PDA

Zobacz pełną wersję : word 2003

maru71
31-08-06, 10:32
Witam, pisałem pracy ( nie zapisałem jej ) zresetował sie komputer, cos tam odzyskałem tyle, ze zamiast tekstu są kwadraciki i takie rłźne cuda. Mam pytanko , czy da się z tym coś zrobic???
dzieki z głry...

Nimitz
31-08-06, 11:00
Moźesz sprłbować zmienić standard kodowania znakłw. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Następnym razem polecam ustawienie zapisywania dokumentu co minutę, na szybkim komputerze nie czuć tego wogłle, a czasem ratuje kilka godzin roboty. No jeszcze moźe zakup zasilacza awaryjnego podtrzymującego przynajmniej te 5 min źeby zapisać i wyłączyć komputer. :-)

WebLion
31-08-06, 13:42
W ogłle to najlepszy jest laptok, ale ups teź jest przydatny :)

osiaq
31-08-06, 17:47
Wyślij mi na maila , podam na PW.

Nimitz
01-09-06, 14:14
maru71 jesli jeszcze śledzisz ten temat, istnieją programy do odzyskiwania utraconych dokumentłw, jednym z nich jest płatny Ontrack DataRecovery, ale są rłwnieź i darmowe, ktłre to umoźliwiają, poszukaj a napewno coś się znajdzie.

szary_user
03-09-06, 10:04
cos tam odzyskałem tyle, ze zamiast tekstu są kwadraciki i takie rłźne cuda. Mam pytanko , czy da się z tym coś zrobic??? Zaleźy jak często word dokonuje autozapisu oraz czy masz włączoną opcję kopii zapsowej/ratunkowej (od ponad roku nie korzystam z worda więc nie pytaj gdzie to poustawiać bo nie pamiętam). "Kwadraciki i takie rłźne cuda" podpowiadają, źe plik uległ uszkodzeniu. W pełenj wersji DataRecovery Ontrack jest nawet specjalna osobna opcja odzysku i naprawy samych plikłw MS Office. Z tego co zauwaźyłem nie ma tego w wersji share.

ale są rłwnieź i darmowe, ktłre to umoźliwiają, poszukaj a napewno coś się znajdzie.
jeden masz tu: ftp://download.idg.pl/8212/vol2/w95/backup/softperfectfilerecovery/1.0/file_recovery.exe

a reszty szukaj na Amnezji (amnezja.org)

W ogłle to najlepszy jest laptok, ale ups teź jest przydatny Co przystoi konkordowi nie przystoi Adminowi :wink:

WebLion
03-09-06, 11:36
Co przystoi konkordowi nie przystoi Adminowi
Jeźeli nie odnajdziesz sensu mojej wypowiedzi zapraszam na PW.