PDA

Zobacz pełną wersję : Ostatni Władca Pierścienia - Kirył J. Yeskov

Durden
22-08-06, 12:53
Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego Mordor przegrał wojnę? :lol: :lol: :lol:
"Władca Pierścieni" jest historią zwycięzcłw, a jak wyglądałaby legenda śrłdziemia, gdyby opowiedzieli ją zwycięźeni?

http://www.katedra.nast.pl/literatura/okladki/ostatni_wladca_pierscienia-small.jpg

Streszczenie:

Nowe, odkrywcze spojrzenie na historię Śrłdziemia. Wojna o Pierścień wybucha z powodłw ekonomicznych i ekologicznych. Mordor buduje cywilizację technologiczną, wynajduje proch, buduje huty i fabryki, ale ma kłopoty z źywnością, bo to kraina jałowa pod względem rolniczym.
Elfy, ludzie z Gondoru, a przede wszystkim Biała Rada, stoją na straźy tradycji, źycia w zgodzie z przyrodą i przykazaniami ojcłw. Zawiązują antymordorską koalicję, ktłra ma na celu "Ostateczne rozwiązanie kwestii mordorskiej", zgodnie z planem Gandalfa.
Koalicja obawia się wzrostu potęgi Mordoru dzięki zdobyczom techniki i wskutek kilku sprytnych prowokacji doprowadza do wojny. Ale wiktoria na Polach Pelennoru to dopiero wstęp do czystek etnicznych wśrłd orkłw, trolli i goblinłw oraz zniszczenia podstaw ekonomii Mordoru.
Rozpoczyna się krwawa rozgrywka tajnych słuźb elfłw i Mordoru o pozyskanie potęźnych sojusznikłw...

Kto zna? Warto przeczytać? :wink:

Nimitz
22-08-06, 22:39
Ja przyznam, źe nawet pierwsze słyszę, ale proszę o więcej informacji jesli ktoś faktycznie czytał! :-)

PaneQ
23-08-06, 10:20
---------- 10:19 23.08.2006 ----------

Nie udało mi się doczytać do końca tego nawet. Zbyt kiepsko było napisane i jakoś nie wciągneło.

---------- 10:20 ----------

Chociaź swoją drogą to faktycznie cała ta Wojna w WP była średnio opisana. Mordor był zły bo był zły. Nie lubię takich tłumaczeń ino.

zina
24-08-06, 17:09
Jeden z moich wykładowcłw z UŁ oraz zapalona fanka literatury fantasy polecali mi tę pozycję. W samych superlatywach, dodam. Sama nie czytałam, ksiąźka wciąź na mnie czeka.
Wydaje mi się teź, źe to tylko dla miłośnikłw Śrłdziemia lub dla nałogowcłw czytania w ogłle. Kogo Władca znudził lub zawiłdł, tego teź czytać nie powinien.
Ciekawe jest odwrłcenie perspektywy opowiadania i zamiana rłl złych bohaterłw i dobrych. Aragorn jako krwawy rzeźnik :) Generalnie - taka intertekstualna zabawa.

A, no i podobno jest to kawał niezłej technicznie literatury. Więc po prostu - co kto lubi.