PDA

Zobacz pełną wersję : Program do edycji zeskanowanego tekstu

Loco
13-08-06, 18:39
Witam i na wstępie przedstawię swój problem. W jaki sposób mogę przerobić pismo, pisane prawdopodobnie na maszynie, ewentualnie wydrukowane z worda, opatrzone odręcznym podpisem i ewentualnie piecz±tk±. Muszę zmienić jego tre¶ć i wymazać podpis, żeby zrobić sobie szablon. Który program mi to ułatwi? Może być freeware, lecz nie musi. Pismo będzie zeskanowane więc będzie w jpeg'u. Proszę o pomoc.

tomasz rakoczy
13-08-06, 20:00
Polecam FineReader, wersję demo można pobrać z http://www.finereader.pl/

babcia_samo_zło
13-08-06, 20:01
Powiedz lepiej co chcesz podrobić, wtedy możemy gadać.

Loco
13-08-06, 21:19
Co chciałbym z rzekomo podrobić chciałbym zostawić dla siebie, gdyż jest to odrobinę krępujące :oops:

PaneQ
13-08-06, 21:24
Czy obrazek Loco powinien wg was podlegać jakiejś moderacji ?

smalu
13-08-06, 21:38
Czy obrazek Loco powinien wg was podlegać jakiejś moderacji ?
No co ty, taka Ĺ‚adna pupcia ? 8)

babcia_samo_zło
13-08-06, 21:56
Co chciałbym z rzekomo podrobić chciałbym zostawić dla siebie, gdyż jest to odrobinę krępujące

Więc przekonaj mnie, że to nic nielegalnego, a się dogadamy : )

A avatar fajny jest ;)

Loco
13-08-06, 21:59
Polecam FineReader, wersję demo można pobrać z http://www.finereader.pl/ chciałbym tylko zamienić szyk wyrazów, ewentualnie dodając identyczną czcionką nowe wyrazy , zmieniając w ten sposób kontekst. Resztę chciałbym pozostawić bez zmian. Czy jest to w ogóle jest to wykonalne?

babcia_samo_zło
13-08-06, 22:04
Czy jest to w ogĂłle jest to wykonalne?

Jak najbardziej :mrgreen:

Loco
13-08-06, 22:05
Więc przekonaj mnie, że to nic nielegalnego, a się dogadamy : )

A avatar fajny jest

wszystko robię na własną odpowiedzialnośc i ręczę głową, że jest to w 100% legalne (sic!), tak jak zasypywanie mojej poczty spamem. Lecz to co chcę zrobić jest o wiele mniejszego kalibru...

jeżeli chodzi o avatar, to starałem się uchwycić delikatne piękno kobiecego ciała... mam nadzieję że się udało... :)

krYsti
13-08-06, 22:06
Niech Ci to zeskanuj± do formatu tiff i w Office w wersjach od XP wzwyż masz fajny programik do OCR. Bezpłatny (o ile masz MS Office). Ale nie pamiętam jak się nazywa, bo nie mam MS Office'a :) Koledzy i koleżanki office'owcy, pomóżcie, bo nie będę instalował całego pakietu dla nazwy jednego programu.
Poza tym do jednorazowej zabawy wystarczy dowolny program OCR w wersji demo, w 30 dniach chyba się zmie¶cisz :) FireReader, o którym pisał tomasz rakoczy jest niezły, też go mogę polecić.

Loco
13-08-06, 22:09
ale czy fine reader nie służy jedynie do rozpoznawania tekstu? czy skanując kartkę przeniesie on deseń np.kratki?

babcia_samo_zło
13-08-06, 22:12
ĹĽe jest to w 100% legalne

No dobra, niech będzie.
Abbyy Fine Reader (http://www.finereader.pl/wersja-demo.htm). Do obróbki końcowej (pieczątka, podpis) możesz też użyć Adobe Photoshopa (https://www.adobe.com/cfusion/tdrc/index.cfm?loc=en&product=photoshop)
Jakby co to pytaj.

krYsti
13-08-06, 22:19
To przepisz tekst ręcznie i wytnij grafikę (pieczątkę) z zeskanowanego obrazka.
Chociaż wydaje mi się, że pomagamy Ci popełnić jakieś przestępstwo, nie jestem do końca przekonany co do Twoich zamiarów.

jeżeli chodzi o avatar, to starałem się uchwycić delikatne piękno kobiecego ciała... mam nadzieję że się udało...
Jak dla mnie za bardzo się błyszczy. Trzeba było jej tak nie oliwić.

Loco
13-08-06, 22:38
Nie nazwałbym tego tak... raczej ratowanie czterech liter... dzięki w każdym razie za pomoc.

Jak dla mnie za bardzo się błyszczy. Trzeba było jej tak nie oliwić

nie moja to wina... na każdym zdjęciu każda panna się tak błyszczy jak...nieważne... jestem tylko ciekaw gdzie wg. was leży ta granica dopuszczenia obrazku lub avatara ... czy np. przejdzie zdjęcie pośladków widziane "z profilu" a koronkowej bieliźnie? jakbyście zareagowali gdyby ktoś miał takowego avatara?

Zefir_psv
14-08-06, 04:34
---------- 22:31 13.08.2006 ----------

Pewnie chce dorzucić "lub czasopisma" :D :D Albo jak w ustawie o imporcie ¶rodków farmaceutycznych "leki homeopatyczne nie musz± mieć udokumentowanej skuteczno¶ci" ;P Jak przerabiasz jak±¶ ustawe to jaki¶ minister na bank pomoże ;P A jak sobie prywatnie to FineReader -> klikasz open document, następnie OCR i save as word document. Wczesniej w obrazku wywal podpis i piecz±tke, a potem po edycji dokumentu w wordzie wydrukuj to do pdf'a i dorzuć piecz±tkę i podpis, albo sam się podpisz ;)

---------- 22:34 ----------

Co do avatara, to tylko zapytam... to twoje zdjęcie? :P :P :P :P

Jurgi
14-08-06, 09:25
Starsze/prostsze wersje Fine Readera są często dodawane do skanerów i można ich używać legalnie (razem z owym skanerem). Do domowych zastosować wersja gratisowa wystarczy z zapasem.