PDA

Zobacz pełną wersję : Wirusy !!

Franio
15-08-06, 17:49
Pmocy sciągnołem jakiś plik który okazał się zawirusowany ...
I teraz co chwila otwiera mi się jakaś www w Firefoxie ... antywirem i ad aware przeskanowalem niby pousówało do tego wylatuje jakiś błąd przy uruchamianiu że brak czegoś tam ... jak uruchomie na nowo to wam wklepie o co chodzi ...

Wie ktoś jak to naparwić bo otwieranie tej www co chiwla wzbudza we mnie irytacje ... :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:

babcia_samo_zło
15-08-06, 18:06
1) Wiesz co to sownik ortograficzny :?:
2) Scignij Hijack This (http://www.majorgeeks.com/download3155.html), przeskanuj i wklej log'a
3) Start->uruchom i wpisz msconfig, zakadka uruchamianie, zobacz czy nie ma tam jakiego "syfu"

I jeszcze raz polecam sownik ortograficzny.

Franio
15-08-06, 18:16
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 18:15:38, on 2006-08-15
Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:WINDOWSExplorer.EXE
C:WINDOWSSystem32RUNDLL32.EXE
C:WINDOWSMixer.exe
C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavgnt.exe
C:Program FilesWinampwinampa.exe
C:dfndrfh_10.exe
C:kybrdfh_10.exe
C:
wnmfh_10.exe
C:Program FilesDAEMON Toolsdaemon.exe
C:Program FilesMessengermsmsgs.exe
C:Program FilesGadu-Gadugg.exe
C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicsched.exe
C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavguard.exe
C:WINDOWSSystem32
vsvc32.exe
C:Program FilesAlcohol SoftAlcohol 120StarWindStarWindService.exe
C:WINDOWSsystem32
undll32.exe
C:PROGRA~1MOZILL~1FIREFOX.EXE
C:Documents and SettingsSlobodanPulpitHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza
F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:WINDOWSSystem32msdxm.ocx
O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSSystem32NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSSystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM..Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup
O4 - HKLM..Run: [avgnt] "C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavgnt.exe" /min
O4 - HKLM..Run: [WinampAgent] C:Program FilesWinampwinampa.exe
O4 - HKLM..Run: [NeroCheck] C:WINDOWSSystem32NeroCheck.exe
O4 - HKLM..Run: [defender] C:\dfndrfh_10.exe
O4 - HKLM..Run: [keyboard] C:\kybrdfh_10.exe
O4 - HKLM..Run: [newname] C:\nwnmfh_10.exe
O4 - HKLM..Run: [DAEMON Tools] "C:Program FilesDAEMON Toolsdaemon.exe" -lang 1033
O4 - HKCU..Run: [MSMSGS] "C:Program FilesMessengermsmsgs.exe" /background
O4 - HKCU..Run: [Gadu-Gadu] "C:Program FilesGadu-Gadugg.exe" /tray
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:Program FilesCommon FilesAdobeCalibrationAdobe Gamma Loader.exe
O20 - Winlogon Notify: Reinstall - C:WINDOWSsystem32g4220efoeh2c0.dll
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicsched.exe
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - AVIRA GmbH - C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavguard.exe
O23 - Service: Network Monitor - Unknown owner - C:Program FilesNetwork Monitor
etmon.exe (file missing)
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSSystem32
vsvc32.exe
O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:Program FilesAlcohol SoftAlcohol 120StarWindStarWindService.exe

o tam zaraz słownik :roll: Człowiek zdenerowany się spieszy :) noo heh... :oops:

Jurgi
15-08-06, 18:33
C:
wnmfh_10.exe
Ktoś wie, co to jest? Nie znam się dobrze na XP, ale nic więcej nie wygląda mi podejrzanie. Franio - czy toto było już przedtem?

osiaq
15-08-06, 18:36
---------- 18:36 15.08.2006 ----------

Używasz GG? :D Ale siara :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pousuwaj to:
C:
wnmfh_10.exe

---------- 18:36 ----------

O, Jurgi :D Nie zauważyłem :)

Franio
15-08-06, 18:38
a to zle ze uzywam gg ?:) Znaczy sie oryginalnego klienta ??

odmowa dostępu ... ;/

babcia_samo_zło
15-08-06, 18:43
odmowa dostępu ... ;/
Tryb awaryjny

o tam zaraz słownik Rolling Eyes Człowiek zdenerowany się spieszy Smile noo heh...
No i co z tego, pewien poziom na tym forum obowiązuje.

osiaq
15-08-06, 18:49
hożuf :mrgreen:

Franio
15-08-06, 18:53
Logfile of HijackThis v1.99.1
Scan saved at 18:53:00, on 2006-08-15
Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:
C:WINDOWSSystem32smss.exe
C:WINDOWSsystem32winlogon.exe
C:WINDOWSsystem32services.exe
C:WINDOWSsystem32lsass.exe
C:WINDOWSsystem32svchost.exe
C:WINDOWSSystem32svchost.exe
C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe
C:WINDOWSExplorer.EXE
C:WINDOWSSystem32RUNDLL32.EXE
C:WINDOWSMixer.exe
C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavgnt.exe
C:Program FilesWinampwinampa.exe
C:Program FilesDAEMON Toolsdaemon.exe
C:Program FilesMessengermsmsgs.exe
C:Program FilesGadu-Gadugg.exe
C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicsched.exe
C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavguard.exe
C:WINDOWSSystem32
vsvc32.exe
C:Program FilesAlcohol SoftAlcohol 120StarWindStarWindService.exe
C:WINDOWSsystem32
undll32.exe
C:Program FilesMozilla Firefoxfirefox.exe
C:Documents and SettingsSlobodanPulpitHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza
O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:WINDOWSSystem32msdxm.ocx
O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSSystem32NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSSystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKLM..Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup
O4 - HKLM..Run: [avgnt] "C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavgnt.exe" /min
O4 - HKLM..Run: [WinampAgent] C:Program FilesWinampwinampa.exe
O4 - HKLM..Run: [NeroCheck] C:WINDOWSSystem32NeroCheck.exe
O4 - HKLM..Run: [DAEMON Tools] "C:Program FilesDAEMON Toolsdaemon.exe" -lang 1033
O4 - HKCU..Run: [MSMSGS] "C:Program FilesMessengermsmsgs.exe" /background
O4 - HKCU..Run: [Gadu-Gadu] "C:Program FilesGadu-Gadugg.exe" /tray
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:Program FilesCommon FilesAdobeCalibrationAdobe Gamma Loader.exe
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Scheduler (AntiVirScheduler) - Avira GmbH - C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicsched.exe
O23 - Service: AntiVir PersonalEdition Classic Guard (AntiVirService) - AVIRA GmbH - C:Program FilesAntiVir PersonalEdition Classicavguard.exe
O23 - Service: Network Monitor - Unknown owner - C:Program FilesNetwork Monitor
etmon.exe (file missing)
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSSystem32
vsvc32.exe
O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:Program FilesAlcohol SoftAlcohol 120StarWindStarWindService.exe

Wywaliłem ... Dalej uruchamiają się te rekalmy ;( Może usune FireFoxa i zainstaluje od nowa ...

Recking
15-08-06, 19:08

Co to jest?

pyrion
15-08-06, 19:38
AntiVir PersonalEdition Classic jest beznadziejny, nie radzie sobie właśnie z takimi problemami. Mi na XPku dobrze sprawuje się AVG.

smalu
15-08-06, 20:42
Polecam "okrojony" kaspersky antywirus, darmowy program antywirusowy :arrow: http://www.activevirusshield.com/

Usuń to.
Zainstaluj program spy swepper :arrow: http://www.webroot.com/shoppingcart/tryme.php?bjpc=64021&vcode=DT02A&tocheck=1 .

Franio
15-08-06, 20:57
no ale ja to usunolem !! nie ma tego na c
jak mam to usunac ...
eh ... :(:(

Jurgi
15-08-06, 21:17
No to usunąłeś czy nie? :o
Jak nie widać - znaczy że się ukrywa. Uruchom, jak koledzy poradzili, system w trybie awaryjnym i wtedy usuń. Alternatywnie możesz np. uruchomić jakieś distro Linuksa live (z płyty) i przy jego pomocy wywalić śmieci. Ktoś na pewno doradzi, jakie najlepiej się sprawdzi.

Zmień GG na coś innego, ten program ma prawie tyle dziur, co IE. Polecam Mirandę, choć trzeba posiedzieć z godzinkę - dwie nad skonfigurowaniem. Jej zaleta to naprawdę niewielkie obciążenie systemu. Niezły jest też Tlen.
No i oczywiście zamiast IE używaj Firefoxa, albo Opery (wszystko jedno, które, dobierz wg wygody). No i żadnego Outlooka, czy Outlook Expressa.

Franio
15-08-06, 21:21
ale ja jestem przyzwyczajony do gg ;/ hehe emoty , wysylanie wiadomosci graficznych ... za pomoca tlena tego nie zrobie mirandy tez nie ... a w konnekt cos mi sie chrzani ...

Black
15-08-06, 21:43
wysylanie wiadomosci graficznych ... za pomoca tlena tego nie zrobie mirandy tez nie ... a w konnekt cos mi sie chrzani ...

Chyba zartujesz? ;) Ściągnij odpowiednie wtyczki, a będziesz mógł dużo, dużo więcej.

smalu
15-08-06, 22:00
konnekt cos mi sie chrzani ...
Ciekawe, odpowiedni pack emordek i jest git :P

krYsti
15-08-06, 22:02
Wywal te pliki i wejdź do rejestru i pousuwaj te wpisy. Samo usunięcie plików nic nie da, bo jest coś, co je aktualizuje:

Nie podoba mi się to, nie wróży to dobrze. Wywal ten plik, ale nie pamiętam w którym miejscu w rejestrach było Winlogon Notify, może ktoś pomoże.

Przeskanuj komputer jakimś porządnym antywirusem, zainstaluj i uruchom program do usuwania śmieci. Ja lubię Spybot Search & Destroy i Lavasoft AdAware. Oczywiście przed uruchomieniem zaktualizuj te programy.

Siriah
15-08-06, 22:21
Oprcz HiJackThis cignij jeszcze z netu Spybot Seek&Destroy. zainstaluj, cignij aktualizacj. Wycz dostp do netu (jak nie umiesz - wyjmij wtyczk od netu z kompa).

Wcinij Ctrl+Alt+Del i zabij:
userinit.exe,
dfndrfh_10.exe,
kybrdfh_10.exe,
nwnmfh_10.exe

Uruchom HiJackThis:
"Do system scan only"
Zaznacz nastpujce rzeczy na licie:

O4 - HKLM\..\Run: [defender] C:\\dfndrfh_10.exe
O4 - HKLM\..\Run: [keyboard] C:\\kybrdfh_10.exe
O4 - HKLM\..\Run: [newname] C:\\nwnmfh_10.exe
O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background
O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe
O20 - Winlogon Notify: Reinstall - C:\WINDOWS\system32\g4220efoeh2c0.dll
O23 - Service: Network Monitor - Unknown owner - C:\Program Files\Network Monitor\netmon.exe (file missing)

i wcinij "FIX"; Jeeli wywietli, e nie mg usun wszystkich, pozwl mu zeskanowa system podczas startu.
Uruchom SpyBot'a, kliknij "Sprawd", jak skoczy, kliknij napraw wszystkie, jak skoczy, klinij "ochrona" (lub chro nie pamitam) i tam przycisk "chro".
Restart i moesz na wszelki wypadek jeszcze raz SpyBot'em pojecha.
Na koniec - podcz wtyczj od net'u... :wink:

krYsti
15-08-06, 22:25
Na koniec - podcz wtyczj od net'u..
Zanim podczysz t wtyczk, wrzu tu jeszcze co masz na licie w ostatniej zakadce msconfig.
Albo podcz t wtyczk, eby mg tu co wrzuci ;)

przeswit
11-09-06, 17:59
Zlapalem wirusa posiadalem program ktory nie wykryl, wiec ciaglem teraz przyslowiowa parasolke i on wykryla 3 wirusy sa teraz w kwarantanie.
Nie moge otworzyc gg, tlenu, bershare, te programy byly automatycznie przy starcie uruchamiane, obecnie nie moge w zaden sposob ich otwozyc, nie chcem nic stracic szczegolnie gg iz tam mialem meile, telefony znajomych.

Co mam zrobic jestem zielony w sprawach komputera!??

Dzieki za odpisy :-))

pyrion
11-09-06, 18:19
Po pierwsze to nacisnąć przycisk pisownia , bo "chcem" to juź przesada.
http://forum.di.com.pl/gallery/albums/userpics/11724/pisownia.jpg

Prawdopodobnie miałeś jakiegoś wirusa , ktłry zainfekował te programy. Dane z gg raczej są do odzyskania. Wystarczy skopiować dane uźytkownika do jakiegoś katalogu, przeinstalować gg i podmienić pliki. Prawdopodobnie samo przeinstalowanie powinno wystarczyć, o ile nie zajął się nimi wirus.
To tyle z mojej strony.

macol
11-09-06, 18:21
nic nieusuwać, tylko ponownie zainstalować te programy. i wyłączyć po tym kwarantanne.

przeswit
11-09-06, 19:04
---------- 18:59 11.09.2006 ----------

No tak! Przeinstalować, podmienić itp. Kurcze ja nie mam zielonego pojęcia jak to się robi, uźywam komputera do pracy itp. Napiszcie trochę jaśniej, a postaram się coś tam zrobić.

---------- 19:04 ----------

Normalnie jestem załamany kurcze straciłem wszystkie adresy, k***a ze nie pisałem w notatniku, będę miał nauczkę na źycie.

Nimitz
11-09-06, 19:17
przeswit omijanie cenzora na tym forum jest niedozwolone :?

Sprawdź w katalogu C:Program FilesGadu-gadu czy tam nie ma pliku ktłry przypomina kontakty.

Najpierw odinstaluj stare GG - Start -> Panel sterowania -> Dodaj/usuń programy -> Usuń GG, potem ściągnij najnowszą wersję ze strony, zainstaluj w tym samym miejscu i zobacz, czy wszystko zaskoczyło.

przeswit
11-09-06, 19:36
nadal mi sie nie udalo z porady nie mam zadnych kontaktow wiec co dalej?

Zefir_psv
11-09-06, 19:41
Wszystkie profile z gg masz w katalogu:

{dysk z windowsem}:Documents and Settings{twoja nazwa uzytkownika}Gadu-Gadu

Skopiuj ten katalog w bezpieczne miejsce, zrob tak jak koledzy powiedzieli wczesniej:

najpierw odinstaluj stare GG - Start -> Panel sterowania -> Dodaj/usuń programy -> Usuń GG, potem ściągnij najnowszą wersję ze strony, zainstaluj w tym samym miejscu

Przegraj skopiowany katalog w to samo miejsce z ktorego go wziales, uruchom gg. Powinno zaskoczyc.

przeswit
11-09-06, 19:46
---------- 19:41 11.09.2006 ----------

Nadal mi sie nie udalo nie mam kontaktow, moze ktos ma inną rade?

---------- 19:44 ----------

zefir troche jasniej ja nie mam pojecia hehe kurcze normalnie jak bym dopiero co sie narodzil...
prosze krok po kroku a napewno sobie poradze

---------- 19:46 ----------

co to jest ?? Zefir prosze troche jasniej gdzie mam tego szukac bo kurcze nie czaje

{dysk z windowsem}:Documents and Settings{twoja nazwa uzytkownika}Gadu-Gadu

Jurgi
11-09-06, 19:47
Przeinstaluj = zainstaluj te programy od nowa. Jeśli nie umiesz zainstalować programu, to niestety musisz poprosić kogoś o pomoc na miejscu. Wszystkie dane powinny zostać nienaruszone (chyba, źe wcześniej wirus je uszkodził). Na wszelki wypadek moźesz skopiować w bezpieczne miejsce katalogi tych programłw; jeśli danym coś się stanie, powiemy ci, ktłre pliki przekopiować.

Poza tym dobra rada: przenieś kontakty GG do Tlena - w preferencjach masz opcję "importuj kontakty GG". U mnie Tlen sam znalazł kontakty i przeniłsł do siebie bez źadnej pomocy z mojej strony. GG jest dziurawe jak sIEr i często słuźy do dystrybucji wirusłw właśnie.

przeswit
11-09-06, 19:56
Jurgi

a wiec, czy moge tak zrobic:
odinstaluje (skasuje) gg i tlena bo takze zostal zarazony, sciagne odnowa dwa programy
przez tlen jakos bede dochodzil aby sciagnac kntakty z gg
czy moge tak zrobic?

No w ostatecznosc jak nic mi sie nie uda to bede szukal znajomych droga pantoflowa, czyli mail, telefon, sms, itp. proszac ich o swoj nr gg

Ja własnie przez gg zostalem zarazony virusem ktos mi podeslal fajnie sie przedstawil wymieniajac imie znajomej oraz twierdzac ze sie gg nawalilo i ze na linku jaki zalacza sa jej dane i tak sie dalej potoczylo ....

Zefir_psv
11-09-06, 21:21
{dysk z windowsem} - dysk na ktorym zainstalowany jest windows (jak masz win XP to tam gdzie sa katalogi WINDOWS, Documents and Settings, Program Files

Wchodzisz do katalogu "Documents and Settings" a potem do katalogu z twoja nazwa uzytkownika. Jak sie logujesz jako Administrator to katalog Administrator, jak np. "Pawel" to katalog "Pawel" itp.

Teraz powinienes widziec gdzies katalog "Gadu-Gadu" - to ten. Jesli go nie widzisz, to wejdz do menu Narzedzia - Ustawienia folderow, czy jakos tak, tam zakladka Widok i "Pokaz ukryte pliki i katalogi". Klikasz "OK" i kat. "Gadu-Gadu" powinien sie pojawic. Tam sa wszystkie profile i ustawienia. Skopiuj go gdzies w bezpieczne miejsce.

przeswit
11-09-06, 21:31
Dzieki Wam

Udało mi sie zainstalować i odinstalowac gg jak i tlen, nie straciłem kontaktłw wszystko jest jak było.

Zainstalowałem sobie program antywirusowy Avira odrazu wykrył 3 virusy wczesniej miałem AVG Free Edition on pominoł te trzy.

Odinstalowałem AVG teraz skanuje Avira ponownie.

Powiedzcie jaki darmowy program antywirusowy byście polecali?
Czytajac forum zdecydowałem sie na Avire czy to dobry wybłr??

Jurgi
11-09-06, 21:58
Avira jest darmowa (ma darmową wersję), I tak, moim zdaniem to dobry wybłr.
Zainstaluj jeszcze porządnego firewalla i zmień przeglądarkę na inną (Opera lub Firefox lub K-Meleon) - powinieneś być bezpieczny, chyba źe sam sobie ściągniesz i uruchomisz wirusa. ;)

Verena
12-09-06, 15:47
A ja mam pytanie - czy uźywanie komputera (z dostępem do neta oczywiście) bez zainstalowanego antywirusa to straszna głupota? Bo prawdę młwiąc od naprawdę długiego czasu nie posiadam źadnego antywira i jak na razie ja i młj komputer mamy się dobrze, ale tak czytam sobie te wasze rady i juz sama nie wiem - zainstalować coć jednak czy nie?

Nimitz
12-09-06, 15:50
PO 11 ubezpiecz się... :lol: Lepiej zapobiegać niź leczyć.

pyrion
12-09-06, 15:55
Skoro ma się dobrze to moźe masz farta. Jednak moźesz mieć np. jakiegoś syfa co obdarowywuje emailami innych userłw internetu.

Verena
12-09-06, 16:06
Czyli generalnie jesteście zdania "tak, to glupota" i komputer bez antywira ma małe szanse na bycie czystym, tak? Ale wirusy nie biora się przecieź chyba z nikąd? Jeśli nie łaźę po dziwnych stronach, nie otwieram dziwnych wiadomości itp to i tak mam duźe szanse na złapanie czegoś?
[kurde, pytania jak o ciąźę albo chorobę weneryczną... :oops: ]

A co myslicie o antywirusach on-line? są skuteczne czy tak sobie? Bo ja sobie czyms takim od czasu do czasu przeskanuję no i to tyle moich działan anty ;)
A no jeszcze mam firewalla.

mb_vlad
12-09-06, 16:06
A ja mam pytanie - czy uźywanie komputera (z dostępem do neta oczywiście) bez zainstalowanego antywirusa to straszna głupota? Bo prawdę młwiąc od naprawdę długiego czasu nie posiadam źadnego antywira i jak na razie ja i młj komputer mamy się dobrze, ale tak czytam sobie te wasze rady i juz sama nie wiem - zainstalować coć jednak czy nie?

No właśnie, to podstawowy błąd - dopłki nic się nie dzieje, user nie stara się nic zrobić w kwesti bezpieczeństwa. A tymczasem na dysku siedzi sobie milutki trojan, ktłry wykrada hasła.

P.S. Drzwi do mieszkania teź nie zamykasz?;)

EDIT
Skanery on-line nie oferują ochrony w czasie rzeczywistym, więc mogą być tylko dodatkiem do pełnoprawnego antywira (źeby np. sprawdzić jego skuteczność).

zweibierbitte
12-09-06, 18:06
Komputer z popularnym systemem bez zabezpieczeń, jeszcze dodatkowo w jakiejś sieci osiedlowej to więcej niź głupota. Pomijam sprawę prywatności, dostępu do kont pocztowych i bankowych - taki komputer, najlepiej ze "sklonowanym" XP Pro, domyślnie uźywanym IE bez łatek to doskonały kandydat na "zombie" - rozsyłacza spamu. Tobie nic sie nie dzieje - i tak nie zauwaźysz ale w międzyczasie kilka- kilkadziesiąt tysięcy osłb dostanie ofertę "powiększania biustu/penisa" albo, za drobną opłatą, wytransferowania z kont w Ugandzie majątku Mobutu Sese Seco. Tak więc "co mi tam" przecieź mnie to nie przeszkadza - tylko potem wkurzam się jak czytam, źe po USA, Chinach, Rosji i Korei jako Polska jesteśmy największym spammerem na świecie. Tak więc po co zabezpieczać system? A argument, źe nie "łazisz" po dziwnych stronach - te mało dziwne mogą być zainfekowane złośliwym kodem a twłj znajomy nawet nie wiedzieć, źe zdjęcie, ktłre wysyła zawiera taki kod - a ty nie masz tej właściwej poprawki z MS. Albo meil, ktłry dostałaś zawierał zdalny obrazek, ktłry nim nie jest tylko jest kodem atakującym nie załatany system - a przecieź przyszedl od znajomego (teź się nie zabezpieczył). Moźnaby o tym sto ksiąźek napisać tylko po co i tak większość uwaźa, źe wirusy i takie tam to spisek firm produkujących sprzęt/programy. Tylko wiele osłb zapomina, źe np. spammerzy zarabiają miliony dolarłw na wysyłaniu śmieci, a pracodawcy tracą miliony na sprawdzaniu meili przez pracownikłw. A jak coś się rypnie to format c: i po błlu. Albo na jakiś forum :lol: płacz, źe "nic nie działa!!!!! POMOCY????" itd. A wystarczy tylko kilkanaście minut w tygodniu poświęcić na antywira, spycleanera itd.

Verena
12-09-06, 18:13
No i pojechali po Wiedźmie.... :lol:

Nimitz
12-09-06, 18:23
No i pojechali po Wiedźmie....
Tylko bez podtekstłw ;-)

Verena
12-09-06, 19:13
Chiba ci się źle zacytowało... ;)
A moja wypowiedź miała zero podtekstłw, naprawdę ;)
Moźe sobie instalnę kiedyś w końcu jakiegoś antywira, kto wie?... :mrgreen:

macol
12-09-06, 20:23
ja nie wiem... niby to avg leci sobie tam w tle, niby czasami krzyczy mi ze znalazł zainfekowany plik- gdy jakiś znajomy przyniesie dysk - ale ja tych plikłw nie tykam, wole wersję z p2p niź z dyskłw znajomych... i na tym sie kończą krzyki avg... zresztą kaźdego antywirusa jakiego miałem

Przede wszystkim firewall, jakikolwiek blokujący połączenia przychodzące, a antywirus... jak młwiłem, mimo źe zdarza mi się przebywać na stronach nie do końca pewnych, to AVG nigdy nic nie pokazał...

krYsti
12-09-06, 21:13
Nie przejmuj się Verena. Na moim XP nie ma antywirusa od... właśnie, nie pamiętam od kiedy. Wprawdzie Windows ostatnio jest mało uźywany, ale bez antywira. Na drugim kompie teź Microsoft siedzi i teź bez antywira od nowości. Żyje do dzisiaj. Co jakiś czas włączam Ad-Aware i jakiś skaner on-line. Zawsze wychodziłem z załoźenia (zresztą juź to gdzieś na tym forum kilka dni temu pisałem), źe moźna źyć bez antywirusa, ale trzeba umieć. Jesli umiesz, to wszystko w porządku.

Skanery on-line nie zapewniają stałej ochrony, ale są wystarczające do wyczyszczenia komputera co jakiś czas. Warto jednak mieć jako ich uzupełnienie jakiś program typu Ad-Aware.

Jurgi
12-09-06, 22:09
Moźna bez antywira jeśli:
- masz firewalla,
- nie uźywasz oprogramowania M$ (IE, Outlook, Windows Media Player) - zamiast tego np Opera, The Bat, Best player,
- nie uźywasz GG,
- nie uźywasz klientłw P2P (Kazaa, Beershare itp.)
- znasz się dobrze na systemie etc.,
- nikt więcej ci kompa nie tyka, nie podpina dyskłw, nie wsadza dyskietek, płyt,
- sama uwaźasz, co wsadzasz… :mrgreen:
…mimo to nie polecam. Moźna się zdziwić. Jedyny raz, kiedy coś złapałem (niegroźnego, ale jednak): siadł do kompa młj kuzyn na 10 minut. Sieci nie było. Przeglądał moje własne płyty z nagranymi rłźnymi instalkami. Krzywo kliknął i zamiast pliku txt odpalił exeka, ktłry był obok. Exek, pozornie nic nie robiąc, skopiował się do paru losowych katalogłw.
Przeskanowałem potem wszystkie nagrane płyty - to był jedyny paskud na wszystkich kilkudziesięciu płytach! Oto, co potrafi kuzyn-ogiara losu. :mrgreen:

zweibierbitte
13-09-06, 07:46
I właśnie o to mniej więcej chodzi. :demon09: