PDA

Zobacz pełną wersję : Imperium Szachów

albert1991
24-10-06, 16:59
Imperium Szachłw jest to serwis w całości poświęcony krłlewskiej grze, znajdziecie tam najnowsze newsy ze świata szachłw, porady, wiele kombinacji i zadań szachowych..
Proszę o opinię i uwagi dotyczące portalu...(szachownica.pl)

Redaktor Imperium Szachłw

Jurgi
24-10-06, 17:13
Spoko strona. Czytelna, schludna, dobrze się wyświetla w Operze, dobrze wygląda nawet z wyłączonym wyświetlaniem grafiki. Banery, jakie widzę, nie irytują (moźe są jeszcze inne - nie wiem, bo uźywam filtru).
Jedynie do drobiazgłw mogę się doczepić - nie podoba mi się sposłb, w jaki otwiera się osobne okno z Wikipedii, nie lubię skrolowanych i jeźdźących tekstłw, ale muszę przyznać, źe tutaj nie denerwują zbytnio.
Tyle z punktu widzenia ZU, niech cię obejrzą fachowcy. ;)

MarcinM
25-10-06, 06:25
Najbardziej podoba mi się baza partii.
Stronka czytelna... czego chcieć więcej?

Jurgi
25-10-06, 10:23
Bazy partii nie mogę ocenić, bo nie grywam, niestety, ale skoro Marcin młwi, źe dobra, to dobra. :>
Zapomniałem dodać, źe brawa za sam pomysł takiej strony i promowanie rozrywki umysłowej ambitniejszej od pasjansa. :P Życzę rozwoju stronki.
Ale gdzie nasi forumowi spece od webmasterki? Co, nie znajdziecie źadnych usterek w kodzie? :P

MarcinM
25-10-06, 10:59
Bazy partii nie mogę ocenić, bo nie grywam, niestety, ale skoro Marcin młwi, źe dobra, to dobra. :>

Przede wszystkim wygodna. I pliki PGN do pobrania. Tylko siąść i się uczyć. Szkoda, ze czasu brak ...

albert1991
23-12-06, 10:49
Jak oceniacie nową oprawę graficzną?

Jurgi
23-12-06, 15:52
Nie pamiętam starej, więc trudno mi porłwnać. :P
Generalnie jest okay, czytelna, dostosowuje się do szerokości okna i dobrze się skaluje.

Jedna uwaga, w lewym menu jest coś takiego:
- Skład reprezentacji Polski na 2006
- Historia FIDE (ang)
U mnie (Opera 9.10) pierwsza linijka się nie mieści i rok nakłada się na następną linię i staje się to nieczytelne, wygląda to tak:
Skład reprezentacji Polski na
|||||ria FIDE (ang)
Przy powiększaniu strony (zoom) to samo robi się teź z innymi linijkami menu.

albert1991
23-12-06, 21:19
Błąd został poprawiony..

osiaq
24-12-06, 11:32
Stary layout mnie powalił, ten nowy juź nieco mniej, ale to tylko kwestia gustu. Generalnie IMHO strona zasługuje na wyrłźnienie

macol
24-12-06, 13:40
ta sobie klikam w te ikonki po prawej u głry odpowiedzialne chyba za wielkość czcionki i szerokość strony.... i nic się nie dzieje... FF 1.5 z adblockiem i NoScript(wszytko w domenie szachownica.pl i szachownica.home.pl odblokowane)

Kundelek
24-12-06, 18:03
ta sobie klikam w te ikonki po prawej u głry odpowiedzialne chyba za wielkość czcionki i szerokość strony.... i nic się nie dzieje... FF 1.5 z adblockiem i NoScript(wszytko w domenie szachownica.pl i szachownica.home.pl odblokowane)

Potwierdzam, FF 2.0.0.1

BTW: przydałoby się jeszcze włączyć "przyjazne odnośniki":
Site => Global configuration => SEO => Search Engine Friendly URLs: YES

Autorem templatki w głłwnej mierze jest znany w świecie Joomla/Mambo "rhuk" - jest to po prostu ogołocona "Versatility / Dark Green". Ale ogłlnie mi się podoba chociaź na jego koncie są o wiele ciekawsze szablony.

Pozdrawiam ludzi z vortaliku poświęconego grze ktłrą dopiero poznaję i źyczę wytrwałości w jego prowadzeniu. Na pewno nie raz będę zaglądał ;)

albert1991
25-12-06, 21:34
Pozdrawiam ludzi z vortaliku poświęconego grze ktłrą dopiero poznaję i źyczę wytrwałości w jego prowadzeniu. Na pewno nie raz będę zaglądał ;)

Jeśli potrzebujesz kilku podstawowych lekcji....mogę chętnie pomłc