PDA

Zobacz pełną wersję : WD 3200JS - problem z instalacją XP

DamianT
04-09-06, 20:17
Witam!
Mam następujący problem: Kupiłem dysk WD 320GB sataII, ale zworką ograniczyłem do sataI, bo płyta to ASUS K8N-E DELUXE (s. 754), i za nic w świecie nie da się zainstalować windy! pojawia się napis "Sprawdzanie konfiguracji sprzętowej komputera..." napis znika i to koniec. Dalej nie dzieje się nic. Jednak gdy tylko jest podłączony stary (ale jary) dysk Maxtor 6Y60L0 (60GB) ATA, to nie ma problemu, instaluje się, tylko pliki potrzebne do rozruchu windows umieszcza wlasnie na tym Maxtorze. Jest na to jakaś rada?

P.S. Nie wiem, czy to normalne, ale podczas wyłączania windowsa, gdy odłączone zostaje napięcie (przyz płytę głłwną), słychać jakiś dziwny odgłos z owego WD-ka (Coć jakby trzask).

Czekam na jakieś pomysły :)

Siriah
04-09-06, 20:33
Pytanie pomocnicze: Gdy instalujesz na maxtor'ze - wtedy WD'ek jest widoczny?

halvmork
04-09-06, 20:35
Albo faktycznie ten dysk jest uszkodzony, albo trzeba zaladowac sterownik kontrolera sata z dyskietki, sterownik do kontrolera powinien byc na cd od plyty glownej, trzeba go nagrac na dyskietke, a przy instalacji nacisnac nie pamietam ale chyba F5 na dole ekranu jest napisane ktory to klawisz aby zaladowac dodatkowe sterowniki.

Powodzenia[/list]

DamianT
22-09-06, 16:42
---------- 21:35 04.09.2006 ----------

jest cały czas widoczny i to 298 gb

---------- 21:37 ----------

sterowniki? chętnie... tyle, źe mnie się nie pojawia niebieski ekran instalacji xp...

---------- 17:42 22.09.2006 ----------

Dzisiaj właśnie przyniosłem z pracy dysk taki sam, tylko 250GB. Wszystko działa jak powinno na tym dysku. Wydaje mi się, źe dysk jest jednak uszkodzony, dodatkowo niepokoją mnie odgłosy dysku przy wyłączaniu komputera (moment odcięcia prądu przez zasilacz).
W poniedziałem jeszcze go sprawdzę w innym komputerze, ale jestem prawie pewien, źe jest uszkodzony.
Jakieś sugestie? Co o tym sądzicie?

Nimitz
22-09-06, 22:25
Test w innym kompie, najlepiej dwłch, jeśli sytuacja jest podobna telefon do producenta (najlepiej polski oddział/dystrybutor na Polskę), powiedzą pewnie, źeby oddać dysk do serwisu co natychmiast powinieneś uczynić - zazwyczaj wymieniają na nowy i po kłopocie.