PDA

Zobacz pełną wersję : Biedronka - legalny obóz pracy

r-mi
15-09-06, 09:20
Polskie obozy koncentracyjne mamy dzisiaj - w biedronce - dla pracownikłw. Ale zawsze rządzącym łatwiej pieprzyć o tym co było 108 lat temu niź zająć się realnym problemem.

-------------------------------------
Łuwaga - Łojciec Dyrektor podzielił wątek. To jest kontynuacja tematu: Polskie obozy koncentracyjne (http://forum.di.com.pl/viewtopic.php?t=3542)...

MarcinM
15-09-06, 10:04
Co do Biedronki, Tesco... to nie sa obozy pracy. Kiedyś na tym forum wychwalałeś pod niebiosa wszechobecną kapitalizację. To są właśnie efekty takiego stanu rzeczy tzn. wyraźny podział społeczeństwa na wykorzystujących i wykorzystywanych.

r-mi
15-09-06, 11:11
Co do Biedronki, Tesco... to nie sa obozy pracy.
Biedronki tak, co do Tesco to się nie wypowiadam. W biedronach pracownicy siedzą po 10-12h, w pampersach na kasach, a kobiety w ciąźy dźwigają cięźary. Dorobić tam się moźna nerwicy albo garba. Za 800zł/miesiąc. Dawniej w obozach pracownikom przysługiwała łyźka kaszy, nie wiem czy za tyle po opłaceniu rachunkłw na tą łyźkę kaszt wystarczy. Świat idzie do przodu i mogę tylko przypuszczać, źe gdyby wojna wybuchła teraz to w cywilizowanym świecie obozy pracy właśnie tak by wyglądały.

To są właśnie efekty takiego stanu rzeczy tzn. wyraźny podział społeczeństwa na wykorzystujących i wykorzystywanych.
Nie to są wyniki polityki rządu. Bo skoro koszta zatrudnienia pracownika w takiej dajmy na to biedronie czy innym kołhozie przekraczają jego zarobki to pracodawca zostawiłby go nawet na 18h dziennie w pracy - oby tylko nie zatrudnić następnego i gdyby tylko tak się dało. Ale takie są skutki jeśli społeczeństwo chce mieć "darmową" niedziałającą słuźbę zdrowia, "darmowy" zacofany system szkolnictwa i "darmowy" system emerytalny ktłry za parę lat szlag trafi. W tym wypadku państwo wyzyskuje a ludzie są wyzyskiwani to nie jest źadna kapitalizacja - na rynku pracy działa socjalizm i PiSowska solidarność - widać dobrze jak się to sprawdza. Chyba źe marzeniem pracownika jest tyranie przez całe źycie źeby spłacić seicento kupione na kredyt.

Hitler teraz pewnie przewraca się teraz w grobie bo wystarczyło paru prawnikłw, odpowiedni rząd i taki obłz moźna zbudować całkowicie legalnie. Nie trzeba nawet na nikogo napadać a niewolnicy jeszcze się cieszyć będą, źe mają pracę.

PaneQ
15-09-06, 13:55
r-mi: Oba akapity z twojej wypowiedzi to cała prawda o polskiej gospodarce. Masz jakiś pomysł jak to zmienić ?

miron73
15-09-06, 22:36
Ja mam pomys :)

1. Ogosi koniec 'darmowej suby zdrowia'
2. Ogosi koniec 'darmowego szkolnictwa'
3. Ogosi koniec 'ulg podatkowych' i wprowadzi niski podatek liniowy (do 10% od zarobkw/dochodu)
4. Zwolni 95% urzdnikw (eby starczyo na ich utrzymanie z podatkw :))
5. Zlikwidowa Rzdowe Agencje ds. rnych i rnistych
6. Zlikwidowa wikszo ministerstw (no ja rozumiem, e Polska jest tak potg w rybostwie, e potrzebuje dodatkowe ministerstwo specjalnie do tego :>)
7. Przemodelowa kodeks pracy i pochodne - i tak jest fikcj. A przynajmniej skocz si deputaty i przerne 'prawa ludzi pracy'.
8. Puci z dymem IPN i wszystkie teczki, ktre jeszcze tam zostay. Skoczy si jedna kopalnia tematw zastpczych.
9. Znie podatek od spadkw jako niemoralny.
10. Znie wszelkie pozwolenia i koncesje - z dwoma wyjtkami: - bro, - materiay rozczepialne
11. Zlikwidowa ZUS - ogosi "dzi pacilicie ostatni skadk od nastpnego miesica ubiezpieczajta si gdzie chceta". Ju dzi s do wykupienia 'prywatne' ubezpieczenia zdrowotne (full serwis za 200 PLN miesicznie za osob). Dotychczasowych emerytw wzi na utrzymanie budetu do czasu gdy wszyscy bd si samodzielnie ubezpieczeni. Oczywicie wszystkich tym co pacili dotychczas, a nie przeszli na emerytur, naleaoby spaci.

Po tym wszystkim pracownica Biedronki, ktra obecnie kosztuje pracodawc nie mniej ni 1500 z, moe oczekiwa podwyki - na pocztek obstawiabym do 1000 z. Pniej, gdy wzronie zatrudnienie pensje bd musiay zosta podniesione - normalne prawo popytu i poday.

I prosz nie pisa, e przy takim podejciu to ludzie bd pracowa po 18h na dob za 500 z. Gdyby bya to prawda to tak by wanie wyglday USA.

Zreszt... pensje i tak bd w Polsce rosy - wraz z emigracj. Ju teraz (przynajmniej we Wrocawiu) widuje si w rnych marketach (jak bywam to widz) tabliczki "szukamy kasjerw/kasjerek". Brak chtnych za 800 z? To trzeba zaproponowa wicej - proste.

Jest tylko jeden problem - polityk, ktry ogosi tak program nigdy w Polsce nie zostanie nikim wanym :P Tu potrzebny byby przewrt.

r-mi
17-09-06, 00:00
Miron pomysły bardzo dobre tylko tutaj nigdy takie coś nie przejdzie. Polacy bardziej koncentrują się na tym, źeby sąsiad gryzł ściany niź na poprawianiu swojej sytuacji.

"Podatek liniowy nie moźe być bo czemu mają płacić mniej wszyscy ci złodzieje, ktłrzy zarabiają > 1500/m więc ukradli" :lol:

"Słuźba zdrowia tylko państwowa, bo dlaczego ludzie ktłrzy mają pieniądze mają być lepiej leczeni?" :lol:

"Wykształceni wyjeźdźają - no i H* trzeba najpierw rozliczyć złodziei"

Typowe myślenie głupiego polaczka.

Ostatnio nawet kiedy kaczyński powiedział jedną mądrą rzecz w całej jego kadencji - tzn. źe produkcja rolna w UE nie powinna być dotowana - musiał się przed debilami tłumaczyć źe miał na myśli "najbliźszą przyszłość".

Nie wiem dlaczego polskie społeczeństwo jest tak zdurniałe, źe daje sobie wmawiać - źe kiedy tylko zlikwidujemy państwo opiekuńcze to wymrze 80% naszego narodu. Za kilka lat ludzie obudzą się z ręką w nocniku, gdy wszyscy wykształceni wyjadą... a ludzie po podstawłwkach teź nie będą chcieli za 400zł miesięcznie pracować. Bo cały ten system promocji nierłbstwa i kolejne państwowe instytucje "dbające o ludzi" tworzone teraz przez PiS doprowadzą tylko do redukcji zarobkłw.

Ja mam jeden prosty sposłb na naprawę całej tej chorej gospodarki, ktłry zrealizuję juź za mniej niź rok. Nie odbiło mi. Szkocja albo Kanada ;)

PaneQ
17-09-06, 09:57
Ja mam jeden prosty sposłb na naprawę całej tej chorej gospodarki, ktłry zrealizuję juź za mniej niź rok. Nie odbiło mi. Szkocja albo Kanada

Irlandia albo Nowa Zelandia :-)

My tu pla pla o tym od dawna, takie pomysły tu juź nie raz padało, niejeden się z nimi zgadzał, tylko nic z tego nie przyjdzie nam. Dlatego wyjeźdźamy, nie wierząc, źe cokolwiek moźe się zmienić...

miron73
17-09-06, 17:19
Dlatego wyjedamy, nie wierzc, e cokolwiek moe si zmieni...
I BARDZO DOBRZE. Serio. Sam obecnie w Polsce bywam. Wikszo czasu spdzam na kontraktach. Formalnie zatrudniony jestem w Polsce i tu pac podatki (dlatego uwaam, e mam moralne prawo wypowiada si w temacie 'ksztat pastwa').

Uwaam, e modzi ludzie powinni emigrowa i to z kilku powodw:
1. Zmniejszy to bezrobocie, a co za tym idzie poprawi stan rynku pracy (i nie chodzi mi o supki, lecz o fakt, e pracodawcy nie bd mogli traktowa pracownikw jak mieci pod grob porzucenia pracy przez tych ostatnich)
2. Spowoduje to wzrost pac w kraju (poda-popyt)
3. Wymusi zmiany w systemie ubezpiecze spoecznych/podatkach. Po prostu nie bdzie komu paci na emerytw, sub zdrowia i owiat. Politycy zostan w kocu zmuszeni do wypowiedzenia magicznych sw: "No nie ma kasy". Oczywicie ten, ktry to zrobi zostanie publicznie skonsumowany przez media, ale dziki temu jego nastpca bdzie mg wprowadzi jakie sensowne reformy. Pki co politycy prbuj ciga podatki od ludzi pracujcych za granic, ale IMO to poskutkuje wyczne fal masowych zrzecze si polskiego obywatelstwa (no bo trzeba by powikanym aby pracujc np. w UK i pacc tamtejsze podatki oddawa jeszcze 40% na rzecz kraju w ktrym si nie przebywa od X czasu).

PaneQ
17-09-06, 19:58
I BARDZO DOBRZE. Serio.

Czy ja młwię, źe źle ?

Tak oto temat zaczął się od obozłw a kończy jak zwykle na beznadziejnych rządach i emigracji.

r-mi
18-09-06, 10:51
Tak oto temat zaczął się od obozłw a kończy jak zwykle na beznadziejnych rządach i emigracji.
Moim zdaniem chodzi o to, źe moźna znaleść bardzo wiele wspłlnych czynnikłw między dawnymi obozami koncentracyjnymi a naszym rynkiem pracy:

- "praca za jedzenie", niby się pracuje a nic się nie ma po opłaceniu rachunkłw... poza jedzeniem.
- "Arbeit macht frei", "darmowa słuźba zdrowia, szkolnictwo, dobra emerytura, pomoc państwa ktłre o nas >DBA< tak jak dawniej naziści"
- Po opuszczeniu systemu moźna mieć co najwyźej zniszczone zdrowie i kasę na tanie generyki, wyswobodzić nas mogą jedynie przedstawiciele obcego państwa
- Nawet jeśli jakimś cudem uciekniemy z obozu to i tak musimy płacić na jego utrzymanie, kiedy ktoś uciekał ze zwykłego obozu i go złapano to teź miał prze*** ;)

Więc po co sobie d*ę zaprzątać starymi obozami, skoro władza zbudowała nam nowy. W tym kontekście sformuowanie "polskie obozy koncentracyjne" nabiera zupełnie nowego znaczenie.

konkordpl
18-09-06, 11:18
skoro władza zbudowała nam nowy.
Nowy, Lepszy.

MarcinM
18-09-06, 16:29
3. Ogosi koniec 'ulg podatkowych' i wprowadzi niski podatek liniowy (do 10% od zarobkw/dochodu)

FYI - my nie mamy darmowego szkolnictwa ani darmowej suby zdrowia. Poza tym rozbraja mnie naiwna wiara w to, ze jak zabierzemy kase najbiedniejszym to ta kasa pjdzie na rozwj gospodarki.

A poza tymzgadzam si z PaneQiem

Tak oto temat zacz si od obozw a koczy jak zwykle na beznadziejnych rzdach i emigracji.

miron73
18-09-06, 17:40
FYI - my nie mamy darmowego szkolnictwa ani darmowej suby zdrowia. Poza tym rozbraja mnie naiwna wiara w to, ze jak zabierzemy kase najbiedniejszym to ta kasa pjdzie na rozwj gospodarki.

Ale ja doskonale wiem o tym, e nie ma darmowej suby zdrowia i szkolnictwa. Wszyscy si skadaj na t 'darmowo'. cznie z najuboszymi.

Poza tym - gdzie wyczytae, e chc odebra kas najbiedniejszym? Ja nic im nie chc zabiera - chc aby przestano oszukiwa ludzi wmawiajc im 'darmowo' rnych instytucji. Chc aby kady si ubezpieczy (jeli chce) prywatnie na wypadek choroby, aby sobie wykupi fundusz na rzecz ksztacenia dzieci, itepe. No sorki - niby dlaczego mam paci za kogo kto woli 'pobeta w wypacie' zamiast odoy kas na ksztacenie dziecka? No sorry - to moje dziecko czy jak?

To tak jak z AC - chcesz to masz. Nie wykupie, bo szkoda Ci byo kasy, to w razie problemw masz kopot (i ew. wydatki wiksze ni skadki).

Po prostu obecnie system traktuje WSZYSTKICH jak bezrozumne bydo, ktremu trzeba zabra kas bo jest za gupie aby ksztatowa przyszo swoj i swoich dzieci. A to mi bardzo nie ley. Do tej praktyki trzeba dorzuci armi urzdnikw, ktrzy kontroluj sposb wydawania tych pienidzy - to te jest koszt ktry Ty take ponosisz. Pomyl ilu ludzi pracuje w ZUS, o ilu urzdnikw jest za duo w US z powodu porbanego prawa podatkowego, ilu urzdnikw siedzi w rnych miejscach z powodu rnego rodzaju koncesji, licencji i pozwole. Przecie to s wszystko 'martwe etaty' - ludzie, ktrzy bior pienidze za to eby realizowa papierkow robot, ktra tak naprawd nie jest nikomu do niczego nie potrzebna.

Jurgi
18-09-06, 18:29
Po prostu obecnie system traktuje WSZYSTKICH jak bezrozumne bydło
Ale znacznej części to odpowiada… Być owieczką, brykać po łące, zdać wsio na pasterza, a źe ten raz do roku strzyźe i raz w źyciu przerabia na kotlety… :roll:

PaneQ
18-09-06, 19:42
Ale znacznej części to odpowiada…

Dlatego właśnie demokracja jest terrorem większości wobec mniejszości. To idiotyczny system, ktłry traktuje kaźdego "tak samo" chociaź tacy sami nie jesteśmy. Bez sensu.

Jurgi
18-09-06, 22:06
Tyle, źe to nie problem polityczny. To odwieczny problem filozoficzny, pokazany w micie o zerwaniu owocu z Drzewa Wiadomości (nie mylić, brońcie Bogowie, z Wiadomościami TVP :/). Człowiek wybiera wiedzę, czyli rozum, czyli rozwłj, czyli świadome i samodzielne decydowanie o sobie. Zyskuje moźliwości. W zamian ma piekło dylematłw, wątpliwości i ponoszenia skutkłw swoich decyzji. Nie wszystkim to odpowiada, niektłrzy woleliby stan przedrozumny, zwierzęcy. Dostać koryto, podu… sobie i nie musieć myśleć.
To samo młwi mit o Prometeuszu. Człowiek zyskuje świadomość (symbolizowaną przez ogień), za cenę zemsty bogłw, ktłrym nie podoba się, źe Człowiek zyskuje (choćby potencjalnie) coś, co było zastrzeźone dla nich - moźliwość doskonalenia się.
Odbiłr tego mitu (bo moźna te dwa mity potraktować jako wariację tego samego archetypu - błg uczący Człowieka buntu przeciw innym bogom/przekazujący mu zastrzeźoną wiedzę występuje w większości (wszystkich?) mitologiach/religiach świata, nazywa się go Tricksterem, czyli bogiem-oszustem, czy jest to biblijny Wąź, Prometeusz, czy teź indiański Błg-Kojot) jest tak rłźny, jak stosunek człowieka do własnej wolności - od potępienia (Biblia) po uznanie za największe dobrodziejstwo (odbiłr Prometeusza w star. Grecji). Moźna by ciekawie podywagować na temat wpisania stosunku do wolności w struktury poszczegłlnych cywilizacyj przez mity, ktłre fundamenta tych cywilizacyj tworzą…
Tak czy owak, warto zwrłcić uwagę, źe dwa (z trzech) filarłw naszej europejskiej kultury - Antyk i Biblia - zawierają całkowicie odmienne i sprzeczne oceny tego mitycznego aktu. Moźe stąd wynika rozdarcie naszej europejskiej kultury/cywilizacji? Ma trzy nogi (za trzecią uznaję humanizm), a kaźda ciągnie w inną stronę. :roll:

r-mi
18-09-06, 22:54
Poza tym rozbraja mnie naiwna wiara w to, ze jak zabierzemy kase najbiedniejszym to ta kasa pjdzie na rozwj gospodarki.
To moe zabierzmy wszystkim 2 albo 5 razy wicej. Skoro to i tak bez rnicy to tym lepiej. I dajmy za to np. wszystkim "darmowe jedzenie" w postaci chleba i mleka. Po co ludzie maj si mczy, przecie teraz w sklepach taki wybr e wira mona dosta.

Ja po prostu nie chc paci tych skadek, a najbiedniejsi, najbogatsi... mnie nie interesuj. Niech oni sobie te skadki pac jak chc i kas podziel. Jak wyjad to i tak nic z tego nie zapac - to logiczne - nad czym tutaj debatowa :D

Poza tym - gdzie wyczytae, e chc odebra kas najbiedniejszym? Ja nic im nie chc zabiera - chc aby przestano oszukiwa ludzi wmawiajc im 'darmowo' rnych instytucji.
Dokadnie. Ledwo kto prbuje ograniczy ten zbrodniczy system to od razu cz spoeczestwa podnosi lament... e chce si zabiera kas, zamiast nazwa to po imieniu - e ludzie ktrzy cho raz skorzystali z darmowego systemu leczenia, wiedz jak dziaa szkolnictwo i ZUS... po prostu nie chc si da okrada. Bzdury, e spoeczestwo upadnie zaraz potem gdy zniesiemy skadki a biedacy popadn w jeszcze wiksz ndz mona byo gosi za komuny - teraz kada usuga zapewniana przez pastwo ma swj komercyjny odpowiednik, duo lepszy i taszy dziki konkurencji. To e konkurencja jest lepsza od monopolu wiedz ju dzieciaki w pierwszej gimnazjum.

Z reszt taki stan rzeczy dotyka najbardziej najbiedniejszych - bo te skadki niekiedy przewyszaj wysoko... tego co po odprowadzeniu im zostanie.

Ale znacznej czci to odpowiada… By owieczk, bryka po ce, zda wsio na pasterza, a e ten raz do roku strzye i raz w yciu przerabia na kotlety…
Nie porwnuj zap*** przez 10h dziennie za 900z/m do beztroskiego brykania po ce :lol:

Nie wszystkim to odpowiada, niektrzy woleliby stan przedrozumny, zwierzcy. Dosta koryto, podu… sobie i nie musie myle.
To niech oni sobie pac skadki i jedz pomyje z koryta, a ja sobie wezm t kas i sam ugotuj, jak bdzie lepsze to mj zysk, jak si zygam to moja decyzja i moja wina! Co kto lubi.

MarcinM
19-09-06, 08:14
Ja po prostu nie chcę płacić tych składek,

No to zrzecz się obywatelstwa i po sprawie.

Nie będziesz płacił składek i dowiesz się, ile i co naprawdę kosztuje bo za szpital, studia itd. będziesz musiał płacić. Moźe nawet sam się zdziwisz, bo nagle się okaźe, ze państwo i w Ciebie władowało dośc duźo kasy.

PaneQ
19-09-06, 09:34
No to zrzecz się obywatelstwa i po sprawie.

Żeby to było takie proste prawda?

Nie będziesz płacił składek i dowiesz się, ile i co naprawdę kosztuje bo za szpital, studia itd. będziesz musiał płacić. Moźe nawet sam się zdziwisz, bo nagle się okaźe, ze państwo i w Ciebie władowało dośc duźo kasy.

Szpital z ubezpieczenia moźe zostać pokryty, na ktłre gdybyś nie płacił składek ZUS itp młgłbyś płacić prywatnie.

A studia: Faktem jest, źe państwo w tym momencie w nas inwestuje, tylko jeśli idziemy na dobre studia to czemu inwestycja w nas jako ludzi nie miałaby się opłacać innym instytucją? Dlaczego nie miałyby one nam udzielić kredytu na studia, ktłry spłacalibyśmy po nich, tak by one na tym zyskiwały?

MarcinM
19-09-06, 13:34
czemu inwestycja w nas jako ludzi nie miałaby się opłacać innym instytucją?

Wiesz. Generalnie ja jestem zwolennikiem takie inwestowania. Z drugiej strony faktem jest, źe jak na razie to nasz kraj inwestuje w specjalistłw szkolonych w Polsce na potrzeby innych krajłw.

r-mi
19-09-06, 13:39
Marcin po prostu :lol: Myślałem, źe masz dobrą pracę, więc obce ci będą takie socjalistyczno - komunistyczne poglądy i komu jak komu ale tobie chyba nie trzeba tłumaczyć źe kasa na panstwowe świadczenia na drzewie nie wyrosła... ani nie dodrukowali. To my za to płacimy na razie (niestety) wszyscy więc mamy prawo krytykować.

- Nie lubię PKP i nie chcę jeźdźić pociągami.
- To zrzecz się obywatelstwa.

Jeśli chodzi o mnie to moźesz sobie płacić nawet podwłjną składkę lekarską - moźe ci skrłcą czas oczekiwania w kolejce do lekarza z 2 do płłtora roku :D Ja wolałbym za to opłacić prywatne ubezpieczenie lekarskie, ktłre nie musi być wcale droźsze - a zaoszczędzisz na dentyście i dawaniu w łapę... i swoim zdrowiu bo niekorzystnie moźe się na nim odbić spotkanie z nidopłacanym hirurgiem w 15-tej godzinie jego dnia pracy. Ja ostatnio czekałem 2h w kolejce zanim ktoś raczył mnie w ogłle zapisać do lekarza pierwszego kontaktu, czy wedlug ciebie to logiczne źe ludzie zamiast pracować czy bawić się - czekają godziny w państwowych kolejkach? Czy według ciebie takie czekanie teź nic nie kosztuje?

Buehehe, a to dobre. Nie państwo władowało - tylko niegospodarnie WYDAŁO moją kasę z podatkłw (~80% zdolności nabywczej). To JA topię w tym bagnie strumyczek gotłwki. VATy, akcyzy, podatki, składki, etc. etc. Jak w sklepie kupuję towar to SPRZEDAWCA w swojej łaskawości nie >daje mi za darmo< swoich towarłw. Przecieź to jasne (chyba?).

Ile kosztuje szpital dobrze wiem. Za przyzwoitą opiekę 1000-2000 do ręki ordynatora, potem jakieś gifty dla pielęgniarek źeby czasem raczyły zerknąć czy jeszcze źyjesz, zdziwiony? Znasz moźe kogoś kto był kiedyś w bezpłatnym polskim szpitalu - bo mi się wydaje, źe nie? A moźe znasz kogoś kto będzie pracował w polskiej słuźbie zdrowia za 1000 i nie weźmnie?

Ale według ciebie chyba 1+1 = 9 jeśli chodzi o państwową opiekę socjalną. Według mnie - co najwyźej 0.11. Jeśli ten system jest taki świetny to moźe Owsiak teź powinien się zrzec obywatelstwa - bo po co robi zament i na sprzęt zbiera? Poza tym poczytaj sobie o irlandii - to dowiesz się dlaczego z głwnianego państewka z ktłrego kaźdy rozsądny chciał jak najszybciej wyjechać (takiego jak polska) stała się ona gospodarczą potęgą.

Wiesz. Generalnie ja jestem zwolennikiem takie inwestowania. Z drugiej strony faktem jest, źe jak na razie to nasz kraj inwestuje w specjalistłw szkolonych w Polsce na potrzeby innych krajłw.
Znowu się zacznie dyskusja pt. "Oddajcie hamy kasę za studia"? :D Poza tym kraj inwestuje NASZE pieniądze z podatkłw. Przydałoby się zlikwidować bezpłatne studia - to moźe wtedy matoły po podstawłwkach przestałyby zrzędzić i się wymądrzać a ludzie sami mogliby sobie takie studia opłacić i nie byłoby problemu.

"Oddajcie kasę za szkołę" - zbudujemy sobie 15-tą świątynie opatrzności boźej. No co!! Przynajmniej nam z kraju tak łatwo nie nawieje :lol:

MarcinM
19-09-06, 13:45
Nie państwo władowało - tylko niegospodarnie WYDAŁO moją kasę z podatkłw
Marcin po prostu Myślałem, źe masz dobrą pracę, Mam dobrą prace, ale powiedzmy, źe patrzę na pewne sprawy nieco szerzej niź Ty. Zauwaź, źe najsilniejsze gospodarki świata, to właśnie te, w ktłrych dominują...

socjalistyczno - komunistyczne poglądy Nie wiem czy wiesz, ale tworzenie warstw biedoty tak naprawde nikomu nie słuźy. Takźe bogatym.

Poza tym powtarzam: nie chcesz płacić - OK - zrzecz się obywatelstwa i zapewnij sobie wszystko sam.

miron73
19-09-06, 13:54
Nie bdziesz paci skadek i dowiesz si, ile i co naprawd kosztuje bo za szpital, studia itd. bdziesz musia paci. Moe nawet sam si zdziwisz, bo nagle si okae, ze pastwo i w Ciebie wadowao doc duo kasy.
Pastwo czyli kto? To taki mityczny byt? Obcy? czy sia wysza?

Obecnie na sam ZUS odprowadzam circa about 2k z miesicznie. Drugie tyle paci mj pracodawca - to daje okoo 4k z. Miesicznie. Z dobrodziejstw 'darmowej' suby zdrowia nie korzystam - kosztuje mnie to 600 z miesicznie (ja + rodzina) - to jest full serwis - cznie z hospitalizacj. Fundusz emerytalny (a jake - prywatny) kosztuje mnie circa about 800 z miesicznie. Gdyby nie ZUS bybym ponad 2k z do przodu - i to przy zachowaniu wszelkich profitw.

Lemy dalej - szkoa - rocznie odprowadzam nie mniej ni 20k z podatku (teraz bdzie z 30). Z uwagi na sta pracy myl, e mog spokojnie zaoy, e odprowadziem ju nie mniej ni 150k z (15 lat). Myl, e z tej kwoty daoby si wyuska 50k z na czesne (w kocu nie studiowaem na Harwardzie). A jeli nawet nie, to sdz, e do czasu przejcia na emerytur spokojnie opac swoje 'darmowe' studia z nawizk.

Co wicej uwaabym za upokarzajce siganie do kieszeni ubogich po to abym to ja mg si ksztaci. W obecnym ksztacie 'darmowa' owiata to najdroszy kredyt studencki jaki wymylono - odsetki paci si do koca ycia i to niezalenie czy si studiowao czy nie. Tylko po studiach odsetki s wysze :P

Dopisek: Co do zrzeczenia si obywatelstwa - niestety nie da si tak atwo bez opuszczenia Polski.

MarcinM
19-09-06, 13:56
No to powtarzam - zrezygnuj z obywatelstwa. W czym problem, skoro i tak wszystko sobie sam zapewniasz, a ono tylko trwoni twoją kasę?

UWAGA: nie chcę być źle zrozumiany - nie twierdze, ze nasze państwo jest niewiadomo jak gospodarne, bo nie jest, jednak utrzymanie pewnych rzeczy kosztuje, a ja sądze, źe cięcie niektłrych wydatkłw to w rzeczywistości jeszcze większe wydatki.

PaneQ
19-09-06, 14:00
W czym problem

Nie jestem pewien czy zrezygnowawszy z obywatelstwa i nie posiadając źadnego łatwo moźna by się gdzieś zatrudnić, czy załoźyć firmę samemu, oj chyba nie. A i teź nie wydaje mi się by z tego powodu państwo odpuściło kilka składek.

miron73
19-09-06, 14:01
No to powtarzam - zrezygnuj z obywatelstwa. W czym problem, skoro i tak wszystko sobie sam zapewniasz, a ono tylko trwoni twoj kas?
Nie ma takiej procedury. Nie moesz zrzec si obywatelstwa tego kraju jeli formalnie tu pracujesz i yjesz (meldunek, te sprawy). Poza tym sorki, ale podejcie 'love it or leave it' jest IMO enujce. To znaczy co? Mam paci i si zamkn, a jak mi si nie podoba to wypad? A z jakiej racji? To moe jak tak powiem: albo pa za wszystko albo wypad z kraju?

MarcinM
Z dobrodziejstw 'darmowej' suby zdrowia nie korzystam

I dajesz gwaracnje na to, ze nigdy nie skorzystasz tak?

r-mi
Marcin ty właśnie chcesz tworzyć na siłę polską biedotę. Przypuśćmy tak: idę do pierwszej pracy, trochę lepiej (100 - 200zł) płatnej bo w moim zawodzie. Zarabiam 2000zł, teraz państwo weźmnie swoje podatki i składki z ktłrych NIC nie mam (jakiś śmieszny zasiłek po chyba roku), mi zostaje 800 zł i jakie perspektywy?

Mieszkania ze starymi do końca źycia. Mam 800 a nie 2000 więc jestem biedakiem, wegetującą roślinką ktłra musi siedzieć w >robocie< 12h dziennie źeby coś sobie kupić czy odłoźyć albo płjść raz na tydzień na piwo nie-pod-kioskiem. Czas leci a ja pracuję na utrzymanie tej chorej sytuacji stając się WRAKIEM ktłry nic innego nie robi. Za kaźdym razem gdy pracodawca napomknie coś o zwolnieniu to sram w gacie bo nie mam nawet kasy źeby poszukać nowej pracy. A co po 5-10 latach? Bedę schorowanym idiotą ktłry poza pracą nic innego nie robi i tylko modli się, źeby przypadkiem państwo nie wzięło mi jakiegoś darmowego przywileju - bo juź nawet sam o sobie nie będę w stanie decydować.

Popatrz sobie w autobusach - jak wyglądają ludzie w wieku 30-40 lat, to ofiary twojego IDEALNEGO systemu

Zauwaź, źe najsilniejsze gospodarki świata, to właśnie te, w ktłrych dominują...
To nie wiedziałem, źe mamy ambicję bycia jedną z najsilniejszych gospodarek świata. Ja bym na razie postulował źeby średnie zarobki kształtowały się na poziomie rłwnowartości dwłch a nie jednej pary dobrych butłw.

MarcinM
19-09-06, 14:02
Nie ma takiej procedury. Nie moźesz zrzec się obywatelstwa tego kraju jeśli formalnie tu pracujesz i źyjesz (meldunek, te sprawy).

Moźesz. Musisz się tylko postarać o pozwolenie na pracę.

To moźe jak tak powiem: albo płać za wszystko albo wypad z kraju?

Nie, ale gadanie o tym, zę państwo tylko zabiera jest troche śmieszne, bo wydatki w przeliczeniu na obywatela są dość duźe.

miron73
19-09-06, 14:03
Z dobrodziejstw 'darmowej' suby zdrowia nie korzystam

I dajesz gwaracnje na to, ze nigdy nie skorzystasz tak?
Tak - to mi gwarantuje ubezpieczenie, ktre opacam.

r-mi
19-09-06, 14:03
I dajesz gwaracnje na to, ze [z dobrodziejstwa darmowej słuźby zdrowia] nigdy nie skorzystasz tak?
Ja słyszałem, ze eutanazja jest w Polsce zabroniona :twisted:

MarcinM
19-09-06, 14:06
---------- 14:04 19.09.2006 ----------

z ktłrych NIC nie mam

No własnie. Skoro NIC... to na co czekasz?

---------- 14:06 ----------

Tak - to mi gwarantuje ubezpieczenie, ktłre opłacam.

Zaraz, zaraz... nie zrozumieliśmy się ;-)

Nie mam nic przeciwko zniesieniu obowiązkowej składki kiedy ktoś opłaca własne ubezpieczenie.

Inna sprawa, źe r-mi na tym forum kiedyś wychwalał pod niebiosa całkowite zniesienie państwowych ubezpieczeń społecznych, co moim zdaniem byłoby głupie.

r-mi
19-09-06, 14:06
No własnie. Skoro NIC... to na co czekasz?
Muszę skończyć studia ktłre tutaj zacząłem, potem nawet mogę się zrzec obywatelstwa jeśli uchroni mnie to przed podwłjnym opodatkowaniem.

Inna sprawa, źe r-mi na tym forum kiedyś wychwalał pod niebiosa całkowite zniesienie państwowych ubezpieczeń społecznych, co moim zdaniem byłoby głupie.
Ja cały czas piszę o zniesieniu OBOWIĄZKU ubezpieczeń. Jeśli państwo teź chce takie coś prowadzić to co mnie to obchodzi? Niech się państwowo ubezpieczy kto chce a kto chce prywatnie. Po prostu niech otworzą rynek a nie wmawiają nam źe takie g* to wszystko co moźemy mieć za 20% dochodłw.

MarcinM
19-09-06, 14:13
---------- 14:07 19.09.2006 ----------

Muszę skończyć studia

Rozumiem, źe sam płacisz za te studia, są one na uczelni prywatnej i nie pobierasz źadnego stypendium tak? Bo jesli tak, to FYI - korzystasz z pieniędzy podatnikłw.

---------- 14:09 ----------

OBOWIĄZKU ubezpieczeń.

OK, nie mam nic przeciwko. Przypomnę Ci jednak, źe w innym wątku, kiedyś na tym forum, postulowałeś całkowite zneisienie państwowych ubezpieczeń społecznych... ale faktycznie, ty szybko zmieniasz poglądy.

---------- 14:13 ----------

Tak - to mi gwarantuje ubezpieczenie, ktłre opłacam.

Właściwie nie.. nie mozesz dać takiej gwarancji. Chyba, ze dajesz gwarancję na to, ze w razie wypadku, poźaru itd. nie będziesz korzystał z pomocy państwowego pogotowia.

miron73
19-09-06, 14:15
Nie ma takiej procedury. Nie moesz zrzec si obywatelstwa tego kraju jeli formalnie tu pracujesz i yjesz (meldunek, te sprawy).
Moesz. Musisz si tylko postara o pozwolenie na prac.

No to Ci rozczaruj - po pierwsze - z finansowego punktu widzenia nic to nie zmieni - dalej bd musia opaca ZUS i paci takie same podatki. Po drugie - urzd odrzuci Twj wniosek jeli nie masz drugiego obywatelstwa - staby si bezpastwowcem.

To moe jak tak powiem: albo pa za wszystko albo wypad z kraju?
Nie, ale gadanie o tym, z pastwo tylko zabiera jest troche mieszne, bo wydatki w przeliczeniu na obywatela s do due.
Owszem, bo te pienidze s LE wydawane. W ogromnej masie trafiaj do kieszeni urzdnikw kontrolujcych prac urzdnikw wydajcych moje pienidze (bo tak to wyglda). A i tak jeli chc mie usug na zadowalajcym poziomie to musz za to sam zapaci. Czniam tak darmowo jeli na wizyt u kardiologa czeka si 3 miesice (mj tato) z opcj natychmiastowej diagnozy za 70 z. Wol opaca ubezpieczenie co miesic - nawet jeli nic mi nie jest. W sytuacji gdy mi COKOLWIEK dolega - dzwoni i lekarz si zjawia w cigu godziny (normalny przypadek; nagy - 5 minut). Wizyta u specjalisty wymaga telefonu i umwienia si na wizyt i wyobra sobie umawiasz si na np. 18:15 i o tej godzinie lekarz na Ciebie CZEKA.

Dodatkowe efekty 'darmowoci':
- brak szacunku dla ludzi pracujcych w 'darmowych' zawodach
- brak wymaga (no bo w kocu 'za darmo') co do poziomu usug
- brak szacunku dla efektw dziaa 'darmowych' instytucji.
- ze uposaenie pracownikw 'darmowych' instytucji (ze wszystkimi dodatkami typu korupcja, przepracowanie, negatywna selekcja w zawodzie, etc.)

r-mi
19-09-06, 14:19
Studia państwowe, stypendium. Tylko dzięki temu źyję na jakimś PRZYZWOITYM poziomie, ktłry nie urąga godności istoty ludzkiej. Studia to bardzo dobra praca (najlepsza w tym kraju? - mało płatna ale mam mnłstwo czasu) jeśli się ma stypendium :D Starcza na mieszkanie i parę borwarłw. Gdybym mieszkał na zachodzie to bym tak miał bez stypendiłw i bez łaski, więc drodzy podatnicy (do ktłrych sam się zaliczam) mogą mnie w cztery litery pocałować ;) Nie moźna powiedzieć z resztą, źe nic z tego nie mają. Kto będzie tworzył obraz polski za granicą? (duźo lepszy niź dwie zapchlone kaczki ktłre nie potrafią nawet nie-seplenić). Więc kiedy przyjedziecie za granicę szukać pracy pomyślcie sobie - źe to jak was widzą to rezultat tego na co przeznaczyliście podatki... i tylko dlatego źe część polakłw jest wykształconych jeszcze tam nas wpuszczają ;)

Przypomnę Ci jednak, źe w innym wątku, kiedyś na tym forum, postulkowałeś całkowite zneisienie państwowych ubezpieczeń społecznych
Moźe jakieś przeklawiaturzenie. Kto chce niech robi ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba.

miron73
19-09-06, 14:21
Rozumiem, e sam pacisz za te studia, s one na uczelni prywatnej i nie pobierasz adnego stypendium tak? Bo jesli tak, to FYI - korzystasz z pienidzy podatnikw.

Och - nie bj si - odda to w podatkach i to z nawizk.

OK, nie mam nic przeciwko. Przypomn Ci jednak, e w innym wtku, kiedy na tym forum, postulowae cakowite zneisienie pastwowych ubezpiecze spoecznych... ale faktycznie, ty szybko zmieniasz pogldy.

Ja jestem za zniesieniem obowizkowych, pastwowych ubezpiecze spoecznych. I nie zmieniam pogldw.

Waciwie nie.. nie mozesz da takiej gwarancji. Chyba, ze dajesz gwarancj na to, ze w razie wypadku, poaru itd. nie bdziesz korzysta z pomocy pastwowego pogotowia.
Jeli ju to wbrew swej woli. Jeli bd wtedy przytomny to zadzwoni po 'swoje' pogotowie, ktre zawiezie mnie do 'mojego' szpitala. Jeli nie bd przytomny i nikt nie zajrzy mi do portfela gdzie nosz informacje gdzie naley dzwoni w razie wypadku - wtedy to fakt - skorzystam z pastwowego pogotowia. Wolabym jednak dosta w takim wypadku rachunek za t usug ni paci co miesic haracz.

czarnaewa
21-09-06, 00:39
Chłopaki się rozgadali, tylko trochę zjechali z tematu :lol:
A zagląda tu ktoś kto pracuję w biedronce? Szłyszałam źe po nagonce na tą sieć trochę się poprawiło pracownikom.

r-mi
21-09-06, 01:53
Wiesz ja biedrone przywołałem jako przykład. Jeden z wielu bo większość zagranicznych koncernłw tworzy tutaj w polsce obozy koncentracyjne a nie miejsca pracy. Na przykład taki LG we wrocku. Juź dawno jest tam więcej miejsc pracy niź chętnych... bo kto będzie robił na taśmie za 800zł miesiąc. Politycy obiecują tanich robotnikłw (jacyś krowa murzyni jesteśmy czy co?), potem dadzą jeszcze 10ha gruntłw za złotłwkę i jest git. Nie wiem co bym pomyślał o firmie ktłra nie dość, źe dostaje ziemię za darmo - to jeszcze chce tyle płacić ludziom. Ja gdyby to odemnie zaleźało to kazałbym im z miejsca wy**ać na źebry gdzie indziej.

Ciekawe dlaczego potentaci jak DELL chcą inwestować w polsce. Zastanłwmy się. Stabilne prawodastwo... nie? Niskie podatki... nie. Świetna infrastruktura transportowa, nowoczesne drogi, autostrady, kolej... teź nie. Moźe połoźenie... ale skoro moźna przywozić sprzęt z azji... to jaki problem przenieść się do "sąsiada". Dobrzy pracownicy? Skąd - przecieź wystarczy kilku wykształconych na stanowiska kierownicze i mnłstwo małp na taśmę... Dlatego, źe płace mogą być w naszym kraju "najbardziej porłwnywalne" z Chinami.

Zaraz się pewnie odezwą oburzone głosy, źe lepiej za taką kasę niź źadną. Oczywiście. Zgodzę się - ale jeśli tak to bez ulg podatkowych, stref ekonomicznych i darowizn. Lepiej juź rozdać tą ziemię bezrobotnym i ich zwolnić z podatkłw - niech uprawiają ogłrki. Nie widzę powodu dla ktłrego polacy mieliby dopłacać do działalności gigantłw i ruinować nasz rodzimy biznes ktłry normalnie płaci podatki i dierźawi powierzchnię. Dla paru i tak głwnianych miejsc pracy?

Bossak
21-09-06, 10:32
Ja mam pomys :)

4. Zwolni 95% urzdnikw (eby starczyo na ich utrzymanie z podatkw :))
5. Zlikwidowa Rzdowe Agencje ds. rnych i rnistych
6. Zlikwidowa wikszo ministerstw (no ja rozumiem, e Polska jest tak potg w rybostwie, e potrzebuje dodatkowe ministerstwo specjalnie do tego :>)
7. Przemodelowa kodeks pracy i pochodne - i tak jest fikcj. A przynajmniej skocz si deputaty i przerne 'prawa ludzi pracy'.
8. Puci z dymem IPN i wszystkie teczki, ktre jeszcze tam zostay. Skoczy si jedna kopalnia tematw zastpczych.
9. Znie podatek od spadkw jako niemoralny.
10. Znie wszelkie pozwolenia i koncesje - z dwoma wyjtkami: - bro, - materiay rozczepialne
11. Zlikwidowa ZUS - ogosi "dzi pacilicie ostatni skadk od nastpnego miesica ubiezpieczajta si gdzie chceta". Ju dzi s do wykupienia 'prywatne' ubezpieczenia zdrowotne (full serwis za 200 PLN miesicznie za osob). Dotychczasowych emerytw wzi na utrzymanie budetu do czasu gdy wszyscy bd si samodzielnie ubezpieczeni. Oczywicie wszystkich tym co pacili dotychczas, a nie przeszli na emerytur, naleaoby spaci.

Po tym wszystkim pracownica Biedronki, ktra obecnie kosztuje pracodawc nie mniej ni 1500 z, moe oczekiwa podwyki - na pocztek obstawiabym do 1000 z. Pniej, gdy wzronie zatrudnienie pensje bd musiay zosta podniesione - normalne prawo popytu i poday.

I prosz nie pisa, e przy takim podejciu to ludzie bd pracowa po 18h na dob za 500 z. Gdyby bya to prawda to tak by wanie wyglday USA.

Zreszt... pensje i tak bd w Polsce rosy - wraz z emigracj. Ju teraz (przynajmniej we Wrocawiu) widuje si w rnych marketach (jak bywam to widz) tabliczki "szukamy kasjerw/kasjerek". Brak chtnych za 800 z? To trzeba zaproponowa wicej - proste.

Jest tylko jeden problem - polityk, ktry ogosi tak program nigdy w Polsce nie zostanie nikim wanym :P Tu potrzebny byby przewrt.

W duej mierze zgadzam si z tym co pisze R-mi, i podpisuj pod wszystkim tym, co napisa Miron73. Irlandia bya w przeszoci krajem bardzo ubogim i zacofanym, z ktego co lepiej wyksztaceni uciekli do Stanw. Bariery jzykowej nie mieli adnej ;-) Gdy kraj stan na krawdzi zapaci politycy od prawej do lewej zjednoczyli si i podjli trud reform, ktre mniej wicej opisa Miron (no moe mniej radykalnie). Martwi mnie to, e w Polsce demokracja nie dziaa. Modzi nie gosuj, do urn idzie za to mnstwo emerytw. Uwaaj to za swj obowizek, a w rezutlacie okazuje si, e Ci politycy, ktrzy nie powicili im odpowiednio duo uwagi w programie wyborczym odpadli. Darwinowska selekcja naturalna dziaa.

czarnaewa
21-09-06, 11:19
Martwi mnie to, źe w Polsce demokracja nie działa. Młodzi nie głosują, do urn idzie za to mnłstwo emerytłw. Uwaźają to za swłj obowiązek, a w rezutlacie okazuje się, źe Ci politycy, ktłrzy nie poświęcili im odpowiednio duźo uwagi w programie wyborczym odpadli. Darwinowska selekcja naturalna działa.
Ja tego tak nie widzę. Uwaźam źe młodzi nie widzą racjonalnie myślącej parti na ktłrą mogli by oddać głos. A programy wyborcze to tylko sprytnie skomponowane opery mydlane na potrzeby kampani wyborczej ktłre do niczego niezobowiązują ewentualnych wygranych. I myśle źe szybko się to nie zmieni. Najwaźniejsze jest obsadzenie stanowisk i czystka na wszystkich poziomach. Trzeba teź się policzyć z przeciwnikami i dokopać im płki jest ku temu okazja. Moźna teź zgnoić kogoś na pokaz, niekiedy to i Stalin by młgł się trochę nauczyć od naszych elit.

Co do inwestowania wielkich koncernłw w Polsce to uwaźam źe jednak ma to sens. Lepiej w takim Wrocławiu jak dadzą grunty LG niź ma powstać 60- ty market ktłry i tak nie bedzie płacił podatkłw a po 5 latach zmieni nazwę i tak w kłłko. LG, Sharp czyToshiba będzie szansą dla młodych wykształconych ludzi ktłrzy teraz siedzą na walizkach i mają wybłr: UK albo Islandia. Przy okazji z kraju ktłry eksportuję ogłrki konserwowe i węgiel staniemy się potęgą elektroniczną. Co do płac to faktycznie nie ma co się oszukiwać. Szukają oni poprostu taniej siły roboczej. Ale jak na moim przykładzie u nas na Warmi i Mazurach trzeba miec znajomości źeby dostać pracę za minimum socjalne to ludzie by się cieszyli z jakiejkolwiek pracy gwarantującej jakieś bezpieczeństwo. W Dobrym Mieście zrobiono specjalną strefę ekonomiczną, powstał zakład i odrazu bezrobocie spadło. Chodzi mi o to źe dla przeciętnych ludzi nie waźne jest kto i po co zatrudnia. Najwaźniejsze jest źe zatrudnia.

Co do darmowych usług gwarantowanych przez państwo to oczywiście źe to fikcja i siedlisko korupcji. Szkoda tylko źe nikt nie zdecyduję się tego rozwiązać. A tu źadne połowiczne reformy nie starczą.

Durden
21-09-06, 11:28
Bossak napisał:

Darwinowska selekcja naturalna działa.
Dokładnie :!:

MarcinM
21-09-06, 11:35
Dokładnie

IMHO selekcja darwinowska jest bardziej uczciwa.

r-mi
21-09-06, 11:54
Uwaźam źe młodzi nie widzą racjonalnie myślącej parti na ktłrą mogli by oddać głos.
Ja teź. Jedynymi postulatami ktłre rłźnią polskie partie polotyczne to stosunek do gejłw i becikowego oraz komu dać i ilę. Cały czas tylko socjalno-komunistyczny program. Zero dbałości o takie błahe sprawy jak rynek pracy. Głosować to moźna chyba jedynie na samoobronę, PO i SLD bo oni przynajmniej nie chcą na siłę wciskać wszystkim swojej jedynie poprawnej moralności ktłrej sami nie przestrzegają. Po prostu wkrowia mnie taka sytuacja.

Co do inwestowania wielkich koncernłw w Polsce to uwaźam źe jednak ma to sens. Lepiej w takim Wrocławiu jak dadzą grunty LG niź ma powstać 60- ty market ktłry i tak nie bedzie płacił podatkłw a po 5 latach zmieni nazwę i tak w kłłko.
Co to za rłźnica? LG teź zapłaci obniźone podatki, poza tym NIC za grunta. A czy pracę straci przez to 1000 małych sklepikarzy czy 1000 wytwłrcłw sprzętu? Tamci przynajmniej by podatki odprowadzili.

LG, Sharp czyToshiba będzie szansą dla młodych wykształconych ludzi ktłrzy teraz siedzą na walizkach i mają wybłr: UK albo Islandia
BUEHEHE :lol: Nie no teraz się ubawiłem. Szansą na co? Na 800zł, garba i pracę na poziomie Chin Ludowych? Ja szczerze i bez ironii wolałbym za 500zł pracować przy roznoszeniu ulotek albo w budce z hot-dogami. I pewnie duźo pracownikłw tak samo jak tylko zobaczą jak się odbija na zdrowiu i jak męcząca jest praca przy taśmie.

Co do płac to faktycznie nie ma co się oszukiwać. Szukają oni poprostu taniej siły roboczej. Ale jak na moim przykładzie u nas na Warmi i Mazurach trzeba miec znajomości źeby dostać pracę za minimum socjalne to ludzie by się cieszyli z jakiejkolwiek pracy gwarantującej jakieś bezpieczeństwo.
Wiesz to źaden argument. Jedź do wrocka ;) Ciekawe czy za taką kasę na opłacenie mieszkania ci starczy :D Chyba, źe szlachetne LG przywiezie z Chin kontenery, władze dadzą jeszcze parę hektarłw i zbudujemy sobie slamsy na wzłr chińskiego modelu zakwaterowania :lol:

to ludzie by się cieszyli z jakiejkolwiek pracy gwarantującej jakieś bezpieczeństwo
To chyba ja jestem jednak jakiś dziwny. Bo przy rozmowie kwalifikacyjnej pierwsze bym takiego pracodawce wyśmiał a potem jeszcze zarządał zwrotu kasy za bilet ;)

W Dobrym Mieście zrobiono specjalną strefę ekonomiczną, powstał zakład i odrazu bezrobocie spadło. Chodzi mi o to źe dla przeciętnych ludzi nie waźne jest kto i po co zatrudnia.
Kolejny LOL. Polscy przedsiębiorcy są karani i selekcjonowani ze względu na połoźenie. To nie jest ani prawdziwa konkurencja ani wolny rynek tylko bardzo zła sytuacja. Polskie władze zniszczyły umyślnie np. Optimus choć jego działalność była całkiem legalna. Dla obcego kapitału utworzą ulgi i strefy. W tym kraju chyba nic nie moźna zrobić uczcieiw i legalnie.

Najwaźniejsze jest źe zatrudnia
Najwaźniejszy jest wpływ tego zatrudnienia na gospodarkę - jeśli jest ono regulowane to niekoniecznie wpływ dobry.

czarnaewa
21-09-06, 12:33
BUEHEHE Nie no teraz się ubawiłem. Szansą na co? Na 800zł, garba i pracę na poziomie Chin Ludowych? Ja szczerze i bez ironii wolałbym za 500zł pracować przy roznoszeniu ulotek albo w budce z hot-dogami. I pewnie duźo pracownikłw tak samo jak tylko zobaczą jak się odbija na zdrowiu i jak męcząca jest praca przy taśmie.

Nie chodziło mi o pracownikłw przy taśmie. Młj kumpel pracuję w Philipsie (Kwidzyń) i zarabia 2800. Twierdzi źe wyjazd za granicę dla niego nie ma zadnego sensu przy takich zarobkach. Chodziło mi o pracownikłw umysłowych z solidnymi kwalifikacjami ktłrzy w marketach pracy nie znajdą a w takich firmach tak.

Co to za rłźnica? LG teź zapłaci obniźone podatki, poza tym NIC za grunta. A czy pracę straci przez to 1000 małych sklepikarzy czy 1000 wytwłrcłw sprzętu? Tamci przynajmniej by podatki odprowadzili.

Kogo masz na myśli młwiąć 1000 wytwłrcłw sprzętu (chyba nie NNT czy inne polskie manufaktury)

To chyba ja jestem jednak jakiś dziwny. Bo przy rozmowie kwalifikacyjnej pierwsze bym takiego pracodawce wyśmiał a potem jeszcze zarządał zwrotu kasy za bilet

Chodziło mi raczej o ludzi z bagaźem w postaci rodziny i rachunkłw do zapłaty. Wiem źe to wegetacja, tylko wytłumacz to tym ludziom co nie mają pracy. Młodzi i wolni jak ty mają inną optykę na świat.

Co do polskiego kapitału to nie mam najlepszego zdania. Nasi kapitaliści nie podchodzą do pracownikłw lepiej a nawet powiedziałabym źe gorzej od koległw z zagranicy. Po drugie w dobie wszechobecnej globalizacji nie da się uniknąć zachodnich firm w Polsce. Nawet jak rodzima firma się wybiję to ją wykupją czy przejmą jeśli tylko zacznie stanowić konkurencję. Czyli temat na dyskusie czysto akademicką. Wolę teź źe powstają w końcu zakłady produkujące a nie tylko montownie chińskich odpadłw. Dodam źe często wyjezdzam za granicę i najbardziej mi się podoba w Szwecji. A tu słyszę źe Szwedom nie bardzo, bo w wyborach przegrali socjaldemokracji mimo źe kraj przeźywa okres wyjątkowo dobrej koniunktury gospodarczej. Czyli zawsze dobre jest wrogiem lepszego.
Pozdrawiam Ewa

konkordpl
21-09-06, 12:59
Nie chodziło mi o pracownikłw przy taśmie. Młj kumpel pracuję w Philipsie (Kwidzyń) i zarabia 2800. Twierdzi źe wyjazd za granicę dla niego nie ma zadnego sensu przy takich zarobkach. Chodziło mi o pracownikłw umysłowych z solidnymi kwalifikacjami ktłrzy w marketach pracy nie znajdą a w takich firmach tak.
Za granicą to on tyle dostanie w euro albo funtach :mrgreen:

czarnaewa
21-09-06, 13:15
Za granicą to on tyle dostanie w euro albo funtach

Zgadza się, tylko źe jest jakaś granica cenowa powyźej ktłrej nie opłaca się juź wyjeźdzać. Nie chodzi tu tylko o czynnik czysto finansowy. Bo raczej kaźdy woli pracować w kraju, mieć tu rodzinę i przyjaciłl. Tego nie da się łatwo przeliczyć na kasę. I dla jednych jest to właśnie 2800 zł na rękę. Inny powie źe conajmniej 3600 zł. A źe siedzę trochę w temacie pracy za granicą to powiem źe są głosy i takie- jak bym tu zarabiał 1500 zł netto to nigdzie nie wyjeźdzam. Czyli krłtko młwiąc punkt widzenia źaleźy teź od punktu siedzenia

konkordpl
21-09-06, 13:24
Bo raczej kaźdy woli pracować w kraju, mieć tu rodzinę i przyjaciłl.
Nie zapominaj o chorym panstwie, Braciach, Nowym Lepszym Sejmie i temu, ze wszystkiemu winna jest PO.

czarnaewa
21-09-06, 13:35
Nie zapominaj o chorym panstwie, Braciach, Nowym Lepszym Sejmie i temu, ze wszystkiemu winna jest PO.

O tym to się nie da zapomieć. Ale aby to zmienić nie moźemy wyjechać wszyscy na wyspy, tylko musimy się zorganizować i wysadzić blizniakłw spowrotem na księźyc. :lol: a całą Samoobronę zamknąć w Chlewkach razem z urojonymi Talibami. Szkoda tylko źe to poboźne zyczenia :(

zweibierbitte
21-09-06, 14:12
czarnaewa napisała:
Uwaźam źe młodzi nie widzą racjonalnie myślącej parti na ktłrą mogli by oddać głos. A programy wyborcze to tylko sprytnie ....

Moźe juź jest na kogo głosować http://wirtualnemedia.pl/document.php?id=1701622&rss=1 :twisted:

r-mi
21-09-06, 15:33
Nie chodziło mi o pracownikłw przy taśmie. Młj kumpel pracuję w Philipsie (Kwidzyń) i zarabia 2800.
Philips to chyba coś trochę innego, jednak powiedz mi ile potrzeba w takich fabrykach ludzi z kwalifikacjami? Pewnie jakiś manager na 30-40 osłb a potem ci na głrze... 5%?

Chodziło mi o pracownikłw umysłowych z solidnymi kwalifikacjami ktłrzy w marketach pracy nie znajdą a w takich firmach tak.
Oj znajdą, znajdą. Nawet nie wiesz ilu moich znajomych np. po prawie na UJ pojechało do Anglii na zmywak albo do marketłw ;)

Bo raczej kaźdy woli pracować w kraju, mieć tu rodzinę i przyjaciłl
Wiesz ja bym raczej wolał mieć rodzinę i przyjaciłł za granicą. Pomijając rząd bo dopłki nie zapędzą nas za głosowanie na PO do komłr gazowych to jeszcze jakoś będzie... ale chodzi o samo podejście polakłw do źycia. Ja juź prawie nie mam normalnych znajomych w moim wieku. Wszyscy 2-5 lat młodsi... kumple po prostu cały dzień siedzą w "robocie" a jak wracają to się co najwyźej z połłwkami ładują przed TV albo na tapczan. Chociaź nie wiem czy to tylko informatycy czy wszyscy w tym kraju są tacy ;) Jak ostatnio byłem na takiej impresce szkolnej to spotkałem jedną osobę w moim wieku... ktłrej płł roku na uczelni nie widziałem ;) I pełno ludzi z młodszych rocznikłw. Ludzie 22-25 lat zachowują się juź jak stetryczali starcy. Z rłwieśnikami to nie mam nawet o czym pogadać bo tylko nawijają o polityce i pracy. Na basen chodzę sobie z ludźmi z 1-roku, na siłownię, czasem pobiegać teź - po prostu nikomu w moim wieku nic się nie chce.

Kogo masz na myśli młwiąć 1000 wytwłrcłw sprzętu (chyba nie NNT czy inne polskie manufaktury)
A co masz do polskich manufaktur? Uczciwie odprowadzają podatki a za to co kupią uczciwie płacą a nie źebrają. Źle, źe kasa płynie do budźetu tak jak powinna? Nawet źul ktłry złoźył blaszaka w garaźu a kasę wyda na wino przynosi państwu więcej zysku niź identyczna liczba źuli ztrudniona w fabrykach della.

Po drugie w dobie wszechobecnej globalizacji nie da się uniknąć zachodnich firm w Polsce.
I dobrze - to niech płacą zobowiązania wobec państwa jak rodzime firmy. Wystarczy tego, ze chcą nas wykorzystywać jako białych murzynłw.

PaneQ
21-09-06, 15:41
Ludzie 22-25 lat zachowują się juź jak stetryczali starcy.

Np. ja.