas pracy na bateriach/niska cena - da się pogodzić najwyżej dwa na raz.
Karta dźwiękowa - jeśli jesteś kinomanem, to powinna umożliwiać podłączenie głośników 5.1, czy co tam się teraz używa (podejrzewam, że teraz to standard). Jeśli nie, to każda styknie, nie zwracaj uwagi.
Jeśli masz telefon z IrDa lub BlueTooth, to dobrze, żeby komp też takowe miał. USB jest w każdym kompie.

Generalnie dobór konkretnych wymagań zależy od tego, do czego chcesz kompa używać, jak i w jakich warunkach. Nie ma porad uniwersalnych. Za 2600 spokojnie kupisz kompa, który cię zadowoli; chyba że zamierzasz grać w ekstremalnie wymagające gry, montować albo renderować filmy - wtedy w tej cenie się nie zmieścisz, szykuj do 10 razy tyle. :P

michubasiu
17-06-06, 12:38
no to w takim razie czy taki lapatop jak np.Toshiba Satellite L20-182 jest dobrym laptopem do oglądania filmów słuchania musyki przeglądania internetu pisania oglądania zdjęc i grania w mniej skomplikowane gry??
http://www.agito.pl/product/28603

tomasz rakoczy
17-06-06, 13:23
A ja ostatnio kupiłem używaną Toshiba Satellite Pro 4200, z Celeronem 500 MHz, 128 MB RAM, 6GB dyskiem za 450 zł. :-) Fajny sprzęcik Do pisania i neciku w zupełności wystarcza.

Lekko więc doświadczony napiszę, że kupując używkę warto dopytać sprzedającego o stan zawiasów matrycy. O baterię o ile nic o niej nie pisze, podobnie o sprawność łącz i gniazd.

No, ale przy nowym kompie to już nie ma znaczenia.

Mogę odradzić markę Gericom. Na co dzień mam styczność z modelami HP nx6110. Naprawdę fajny, dopracowany sprzęt.

Z ciekawostek. Kupiony nowy Acer. Koleżanka oparła się o obudowę - pękła matryca. No cóż... nie wiadomo jak mocno się oparła, ale wcześniej o czymś takim nie słyszałem. Laptop kosztował 3500 zł. Za matrycę zażądano... 2000 zł.

no to w takim razie czy taki lapatop jak np.Toshiba Satellite L20-182 jest dobrym laptopem do oglądania filmów słuchania musyki przeglądania internetu pisania oglądania zdjęc i grania w mniej skomplikowane gry??

Kolega ma Toshiba Satellite A100-529 [http://www.agito.pl/product/29645]
i jest bardzo zadowoloby. Z tego co widziałem, to nie ma gigantycznych różnic. Zobacz sam.

michubasiu
17-06-06, 13:31
a jak chodzą filmy na toshiba satelite L20 183??jak chodzą gry??
jak sie nadaje do sjerfowania po internecie??

Nimitz
17-06-06, 13:37
michubasiu na każdym laptopie z procesorem ok 1 GHz i 256 MB RAM pójdzie Ci zarówno film DVD i jak i DivX (wartości i tak zdecydowanie zawyżone). Co do gier - zapomnij o wszystkich nowych strzelankach 3D i maksmalnych detalach - to maszynka do pracy a nie grania. Do surfowania po sieci wystarczy maszyna z 100 MHz na pokładzie (i całkiem fajnie już śmiga) więc o to się nie martw.

krYsti
17-06-06, 21:17
Może po prostu napisz do czego ten laptom ma służyć, czy chcesz kupić nowy czy używany i jaką ilością gotówki dysponujesz. Wtedy będzie można dobrać jakiś sprzęt do Twoich potrzeb.