PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura zasilacza 70st. C

Zefir_psv
03-07-06, 03:30
Posiadam zasilacz Antec TruePower 430W. Na stronie producenta jest napisane, że zasilacz pracuje w zakresie temperatur od 0 do 50 st C (otoczenia), wiec sam chyba nie powinien przekraczać 60? A zdarzy mu się czasem nawet na 75 skoczyć.
Temperatura procesora: 46 - 51 stopni,
wewnątrz obudowy maks. 43.
Płyta główna: Abit NI8 SLi
To wszystko do tego siedzi na UPS APC Back-UPS CS 500 (VA). To chyba nie powinno mieć wpływu na temperaturę zasilacza, ale wolę wspomnieć. A i na obudowie z boku tez mam wiatrak, który pcha tam chłodne powietrze z zewnątrz. Czysty, sprawny. Czy to normalne (temperatura zasilacza)? A jeśli nie to co z tym zrobić? Wiatrak na zasilaczu sprawny i czysty.
Z góry dzięki,
Zef.

Alarmus
03-07-06, 04:35
Nie przejmuj się tym, parametry tmp otoczenia, które przytoczyłeś nie mogą przekroczyć 50st i tyle, a wewnątrz zasilacza zawsze będzie wyższa temperatura.
Komputer pobiera bardzo dużo prądu a co za tym idzie stabilizatory w zasilaczu muszą się grzać.

Zefir_psv
03-07-06, 05:20
Czyli, że wszystko jest OK? Bo ostatnio mam wrażenie, że komp lubi mi się wiechnąć. Szczególnie przy NFS: MW, a nie występuje to przy Q4 albo D3. Dlatego zaniepokoiłem się temperaturą, gdyż przyszło mi do głowy, że może mieć to związek ze sobą. Działam na Windows XP x64 (jajko z Server 2003), Service Pack 1. Wcześniej myślałem, że może zabawa z FSB i za wysoka częstotliwość do tego doprowadziła (800 -> 828MHz), ale AutoCAD, który również lubi przemłócić kompa, działa bez zarzutu. Procek też podkręcony (2.8GHz -> 2.94GHz).
Myślałem też, że może to problem gry, jeśli inne zachowują się OK, aczkolwiek mam ją zainstalowaną przynajmniej od dwóch miesięcy i wcześniej nie zauważyłem żadnych problemów.

--- OT ---
Czemu przycisk "Pisownia" zaznacza mi na czerwono "dwóch" skoro jest dobrze napisane?

7/9/06

Dzięki, za pomoc. Pomimo iż znajomy z mechanical engineering mówił, że to stanowczo za dużo (maks 55), okazało się, że miałeś rację. Akurat TEN zasilacz tak ma i może mieć nawet więcej. Po prostu komp tyle żre.
Punkcik + Pozdro ode mnie.