PDA

Zobacz pełną wersję : bezprawie tpsa i poza nią

Hen295
28-05-04, 19:45
W grudniu, ub. roku, tj 10.12.2003 podpisałam umowę z tpsa o świadczenie telefonicznych usług powszechnych. Po ponad 2 miesiącach oczekiwania (w międzyczasie pisałam skargę na przewlekłość procedury instalacji - w budynku i lokalach mieszkalnych jest już linia od lat, nie trzeba było niczego instalować) - tak więc od 22 lutego 2004 zostałam szczęśliwą (później okazało się ze nieszczęśliwą) abonentką tpsa. Zdziwiona byłam brakiem przez 4 miesiące faktur za używanie telefonu. Gdy dopytywałam się, informowano mnie że nadejdą w późniejszym czasie. Niemniej telefon działał normalnie do dnia 20 maja 2004, kiedy to w tym dniu przestał działać. Z zewnątrz, gdy ja lub ktokolwiek próbował się dodzwonić na mój numer słyszy komunikat "nie ma takiego numeru". Począwszy od piątku 21 maja 2004 codziennie wydzwaniam od uprzejmych sąsiadów i z innych telefonów na numer 9393 (tzw błękitna linia - powinna zwać się "czarną linią" tpsa) codziennie zgłaszam ten stan i codziennie słyszę zapewnienia że awaria zostanie naprawiona. W tzw. telepunkcie w Gdyni na ul. Władysława IV oświadczono mi że reklamacje składa się pod nr 92393 lub osobiście do wojewódzkiego punktu obsługi klienta. W ostatni poniedziałek, tj 24 maja 2004 roku mąż mój pojechał do Gdańska na ul. Ciasną 2 i złożył pismo opisujące całą sprawę. Odebrała to pismo p. Teresa Kulka - "doradca klienta" - nr zgłoszenia 3632787. Poinformowała mnie że wysłała spec. polecenie aby włączyć telefon nz powrót, oraz że w ciągu najbliższych 2 dni awaria powinna być usunięta, i że przeprasza w imieniu tpsa itd. Od dnia bezprawnego odłączenia mnie, tj od czwartku 20 maja, codziennie wydzwaniam na nr "czarnej linii" tpsa czyli 9393 i składam telefonicznie monity - bezskutecznie. Złożyłam już około 18 (osiemnaście) tych codziennych monitów. W trakcie składania tych monitów dowiadywałam się kolejno od różnych operatorów "czarnej linii" że:
- numer ten 622 9375 należy do innej osoby (do Jolanty Gralec-Urbańskiej)
- że składałam rezygnację z tego telefonu w marcu br. (oczywista nieprawda)
- nastąpiła awaria i do dnia 24 maja 2004 zostanie naprawiona
- nastąpiła pomyłka w TPSA dotycząca dyspozycji tego numeru
- jest błąd w bazie danych itp., itp.
Począwszy od czwartku 27 maja 2004 notuję nazwiska operatorów "czarnej linii" 9393, a byli to:
p. Marek Zasin, Wanda Kołtun, Piotr Ligęza (dwie ostatnie osoby ze Szczecina). Ostatnia osoba, p. Piotr Ligęza podał mi nawet nr przyjętego (kolejnego) zgłoszenia naruszenia warunków umowy.
Wszyscy Bogu ducha winni operatorzy "czarnej linii" 9393,. od tygodnia potwierdzają zgłoszenie, obiecują że w ciągu 48 godzin awaria zostanie usunięta, przepraszają itd., itd.
W marcu br. uległam nieszczęśliwemu wypadkowi (złamanie otwarte ręki) i teraz nie pracuję i nam utrudnioną możliwość poruszania się, tym bardziej telefon jest mi teraz niezbędnie potrzebny. Uważam że jest to skandal aby operator świadczący telefoniczne usługi powszechne w Polsce wykorzystując swoją monopolistyczną pozycję na rynku, bez uprzedzenia i bezkarnie łamał postanowienia l w/wymienionej, podpisanej przez siebie umowy.
A teraz rzecz najważniejsza - domyślam się, ze powodem odłączenia mnie jest podpisane przeze mnie w dniu 19 marca 2004 r zlecenie preselekcji połączeń międzystrefowych, międzynarodowych i komórkowych przez sieć telekomunikacyjną firmy TELE2.
Uważam że jest to kolejny skandal aby operator świadczący telefoniczne usługi powszechne w Polsce chytrze wykorzystując swoją monopolistyczną pozycję na rynku, bez uprzedzenia i bezkarnie łamał postanowienia l w/wymienionej, podpisanej przez siebie umowy, tylko z powodu tego, że abonent zawarł umowę preselekcji u konkurenta. Z powodu złamania umowy przez TPSA ponoszę wymierne materialne straty do których pokrycia zobowiązuję drugą stronę umowy, czyli TPSA.
Przedwczoraj, tj 26 maja otrzymałam pierwszą fakturę za rozmowy (zbiorcza za 4 miesiące, począwszy od 22 lutego, z terminem płatności 4 czerwca 2004.) Niestety, telefon cały czas mam bezprawnie odłączony.
Uważam, że "francuska choroba" trawiąca ten skorumpowany układ niekompetencji i bałaganu jakim jest tpsa, spowodowana została masowymi zwolnieniami (w ramach cięcia kosztów), zwolnieniami szeregowych pracowników, którzy pokrzywdzeni "na odchodne" powiększyli jeszcze ten obszar chaosu i elementarnego braku odpowiedzialności kilkuset (podobno) dyrektorów w tej "firmie". Stan telefonii stacjonarnej w Polsce (monopol tpsa) wpisuje się, niestety, w obecny ogólny upadek instytucji państwa polskiego, który może zostać przezwyciężony jedynie (jak wydaje się) przez wywrócenie tego (nie)porządku i na gruzach tego zgnitego do cna złodziejskiego i nierządnego systemu budowę od nowa instytucji IV Rzeczpospolitej Polskiej. Nie jest ważne, czy wykonawcą tego będzie jakaś oddolna masowa inicjatywa obywatelska czy skrajnie "populistyczna", "faszystowska" partia, czy jak ją będą nazywać zatrwożeni o swoje interesy beneficjenci tego systemu bezprawia czyli oligarchowie nakradzeni (zgodnie z prawem!) majątkiem państwowym trzęsący tym całym bałaganem pospołu z Aleksandrem i Wielkim Adasiem. Ważne by nastąpiło to jak najprędzej. Te ostatnie słowa piszę nie tylko w swoim imieniu, ale szerokich kręgów moich sąsiadów i znajomych.

Do wiadomości: tpsa, tele2, netia, media oraz instytucje "państwowe" tego zgniłego systemu III

Jedi
28-05-04, 22:14
No cóż w telefonach lepiej nic nie mieszać. Jak ja przeszedłen na tele 2 to nie dało się połączyć na komórki (ciągle było zajęte). Ale wykupiłem plan darmowe wieczory i łikendy i zmieniłem preselekcje na 1033 i wszystkojest ok. Osobiście uważam, że na kablach, które położyła jakaś firma (tu TP SA) nie powinno się dawać do użytków inych operatorów. Bo niby to dlaczego. Gdzie tu sprawiedliwość. A co do tego bajzlu to jest rzeczywiście, ale powoli się zmienia. Np. dziś można składać reklamacje za pośrednictwem internetowego formularza na stronie www.tp.pl

Hen295
28-05-04, 23:17
Wiedziałem że ktoś z tepsy się odezwie... To teraz tak: sam pracujesz w tepsie czy masz rodzinę. tam są dobre zarobki od pewnego pułapu... No ale dobre i to, może za Twoim pośrednictwem gdzieś dojdzie ze firmie życzy większość Polaków pogrzebu... Moi znajomi mówią że gdyby pojawiła się konkurencja stacjonarna nawet droższa, DROZSZA rozumiesz Jedi, to natychmiast przechodzą... Co do grabieży studzienek i kanalizacji telekomunikacyjnej przez tepse to powinien być nie trybunał stanu tylko potrójne dożywocie dla skorumpowanych politykółw... Haniebną rzecza jest Twoja obrona firmy która zagrabiła np. linie telefoniczne kopane przez rolników po wsiach za mrocznych czasów komuny, za swoje rolników prywatne pieniądze... Jeśli masz kasę z tepsy to niech Ci ona szcześcia nie przyniesie...
Smutbno pozdrawiam - a proppos jak tak bronisz tej bandy to podaj maila do rady nadzorczej albo zarządu tej firmy... Nie podasz? No widzisz. zakorkowałyby się serwery z "życzeniami"...

Nimitz
29-05-04, 14:09
Henryk rozumiem Twoją wściekłość. W pełni ją uzasadniam. Wydaje mi się jednak, że przesadzasz w sprawie tych studzienek, trybunału stanu i dożywociu :) Wiesz, ja mam troszkę powiązań z TP.SA - rodzice mojej lubej są osobami pracującymi tam kawał czasu (ojciec zaszedł nawet całkiem wysoko). Chodzi mi o to, żebyś zrozumiał, że to jedyna firma, która ma kable. Oni je kładni, oni je kopali, oni płacili za robociznę, za materiały, za wszystko co jest potrzebne. To oni w to zainwestowali i teraz mają. A Netia, Dialog czy cokolwiek innego wpada im na rynek oczekując od nich, że będą się dobrowolnie za pół darmo pozbywali swojego rynku użyczając im kabli. To nierealne - oni zainwestowali kupę kasy przez wiele lat, jeszcze kiedy Telekomunikacja i Poczta Polska były razem, potem jak przejęli ją Francuzi. A Netia czy Dialog wpierdzielają się oczekując spektakularnego i szybkiego zysku na już. U nas potrzeba operatora który położy nowe kable, w nowej technologii, nowe nadajniki, nowe stacje przekaźnikowe. Jak zaiwestuje w ten sposób t wtedy mozna myśleć o poprawie. Niestety TP ma słaby sprzęt i ktokolwiek się na niego pcha automatycznie staje się tak samo "zawalaty" jak nasz Polsko = Frnacuski moloch.. Nic nie poradzicie panie Henryku :)

Hen295
29-05-04, 14:16
Chyba nie czytałeś mojego długiego tekstu. Przeczytaj.

Nimitz
29-05-04, 14:18
Czytałem. Choć przyznam, że na 2 raty. Coś musiało mi umknąć ;) Jednak obstaję przy swoim zdaniu, że TP nie jest wszystkiemu winna :)

Krzysiek
29-05-04, 14:30
(...)
firmy która zagrabiła np. linie telefoniczne kopane przez rolników po wsiach za mrocznych czasów komuny, za swoje rolników prywatne pieniądze... (...)
Wojtek chyba umknął Ci powyższy fragment.

Nimitz
29-05-04, 14:42
No mówie że czytalem w 2 fragmentach. Jestem wczorajszy ;)
Henryk masz racje :D Dzisiaj jestem pokojowo nastawiony tylko klikajcie ciszej ;)
Ale pozostaje pytanie - kiedy pojawi się alternatywa która stworzy swoją sieć szkieletową i będzie godnie traktowac klientów :(

Jedi
29-05-04, 15:11
Haha nie ębdzie alternatywy, bo jak w większości krajów wstępujących do UE narodowe telekomy wprowadziły agresywną politykę kilkakrotnie powiększając liczbę użytkowników łączy internetowych co zniechęci konukrencje na inwestycje na tym rynku 8) Telekomunikacja jako pierwsza wprowadziła internet ADSL, jako jedyna wprowadziła taką gamę planów taryfowych TP, a teraz nastąpiły lepsze czasy dla klienta, bo stary zarząd jest już na kuroniówce :D , a nowy chce odbudować zaufanie dla firmy.
A co do tego "zagrabienia" do kompletna bzdura. Nigdy nie było miejsca takiej rzeczy poza tym nikt by nie pozwolił kopać rolnikom dziur na państwowym terenie szczegulnie w czasach demokarcji ludowej. Nie wiem czy pamiętacie, ale w "komunie" nie było studzienek :D , ale drewniane słupy, na których wisiały kable :D Cosik Henio masz słabe informacje. Niby jak by to rolnicy wybudowali? Wzięli by drut leżąćy za stodołą wykopali dziure i puścili by kabel to słupa z telefonem? No tak to bardzo logiczne :D

Burp. I telekomunikacja jest POLSKĄ firmą. France Telekom ma tylko 47,5 procent udziałów. JAkby kogoś to interesowała telekomuna jest sprywatyzowana od 1998 roku

Hen295
29-05-04, 19:32
Panie TeletpsaJedi- A kto ma resztę udziałów w tpsa? Co? No bank. A bank panstwowy polski, co? Nie pompuj i nie broń bandy która jest nie do obrony. Referendum niejedno na necie było na temat tej tepsotelebandy - z marnym wynikiem dla Ciebie i tpsy. Za komuny prędzej mogli rolnicy pociągnac linię niż teraz ha, ha... Vide pazerność bandycka trpsa przy podłączaniu sieci osiedlowych własnym sumptem bufdowanych.
A studzienki w miastach to żadna tpsa nie robiła tylko:
1. Wielka cześć jest sprzed 1945
2. Powojenne to żadna tpsa nie zrobiłą tylko państwowa firma Polska Poczta Telegraf i Telefon tylko że Ty TpsoteteJedi wtedy na stojaco pod stół wchodziłeś, to skąd masz wiedzieć jak czytasz tylko gazetę Wielkiego Adasia ha, ha...
Konkluzja:
Podobnie jak większość Polaków którzy z żalem patrzą na wyprzedaż i zwykłe rozkradanie polskiego majątku (podobno komuna pozostawiła zgliszcza...) -a wiec jak większość Polaków jedyny wyjątek zrobię i z satysfakcją bedę patrzył na agonię tpsy gdy wejda Niemcy czy (daj Boże) inni Amerykanie czy Hiszpanie. I wtedy może zbliżymy sie choć na tym polu do Japonii, gdzie - słuchaj TepsoJedi - jest troje stacjonarnych operatorów (tak jak u nas w komórkach) konkurujacych ze sobą, i gdzie przez ostatnie 30 lat ceny nominalne (tak) usług telekomunkacji stacjonarnej TANIEJĄ czyli spadają... A teraz powiedz Wujkowi czy Cioci z Tepsy - spadaj... A jeśli sam pracujesz w Tepsie (na 90 % w/g mnie) to sam spadaj... A telefon w dalszym ciągu mam nieczynny bo Twoja banda Jedi olewa klienta takiego jak ja... Ha, ha... Przyjdzie czas i na tepsę...

konkordpl
29-05-04, 20:44
Ostatnimi czasy nie narzekam na Telekomunikacje Polską, naprawy szybkie i rzeczowe zwlaszcza przy Neo+.

Jedi
29-05-04, 22:16
No to może na początku wymienie udziałowców TP:
Obecnie największym akcjonariuszem TELEKOMUNIKACJI POLSKIEJ jest France Telecom posiadający 33,93 proc. udziałów. Wspólnie z Kulczyk Holding S.A., posiadającym 13,57 proc. akcji, tworzy konsorcjum będące strategicznym partnerem TP. Udział Skarbu Państwa wynosi 3,97%. Posiadacze GDR reprezentowani przez Bank of New York dysponują 11,54%. akcji, a pozostali akcjonariusze 36,99%. W sumie daje to 1 400 000 000 o wartości 4 200 000 000 złotych.
A co do studzienek to każdy wie, że telekomunikacja (powstała w 1991) to to samo co wydzielona część poczty polskiej, telegrafy i telefonu. A z tymi studzienkami to gadasz od rzeczy. Po 1 to jak każdy pamięta wisiały druty nad ziemią - Niemcy to samo mieli, nie budowali żadnych studzienek, a nawet jakby wybudowali to i tak by uległy dewastacji
podczas II wojny światowej. A kable od zawsze kładą specjalni monteży, bo to nie taka prosta sztuka (do szafki telefonicznej tylko oni mają dostęp) więc nie gadaj tu o rolnikach.
A co do Japonii - tam sprawa wygląda inaczej. Rynek jest bardzo nasycony i za łącze 100 mbit płaci się tam koło 200 zł. A ceny internetu w krajach unii (mówie o ADSL) są bardzo podobne do naszych. A u nas raczej żaden operator nie wejdzie, bo budowa od nowa infrastruktury od zero to bardo kosztowna sprawa, a ci operatorzy co są teraz są tylko lokalni i tak raczej pozostanie, bo nie mają pieniędzy na budowe infrastuktury.
No i tak źle wróżysz tej firmie. Nikt w nią nie wierzył. W 2003 roku jej przewidywane zyski miały wynosić 5 zł (słownie pięć złotych), a w kolejnych straty. Ale dzięiki restukturyzacji, inwestycją i wprowadzeniu bardzo agresywnie nowych, atrakcyjnych ofert Tepsa zniechęciła konkurencję do wejścia na rynek, a jej zyski wyprowadziły ją na 2 miejsce w kraju w nalepiej prosperujących firmach (pierwszy jest PKN Orlen).

A co do twoich podejrzeń jakobym pracował w Tepsie to nie wiedziałem, że mam taki dar przekonywania i intelekt :D , że ktoś może coś sobie takiego pomyśleć :D. Rozwieje twoje wątpliwości - nie pracuje. Popracuj nad intuicją 8)

Nimitz
29-05-04, 23:09
Hmmm. ciekawa dysputa si nawizaa. Zgadzam sie z Jedim. Jak ju wspomniaem mam "rodzink' w tipi wic co wiem. Oni serio bardzo si staraj, a nie wychodzi im dlatego, e dali miejsca pracy modym ludziom bez przygotownia do takiej pracy. Oni si tam gubi. Ale dostali szans. Dajmy im czas eby si wykazali naprawd. Z drugiej strony, to tipi wie co robi - modemu pracownikowi paci si mniej ;)

Hen295
29-05-04, 23:13
No to teraz Jedi upewniłeś mnie że masz interesy w tepsie. Ha, ha - 99,9 %.
Ty mnie nie wciskaj dziecka w brzuch ze napisałem że na wsi buduje sie studzienki i kanalizację tele. Ty dobrze razem z twoją tepsą wiecie, że rolnicy kopali - i nie kable udawaczu tylko jak wiesz słupy. I to zrzutka wsi była albo paru rolników. Teraz też ta twoja banda tepsowa odmawia ciagniecia sieci do ilu wiosek? Do ilu gospodarstw tepsiarzu? No wylicz. mam szukać w prasie? Na szczęście są komórki. Jedi - macie fatalną o swojej firmie opinię i nie od wczoraj... I nic nie zmienicie na takim jednym forum. I dobrze. Płacicie kary za monopol, bo macie z kogo zdzierać... Gdyby jakaś partia polityczna po wygraniu dotrzymała słowa i znalazła austawowego haka na was i odebrałąby wam "ostatnią milę" miejską czyli studzienki w miastach to nie tylko ja zagłosowałbym rękami i nogami... Ale ta wasza banda jak i inne korumpują polityków w Polsce. Dlatego mamy to szambo...
A oto jeden z wielu odzewów do mnie po skargach na twoją bandę, od dziennika Rzeczpospolita:

Współczuję. Niestety, sygnałów takich, jak Pani, otrzymujemy multum. Dlatego tak często, wielokrotnie krytycznie (zwłaszcza od czasu wprowadzenie "błekitnej linii"), pisujemy o TP SA. Swego czasu podawaliśmy na łamach także zachętę prezesa UOKiK, by kopię skargi słanej do TP SA, przekazywać także do UOKiK, który może (instytucjonalnie) dyscyplinować tę firmę (w postaci np. kar finansowych).
Kontakt z Urzędem:
http://www.uokik.gov.pl
Łączę pozdrowienia
Irena Skoneczna

Też nieprawda? A więc podaję nadawcę maila: i.skoneczna@rzeczpospolita.pl

Jedi, dostaniesz premię od tej bandy tpsa - czy bronisz swoich na innych forach także?
Muszę poszukać aby ostrzec innych przed Tobą, obrońcą firmy stosującej chamskie metody i monopolisty bezkarnie ciągle okradającego bezbronnych klientów.

Nimitz
29-05-04, 23:17
Hen upominam Cię. Dyskusja dyskusją, ale jesteś zbyt agresywny. To zamienia się w obrzucanie się mięsem a to już jest niemiłe. Nie można tak kogoś traktować, to już nie pasuje do tego forum... :evil:
Pierwsze ostrzeżnienie. :idea:

Hen295
29-05-04, 23:34
I jeszcze jedno. W czasach początku rozkradania, czyli 1990-1994 (słynne: "pierwszy milion trzeba ujkraść", "zakład tyle jest wart ile kto za niego chce dac" - no, kto to powiedział koteczku?) należało ustawowo w miastach studzienki i kanalizację tele skomunalizować (przekazać na własność samorządom miast) a na wsiach w obrębie obszaru zabudowanego wioski przekazać na własność gminie wiejskiej. Bandzie tpsa zostawić centrale, linie międzymiastowe, budynki, ośrodki wczasowe itp. I teraz mielibyśmy tak samo z tel stacjonarną jak mamy z komórkową. czyli spadek cen usług, super kultura obsług, bezpłątne bil;ingi, ułamek reklamacji itd, itp. Bo każdy operator stacjonarny z tepsiarską bandą włącznie musiałby dzierżawić od MIASTA lub GMINY studzienki miejskie czy siec w obrebie obszaru zabudowanego wioski. Tak jak teraz +GSM, IDEA czy ERA (podaję nazwy marketingowe a nie właścicieli czyli np Centertel itd - Jedi nie łap mnie za detale) - tak jak trzej operatorzy komórkowi nie zostali obdarowani na własność wysokimi budynkami na których mają zamontowane nadajniki, np Pałacem Kultury, tylko DZIERŻAWIĄ prawo nadawania z tych punktów sygnału. I płacą haracz właścicelom np masztów, kominów (czasem sami budują maszty nadawcze). I tak byśmy mieli szybszy rozwój gospodarczy kraju (nie byłoby hamulcowego telekomunikatora w postaci telebandytepsy . No bo co ma zrobić firma jak jej telebanda odcina fax. Tak jak mnie odcieli. I mają mnie w dupie jak innych klientów. Od 10 dni i nadal tak będzie.
Informuję, że cały czas mam odciety (omyłkowo z winy operatora w/g telebandy) telefon. A mija już 10 dni od zgłoszenia...
Jedi, załatw aby załączyli tak jak obiecują codziennie na 9393 to przerwę ten wątek. Ha, ha... Ze złości na mnie nie załatwisz... Teraz kombinuję znaleźć adresy mailowe zarządu i RN tepsy... Może mi kto poda albo mi doradzi jak je znaleźć? Ta ostatnia prośba do wiekszości klientów czyli oszukiwanych w mniejszy lub większy sposób klientów tepsy...

Hen295
30-05-04, 00:03
Oczywiście że za ostro. Ale tylko dla tych wszystkich którzy nie mają takiej sytuacji aby od 10 dni mieć odciety tel stacjonarny. Ale tylko dla takich. Jak będziesz miał taką samą przygodę jak ja to też bedziesz ostry... zona ze złamaną ręką, w domu a ja z komórki wszystkie telefony oraz na 9393 regularnie 4 razy dziennie, bo sąsiedzi już noe bardzo mnie na stacjonarne swoje dopuszczają. Jak wiesz adminku, telebanda nie zwróci mnie nigdy tych strat - za same komórki zamiast stacjonarne telefony miejscowe. A może drogo adminku sam ocenił zdarzenie, zakładając opczywiśce że piszę ciągle prawdę. Czy podać namiary i nazwiska? Nie ma sprawy.
Jeszcze jedno - szukam brzydkich wyrazów w moich wypowiedziach ale nie znalazłem - po imieniu nazywam proceder... Prosze podac te wyrazy które nazywasz "obrzucanie mięsem"... Czy będzie niegrzeczne pytanie moje takie: czy to forum korzysta z łączy tepsy? Czy w jakiś inny sposób jest uzależnione od tego monopola... Wiesz o co mi chodzi. Troszkę mi trąci - szukam ciagle tych brzydkich wyrazów... Jeśli możesz to odpowiedz. Smutno się robi w III RP... Południowa Ameryka?

konkordpl
30-05-04, 09:50
Hen nie masz 100% dowodow, ze Jedi pracuje w Telekomunikacji, wiec powstrzymaj sie od swoich zarzutow.

Hen295
30-05-04, 10:37
Nie mam100 %. Tylko 99,9 %. Tak jak np. Wielki Adaś nie ma 100% dowodów ze partia Samoobrona nie okaże się siłą polityczną która wreszcie naprawi prawie wszystko zło w polskim życiu politycznym i nie tylko. A jednak czytelnicy GW wierzą Wielkiemu Adasiowi, tak jak kiedys Wielkiemu Elektrykowi. Tylko jest jeszcze coś takiego, co nazywa się doświadczenie i które zdobywa sie z wiekiem, nie od razu moi mili, nie od razu... Dlatego teraz Wielkiemu Elektykowi prawie nikt nie wierzy, a Wielkiemu Adasiowi coraz mniej (spada czytelnictwo GW)...

Nimitz
30-05-04, 13:04
Hen, w domu mam NEO+ opcja (jeszcze ciągle) 512/128 - płacę kupe kasy, wściekam się bo co jakiś czas regularnie coś nie działa. Ale nie nawijam w kółko o tym samym (z wyjątkiem połączenia forum - prawda Krzysiu ;)). Pozatym nie życzę sobie, żebyś w pogardliwy dla mnie sposób nazywał mnie "adminkiem". Nie jestem nim. Obrażasz w ten sposób mnie i faktycznych Adminów. Ostrzegam po raz drugi, zluzuj troszkę bo stajesz się nieprzyjemny dla otoczenia. Przy okazji - masz może jakieś inne teksty niż te krytykujące TP i Adasia? ;) Naprawdę uważam, że to jest złe które trzeba zwalczyć, ale TP zrobiła naprawdę duży postęp. Co do odzyskania pieniędzy, to może być problem, ale nie jest to całkiem niemożliwe... Proszę jeszcze raz, zluzuj troszkę...

Jedi
30-05-04, 13:21
Bardzo ładnie Panie Wojtku. To może nie zablokujemy wam tych portów :D :D

Nimitz
30-05-04, 13:31
Jedi, to może pomyślimy tez o obniżce cen za usługi telekomunikacyjne... ;) Ale ciiiii, bo jak się Hen dowie, to będzie miał pewność, że Ty jesteś z TP, a że ja jestem na Twoich usługach ;)

Jedi
30-05-04, 13:56
Jeśli chodzi o obniżke to tylko w dostępie do internetu od czerwca:
NEOSTRADA TP 128

Download: 128kbps/s
Upload: 64kbps/s
Limit: 5GB / miesiąc (po przekroczeniu pasmo jest zmniejszane)

Aktywacja: 1.00zł
Abonament: 59.00zł

Terminale: W dotychczasowych cenach

Może w opcji 320 zwiększy się limit :D
Teraz ciężko wprowadzić komuś obniżke, bo ciągle ten stary dziad CEZARY BANASIŃSKI z UOKiK się czepia :evil:

Nimitz
30-05-04, 15:32
No cóż, nic nie jest piękne tak całkiem i do końca... (no, chyba, że moja luba ;)). Czekamy z niecierpliwością na wieści o obniżkach, w szczególności dla mnie - wiernego klienta (od modemu, przez SDI aż do NEO+ w domu i DSL 2MB/s u mamy w pracy) i dla DI :)

Nimitz
01-06-04, 22:35
Tak, Ty jesteś z Netii, albo masz nie pokolei w głowie. Chłopie Ty jesteś maniakiem jakimś! TP widocznie w Twoich oczach jest złem całego świata. Pozatym wyjaśnij mi słowo "pociotki" bo mimo usilnych chęci nie znalazłem go w słowniku etymologicznym czy poprawnej polszczyzny... ;)

BTW - Nie czyje się urażony jesli to mnie m.in. miałeś na myśli mówiąć o obrońcach TP. Ktoś musi tutaj bronić słabszych ;)

Hen295
01-06-04, 23:19
Nimitz
Nie jestem z Netiia wiec mam nie pokolei w głowie. Ha, ha... Nerwy Ci puszczają? Taki młody a już nerwowy...
"Pozatym wyjaśnij mi słowo "pociotki" bo mimo usilnych chęci nie znalazłem go w słowniku etymologicznym czy poprawnej polszczyzny..."
Cienki jesteś z polskiego. Dokładnie ta fotka pasuje do Ciebie, ha, ha i jeszcze ma luz...
Nimitz, młodzieńcze - czytaj trochę... Za duzo przy kompe, za mało przy ksiażkach...
Pociotki - str 582 - Słownik Ortograficzny J. Polskiego prof Szymczaka
Ba, pociotek - str 59 słownika polsko-angielskiego Stanisławskiego
Ha, pociotek - str 255 słownika polsko-niemieckiego...
A wiec są nawet odpowiedniki pociotków w innych językach...
Więcej czytaj z ksiażek, mniej z monitora....
Tpsa słaba... Ha, ha... No comment.
Pozostań przyjacielem internautów i tepsy... I nie bierz się za literaturę. A swoją drogą ile ten ojciec z Twojej Rodziny w tepsie wyciaga na miesiąc. Piszesz że wysoko zaszedł. Spytaj się go, dlaczego skrywają swoje maile. Może nie umieja obsługiwać PCta. To by wiele tłumaczyło. Niech chociaż wiem na co idzie kasa z monopolu...

Nimitz
02-06-04, 11:02
Ok, niestety masz rację co do pociotek, sprawdziłem w innych słownikach (nawet udałem się do bibliteki i znalazłem). Musze się jednak wybronić. Jak część ludzi wie od jakiegoś czasu mam npowyu adres zamieszkania i nie zdąrzyłem jeszcze przewieźć i zdobyć wszystkich książek jakie chciałbym mieć... Pozatym z racji mojego wieku nie spotkałem się z tym słowem. ;) Więc tak, mail prywatny mogę Ci podać, ale jest to jego prywatny nie firmowy adres więc wydaje mi się, że nic Ci po tym. Jedyny adres e-mail jaki jeszcze ma to adres w poczcie korporacyjnej, a do tej niestety ni jak się nie dostaniesz. Zaszedł wysoko, ale dlatego, że projektuje i "odbiera" wszystko, co obecnie buduje TP na terenie Śląska (mówię o wszystkich nowych połączeniach, studzienkach, stacjach przekaźnikowych czy cokolwiek tam sie jeszcze buduje). Poruszając temat mojej nerwowości - jestem nerwowy, bo nie lubię ludzi Twojego pokroju. Jesteś niczym więcej jak prowokatorem, który niestety ma podstawy do tego, żeby krzyczeć. Za to własnie winna jest TP. Dała Ci podstawy do zarejestrowania się na forum i rozpoczęcia krucjaty. Nic dodac nic ując, tylko jesteś człowiekiem, który założy Fundacje Przeciwko Monopolowi Telekomunikacji SA.

BTW - Mój teść umie obsługiwać PC chociaż różnie bywa z programami poza zakresem CAD`ów ;)

Hen295
02-06-04, 12:50
Ok, ale nie rozumiem "Dała Ci podstawy do zarejestrowania się na forum". Czy to forum jest w jakiś sposób sponsorowane przez tpsę.
A co do rodziny, to moje krytyczne uwagi w żadnym stopniu nie dotyczą tego człowieka - w/g twojego opisu jest to fachowiec, na którego plecach ci rozamici geszefciarze (niektórzy członkowie zarządu, członkowie rady nadzorczej itp) żerują. Wiesz, ja jestem (wyobraź sobie) członkiem rady nadzorczej firmy z 50 letnim doprobkiem w branży morskiej (Wybrzeże). Zaznaczam, że nie jest to firma państwowa choć kiedyś taką była... I sobie bardzo dobrze radziła - markę ma właścnie z tych mrocznych czasów komuny ha, ha... W branży gospodarki morskiej pracuję od skończenia studiów, tj od 1972 r (Nimitz, mógłbyś być moim synem?) Ten Twój nick od tego admirała USA z II Wojny Światowej (z japończykami o Pacyfik? - Tak z pamieci strzelam...).

Hen295
02-06-04, 13:04
Dziś tepsa włączyła z powrotem mój telefon (właściwie nie mój, tylko zarejestrowany na moją żonę ze złamaną dłonią). To znaczy przyjechali chłopaki z "łączpolu" i pstryknęli 40 m od mojej kamienicy w "kszynce". Teraz żona otrzymuje (od rana) troskliwe telefony z tepsy z zapowiedzią ze będzie rabat za to odłączenie, przeprosiny itd, razem 3 telefony były - ha, ha... Sprawa zaczyna żyć swoim życiem - bo nadałem ją do mediów (radia lokalne, tvp komplet, gazety i fora) Mówie Ci Nimitz, ten internet to straszliwy wynalazek. otrzymuję już odpowiedzi i słowa poparcia z netu. Nie będę tego przytaczał bo teraz miałbyś racje - to byłyby śmieci - ja już swoje załatwiłem - przywrócono mi telefon stacjonarny. Jeśli chodzi (tak na marginesuie) o komórkową telefonię to uważam że najlepszą ofertę ma +GSM (mam 3 komórki - po jednej dla żony, córki-studentki - właśnie kończy pracę mgr z prawa - i ja - syn student AM ma swoją komórkę też z +GSM). Ciekawe czy jest jakieś forum dot porównania usług tych trzech sieci komkórkowych... To by były ciekawe i praktyczne uwagi - bezcenne rady zielonych użytkowników. Na polu telefonii komórkowej już jest jakaś walka o klienta... Niemniej jeśli chodzi o politykę polską, to życzę aby polski światek polityczny przeszedł przez pralnie Leppera jak najbardziej... Jeszcze jest on za mało populistyczny i demagogiczny... Katharsis przydała by się...

Jedi
02-06-04, 15:01
No i widzisz jak dobrze sie skonczylo? A tak sie plules. No i dostaniesz rekompensate za to wiec tak nie przezywaj. Nikt nie jest idealny i takie rzeczy sie zdarzaja, a na reklamacje Tepsa ma ustwowy termin na rozwiazanie sprawy.
Na drugi raz nie zmieniaj operatora :D

Burp. A wedlug mnie najlepsza telefonia komorkowa to idea..

Hen295
02-06-04, 15:23
Ha, ha... Jedi! Właśnie dzieki temu ze się plułem, to sobie wywalczyłem... Nie inaczej... Chyba że chcesz postawic wóz przed koniem i sprawdzić sam... Kto co ukradnie albo wyrwie to jego. Niestety. Ale nie jestem ani pierwszy, ani ostatni... Spoko. Zaraz zgłosza sie następni, potraktowani przez tepsę tak jak ja... Takich są tysiące... Czy sie Tobie Jedi podoba czy nie...
Idea każe sobie płacić za bilingi?