PDA

Zobacz pełną wersję : Co warto zwiedzić w Barcelonie?

maciej3
12-10-06, 22:06
W przyszłym tygodniu jadę do Hiszpanii na wakacje - co warto zwiedzić w Barcelonie?

WebLion
13-10-06, 00:43
Jak będziesz tam rłwnieź wieczorową porą to na 100% musisz zobaczyć jak fontanny tańczą w rytm muzyki - zajefajne widowisko. Kieruj się na Palao National.
Zobacz rłwnieź koniecznie, (jeszcze chyba) budowany od przeszło stu lat kościłł Sagrada Familia - dzieło rozpoczęte przez Gaudiego - coś pięknego! Przypatrując się Sagrada Familia, moźesz zaobserwować zmieniający się styl architektury ;)
Polecam oczywiście rłwnieź stadiony - zarłwno Olimpijski jak i Camp Nou wraz z muzeum - młzg staje ;)
Jak juź się zmęczysz bieganiem po Barcelonie to spokłj i odpoczynek dla stłp znajdziesz w miejskim parku - Park Gell - jak tam pięknie!

Gdyby nie taśma video, nigdy bym nie uwierzył w to co widziałem ;)
Muszę jednak przyznać, źe w trakcie krłtkich powrotłw do rzeczywistości, Barcelona podobnie jak Wenecja jest (moźe była) deko zapuszczona, znaczy się brudnawa.
Ogłlnie jednak wraźenia i wspomnienia bardzo pozytywne :)

Jurgi
13-10-06, 04:00
A to znacie?

Uliczkę znam w Barcelonie,
z uliczki wybiegnie Boniek…
Niestety, nie znam nazwy tej uliczki. Moźe ktoś pomoźe? :D

A poza tym, zaraz na ciebie konkordpl napadnie… :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/Barcelona - i za owąź:
http://barcelona.miasta.org/

Black
13-10-06, 21:46
Tak, te fontanny są piękne :) Widziałem to na własne oczy. Naprawdę, zapiera dech w piersiach. Oprłcz tego gorąco polecam zwiedzenie stadionu oraz muzeum w nim znajdującego się. Bardzo fajna sprawa :) Barcelona pomimo źe trochę brudno wygląda, nie jest zapuszczona, choć jednak pomijając część "turystyczną" to reszta trochę Warszawe przypomina :P

maciej3
23-10-06, 19:47
Byem, wrciem, naprawd warto tam pojecha!! Miasto jest potne, cigle ttni yciem a projekty Antoni Gaud'ego s oszaamiajce.

Jurgi
23-10-06, 22:21
Moźe jakiś mały fotoreportaźyk w galerii FDI? ;)

maciej3
06-11-06, 16:01
Z chęcią bym się podzielił fotkami, ale niestety nie mam jeszcze aparatu.. ;(
Następnym razem..

Gordon
07-11-06, 21:32
Niestety, nie znam nazwy tej uliczki. Moźe ktoś pomoźe?
La Rambla?

maciej3
07-11-06, 21:46
Kilometrowej długości deptak, (...) Zazwyczaj pełen jest ulicznych przedstawień, straganłw i kawiarenek na wolnym powietrzu. La Rambla kipi źyciem przez całą dobę. Wikipedia

Super miejsce. Tysiące ludzi z całego świata. Osobiście zachwycałem się potęźnymi drzewami posadzonymi wzdłuź deptaku po obu stronach ulicy i błaznami poprzebieranymi za praktycznie rzecz biorąc wszystko. Widziałem między innymi faceta przebranego za pomnik. Był on pomalowany specjalną farbą. Tak byłem pochłonęty wszystkim do okooła, źe przez przypadek się o niego oparłem, bo nie zwrłciłem uwagi, źe to człowiek.. ;-)

olo23
07-04-11, 15:51
Camp Nou - obowiązkowe miejsce do odwiedzenia przez kibica piłkarskiego. Najlepiej 'wbić' się w sezonie na mecz.

BartekMazak
28-10-12, 15:03
ja pewnie ruszyłbym zwiedzać śladami filmów Woodyego Allena z wątkami Barcelony..
magiczne miasto

Raquel
11-02-13, 14:52
A może odkryć starą Barceloną jak z powieści "Katedra w Barcelonie", albo nieco młodszą z powieści "Cień Wiatru" ?

jungtupi
21-04-13, 23:32
oplaca sie zobaczyc wszystko ;d a jeszcze wiecej uda Ci sie zobaczyc jak polecisz tam naprawde tanio wiec nie zwklekaj tylko wchodz na strone : (reklama)

masterchef
24-05-13, 13:41
kurde strasznie mnie teraz zachęciliście do wypadu na wakacje właśnie do tego miasta, napiszcie jeszcze proszę o ile ktoś wie jakie są tam warunki na plażowanie ;)

fotos
20-06-13, 09:34
ja też niedługo udaję się do barcelony i spędzam tam 5 dni. W tym czasie zamierzam chłonąć miasto, słyszałem że miasto jest bardzo przyjazne rowerzystą, więc fajnym pomysłem jest pozwiedzanie miasta na rowerze.

Promix2
25-07-13, 11:14
Barcelona Barcelona----obowiązkowo do odwiedzenia !! Piękne miasto, piękne plaże POLECAM !

JustynaD
09-12-13, 13:59
Hej.. byłam z Moim w Barcelonie na 3 dni. I wiemy, że to zdecydowanie za mało :( jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia! Ogrody, plaże, zabytki. Mnie najbardziej urzekły fontanny i ogrody Gaudiego :) Sagrada Familia - przepraszam, ale nie :P

Przemo77X
17-12-13, 20:45
Dla mnie i moich dwóch synów którzy namawiają mnie na wyjazd na weekend do Barcelony jest jedno najważniejsze miejsce niczym świątynia - to oczywiście Camp Nou.

masterchef
27-12-13, 10:45
Barcelona jest piękna. Nawet najlepiej wykonane zdjęcia cyfrowe nie oddadzą uroku tego miejsca. Przepiękne budowle Antonia Gaudiego, Sagrada Familia, i oczywiście stadion narodowy..piękny, robi wrażenie. To miasto ma swój czar:)

Grzesiek87
07-01-14, 13:28
ja polecam zobaczyć stadiony :) prawdziwe perełki

safespot
08-01-14, 17:47
No stadion na pierwszym miejscu :)

Grzesiek87
09-01-14, 08:55
No stadion na pierwszym miejscu :)

No baaa :D pewnie!