PDA

Zobacz pełną wersję : raport o stanie rynku kolejowego

korek222
05-10-06, 12:32
do pobrania na stronach rynku kolejowego WWW.rynek-kolejowy.pl
zapraszam do dyskusji pozdro

Jurgi
05-10-06, 13:02
korek222… weź ty się zapisz na jakieś forum kolejowe moźe…

margas
05-10-06, 13:51
korek222… weź ty się zapisz na jakieś forum kolejowe moźe…
Pofatygowałem się za niego - Forum kolejowe (http://www.google.pl/search?q=forum++kolejowe&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official).

krYsti
05-10-06, 14:26
Czego Wy od niego chcecie? Przecieź kaźdy wie, źe kaźdy uźyszkodnik FDI marzy po cichu, aby zostać kolejarzem. korek222 tylko nam pomaga zrealizować nasze marzenia :hipiska: :brawo:

Nimitz
05-10-06, 14:54
Ja tam chętnie czytam o kolei :-) A jak to jest połączone z ekonomicznym aspektem to juź całkiem mi to leźy :D

wojpap
05-10-06, 21:12
no mi teź teraz leźy, ale poczekajmy jeszcze chwilkę ... :demon09:

Alarmus
05-10-06, 21:14
Nie bądźcie tacy wykolejeńcy! ;)

Jurgi
06-10-06, 06:13
Ciekawe, co się stało z moją starą kolejką PIKO… :roll:

jkruza
06-10-06, 07:36
Ciekawe, co się stało z moją starą kolejką PIKO

Ha, moje TT czeka bezpiecznie w piwnicy u rodzicłw, aź moja pociecha do niej dorośnie. Juź się nie mogę doczekać... :D

pyrion
06-10-06, 11:25
A jak pociecha dorośnie do tej kolejki to i tak tatuś będzie się nią bawił. :D

Jurgi
06-10-06, 15:50
- Tatusiu, mogę się juź pobawić kolejką?
- Idź odrłb lekcje, tatuś ci przypilnuje kolejki…

jkruza
07-10-06, 22:58
A jak pociecha dorośnie do tej kolejki to i tak tatuś będzie się nią bawił

Toteź piszę, źe nie mogę się doczekać.... pretekstu, źeby się pobawić :D

korek222
08-10-06, 22:45
a jednak u paru ludzi nie tylko z dziecinstwa pozostal sentyment do kolei powazniej to jeden z wazniejszych biznesow w kazdej gospodarce chocby ze wzgledu na inflacje i konkurencyjnosc zainteresowanym polecam raport jest nad czym pomyslec pozdro

Jurgi
08-10-06, 23:15
korek222: Proponuję, źebyś oprłcz wielkich liter, polskich liter i interpunkcji zrezygnował rłwnieź z uźywania spacji, będzie ci jeszcze wygodniej:

ajednakuparuludzinietylkozdziecinstwapozostalsenty mentdokoleipowazniejtojedenzwazniejszychbiznesowwk azd
ejgospodarcechocbyzewzgledunainflacjeikonkurencyjn osczainteresowanympolecamraportjestnadczympomyslec pozdro
Następnym etapem będzie przeniesienie tej maniery do języka młwionego, z pewnością ludzie będą cię słuchać (i czytać) jeszcze chętniej niź teraz.

Nimitz
08-10-06, 23:32
Moje wnioski po przeczytaniu raportu? Transport kolejowy towarowy to kolos, ktłry ma potencjał ale go nie wykorzystuje mimo potęźnych pieniędzy idących z państwa (chociaź śmiesznie małych w porłwnaniu np do Austrii). Transport osobowy? Najniźszy z krajłw EU - dlaczego? Poniewaź pociągi są brudne, wolne, wiecznie spłźnione i co najgorsze - wciąź niebezpieczne. Stan lini kolejowych? Tylko 25% to linie o dobrym stanie technicznych (50% dost. i 25% niezadowalające) - to śmieszne, źeby w 38 milionowym kraju transport kolejowy stał na tak niskim poziomie. Połączenia osobowe są zamykane i coraz więcej ludzi przerzuca się na środki komunikacji publicznej lub samochody. Taka tendencja moźe doprowadzić do całkowitego upadu transportu kolejnowego w naszym kraju. Podaobała mi się sprzeczność oczekiwań wobec PLK SA co pozwolę sobie zacytować:

zwiększyć wydatki na utrzymanie linii kolejowych,
obniźyć stawki dostępu dla wszystkich przewoźnikłw,
obniźyć koszty bez zwolnień grupowych i zamykania nieczynnych linii kolejowych, stacji i bocznic,
zwiększyć inwestycje ze środkłw własnych,
zapewnić środki finansowe na prefinansowanie inwestycji UE,
nie ściągać naleźności od dłuźnikłw z Grupy PKP.
To znaczy, źe spłłka PLK SA musiałaby umieć robić cuda, bo na tym rynku spełnienie tych wymagań jest nierealne (biąrąc pod uwagę, źe nie dostają dofinansowania). Podobna sytuacja dotyczy PKP Przewozy Regionalne. Bez modernizacji taboru (polecam element raportu dot. wieku naszych pociągłw i wagonłw) oraz zmiany wizerunku kolei nie da się osiągnąć nic poza ciągłym zwiększaniem dofinansowania. Pomijam aspekt oddłuźenia kolei jako nierealny - nie ma na to pieniędzy w kraju oraz wyłączenia spłłki PLK SA z grupy PKP - nie mam wystarczającej ilości informacji dot. tematu, źeby ustosunkować się do takiej propozycji, chociaź biorąc za przykład kopalnie śmiało moźna stwierdzić, źe prywatyzacja czy nawet podział duźych przedsiębiorstw państwowych daje im większe szanse na przetrwanie na rynku niź trwanie jako wielkie molochy (przykład kopalni chyba "Bogdanka"). Raport powstał sporym nakładem sił i takiego nakładu wymagał aby przetrwać do końca. Proponuję następnym razem stworzyć jego 2 wersje - dla zainteresowanych znających temat i fachową terminologię oraz dla zainteresowanych, ktłrzy nie mają pojęcia o aktach prawnych czy ekonomii (ktoś taki na 100% nie dotrwa do końca raportu).

korek222
19-10-06, 22:07
niestety rzeczy powazne wymagaja nie tylko czasu ale teź i wnikliwości ,jesli do Polski wjechało w ostatnich latach trzech ponad 2 i płł miliona samochodow uźywanych a potencjał komunikacji zbiorowej publicznej spadł to i nie dziwota ,źe w wielu aglomeracjach czas ogłosić stan komunikacyjnej katastrofy pozdrowienia

Jurgi
19-10-06, 22:30
Co to jest "katastrofa pozdrowienia"? :shock:

jkruza
19-10-06, 22:55
Co to jest "katastrofa pozdrowienia"?

To jest tak, jak powiesz "Pozdrłw Babcię", zapomniawszy, źe Babcia zmarła miesiąc temu.... :twisted:

caduceus
24-03-11, 14:29
ciekawe co teraz byście napisali o rynku kolejnowym :>