PDA

Zobacz pełną wersję : Pendrive 'psuje' pliki

mefistofeles
05-09-06, 20:48
Jak w temacie. Nagrane zdjęcia nie daj± sie potem otworzyć.
Obserwacje:
- ten sam katalog po przegraniu na flasha ma zawsze te same uszkodzone pliki (nawet po sformatowaniu w międzyczasie)
- nawet je¶li po nagraniu pliki się otwieraj± to po wyjęciu i włożeniu pendrive'a s± już rozsypane.
- po nagraniu dwóch katalogów w drugim (po wyjęciu i włożeniu) pliki się rozsypuj± b±dĽ zmieniaj± się w pliki z pierwszego)
- bywa (rzadko), ze po nagraniu innych plików te wcze¶niej zepsute odzywaj± - w zamian psuj± się inne
- przeformatowanie na FAT, FAT 32 i NTFS nic nie zmienia. Podobnie zmiana optymalizacji.

Podejrzewam, że sprawa nie jest pogrzebana, ale nie mam już pomysłu jak to naprawić.

PS Pendrive jest 'noname', 256 MB - dostałem go jako gadżet w firmie, gdzie miałem praktyki. Szkoda jednak byłoby mi go wyrzucać

r-mi
05-09-06, 20:55
Uzyj winrara i wszystko zapisuj w jednym archiwum .rar. Dodaj 10% na dane naprawcze. MoĹĹşe cos pomoĹĹşe jak nie jest zbytnio uszkodzony.

Zefir_psv
05-09-06, 21:02
Ja tak mialem jak uszkodzony byl czytnik do kart MMC, ktory nastepnie uszkodzil sama karte. Pomysl nad nowym pendrive'em.

mefistofeles
05-09-06, 21:11
a nie ma jakiejĹ› moĹĹşliwoĹ›ci, by naprawić zepsuta tablice alokacji? - bo ewidentnie dane sÄ… zapisane poprawnie, tylko jest problem z dostepem do nich

Nimitz
05-09-06, 21:48
hmmm, part.exe to programidĹ‚o do wszelkiego rodzaju partycji i innego stuffu, ale dziaĹ‚a pod dos`em i nie wydaje mi siÄ™, ĹĹşeby Ĺ‚apaĹ‚ dyski flash usb.

Jurgi
05-09-06, 22:05
Hm, kompy z nowszymi biosami pozwalajÄ… chyba nawet bootować z USB, wiÄ™c moĹĹşe…
SprĂĹ‚buj podĹ‚ubać jakimĹ› programem do odzyskiwania plikĂĹ‚w, jeĹ›li pliki bÄ™dÄ… nagrane na Ĺ›wieĹĹşo sformatowany/wyczyszczony dysk, to powinien być w stenie je prawidĹ‚owo odczytać (jeĹ›li rzeczywiĹ›cie tylko tablica jest sypniÄ™ta).
SprawdzaĹ‚eĹ› na rĂĹ‚ĹĹşnych kompach? Pod rĂĹ‚ĹĹşnymi systemami? MoĹĹşe jaiĹ› problem z gniazdem USB, albo sterownikiem. Bo jeĹ›li nie, to wyglÄ…da mi to na sprzÄ™towe uszkodzenie i pendrive raczej do wyrzucenia.
MeĹĹşesz jeszcze sformatować go i przetestować jakimĹ› programem wykrywajÄ…cym uszkodzone sektory - moĹĹşe po oznaczeniu uszkodzeĹ„ da siÄ™ resztÄ™ wykorzystać?

mefistofeles
05-09-06, 22:09
testowany na 4 kompach.

Co do programu do wykrywania bad sektĂĹ‚rĂĹ‚w- coĹ› polecasz poza Nortonem?