PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odzyskać dane z telefonu komórkowego Nokia??

Konrad
05-09-06, 15:44
Witam!Czy ktoś by mogł mi poradzić jak odzyskać dane z telefonu komłrkowego Nokia 6100-w szczegłlności chodzi mi o smsy bo tylko one mnie interesują.Z głry dzięki za pomoc!!!

konkordpl
05-09-06, 16:25
Wchodzisz w menu i tam jest "Wiadomości", potem "Skrzynka odbiorcza" i juź jest.

Konrad
05-09-06, 16:42
Mam nadzieje ze jak Ci zginą dane teź ktoś ci poradzi cos rłwnie konstruktywnego.Pozdrawiam

konkordpl
05-09-06, 16:52
Gdy będę miał taki problem, to najpierw dokładnie opiszę co się stało z telefonem, a dopiero potem spytam czy moźna, a jeśli tak to jak wyciągnąc pewne informacje z telefonu.

Sztuka zadawania pytań i opisywania problemłw nie jest łatwa.

Ale poniekąd dziękuję - przynajmniej gdy mi nikt nie odpowie, będę zmobilizowany do głębszego przeszperania google.pl i rozwiązania problemu samemu - przez co zdobędę nowe doświadczenie.

wojpap
05-09-06, 18:15
mimo iź wielokrotnie sposłb odpowiedzi przez konkorda mnie normalnie wku... to teraz biję mu brawo :brawo:
Konrad nie napisałeś czy telefon jest uszkodzony, czy smsy były usunięte, czy były zapisywane na karcie sim czy telefonie itp. itd.

Nimitz
05-09-06, 22:47
Konrad opisz wszystko dokładnie. Jak to się stało, jaki to konkretnie model, czy masz jakiś program do komunikacji z PC i wszystko co Ci tylko przyjdzie do głowy a ma związek z tym tematem, wtedy będzie łatwiej znaleźć kogoś, kto moźe pomłc. Na przyszłość - temat ma być krłtki, ale opisywać o co chodzi moźliwie dokładnie, krłtki wstęp opisujący problem i potem rozwinięcie tematu, jeśli juź ktoś wie o co chodzi i czyta dalej. Niestety mimo moich ciągłych petycji do zarządu DI dalej nie udało nam się zatrudnić etatowej wrłźki jasnowidzki ;-)

Konrad
06-09-06, 19:06
Telefon (Nokia 6100) nie jest uszkodzony wpadł w ręce nieodpowiedniej osoby i skończyło się to skasowaniem wszystkich smsłw.Następnym razem postaram się być bardziej konkretny.

WebLion
06-09-06, 19:45
Ja to zrobiłem tak...
Zadzwoniłem do biura obsługi klienta - dział techniczny. Pani, ktłra odebrała połączenie zadałem pytanie jak w powyźszym poście - w odpowiedzi usłyszałem:
Jeźeli wiadomości zostały wykasowane z pamięci telefonu i/lub z karty pamięci to nie ma technicznej moźliwości ich przywrłcenia. To nie jest dysk w komputerze, z ktłrego za pomocą odpowiedniego programu moźemy odzyskać dane. Ponadto my nie przechowujemy wiadomości SMS/MMS w Centrum, więc jak powiedziałam jest to technicznie niemoźliwe.
Wiem, źe nie pomogłem, ale odpowiedź masz...

macol
06-09-06, 20:06
No to ta pani się myli.....

Jeźeli wiadomości zostały wykasowane z pamięci telefonu i/lub z karty pamięci to nie ma technicznej moźliwości ich przywrłcenia.
Kwestia odpowiedniego sprzętu, i edytor szesnastkowy :P

WebLion
06-09-06, 20:12
macol, rozumiem, e nie okaesz si jedynie mdrzejszy od radia i pomoesz koledze Konradowi odzyska jego sms'y...

Jeeli moesz to rozwi wtek "kwestii odpowiedniego sprztu". Dla mnie jest to czarna magia i takim sprztem mogaby rwnie dobrze by lodwka, czy pralka...
Jeeli ju co piszesz to niech to bdzie caa myl, a nie jedynie namiastka pomysu...

benq
06-09-06, 20:22
Dla mnie jest to czarna magia i takim sprzętem mogłaby rłwnie dobrze być lodłwka, czy pralka...

Dobre, dobre... :twisted:
A swoją drogą teź bym był ciekaw jak młgłbym przywrłcić skasowane sms-y.

macol
06-09-06, 21:23
---------- 20:20 06.09.2006 ----------

macol, rozumiem, e nie okaesz si jedynie mdrzejszy od radia i pomoesz koledze Konradowi odzyska jego sms'y...

Jeeli moesz to rozwi wtek "kwestii odpowiedniego sprztu". Dla mnie jest to czarna magia i takim sprztem mogaby rwnie dobrze by lodwka, czy pralka...
Jeeli ju co piszesz to niech to bdzie caa myl, a nie jedynie namiastka pomysu...
niemiaem na myli ze ja wiem dokadnie jak to zrobi, jedynie ze to w wypadku nie ktrych telefonw jest technicznie moliwe.

Wulutowa pami z telefonu, woy do programatora, programator podczy do pc, odpowiednim softem wycign zawarto scalaka, i z tej mieszaniny zer i jedynek wycign swoje sms'y :)

Oczywicie jest to zabawa dla osoby ktra ma za duo $$, za duo wolnego czasu, skalpel w rce, i odpowiedni wiedz... bo ja skoczyem moj zabaw na zaprogramowaniu paru atmeli...

---------- 20:23 ----------

Wiem, dalej jest to namiastka pomysu, ale na tym niestety moja wiedza sie koczy....

Jurgi
06-09-06, 21:50
Moźesz się zwrłcić do jakiejś firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych… Ale taka usługa zapewne sporo kosztuje, nie wiem, jak cenne są dla ciebie te dane?
Proponuję zadać to pytanie na jakimś forum poświęconym konkretnie komłrkom, będą tam na pewno lepsi specjaliści w tym temacie. Jestem przekonany, źe da się takowe odzyskać przy pomocy odpowiedniego programu, inna sprawa, źe taki program moźe teź nie być tani, ani łatwo dostępny. Jak młwię: jakieś tematyczne forum będzie stosowniejsze…

Zefir_psv
07-09-06, 05:55
A tak powaźnie, to kilka najwaźniejszych pytań:
1. gdzie przechowywałeś SMSy? na telefonie, czy na karcie?
2. Czy wyłączałeś telefon/restartowałeś go?
3. Czy dostales od tego czasu nowe smsy na ten sam telefon z ta sama karta SIM?

Ja mam motke, nie wiem dokladnie, czy tak mozna zrobic z nokią, ale podejrzewam, źe moźna bo na siemensach i panasłoniku działało, a to 3 niezaleźne firmy:

W najgorszym przypadku:
1. kabelek -> restart -> bootloader
2. zrzut calej pamieci EEPROM + RAM (nie wyjmuj baterii!! motka chyba nie ma kondensatorow podtrzymujacych napiecie. ostatnia jaka mialem w rekach nie miala)
3. hex editor -> ctrl+f

rplis
23-04-10, 11:05
Jak powiedział mój przedmówca to jedyny sposób. Możesz kupić sobie boxa, aby zrzucić PM telefonu i następnie programem np. pmexplorer poszukać skasowanych SMSów. W razie czego polecam: http://www.rktechnologies.com.pl

kasia28
12-07-11, 12:05
Po co wynalazki, to nie wiem :) W Łodzi w każdym komisie gsm w bramie potrafią wszystko odzyskać, po czym zgrywają to na płytę, robiłam tak kilka razy i działało zarówno w kwestii rzeczy z karty, jak z tel. A i nie kosztowało dużo, bo max 30 zł.

koles637
16-04-12, 19:08
Witaj kasia28 ,czy mogła byś mi dokładnie wskazać komis gsm w Łodzi ,gdzie odzyskują dane z telefonu?,gdyż dzwoniłem do kilku i nic takiego żaden z nich nie robi...

.

norton
15-05-12, 10:28
Dobry specjalista potrafi odzyskać dane z każdego telefonu,nawet te wcześniej skasowane,podobnie jak i skasowane wiadomości w Internecie.