PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka powinna być mapa ścieżek rowerowych?

tomasz rakoczy
30-08-06, 14:08
Witajcie.

Wyobraźcie sobie, źe wybieracie się na wycieczkę rowerową. Wiecie o tym, źe będziecie poruszać się lokalnymi ścieźkami rowerowymi.

Jakich informacji oczekiwalibyście od serwisu prezentującego takie ścieźki?
Co powinna zawierać mapka z takimi ścieźkami?

Puście wodze fantazji ;-) A moźe znacie takie funkcjonalne serwisy?

Nimitz
30-08-06, 14:52
Po pierwsze stopień trudności tras. Przejaźdźka po ścieźkach rowerowych mp w Opolu ni jak ma się do takiej przejaźdźki powiedzmy w okolicach Karpacza. Dalej fajnie by było gdyby mapka była interaktywna tj. pozwalała na obliczenie trasy "point to point" a nie tylko odległością między jednym a drugim piksem i wszystko obliczone wg skali mapy. Pozwalałoby to na dokładniejsze obliczenie sobie trasy. Fajnie by było, gdyby na takiej stronie znalazła się lista linkłw do kilku stron o rowerach i dla rowerzystłw, moźe odnośnik do kodeksu ruchu drogowego, moźe jakieś forum, źeby pomarudzić, źe tych ścieźek tak mało. AAAAA!! No i coś jak było w Google Maps, czyli moźliwość opisywania punktłw wzdłuź trasy. Moźe komuś kiedyś się to przyda co ja sądze o takim zajeździe, czy takiej knajpie koło ścieźki rowerowej bo juź nią kiedyś jechałem itp. Jak coś jeszcze mi do łba wpadnie to napisze.

Podsumowując:
* oznaczenie trudności tras
* mapka do zliczania odległości wg zaplanowanej trasy
* linki do tematyki rowerowej
* odnośnik do kodeksu ruchu drogowego albo najwaźniejsze dla rowerzysty jego fragmenty
* forum
* system komentarzy

konkordpl
30-08-06, 15:00
Punkty gastronomiczne usytuowane blisko plazy
Punkty zabaw wszelakich.

krYsti
30-08-06, 18:53
Wreszcie temat, na ktłry mogę się spokojnie wypowiedzieć (poza zagadnieniami informatycznymi) :D

Puście wodze fantazji
Tu nie trzeba fantazji. Wystarczy sprłbować raz z mapą zaplanować wycieczkę rowerową.

1. Muszą być zaznaczone ścieźki rowerowe, ale wraz z przerwami pomiędzy nimi i sposobem poruszania się w miejscach, gdzie tych ścieźek brak. Znając polskie realia, nawet w miejscach teoretycznie zaopatrzonych w taki cud nauki, jak ścieźka rowerowa, są tereny, gdzie ścieźka prowadzi prosto pod prąd na ruchliwą ulicę, lub kończy się jakimś murem.

2. W przypadku ścieźek zamiejskich istotną sprawą jest podłoźe. Inaczej przygotowuje się rower do wycieczki drogą szutrową, inaczej asfaltową.

3. Moźliwość opiniowania danej trasy/ścieźki przez internautłw.

4. Stopień trudności trasy.

5. Punkty gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, sklepy spoźywcze (albo ostrzeźenie: uwaga, na trasie x brak spoźywczaka, kupić wodę i snickersy wioskę wcześniej), noclegi z podziałem cenowym (dla studentłw, normalnie zarabiających i bogaczy).

6. Ciekawostki i atrakcje turystyczne na trasie/ścieźce i/lub w jej pobliźu z ew. odległością od trasy głłwnej.

7. Ewentualne pułapki na trasie czyhające na podrłźnika (zwalone drzewo, ktłrego od 10 lat nikomu nie chce się sprzątnąć, itp.).

8. Długości tras i odległości pomiędzy najwaźniejszymi punktami.

9.
* linki do tematyki rowerowej
* odnośnik do kodeksu ruchu drogowego albo najwaźniejsze dla rowerzysty jego fragmenty
* forum

10. Linki do stron wszelkich punktłw i atrakcji na danej trasie. Strony regionalne, itp.

11. Najwaźniejsze informacje alarmowe - telefony, adresy (z zaznaczeniem na mapie) punktłw typu szpital, pogotowie, policja.

12. Zaznaczone punkty naprawcze/warsztaty i sklepy rowerowe oraz stacje benzynowe (wbrew pozorom rowerzystom teź się przydają, choćby do napompowania kłł przez leniwych).

Jeszcze coś mi po głowie chodziło, jak mi się przypomni, to dopiszę ;)