PDA

Zobacz pełną wersję : www - za ile?

Siriah
03-08-06, 09:55
Pytanie mam.
Ile trzeba wydać na stronkę wyglądającą mniej więcej tak:
- strona główna;
- 4-6 podstron;
- mała galeria;
- formularz do wysyłania mail'i
+ dla właściciela:
- panel/formularz do dopisywania news/aktualności;
- panel do dorzucania zdjęć do galerii (chociaż to to nie wiem... :D - tak właśnie sobie wymyśliłem).

Zdjęcia do galerii, ogólny zarys, co i jak ma wyglądać, logo, obrobione zdjęcia do galerii - dostarczam

konkordpl
03-08-06, 09:59
900 - 1200 pln netto, umowa zlecenie, roczny 24h support pod telefonem

Puma
03-08-06, 11:17
konkordpl, z sufitu masz te ceny?

500zł wystarczy. Jeśli tylko główna, 5-6 podstron bez panelu, galerii, formularza to i 100zł wystarczy. Wszystko zależy kto Ci będzie robił, jeśli np. student to zabierze mniej niż firma.

smalu
03-08-06, 11:19
Ba, 50 zł (+66 zł za dobry hosting z .pl za rok).

konkordpl
04-08-06, 09:14
konkordpl, z sufitu masz te ceny?
Nie, z glowy.

Zauwaz co napisalem - uz + support.

WebLion
04-08-06, 10:31
500zł wystarczy. Puma, z całym szacunkiem - jeżeli ktoś jest na "zleceniowym głodzie", albo uczy się webmasterki i kolejne strony traktuje jako przecieranie szlaku do przyjmowania poważnych zleceń to wykona serwis za taką kwotę.

Faktem jest, że klient szuka najatrakcyjniejszej oferty, a kto szuka wytrwale ten przeważnie znajduje. Zawsze się znajdzie jakiś przedsiębiorca, który właśnie potrzebuje kropki nad "i" w portfelu.

Jednak ten, który szanuje swój czas i zdobytą wiedzę, czas poświęcony na napisanie bezpiecznego systemu zarządzania treścią, a także czas na przeszkolenie klienta, aby ten, sam mógł stroną administrować skasuje kwotę z przedziału podanego przez Konrada (często warunkiem jest również umieszczenie takiej witryny na serwerze wykonawcy, celem ochrony kodu).

Widziałem już cms'y, w których administracji osobiście się gubiłem, a nie powiem, żebym sobie nie radził ;)
Widziałem też takie, w których edycja, czy dodawanie kolejnych podstron to istne kombinacje alpejskie.

jeśli np. student to zabierze mniej niż firmaI w trakcie np. sesji jego telefon będzie jedynie titał lub automatyczna sekretarka poinformuje, że support zostanie wznowiony w chwili wolnego czasu. Nie twierdzę oczywiście, że studenci piszą gorzej - często powstają z ich ręki istne cudeńka, ale pobieranie nauki i przyjmowanie zleceń z zapewnieniem supportu za stówkę to moim zdaniem tak jakby być jednym tyłkiem na dwóch weselach...

Zasada "płacę i wymagam" daje się we znaki przede wszystkim tym, którzy kasują za swoją pracę małe pieniądze. To co jest oczywiste dla piszącego stronę, nie jest takie oczywiste dla klienta - z różnych względów coś może się posypać, albo klient wyleje dzban tysiąca pytań...
Słyszałem/czytałem już komentarze typu - "ty, gość zapłacił mi tylko trzy stówki, a teraz truje mi dupę pierdołami" - ja w takich sytuacjach jedynie znacząco się uśmiecham ;)

Należy pamiętać również o apetycie, który rośnie w miarę jedzenia. Dziś jest to strona z niewielką ilością podstron, ale w miarę upływu czasu witryna mogłaby się rozwinąć - o tym również należy pamiętać.

Ba, 50 zł (+66 zł za dobry hosting z .pl za rok).Gdzie tak jest? W Erze?
smalu - reklamy telefonów za złotówkę lecą zbyt często?...

smalu
04-08-06, 11:21
smalu napisał/a:
Gdzie tak jest? W Erze?
smalu - reklamy telefonów za złotówkę lecą zbyt często?...

Hosting w ovh, a ja wyceniłem tą strone na ok.
50 zł. Mam świadomość, że trzeba płacić te wszystkie zusy i inne podatki, utrzymanie rodziny też troche kosztuje, ale nóż się w kieszeni otwiera jak widzę ile kasy chce za prostą stronę chce konkord.

WebLion
04-08-06, 11:47
http://www.smalu.info - bez komentarza...

Siriah
04-08-06, 12:03
Halo? :D A co łojceic chce od stronki smala?
Fajne te dwa okienka z "hello world!" są... :wink:

smalu
04-08-06, 13:04
http://www.smalu.info - bez komentarza...
Hehehe, bawiłem się Prototype Window Class (więcej o tym wie konkordziu :D ). Jeżeli chcesz zobaczyć stronę przy której maczałem palce to proszę : http://trawy.rwi.pl/

Siriah
04-08-06, 13:53
Pan Tadeusz to TwĂłj tatko?... :D

piotrg
04-08-06, 14:15
Normalnie namaczałeś się jak cholera...

powered by Quick.Cart

Ludzie tacy jak smalu psują rynek wszelkich usług. Za porządnie wykonaną pracę należy się godziwe wynagrodzenie. Opowiem Ci taką historię... Potrzebowaliśmy w firmie wlepek. Znalazł się taki oto jeden "grafik" który miał nam te wlepki zrobić za 50 zł netto. Wlepki robił dwa miesiące, wyglądały jakby wyszły z Painta. Miały być przygotowane do druku... Wiecie... spady, kolory miały być CMYK a nie RGB - oczywiście nie były. W drukarni wszystko nam poprawili. Ale jakoś nikt nie zauważył tego, że numer telefonu nie jest do nas do firmy - tylko do Pana szanownego grafika. I wydrukowaliśmy 300 takich wlepek. Chce ktoś troche? Leżą do wzięcia.

Gdybyśmy od razu zapłacili profesjonalnemu grafikowi a nie idiocie udającemu grafika - mielibyśmy gotowe wlepki dawno temu. Teraz mamy stos błędnych wlepek i stratę w wysokości 50 zł netto.

Ciągnąc temat dalej można by dużo powiedzieć o osiedlowych mechanikach w garażu którzy to ponoć za 30 zł całe auto Ci naprawią. Raz byłem z kumplem u takiego czarodzieja. Procedura wymiany paru pasków w Tico wyglądała mniej więcej tak: Otwarł maskę, otwarł browara, zajarał popka. Zanim znalazł klucz numer X minęło 10 minut. Potem łyczek piwka, ooops... śruba zapieczona i słychać tekst: Panie Marcinie, skocz pan do sklepu kup WD40... (Marcin to właściciel auta). Oczywiście po całej naprawie WD40 zostało u pana magika. Magik oczywiście podatków nie płaci, DG nie prowadzi - bo i po co.

Daje sobie rękę uciąć, że każdy kto oferuje cenę 50 zł za wykonanie całej strony nie da wam faktury. Biorąc 50 zł za stronę nie jest się w stanie utrzymać firmy. Cena bez vatu to już tylko 40,98 zł. Kolejne 19% odpada z racji podatku dochodowego. Żeby zebrać na zus (przez pierwsze dwa lata) trzeba by machnąć około 5 takich stron. A żeby zrobić porządnie 5 stron to przydało by się mieć więcej czasu niż miesiąc. Grafika, kodowanie, testowanie, korekta W3C... Żeby minimalną pensję zarobić (899 zł) trzeba machną 21 stron + jeszcze to co na zus. Czyli jakieś 26 stron miesięcznie. Nie ma szans i tyle. A jeszcze niech gdzieś jakiś błąd wyskoczy po miesiącu i trzeba by poprawić w miarę szybko... My w firmie za instalację Windowsa bierzemy 70 zł. I wcale nie narzekamy, że mamy mało roboty. Więc głupie teksty o 50 zł za stronę - lepiej wsadzić między bajki, a łebmajstruf którzy nam swoje usługi za te 50 zł oferują - posłać w cholerę.

konkordpl
04-08-06, 14:30
Szjeszcze raz.

- strona główna;
- 4-6 podstron;
- mała galeria;
- formularz do wysyłania mail'i
- panel administracyjny
- grafika

Zaleznie od widzimisie zleceniodawcy cena to 900-1200 PLN, może przekroczyc te kwote w przypadku wiekszenia widzenia misiow ;)

Do tego wliczony w cene 24 godzinny support dot. oskryptowania systemu pod telefonem. Czas reakcji maksymalnie do 2h.

Gratis doradztwo w wyborze firmy hostingowej, zakupu domeny.

Praca na umowę-zlecenie w przypadku firm i "na gębę" w przypadku zaprzyjaźnionych osob z forum :)

smalu
04-08-06, 16:26
piotrg wiem o tym, pisałem kilka postów wyżej że ja narazie nie mam własnej firmy, nie płace zusu, podatków, nie mam żony która też musi mieć na kosmetyki, a nie tylko na waciki :wink:. Ja powiedziałem ile taka strona jest warta wg. mnie.

PS. jak ktoś się was zapyta dlaczego tak drogo to powiedzcie

Dzisiaj za pieniądze, jutro za darmo :)

konkordpl
04-08-06, 17:08
Dodam, że ja zajmuje się czescia programistyczno-logistyczną projektu, od grafiki jest zupelnie ktoś inny.

piotrg
04-08-06, 19:13
piotrg wiem o tym, pisałem kilka postów wyżej że ja narazie nie mam własnej firmy, nie płace zusu, podatków, nie mam żony która też musi mieć na kosmetyki, a nie tylko na waciki :wink:. Ja powiedziałem ile taka strona jest warta wg. mnie.

PS. jak ktoś się was zapyta dlaczego tak drogo to powiedzcie

Dzisiaj za pieniądze, jutro za darmo :)

W ogóle nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Na naszym polskim rynku pełno jest ludzi takich jak ty. Ty robiąc strony - okradasz kraj, mnie, konkorda i wszystkich innych obywateli. I teraz hipotetyczna sytuacja: Firma sprzedająca piły spalinowe w Koziej Wólce zamawia sobie u Ciebie strone. Szef stwierdza, że te 50 zł przecierpi - i zapłaci Ci z własnej kieszeni, bez faktury. Tani jesteś - oszczędzi. Gość nie pójdzie do Konkorda działającego legalnie bo ty zepsułeś rynek. Jakby nie było takich jak ty - zleceniodawca miałby porządną stronę z supportem, konkord by zarobił i mógłby np. zainwestować w najnowszego Photoshopa żeby działać jeszcze lepiej a kraj miałby jakieś tam wpływy z podatków które można by przeznaczyć np. na drogi, lekarzy czy nauczycieli. Między innymi przez Ciebie Panie smalu w tym kraju nigdy nie będzie normalnie. Uświadom sobie, że kraj - nawet mając wypasionych polityków (których teraz nie mamy) nie zrobi nic bez kasy.

Rozumiesz teraz o co biega? To nie chodzi o to, że Tobie wydaje się, że zrobienie strony jest tyle warte.

Produkując np. chleb, nie możesz sprzedawać bochenka po 30 groszy bo produkcja tego jest droższa! Musisz kupić piece, mąkę, drożdże, sól i inne rzeczy potrzebne do produkcji chleba. Musisz zatrudnić ludzi którym zapłacisz pensję, zus. Musisz zapłacić podatki. Musisz rozwieść towar do sklepów. Podlicz to wszystko, dołóż jakąś tam marżę i wtedy wyjdzie Ci cena.

W tej sekundzie przyszła mi do głowy myśl. To obliczenie które robiłem w poprzednim poście zmieniło by się zupełnie gdybym uwzględnił zakup komputera, do tego Windows XP, Photoshopa, Corela, Flasha.

Coraz bardziej wkurza mnie podejście do ekonomii w naszym kraju. W wydaniu niektórych - można powiedzieć nie o ekonomii a o antyekonomii...

Nimitz
05-08-06, 00:24
piotrg to ja daje sobie spokój z uczelnią... Wyłożyłeś w prosty i przystępny sposób coś, co nie jest zrozumiałe dla 90% społeczeństwa. Mistrzu, czy mogę iść za Tobą i słuchac Twych nauk?

P.S. Potwierdzam słowa Piotrka, tak działa mechanizm rynku.

smalu
05-08-06, 07:51
Hej, ale gdzie ja napisałem, że robię strony/skrypty za pieniądze ?
Jak słusznie Siriah ten sklep zrobiłem mojemu tacie, za darmo. Skrypty udostępniam na licencji cc, za darmo. Wyceniłem tą stronę na 50 zł, bo tyle jest dla mnie warta. Piotrg dziękuje za lekcje ekonomii, przyda się :)

piotrg
05-08-06, 08:26
Hej, ale gdzie ja napisałem, że robię strony/skrypty za pieniądze ?
Jak słusznie Siriah ten sklep zrobiłem mojemu tacie, za darmo. Skrypty udostępniam na licencji cc, za darmo. Wyceniłem tą stronę na 50 zł, bo tyle jest dla mnie warta. Piotrg dziękuje za lekcje ekonomii, przyda się :)

No bez przesady. Ja wiem, że masz 13 lat ale kłamać w żywe oczy? Quick.Cart jest dziełem gości z opensolution.org. Po drugie - Quick.Cart wydany jest na GPL'u a nie na Creative Commons.

Być może jakąś tępą dziewczynę wyrwiesz na takie kłamstwa. Tylko nie zapędź się zbyt daleko bo wyjdzie, że Windows XP to też Twoje dzieło.

Puma
05-08-06, 08:27
Dyskusja może i potrzebna, ale trochę bezsensowna. Są różne potrzeby, różne oczekiwanie itp. Zrozumiałe że ktoś kto zrobi stronę za 100zł zrobi ją gorzej niż ktoś to zabierze 1000zł (choć nie zawsze ;) ). Podobnie klient jeden jest ... biedniejszy a drugi jest przy kasie i oczekuje czegoś super. Nie zgadzam się że ci domorośli webmasterzy psują tak bardzo rynek, zwyczajnie, oni wypełniają lukę i robią strony dla tych biedniejszych.
To co przytoczyłeś piotrg, jest głupotą i sknerstwem, dla mnie jest oczywiste że za 50zł nie można oczekiwać że wlepki będą dobre. Jak wnioskuje to zamówiła firma u kogoś ... to debilizm i tyle !

piotrg
05-08-06, 08:44
To co przytoczyłeś piotrg, jest głupotą i sknerstwem, dla mnie jest oczywiste że za 50zł nie można oczekiwać że wlepki będą dobre. Jak wnioskuje to zamówiła firma u kogoś ... to debilizm i tyle !

Dyskusja, dyskusją ale z debilizmem to poluzuj. Firma to Ja, gość został zatrudiony na umowe o dzieło. Polecił mi go znajomy wg. którego gość miał być świetnym grafikiem. Gdzie tu debilizm? Cene zaproponował sam pan grafik - gdzie tu sknerstwo?

smalu
05-08-06, 08:54
Kurna, wiem że qc jest na gpl, że wydaje go opensolution.org, a właściwie treewood. Ale gdzie ja napisałem że qc jest moje ?. Zmodyfikowałem troszkę panel administratora, kolorystykę, wgrałem kilka darmowych wtyczek. Wszystko zrobiłem zgodnie z licencją-zostawiłem stopkę. Qc to bardzo dobry skrypt, autor odwalił kawał dobrej roboty. Jest dużo lepszy od oscommerce - oscommerce nie ma systemu szablonów, jest trudny w użytkowaniu itp.

Puma
05-08-06, 11:31
Ok. przesadziłem piotrg, przepraszam.
Denerwuje mnie tylko że od razu 'śpiewacie' nie wiadomo ile za stronę. Rynek jest ogromny i jeśli np. ja chcę zamówić stronę to nie stać mnie na 1000zł. Chodzi mi tylko że są różni klienci, biedniejsi i ci co mają więcej kasy.
Firma która zatrudnia grafika którego polecił znajomy bez (jak się domyślam) sprawdzenia co gościu potrafi, zobaczeniu jego dotychczasowych prac, jest sama sobie winna. Ty jak i inni za ... niekompetencje firmy pojechaliście po wszystkich webmasterach.

piotrg
05-08-06, 14:23
Ehhh... Nie da się wykonywać całkowicie zgodnie z prawem stron po 50 zł. Jeśli zarabiasz - płać podatki. Żeby w tym momencie było Cie stać na prowadzenie DG i robienie stron - musisz brać więcej. Oczywiście jeśli uda Ci się zrobić 50 takich stron miesięcznie to wszystko w porządku - ale moim skromnym zdaniem osiągnięcie samemu pułapu 50 stron miesięcznie jest niewykonalne!

Policzę Ci dokładnie ile Państwowych narzutów różnego typu będziesz miał na jednej wykonanej stronie.

VAT: 9,02 zł
Podatek dochodowy: 6,55 zł

Na tą chwilę zostaje Ci już tylko 34,43 przychodu. To wszystko jeszcze pomniejsz o koszty wynajmu biura, prąd który w trakcie pracy zużyjesz. Przydało by się mieć też jakiś serwer testowy który również wsysa prąd. To po prostu się nie opłaca.

A co do tego naszego grafika... Widziałem jego prace - też byś skorzystał oceniając go po tym. I proszę Cie - nie mów mi tu o niekompetencji firmy. Zaufałem znajomemu, oglądąłem prace. Gość po prostu odstawił lipę bo mu się nie chciało zrobić porządnie.

Weź też pod uwagę kwestię "widzimisiów" o których wspominał konkord. Swego czasu znajomy poprosił mnie żebym oskryptował mu stronę w php. Chciał jakiś tam kalkulator liczący cenę rolet w zależności od rodzaju okna, jego wymiarów itd. Zrobiłem to co chciał po czym okazało się, że chciał zupełnie coś innego. Potem znowu nie pasowało mu, że wymiar w milimetrach trzeba podawać, potem nie podobała się wizualizacja okna zrobiona w GD. Sprawa ciągła się ponad miesiąc. Ja akurat wtedy robiłem mu te skrypty po znajomości więc przecierpiałem. Ale gdybym miał przez miesiąc (za 34 złote) wciąż coś zmieniać bo klient sam nie wie czego chce to bym się pociął.

Jak nie masz pieniędzy na nowe Volvo to idziesz do dresów pod blokiem żeby "załatwili coś taniej"? Dlaczego człowiek zajmujący się tworzeniem stron ma się przejmować tym, że kogoś nie stać na stronę za 1000 zł? Dilerzy samochodów nie muszą. Mają swoje ceny i ani im się śni je obniżać bo w Polsce bieda.

konkordpl
05-08-06, 14:29
piotrg ja mam podobnie z moim aktualnym klientem...

r-mi
05-08-06, 18:52
Chyba Puma & Smalu chcą stworzyć nową ekonomię

500zł wystarczy. Jeśli tylko główna, 5-6 podstron bez panelu, galerii, formularza to i 100zł wystarczy. Wszystko zależy kto Ci będzie robił, jeśli np. student to zabierze mniej niż firma.
Idąc tym torem to wystarczy nawet 10zł + chipsy z pokemonem dla dziecka sąsiada, które chodzi do 4 klasy podstawówki.

W "najlepszych" promocjach zapłacisz 45-60 za .pl. Więc na hosting zostaje 16zł. Za taką cenę na pewno będzie "wypasiony" i z dużym uptime :lol: Nie wspominając o tym, że po roku właściciel interesu będzie do ciebie dokładał tylko po to, żeby pokryć koszty utrzymania domeny nie mówiąc już o hostingu.

Jednak ten, który szanuje swój czas i zdobytą wiedzę, czas poświęcony na napisanie bezpiecznego systemu zarządzania treścią, a także czas na przeszkolenie klienta, aby ten, sam mógł stroną administrować skasuje kwotę z przedziału podanego przez Konrada (często warunkiem jest również umieszczenie takiej witryny na serwerze wykonawcy, celem ochrony kodu).
No i właśnie w tym problem. Żeby zrobić całą stronę od początku do końca trzeba albo coś konkretnie skopać albo być GENIUSZEM. Nie da rady, żeby świeny grafik zrobił stronę efktywną marketingowo i do tego napisał efektywny dobrze zabezpieczony kod HTML i PHP/CSS. Nie można się we wszystkim wyspecjalnzować.

Takie oszczędzanie to nic dobrego - zwykle projekt i tak nie doczeka się fazy, kiedy może być użyteczny dla kogokolwiek innego niż wykonawca. Strony które dobrze działają na lokalu u wykonawcy po umieszczeniu w sieci po prostu się sypią, są łamane, użytkownicy dokonują aktów wandalizmu za pomocą przycisku "odświerz", itp.

Co do wykonania. Zwykle jest tak, że "budżetowy" projekt jest w ogóle niezarządzalny. Szkoda czasu na system szablonów i planowanie rezultat - zleceniodawca zostaje z projektem, gdzie nic nie można poprawić lub zmienić. Kod HML/CSS/PHP w jednym pliku. Dodajmy do tego jeszcze javascript i żeby zmienić nawet najmniejszą drobnostkę trzeba dzwonić do wykonawcy albo CZYTAĆ i ANALIZOWAĆ projekt całkowicie od nowa. Zwykle szybciej z resztą go od nowa napisać bo po czasie sam wykonawca się gubi! Projekty takie zwykle testowane są na IE (+ najnowsze wersje FF + O jeśli ma się szczęście) więc najdalej po paru dniach przychodzą pierwsze poprawki.

Inną przeszkodą jest całkowity brak dokumentacji - bo projekt jest tani i trzeba się spieszyć. Use Case czy jakiekolwiek najprostsze projektowanie - "a co to jest?" :lol: :lol: Napisanie czegoś co działa jest bardzo proste. 90% kodu to obsługa wyjątków, aktów wandalizmu, prób włamań i głupoty użytkowników.

Przykład: Żeby napisać prosty system newsów, gdzie każdy może pisać wystarczy 20 linijek. To działa. Klientowi można wmówić, że działa dobrze. Do chwili, gdy ktoś nie wyśle 20mb tekstu na stronę, nie naciśnie 100 razy przycisku wyślil, nie będzie się bawił w SQL-injection albo XSS, nie wstawi 400 znaków końca linii, strona nie zostanie zaindeksowana i boty nie zaczną słać spamu. Bo takie strony z formularzami są rajem dla nowych botów które po prostu wypełniają każdy formularz na jaki natrafią! To wszystko i jeszcze dziesiątki innych sytuacji trzeba obsłużyć.

To jest właśnie to co w takich tanich witrynach wypada najgorzej - zabezpieczenia. Zwykle autor nie zawraca sobie głowy nawet SQL-injection a sprawę ratuje tylko konfiguracja PHP nie mówiąc już o walidacji danych wysyłanych do bazy / na stronę / przez formularze / atakach mniej znanych typu CSRF czy XSS.

Tak na prawdę to wszystko wygląda bardzo prosto i można się łatwo naciąć na "prawie skończone projekty". Ostatnio miałem "ciekawą" propozycję. Wyszukiwarka danych o hurtownikach, prawie skończona za 500. "Prace trwały" miesiąc ale wykonawca jakoś przestał się odzywać. Okazało się, że wyszukiwanie nie działa a skończony jest panel admina gdzie można dodać firmę i wyświetlić zawartość tabel w bazie (bez jakiegokolwiek podziału na strony, czy użyciu AJAX do doczytywania danych w locie). Z tej strony nic się nie dało wziąść. Szczątkowa grafika i kod Server Side pomieszany z CSS i HTML... ale właśnie wyglądało, że prawie działa. Gość dał za to 200zł. Sam bym to chętnie zrobił za tyle. Gdy zaproponowałem, że mu to wykonam za 2500 od nowa powiedział, że sobie poszuka kogoś kto mu to dokończy. Zastanawiam się tylko ile wyda zamin znajdzie kogoś kto mu to zrobi za pół darmo

Żeby dopiąć budżet i czy strona będzie w sieci kiedykolwiek.

Czy takie osoby psują rynek? Oczywiście, że nie - bo jak można zepsuć rynek nie posiadając umiejętności, żeby nawet najprostszą rzecz dobrze wykonać a do sprawy podejść profesjonalnie? Taki klient może zamówi tani projekt u gimnazjalisty raz albo dwa a potem puknie się w głowę jak zostanie z ręką w nocniku. Bo jeśli osoba nie szanuje nawet swojego czasu, to jakim CUDEM ma szanować nasz?

Ty robiąc strony - okradasz kraj, mnie, konkorda i wszystkich innych obywateli.
Moim zdaniem nie - to państwo okrada nas bo płacimy składki z których tak na prawdę nic nie mamy. Unikam jak tylko mogę.

Moim zdaniem powinniśmy podziękować takim osobom, bo zleceniodawcy którzy chcą za 400zł klon youtube nie trują nam, poważnym ludzią dupy - skoro znajdzie się zawsze ktoś - kto im to zrobi za 50 ;) Nie musimy też się z nimi użerać - bo mniejsze ryzyko że popełnimy życiowy błąd zabierając się za pracę dla kogoś kto płaci jałmurznę. A z doświadczenia swojego i innych wiem, że takie projekty są najgorsze bo zawsze zleceniodawca chce potem za darmo więcej i więcej i zawsze jest niezadowolony. To odnosi się do ludzi którzy twierdzą, że mają "bardzo prosty projekt" jak i tych z klanu "teraz płacę mało, ale to jest pierwszy projekt, potem będą takie za które dam dużo więcej".

Firma sprzedająca piły spalinowe w Koziej Wólce zamawia sobie u Ciebie strone. Szef stwierdza, że te 50 zł przecierpi - i zapłaci Ci z własnej kieszeni, bez faktury.
Ten koleś i tak prędzej czy później trafi do konkorda - ktoś go parę razy wyśmieje... ktoś obeznany mu powie "ale szajs masz w sieci". Dostaje się to za co się płaci i nie ma siły, żeby było inaczej. Gdyby tak nie było to sam legalnie albo na umowę zatrudniłbym Smalu, żeby mi robił rzeczy które ja sprzedam 40x drożej.

Między innymi przez Ciebie Panie smalu w tym kraju nigdy nie będzie normalnie.
Przesadzasz. Smalu zarobi i zapłaci VAT. Dzięki temu, że zleceniodawcy zwykle do bystrych nie należą nauczy się robić coś porządnie a potem może założy działalność. Kto tak nie zaczynał? Gdzie ty tutal widzisz jakiekolwiek okradanie państwa czy kogokolwiek? Przecież w naszych warunkach nie ma jakichkolwiek szans na legalną działalność bez zadłużenia się najpierw po uszy. Każdy może coś robić lepiej i taniej; to tylko wina konkurencji jeśli ma drożej i gorzej ;)

900-1200... roczny 24h support pod telefonem
Ja daję tylko miesięczny support i tylko na kod który realizuje dobrze wyspecyfikowaną i opisaną funkcję. Wyjdzie nowa przeglądarka i mam poprawiać? Jeszcze za tak niską kasę jak 900-1200 zł. Jeśli na wykonanie poświęcę 25h to będzie mniej niż 5zł/h. W trakcie coś dojdzie do zrobienia... niemal zawsze tak jest. Trzeba pogadać z klientem, zorganizować materiały, coś napisać, sformatować, testowanie długo trwa, klient musi zaakceptować, trzeba upewnić się że pierwszy lepszy dzieciak się nie będzie z tym bawił, etc. Przecież to śmieszna stawka i tak już na granicy opłacalności. Support o każdej porze dnia i nocy? Kolejny niefortunny pomysł. Jak mam wakację, wychodzę do kina, piję piwo to jestem na wakacjach a nie pracuję za darmo dla kogoś kto i tak mało mi zapłacił. Potem jeszcze by się taki gotów obrazić - że zadzwonił o 3 w nocy a ja byłem pijany bo mam jeszcze inne zajęcia niż robienie mu dobrze za darmo :lol:

Jak kupię sobie w salonie samochód i mi się po dwóch tygodniach znudzą lusterka to sobie przyjadę a oni darmo dają mi nowe? Jak na drogach po zimie wyskoczą dziury to przyjadę a oni mi wymienią gratis zawieszenie? Nie wydaje mi się, trzeba szanować swoją pracę. Po pół roku nie chciałbym mieć na głowie 20 ludzi którzy co tydzień dzwonią do mnie, żeby sobie pogadać o zasadzie działania tego co napisałem i sępić darmowe zmiany. Ustalona stawka za support. W ustalonych godzinach. Po 15: 2x drożej, po 23: 3x drożej, niedziele i święta: +2x. Poza 8-15 tylko jak mam ochotę i czas. Tak jak powinno być w każdym cywilizowanym kraju.

Denerwuje mnie tylko że od razu 'śpiewacie' nie wiadomo ile za stronę. Rynek jest ogromny i jeśli np. ja chcę zamówić stronę to nie stać mnie na 1000zł. Chodzi mi tylko że są różni klienci, biedniejsi i ci co mają więcej kasy.
A co to nasza wina? Jeśli nie masz pomysłu na biznes i żal ci 1000zł na stronke to nie bierz się za to... albo sam sobie zrób w wordzie, daj gimnazjaliście 50 zł niech ci zrobi...etc. Mamy wolny rynek i chyba musisz się strasznie wkurzać gdy przechodzisz koło drogeri z markowymi perfumami, cropp town, sklepów z firmową elektroniką... bo przecież oni mają ceny z kosmosu i wszystko to można kupić 50x taniej u ruskich, w szmateksie i składzie złomu. Mnie denerwuje to, że nie wyślesz mi zaraz 7261zł na moje konto, bo takie moja widzimisie.

A jeśli ktoś zarobi 50zł za stronkę za którą ktoś inny chce 4500 i są one wykonane podobnie to nie znaczy, że ktokolwiek kogoś okradł. Wolna wola i wolny wybór. Jak chcę to mogę zapłacić wykonawcy nawet 50x tyle na ile wycenił.

smalu
05-08-06, 19:22
W "najlepszych" promocjach zapłacisz 45-60 za .pl. Więc na hosting zostaje 16zł. Za taką cenę na pewno będzie "wypasiony" i z dużym uptime Laughing Nie wspominając o tym, że po roku właściciel interesu będzie do ciebie dokładał tylko po to, żeby pokryć koszty utrzymania domeny nie mówiąc już o hostingu.

W ovh są takie cuda - płacisz za domenę a serwer 1000gp masz za friko.

Gdyby tak nie było to sam legalnie albo na umowę zatrudniłbym Smalu

Poczekaj, troszkę podrosnę i gotowy będę pracować u Ciebie...

, żeby mi robił rzeczy które ja sprzedam 40x drożej.
...Ale nie za takie marne pieniądze :wink:
Nawet na waciki nie wystarczy :P

r-mi
05-08-06, 19:48
Co do OVH to mi się wydaje, że to dość marny i przereklamowany hosting najwyżej na małą, statyczną witrynkę (wizytówka, itp. - powód: ograniczenia połączeń do SQL). Co do tego hostingu to daj mi link bo nie uwierzę. To jest raczej tak jak z "domeną za złotówkę" - kupujesz taką ale w pakiecie musisz jeszcze kupić hosting i wychodzi nie domena za złotówkę ale 299za hosting i domenę ;D

Promocje typu "50zł pół roku" to taka sama ściema. Pierwsze pół roku 50 potem 250 za następne pół i 300 każdy następny rok ;) Nie powinno się czegoś takiego przedstawiać klientowi - bo będzie zły za pół roku i to tak jakby nie było trochę oszustwo.

Smalu ja tylko wiem, że jeśli będziesz robił w miarę dobrze takie strony jak w opisie za 50zł.. a niech tam nawet dorzucę drugie 50 to jestem w stanie cię zatrudnić nawet od ręki. Pierwsze piszesz, że za tyle można mieć a potem, że ci nawet na waciki nie wystarczy :) dziwne ;D

Ja zleceń mam tyle, że nawet nie wiem za co się zabrać.

smalu
05-08-06, 19:51
http://www.ovh.com/pl/products/gp_1000gp_details_info.html

Puma
05-08-06, 20:05
Mówimy tutaj o dwóch różnych rzeczach. Wy o biznesie, a ja o kimś kto chcę stronę domową. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zamówi sobie domowej strony za 1000zł!
Jeżeli chodzi o biznes to jak najbardziej macie racje, nie warto oszczędzać bo to wyjdzie 'bokiem'. Przykład z wlepkami za 50zł pokazuje to znakomicie i świadczy o tym że nawet firma chce zaoszczędzić nie sprawdzając przedtem czy dany grafik coś potrafi ;)

r-mi
05-08-06, 21:11
Puma no co ty? Przecież ludzie kupują gumki do włosów za 2000zł, biżuterie dla psa za kilkanaście tyś USD a ty mówisz że ktoś kto chce domówkę za 1000zł ma nierówno pod sufitem ;)

W sumie takie normalne domówki to fakt można mieć nawet za 100zł i to nieważne jak jest zrobiona. Nawet w wordzie taką "naklepiesz". Ktoś naśmieci to się skasuje i wczyta na nowo z backupu. Jak chcesz sobie zrobić profesjonalną domówkę to wykładasz te 1000-1500, przecież profesjonalny grafik nie będzie pracował za 30zł.

Na templatemonster profesjonalne szablony są za 1000-1500USD. Ładne, przejrzyste, kolory świetnie dobrane - więc nawet 1000zł za profesjonalnie zrobioną domówkę która tak wygląda to czysta okazja.

Smalu: hosting z .pl fakt niezła oferta, jednak nie 60 a 88 zł ;) Ale mogliby się trochę postarać bo ja nie wiem czy im chodzi o domenę .pl czy .info w ogóle nie rozumiem za bardzo znaczenia tego tekstu, tzn. czy cena jest dla info a dla pl drożej?

Macie Państwo do zamówienia jednego konta 1000GP przypisanego do domeny .info na osobę. Oferta ta jest dostępna jedynie dla mieszkańców: Polski, Francji, Niemiec, Wlk. Brytanii oraz Hiszpanii.

konkordpl
05-08-06, 21:52
Ale schodzicie z tematu.

Mieliscie napisac ile wyniesie napisanie tego, co chce Siriah, a wy pierdolicie takiego offtopa, ze glowa boli.

r-mi
05-08-06, 22:50
1000-2000 zależy od specyfikacji dokładnej

Puma
06-08-06, 10:40
Tak, ma nierówno pod sufitem ;) Ludzie zarabiają 10.000zł na miesiąc i są tacy co mają 1.000zł na miesiąc. Wszystko jest według potrzeb.

krst
07-08-06, 14:23
Mam takowe pytanko. Jak robicie stronę to wszelkie cmsy, formularze kontaktowe itp., robicie sami ?

Nie korzystacie z dostępnych już skryptów?

konkordpl
07-08-06, 15:57
Pfffffffffffffffffffffffff. Ale nam dosrales teraz. Nie jestesmy dziecmy ktorzy nauczyli sie instalowac phpbb i phpnuka i inne badziewia mambo srambo.

Wszystko samodzielnie pisane, od podstaw dostosowane do wymagan klienta.

piotrg
07-08-06, 16:28
Ja mam takie własne repozytorium z php mojego autorstwa. Jak coś klepnę to wrzucam sobie tam do późniejszego wykorzystania. Formularz kontaktowy można napisać w 10 minut z palca.

krst
07-08-06, 19:00
hehe, nie chciałem nikomu dowalić. Byłem tylko ciekaw.

WebLion
12-08-06, 19:48
Dla mnie różnicy nie ma. Czy to jest strona dla firmy, czy to jest strona domowa to jedno i drugie wymaga czasu, a czas to pieniądz. Wymagania są różne, a często strona domowa jest bardziej zakręcona niż firmowy "sajt". Wymagania kosztują, a usługa webmasterska to taka sama usługa jak każda inna.

Jak już podkreślił to piotrg, warsztat również kosztuje. Oprogramowanie, sprzęt, energia i inne - dlaczego mamy dopłacać do wykonywanych zleceń?

Koniec offtopa

Mieliscie napisac ile wyniesie napisanie tego, co chce Siriah Podajcie swoje propozycje - w końcu tego chce Siriah...

krYsti
12-08-06, 21:00
Podajcie swoje propozycje - w końcu tego chce Siriah...
Ciężko będzie zejść poniżej 1000 zł. Szczegółową cenę można jednak podać dopiero po podaniu przez Siriaha dokładniejszych wymagań. Wstępna wycena: 1000 zł netto.