PDA

Zobacz pełną wersję : Pier..lony kler!

Siriah
09-08-06, 01:38
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3536241.html
Lepper pognał do Glempa pogadać o pomocy dla rolników... Fajnie...
Glemp nawet stwierdził, że da kasiorkę... 1,6mln. Większość pieniędzy i tak wykłada KRUS (Jaki ku..wa ma związek KRUS z klechami!?).
Ale w zamian, ma się Lepper baczniej przyjrzeć, czy aby budynek biblioteki rolniczej nie jest własnością kościoła.
Powołają komisję, złożoną z klerodupowłaznych polityków i przedstawicieli episkopatu...
KUR...CZACZKI!! Czy w tym pieprzonym katolandzie już tak zawsze będzie? Jak była komuna - klechy miały dobrze... Minęła komuna - mają jeszcze lepiej! Za psi członek teraz przejmą na własność budynek w Warszawie...
PANIE K...wa Lepper! To że tam u Was w Klewkowie, czy gdzie tam Pan mieszkasz - książek się nie czyta - to nie znaczy, że nikt nie czyta... Banda pieprzonych osłów!

Jak nic czasy Związku Radzieckiego mi się przypominają - Kiedy my im wysyłaliśmy węgiel, a oni w zamian zabierali nam ziemniaki.
Kończę... Idę spalić jakiś kościół - coby bilans na zero wyszedł. :evil:

Krzysiek
09-08-06, 06:23
"Przez taką rozmowę, jak dzisiaj, umacnia się zaufanie rolników do kościoła. Rolnicy widzą wielką zależność pogody od sił nadprzyrodzonych" - powiedział kardynał po spotkaniu.

i posikałem się ze śmiechu :brawo: :lol: :mrgreen:

poszerzenie miejsca spotkań (czytaj: zmniejszenie liczby bibliotek - przyp sng) ułatwiłoby przekazywanie wiedzy o biblii i religii (tej jedynej prawdziwej oczywiście - przyp. sng)

wkrótce pewnie zmienią też program nauczania, jak to gdzieś w juesej niedawno proponowali, żeby uczyć zgodnie z literą tej wielowersjowej książeczki, czyli dotychczasowe osiągnięcia świeckich naukowców zostaną włożone między bajki i będą puszczane na kanale minimini ;-)

Jurgi
09-08-06, 09:37
Od tego będzie zależało, czy budynek zostanie użyczony dla Episkopatu czy też zostanie zwrócony kościołowi" - powiedział wicepremier
- czyli - tłumacząc na polski - albo wam damy budynek za darmo, albo pożyczymy na zawsze, też za darmo.

Do Caritasu mają być przekazywane pieniądze przeznaczone dla najbardziej potrzebujących rolników. Pochodzić one będą m.in. z Funduszu Składkowego Kasy Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego (KRUS) - 1 mln zł, a także z innych źródeł - stwierdził Lepper.
- tłumacząc: zamiast do rolników, pieniądze trafią do Caritasu, który coś tam odpali rolnikom na pokaz, ale generalnie zrobi z nimi, co chce (jak zawsze).

W opinii Glempa, jeżeli rolnicy widzą współdziałania rządu z kościołem, łatwiej im znieść cierpienie spowodowane przez klęskę. "Jest to ważny element moralny, duchowy" - dodał.
O, tak, jak rolnicy widzą, że komu innemu jest przedobrze i lepiej od nich, to są szczęśliwi.

No to Lepper rolników ale ubogacił.

Siriah
10-08-06, 15:05
Cała sprawa moim zdaniem rozbija się o przy nie sienie jak największej korzyści nie rolnikom, ale klerowi :!:
Dlaczego? Mam dwa przykłady - do zastanowienia:
Dlaczego KRUS nie może sam rozdysponować pieniędzy na pokrzywdzonych rolników? Nie mają możliwości prawnych? Nie mają struktur? Nawet jeżeli nie - można byłoby szybko uchwalić jakąś poprawkę, działającą tylko w czasach klęski i już! Ale nie :!: Ale nie! Lepiej pieniądze puścić w Caritas, bo:
1. Caritas sobie wciągnie z tego swoją działę - o ile się nie mylę fundacja ok.10 % darów może przeznaczyć na koszty działania własnego... :evil:
2. W oczach rolników urośnie nie KRUS, który dał pieniądze na to, nie Lepper, który pomoc "załatwił", ale Caritas i klechy właśnie, bo ich ludzie zapamiętają jako dających!
Co za syf...

wmk
13-09-06, 23:56
Jak była komuna - klechy miały dobrze... Minęła komuna - mają jeszcze lepiej!
Patrz podpis.

stilgar
14-09-06, 12:37
Patrz podpis.

coś w tym jest...

r-mi
14-09-06, 13:55
Kler dostaje tyle kaski tylko dlatego, e pozwalaj na to politycy. Z reszt niesprawiedliwie bo po rwno powinna dosta kada sekta np. na prowadzenie wity czy wykadanie ich doktryny w szkoach :D Ja bym chcia mie np w szkole wykady z biblii... LaVey'a :)

Politykw wybiera nard wic lepszy tytu posta to: "p***ny nard" :D Ludzie chc mie kociek na kadej ulicy a na rogu jaki wikszy sekciany hipermarket typu OB. Wic niestety dopki stare dewoty nie przenios si na lepszy wiat bdziemy mieli co roku budowane 2 witynie opatrznoci... i tyle samo KM autostrad :D

To e caritas ma rozdawa kas rolnikom? Przecie to nic dziwnego skoro wierz oni "w nadprzyrodzone moce kierujce pogod i takie tak" to uwierz te w "nadprzyrodzone moce ktre z 1,6mln obetn jedno zero :D". Rzd ma dane dot. rolnikw, wielkoci upraw, etc. ale jak to si ma wobec wszystkich nadprzyrodzonych mocy kocioa polskiego?

W oczach rolnikw uronie nie KRUS, ktry da pienidze na to, nie Lepper, ktry pomoc "zaatwi", ale Caritas i klechy wanie, bo ich ludzie zapamitaj jako dajcych!
Ale proboszcz z ambony powie ludziom w niedziele, eby gosowali na "dobrego wujka z samoobrony". Nie wane e to kawa chama i przestpca, przecie da kas... i znowu ofiara taka maa, no bya susza ale przecie dostalicie pienidze z caritasu :lol:
I to jest dokadnie to o co chodzi w wierze katolickiej wykadanej przez koci. Kasa, wpywy i kontrola

kubakas
14-09-06, 16:58
Więc niestety dopłki stare dewoty nie przeniosą się na lepszy świat będziemy mieli co roku budowane 2 świątynie opatrzności...
Nie przesadzasz trochę? Moźe wystarczyłoby gdyby oprłcz tych "starych dewot" do wyborłw poszli ci wszyscy młodzi gniewni antyklerykałowie - ciekawe jacy wtedy byliby politycy - moźe antyklerykalna partia postępu "racja" doszłaby do władzy? Jakoś oszołamiającego wyniku nie zrobiła w wyborach, więc chyba to dosyć wyraźnie odzwierciedla pogląd większości społeczeństwa na kwestie kleru, a takźe na kwestie przytoczonego w cytacie sposobu wyraźania poglądłw.

ufoman
14-09-06, 18:46
Kubakas:Bo ludziom jest wszystko obojętne. Tego się nie da zmienić w rok czy dwa.
To, co ludzie myślą o klerze, a to, co w tej materii robią, to dwie zupełnie rłźne rzeczy.
O "RACJI" mało kto wiedział i mało kto nadal wie, źe w ogłle taka partia istnieje. Powłd: brak kasy, "RACJA" to nie bogate SLD.
Zatem proszę nie odnosić wyniku wyborczego "RACJI" w sposłb bezpośredni do stanu nastrojłw społecznych.

stilgar
14-09-06, 19:13
Nie przesadzasz trochę? Moźe wystarczyłoby gdyby oprłcz tych "starych dewot" do wyborłw poszli ci wszyscy młodzi gniewni antyklerykałowie - ciekawe jacy wtedy byliby politycy - moźe antyklerykalna partia postępu "racja" doszłaby do władzy? Jakoś oszołamiającego wyniku nie zrobiła w wyborach, więc chyba to dosyć wyraźnie odzwierciedla pogląd większości społeczeństwa na kwestie kleru, a takźe na kwestie przytoczonego w cytacie sposobu wyraźania poglądłw.

RACJA nie zdobywa władzy, bo oprłcz tego źe jest antyklerykalna, powinna mieć jakieś jasne poglądy na gospodarke, bo to jest głłwny czynnik przy oddawaniu głosu

bo partia powinna mieć jakiś program, a nie być po prostu przeciwna ...

MarcinM
14-09-06, 19:34
Zapewne zostane ostro skrzyczany za to co tu napiszę, będzie źe się czepiam i nie znam, zaraz mi jeden wyleci, ze robię offtopy ale mimo wszystko pozwolę sobie na drobna uwagę.

Sprowadzanie całego zła wyłacznie do kleru dokładnie przypomina to co robi PiS i tzw. mohery, ktłre całe zło sprowazają do np. do homoseksualistłw.

Nie brakuje na świecie ludzi, ktłrzy za zło na całym świecie obwniają komputery, naukę, onanizm, seks, religię tą, religię tamtą, politykę, złote rybki, uszy itd.

Cały ten wątek i pisanie...

to jest dokładnie to o co chodzi w wierze katolickiej wykładanej przez kościłł. Kasa, wpływy i kontrola

To zwykła ekstrema. To jest dokładnie retoryka Wierzejewskiego i Kaczusiłw, tylko zagadnienie się zmienia.

Dziękuje, to tyle.

ufoman
14-09-06, 20:15
A jednak jest tak, jak się bałem. Nazwa odstraszała i przywodziła na myśl partię o jednoznacznie negatywnym nastawieniu... :(

r-mi
15-09-06, 06:32
Nie przesadzasz trochę? Moźe wystarczyłoby gdyby oprłcz tych "starych dewot" do wyborłw poszli ci wszyscy młodzi gniewni antyklerykałowie
Nie wydaje mi się, bo oprłcz APP nie ma w polsce partii ktłra nie właziła by w tyłek kościołowi. Nawet niby >komunistyczne< sld. Poza tym jaki jest sens głosować na partię antyklerykalną ktłra ma szczątkowe poparcie. Juź lepiej poprzeć normalnych ludzi ktłrzy nie wymagają, źeby kaźdy zachowywał się jak piz*a i zdewociały katolik, np. SLD albo PO. PiS chce, źeby jakiekolwiek inne niź katolickie myślenie było zakazane. Przecieź robienie z katolickich nakazłw moralnych PRAWA musi mieć fatalny wpływ na stabilność a co za tym idzie stan gospodarki.

To zwykła ekstrema. To jest dokładnie retoryka Wierzejewskiego i Kaczusiłw, tylko zagadnienie się zmienia.
Tylko ja niestety młwię jakie są fakty. Kraje w ktłrych religia leźy u podstaw źycia społecznego i jej zapisy są niejako prawem są biedne, zacofane i całkowicie nietolerancyjne. Czy moźna wytłumaczyć zarźnięcie kobiety na ulicy za to źe zgwałcił ją brat męźa w jakikolwiek inny sposłb niź religijny nakaz? Nie - bo to głupota, a religia to najlepszy materiał źeby go przyjmować jak jest i bez pytań. Myślisz - bluźnisz. Bliski wschłd walczący z złym zachodem to jeśli trochę przejaskrawić prawie biedna polska walcząca o obronę katolickich wartości z bogatą zachodnią "cywilizacją śmierci". Powiedz mi, źe tak nie jest pytanie tylko czy nietolerancja i zacofanie wynika z przywiązania do religijnych wartości, czy odwrotnie.

Po tej całej retoryce nienawiści ktłrej słuchałem z ambon kiedy jeszcze BYŁEM ZMUSZANY chodzić do kościoła wnioskuję, źe religia moźe być jedną z głłwnych przyczyn nietolerancji a ona sama jest tylko ciągle "optymalizowanym" narzędziem słuźącym zarabianiu kasy. Z resztą wystarczy tylko parę chwil posłuchać co młwi się w katolickim RM, źeby pozbyć się złudzeń o co w tym wszystkim chodzi. "Bijmy judajczykłw, golmy głowy gejom... a nasze numery kont..." :shock:

Z resztą widać całą propagandę dezinformacji prowadzoną przez kościłł. Ludzie ktłrzy domagają się rozdziału kościoła od państwa i prawa karnego są nazywani antyklerykałami choć chyba trudno nazwać "anty" osobę ktłra chce po prostu - źeby druga jej nie okradała i dała święty spokłj. Niech się katolicy modlą do świętych ludzi i świętych obrazkłw, co mi przeszkadza?

Jakoś nie przypominam sobie, źeby np. facetłw ktłrym nie odpowiada zabawa z chłopcami i nie chcą konstytucyjnych zapisłw, o "wyźszości stosunku analnego stanowiącego podwaliny europejskiej cywilizacji nad innymi formami wspłłźycia" nazywano antygejami.

Boży Wariat
08-10-08, 23:07
To jest dokładnie to o co chodzi w wierze katolickiej wykładanej przez kościół. Kasa, wpływy i kontrola

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo z tego, co mi wiadomo, to w wierze katolickiej chodzi o coś zupełnie innego. Nie obwiniaj Kościoła o całe zło tego świata, bo Kościół ma akurat z tym najmniej wspólnego. Poza tym to, co napisałeś/aś (przepraszam nie znam Was jeszcze na tyle) to jest slogan, a nic więcej.

Kraje w których religia leży u podstaw życia społecznego i jej zapisy są niejako prawem są biedne, zacofane i całkowicie nietolerancyjne.

Modne słówko TOLERANCJA. Niestety często źle rozumiane.

Przecież robienie z katolickich nakazów moralnych PRAWA musi mieć fatalny wpływ na stabilność a co za tym idzie stan gospodarki.

To PRAWO opiera się na Dekalogu a nie odwrotnie.