PDA

Zobacz pełną wersję : TPSA i kwestie faktur

Tumi
23-06-04, 19:01
I znow pisze o TPSA. Tym razem cos z innej beczki - moze jestem za uczciwy.

Otoz, numer domowy, na ktorym jest rowniez od dluzszego czasu Neostrada TP, jest na czlonka rodziny, wiec nie na mnie. Dzis otrzymalismy fakture za uslugi telekomunikacyjne od TPSA i zdziwila nas delikatnie mowiac, dziwna kwota - bo troche mala. Okazalo sie, ze pojawil sie dziwny zapis: Abonament SDI, gdzie od kilku miesiecy nie mamy SDI a mamy Neostrade. Stad ta roznica prawie 40 zl do zwyklego rachunku (z tego tel. sie nie dzwoni wogole, jedynie odbiera polaczenia do czasu pewnych innych dzialan zwiazanych z przeniesieniem pewnych uslug).

W telepunkcie odeslano mi (mowiac wszystko wczesniej o wlascicielu rachunku "telefonu") do BL 9393. Po ponad pol dnia udalo mi sie dodzwonic. Okazlo sie, ze mam racje, ze jest blad, za ktory wlasciciel musi poniesc konsekwencje. Powinno byc abonament na neo tp a nie SDI.

Ale co dziwne, zarzadano kodu (hasla) do rachunku, ktotrego nie mam bo pierwsze slysze o tym. Mam notarialne upowaznienie do wystepowania w imieniu (...) w tym rowniez do spraw w TPSA. W telepunkcie wszystko powiedzieli o abonencie (a nie powinni) a w 9393 Pani stwierdza, ze zadnej zmiany nie zrobi bo nie moze, a sprawdzenie ile wynosi abonament Neo TP zajelo (dokladnie) 1 min 18 sekund! Stad wiem, ze jest faktycznie blad na rachunku - fakturze - gdyz kwota sie nie zgadza.

Wiec sie teraz pytam... dlaczego TPSA wystawia faktury za cos, czego nie jest abonentem wlasciciel linii ??? Przeciez (z tego co ja woem) to jest niezgodne z prawem! A TPSa kosztami zwiazanymi z korekta faktury chce obarczyc wlascicielke telefonu: (a) koszty zwiazane z dotarciem do telepunktu, (b) ew. kweste zwiazane z niezaplaceniem abobamentu za NeoStrade TP!!!

Mimoz e mam upowaznienie notarialne nie moge niz zrobic, a wlascicielki ni ebedzie przez 7 miesiecy jeszcze!!! Wiec co teraz? Oto jest pytanie.

Skoro bez jakiegos hasla nie moge nic.. wiec pytam sie co? Na BL 9393 trabia o haslo i nie interesuje ich upowaznienie zawarte przy notariuszu i potwierdzone nawet! Smieszne dla mnie.

Stara,m sie byc fair play wiec wole zalatwc to zanim windykacja TPSA wezmie sie za swoja robote ( o czym pisaliscie juz). Wiadac, uczciwy czlowiek, ktory widzi ze jest blad na fakturze an niekorzysc TPSA - jest tak samo traktowany jak ktos, kto zglasza zastrzezenia co do wysokosci rachunku.... Szkoda slow.

Dodam, ze odpowiednie pismo zostalo wyslane do rzecznika praw konsumenta, gdyz uwazam takie stanowisko TPSA (BL 9393) za wielce naganne.

Pozdrawiam wszystkich !

Jedi
23-06-04, 19:17
Jeśli chodzi o rachunek to czy tak ciężko dodać brakującą kwotę i opłacić fakture? Sprawa na pewno sama by się wyjaśniła i Tepsa by przysłała korekty. A błędne rachunki z neostradą to bardzo częsta sprawa - ludzie dostają np. do jednej faktury zbite 4 neostrady, bo na poprzednich nic nie było. A jeśli klient sam nie zgłosi tego faktu do TPSA to łamie regulamin i nie przysługuje mu rozbicie tego na raty. Już mówie, że nie jest to sprzeczne z prawem. W bieżącym numerze "Komputer Świat" jest nota o tym od prawnika - przeczytaj jeśli nie wierzysz.
A co do hasła do błękitnej linii - zapewne właściciel telefonu nadał takie (sam je na swoim nadałem) ponieważ to znacząco ułatwia identyfikacje dzwoniącego - nie wypytują cie u różne pierdoły tylko mówisz hasło i już.
A, że właściciel ci nie podał hasła to wina nie leży po stronie TPSA. Jeśli rzeczywiście jesteś pełnomocnikiem to bez żadnych problemów ten fakt możesz zgłosić w telepunkcie lub punkcie sprzedaży TP.

Tumi
23-06-04, 19:41
Heh widzisz.. calosc idzie w jedna strone....

Jakim prawem firma (TPSA) wystaiwa fakture na cos, czego nie ma w umowie???

A jak wlasciciel rachunku sie nie zna na fakturach i placi toc o ma, a po 6 miechach dostaje do zaplaty fakture poza kolejka???

Sproboj ty majac firme wystawic komus fakrure na cos czego nie zamowil. Wspolczuje!!!

Zreszta, tyle zdan ile ludzi na swiecie. Sprawa juz poszla dalej. Chodzi o zasady!

Jedi
23-06-04, 19:59
Jak sie nie zna na fakturach to i nie zna sie na telefonach dlatego nie płaci tych faktur, bo go nie ma. Logiczne :D
Dostałeś rachunek za dostęp do internetu tylk, że innego rodzaju. Wystarczyło się spytać pani z błękitnej linii co masz robić z fakturą - to by ci powiedziała bez hasła. A zasady są uregulowane przez URPiT na podstawie obowiązującego prawa. Już znam odpowiedz UOKiK. Napiszą, że tak to niedopuszczalne i jak chcesz to możesz złożyć pozew w sądzie. Pytanie tylko czy złożysz...

Tumi
23-06-04, 20:09
Pani w 9393 chciala haslo. Sama przyznala ze 1 raz sie spotyka z czyms takim, ze klient ma takie klopoty ze ma na FV mniej niz powinien.

I nie badz do przodu.. bo np czlowiek ze wsi nie musi sie znac na fakturach... przykladow moge ci mnozyc. Nie kazdy jest orlem jak TY :-) Nie kazdy ma czas, wiedze zeby wiedziec co znacza dziwne cyferki w naewnictwie uslug !!! dla mnie umowa jest umowa. zreszta .. to i tak nie ma sensu... ale chodzilo mi w poscie o zasady! A nie o to kto ma racje i wiedze. Gratuluje wiedzy!

mistyk
06-01-05, 18:50
Skoro bez jakiegos hasla nie moge nic.. wiec pytam sie co? Na BL 9393 trabia o haslo i nie interesuje ich upowaznienie zawarte przy notariuszu i potwierdzone nawet! Smieszne dla mnie.

Konsultant BL nie ma możliwości zweryfikowania pisemnego upoważnienia. Przecież przez telefon papieru nie zobaczy. Może opierać się tylko na tym co jest w systemie. Jeśli nie ma wpisanego upoważnienia lub nie ma nadanego hasła to nie może przyjąć żadnego zgłoszenia od nieprawnego abonenta.

Annabella
26-02-05, 00:59
Hasło nie wszyscy mają. Ja na przykład nie mam. Był taki czas, że namawiali do wyboru hasła "by nie męczyć abonenta sprawdzaniem jego osoby". Ja się nie dałam, bo nie lubię gdy ktoś upiera się bym coś zrobiła.
Jeśli właściciel telefonu wyjechał dość dawno, to najprawdopodobniej nie ma wybranego hasła, bo ta "moda" zaczęła się jakieś 2-3 miesiące temu.

Ptasznik
27-03-05, 23:16
Jedi to żebrok na usługach TP S.A. LUDZIE!!!! Czas zrobić z nimi porządek

riczard1982
02-04-05, 18:35
witam oto jak wyglada moja sprawa:

16.01.2004 przeszedlem z sdi na neostrade 512 umowa zostala podpisana na 12 miesiecy. nastepnie tpsa zaczela przysylac faktury naliczali najpierw za neostrade 139zl miesiecznie a nastepnie przysylali na 101zl przez caly okres umowy. po 12 miesiacach umowa wygasla i przeszla na czas nieokreślony a nastepnie tpsa przyslala mi stos faktur korygujących kazda na kwote ok. 100zl. tpsa swiadczyla uslugi zgodnie z umowa aczkolwiek wystawiala faktury (które regularnie opłacałem) na dziwne, nizsze kwoty niż kwoty które były podane w uwczesnym cenniku. Dlaczego tpsa przeslala faktury korygujące dopiero po wygaśnięciu umowy? Jak walczyc z taka niekompetencja jej pracownikow? Do kogo się zwrocic o pomoc? Rzecznik praw konsumenta?? Dyrektor regionu tp.sa?

Zdaje sobie sprawe ze wstapienie na droge prawna nie ma sensu gdyz prawo jest w tym wypadku po stronie tpsa (wykonali usługę zgodnie z umowa, roszczenia nie przedawnily się)
Czy ktos miał podobna sytuacje? Proszę o rade jak postępować w takiej sytuacji?

pozdrawiam
cauchys12@op.pl

Jedi
02-04-05, 19:17
Jeśli wiedziałeś, że faktury są źle naliczane to czemu tego nie zgłosiłeś tego na Błękitną Linię? Taki cwaniak pewnie byłeś i myślałeś, że się nie dopatrzą, tak? Może Cię zdziwię, ale byłeś zobowiązany za opłacenie usługi w cenie zawartej w regulaminie i nie opłacając jej ty łamałeś prawo.
W czasie gdy TP przyjmowała wielkie ilości abonentów neostrady w krótkim czasie sytuacje te zdażały się dosyć często. Niektórzy nie płacili nic na wykonaną usługę i dostali korekty na 1000zł. Ale to właściwie nie jest forum neostrady. Tu można przedyskutować takie sprawy:
http://forum.neostrada.info/

Igor102
18-04-05, 13:28
Czy sprawdzał ktoś z jakim terminem płatności dostajecie rachunek , ja ostatnio się przyglądałem i zauważyłem że termin płatności najczęściej to 8 - 10 dni a zdażyło się nawet 5 dni , według polskiego prawa powinno to być 14 dni , więc kolejny raz telekomuna łamie prawo. Zgłaszałem to na 9393 ale oczywiście nie przyniasło to skutku. Pewnie nikt nie zwraca na to uwagi ale to kolejne łamanie prawa które można reklamować.

Annabella
18-04-05, 17:57
Przyznaję się: nie sprawdzałam terminu płatności faktur. Jednak nie napisałeś czy te 8-10 dni to czas między otrzymaniem faktury a datą zapłaty, czy jest to czas między datą wystawienia faktury a terminem zapłaty. To może być ważne.
Kiedyś - dawno temu - miałam komórkę w Idei, na abonament i bardzo często zdarzało się, że od otrzymania faktury do terminu zapłaty miałam 3-5 dni. Niestety, reklamować tego nie było można, ponieważ było to dokładnie 14 dni od daty wystawienia faktury. A to, kiedy była wysłana oraz kiedy poczta doręczyła fakturę adresatowi, to ich nie interesowało.

Krzysiek
18-04-05, 20:14
A to, kiedy była wysłana oraz kiedy poczta doręczyła fakturę adresatowi, to ich nie interesowało.
Ale moze by zainteresowalo UOKiK. Przeciez rownie dobrze mogliby ci wysylac faktury w ostatnim dniu platnosci i na pewno wtedy nie zdazysz z wplata na czas i rzekomo mieliby ci wtedy prawo naliczac odsetki.

Wezmiemy to na warsztat w DI.

Annabella
18-04-05, 21:06
To było sporo lat temu. Może 5, a może więcej. Nie wiem jak jest u nich teraz, bo już nie mam abonamentu w Idei. Tamtą umowę zakończyłam przed czasem i to z ich winy - taki mi "numer wywinęli", że sama bym nie uwierzyła, gdyby ktoś mi opowiadał.
Teraz abonament mam tylko za stacjonarny. Nie sprawdzam daty wysłania faktury, tylko płacę kiedy mam kasę. Faktur z odsetkami karnymi mi nie przysyłają, więc chyba wszystko jest OK. Wkrótce także z tego zamierzam zrezygnować. Ja mało dzwonię, więc telefon na abonament jest dla mnie nieopłacalny.

Anonymous
19-04-05, 15:57
Ja mało dzwonię, więc telefon na abonament jest dla mnie nieopłacalny.

Jak znam zycie, to po odłączeniu "abonamentu" znajdzie się wiele powodów aby dzwonić :-)

Coś jakby prawo Murphiego....

Annabella
19-04-05, 16:40
Od czasu rezygnacji z abonamentu w Idei (o ktrym pisaam wyej) mam 3 komrki na kart. To mi wystarczy :)
Abonamet w TP mam tylko ze wzgldu na neostrad. Jednak jako ich usug w stosunku do ceny, jak trzeba za to paci jest... szkoda gada, bo zaraz bym tu pewnie rzucia jakim "miskiem" i admin musiaby moderowa - oszczdz mu pracy i nie wypowiem si.
Prawa Murphy'ego (jejku, nie wiem jak to si powinno pisa) na mnie nie dziaaj :)