PDA

Zobacz pełną wersję : Turbo Pascal

albert1991
18-11-06, 22:50
Młgłbym was prosić o napisanie programu w pascalu obliczającego pole trłjkąta prostokątnego oraz program drugi ktory wystawi ocene majac podana liczbe punktłw: 80-100 bdb, 75-79 db, 60-74 dst, 50-59 dop, ,50 ndst.

smalu
18-11-06, 23:11
Chcesz pomłc młodszemu bratu w obliczaniu pola czy chodzi o zadanie domowe z informatyki ?

Nimitz
19-11-06, 01:21
Mam dzisiaj dzie dobroci dla leni. ;-) Moja propozycja wyglda nastpujco:

PROGRAM Pole;
Var
opcja: string
a: real;
b: real;
c: real;
h: real;
S1: real;
S2: real;
jednostka:string;
BEGIN
Writeln ('Witam w programie obliczajcym pole trjkta prostoktnego');
Writeln ('Wybierz jednostk (Jednostka dugoci w ukadzie SI')
Readln ('jednostka');
Writeln ('Prosz podaj dugoci bokw trjkta gdzie a i b to przyprostoktne lub przeciwprostoktn c i wysoko h');
Writeln ('Jakie dane podajesz? 1-(a,b) 2-(c,h)');
Readln (opcja);
If opcja = '1' Then
Writeln ('Podaj dugo a');
Readln (a);
Writeln ('Podaj dugo b');
Readln (b);
S1=(a*b)/2
Writeln ('Pole trjkta ' , S1, , jednostka, ')
Readln;

If opcja = '2' Then
Writeln ('Podaj dugo c');
Readln (c);
Writeln ('Podaj wysoko h');
Readln (h);
S2=(c*h)/2
Writeln ('Pole trjkta ' , S2, , jednostka, ')
Readln;
END.

Chyba nie ma bdw, ale pisz to z gowy, bez sprawdzenia i chciaem zaznaczy, e Pascala uczyem si adnych kilka lat temu i bardzo krtko ;-)

Analogicznie zastusuj funkcj If do ocen czyli dzielisz sobie na przedziay. Deklarujesz zmienn "a" ktra jest liczb punktw. Jeli przedzia od tyle do tyle - komputer ma wywietlni "dostae bdb", jeli przedzia od tyle do tyle to "dostae dobry"
Kawaek kodu ktry proponuj to:

Writeln ('Twoja ocena to ');
If (a >= 0) and (a < 25) Then
Writeln ('Niedostateczny (1)');

+ moesz doda warunek "or" jeli kto wpisze swoj liczb "a" w przedziale innym ni 0-100 i analogicznie jak w funkcji if stosujesz zapis.

Powinno pasowa, ale 100% gwarancji nie daj, bo nawet nie mam zainstalowanego jakiego kompilatora. Jeli zadziaa prawidowo podam Ci na PW adres na ktry masz mi wysa piwko ;-)

albert1991
19-11-06, 12:58
Wielkie dzięki ...:)
Tak naprawdę jest to praca domowa dla mojej kumpeli...
Więc jak wszystko będzie dobrze...to dam znać za kilka dni :P

Pozdrawiam Albert

Black
19-11-06, 13:34
Czy dzisiaj z kobietami umawia się dając im program, zamiast kwiatłw? :P

macol
19-11-06, 17:25
buehehe...
mi się teź tam zdarzało koleźankom pisać programy do szkoły...

albert1991
20-11-06, 14:41
Obiecałem to musiałem wykonać nie ma wyjścia :)

Nimitz
20-11-06, 16:46
Lepiej mi powiedz, czy jeszcze pamietam jak się takie rzeczy pisze i co koleźanka dostała :D

krYsti
28-11-06, 19:42
Nimitz, na co Ty liczysz. Przecieź widzisz, źe albert1991 musiał, to wykonał. Skoro on wykonał, to Ty nie będziesz wiedział czy pamiętasz jeszcze Pascala :mrgreen:

Alpha
29-01-07, 01:09
czy moźe ktoś napisać mi program : aproksymacja wielomianowa metodą małych kwadratow ?? help
Nie sądzę:-D Albo się nie znam, albo niemoźliwe jest napisanie programu z metodą małych kwadratłw...[lol]