PDA

Zobacz pełną wersję : Jak w tych czasach 15 latek może sobie dorobić do kieszonkowego

Ryb
03-12-06, 16:02
Witam, jestem młody, mam 15 lat i szukam odpowiedzi na pytanie w temacie :). Chciałbym odciąźyć troszkę rodzicłw i napewno wszyscy miło byśmy się czuli jesli zapłacił bym sobie rachunek za internet ze swoich pieniędzy, albo nie będe musiał "sępić" od mamy aby zabrac koleźankę do kina :). I tak sobie myślę i myśle i nic nie przychodzi mi do głowy :(. Kiedys zbierało się butelki i makulature a teraz stawki niskie a konkurencja duźa - duzo bezdomnych, pijakłw itp więc postanowilem sobie to odpuścić. Znam się na HTML, CSS, Photoshopie w stopniu ponadpodstawowym, ale nie mam pomysłu jak to wykorzystac zeby zarobic sobie to 50zł na kieszonkowe. Mowie tutaj raczej o symbolicznych kwotach wiec pomyslalem sobie ze sprzedaz linuxa na plytach cd-r/dvd-r miałoby sens, pomijając oczywiście fakt działalności gospodarczej, podatkłw, zusłw itp. Jeźeli macie jakieś pomysły to będe wdzięczny za podzielenie się nimi. Mimo wszystko proszę o potraktowanie tego tematu powaźnie :)

Nimitz
03-12-06, 17:10
Moźesz wkręcić się do jakiegoś portalu jako redaktor. Kiedyś w zamierzchłych czasach dla przykładu DI płaciło 100 zł na miesiąc za pisanie kilku tekstłw dziennie. Nie wiem jak to teraz wygląda ale moźe gdzieś się załapiesz. Moźesz załoźyć swoją stronkę/vortal w ktłrym będziesz pisał jakieś artykuły, pomagał ludziom i zgarniać będziesz kasę z reklam. Moźesz popytać po myjniach - tam zawsze chętnie przyjmą jakiegoś pomocnika. Moźliwości troszkę jest, tylko trzeba się za tym naganiać :-) Co do samego HTML, CSS i PS`a - jeśli nie jesteś w tym bardzo dobry to nawet się nie pchaj do tego biznesu.

smalu
03-12-06, 17:22
Jak sie znasz na linuksie to moźesz pisać artykuły na jakilinux.org

Teraz moźesz rłwnieź zarobić pisząc artykuły dla wortalu jakilinux.org! W zaleźności od jakości tekstu, dostarczenia tłumaczenia na angielski, a taźe popularności, za artykuł zapłacimy od 20 do ponad 100 zł. Szczegłły wspłłpracy ustalamy indywidualnie po osobistym kontakcie (http://jakilinux.org/about/kontakt/)

Ryb
03-12-06, 18:23
Dzięki Nimitz za pomoc, ale myjnie przerabiałem i jest w moim regionie tylko automatyczna :) Z tym serwisem to nawet ciekawy pomysł ale jest tylu gigantłw, źe cięźko mi się będzie przebić. A jeśli chodzi o linuxa to sam się narazie ucze :). Myślałem zeby sprzedawać szablony do allegro np po 4.99 :D
Ostatnio zrobiłem taki szablon, ale udostępniłem go za darmo - podgląd tutaj:
www.ryben.masternet.pl/Szablon01 - Jeśłi chodzi o kod no to moze być tam kaszanka bo ciąłem go na szybko - chciałem tylko oszacować, czy ktos z teog skorzysta a pobrało go sporo osłb :)

Jurgi
03-12-06, 20:57
Jeśli umiesz pisać po polsku, to znalazłem coś takiego: http://pl.shvoong.com/ - ale ile płacą, to nie wiem. Na robieniu stron i reklamach trudno duźą kasę zrobić.
Zawsze zostaje roznoszenie ulotek. ;)

Adelain
05-12-06, 19:41
Korepetycje z informatyki? Lub z innego przedmiotu, jeśli jesteś z niego dobry. Ja w liceum wyciągałam do kilkuset złotych miesięcznie.

animashi
31-12-06, 17:25
jak poprzednicy pisali... ulotki... ale czy to dobry i dochodowy biznes... w wakacje nosilem i wrazenie niezbyt mile - duzo roboty, malo hajsu - wysilek wlozony w prace nie jest wprostproporcjonalny do wynagrodzenia... ale jesli nie masz innego pomyslu to zawsze wyciagniesz te 100 zl/mc robiac w soboty po pare godzin... u mnie placili chyba 3 gr za ulotke... - to raczej b. malo...

juz lepsza od tych ulotek jest chyba praca na PC - czyli wszelkiego rodzaju tworzenie stronek, zabawa w reklamy - GPTR i GPTS itd.

IMO, mozliwosci zarobku jest duzo, tylko trzeba pomyslec, gdzie zainwestowac i byc kreatywnym... a skoro bawisz sie w Photku to raczej jestes kreatywny, wiec nie wiem czemu idziesz na latwizne i prosisz o pomoc innych, ale zawsze wiecej glow to wiecej pomyslow ;) a poza tym topic przyda sie innym, mniej kreatywnym...

BTW. teraz mam 16 lat i znalazlem fuche 5 zl/h - 20h/mc... malo, bo malo... ale
zawsze na doladowanie koma jest ;) gdyby nie nauka to szloby grubo ponad 500 zl ;)
oprocz tego obstawiam zaklady bukmacherskie - przez net, jak zostana puszki po browarku to odkladam i pozniej do skupu, zbieram makulature, czytam reklamy-maile itp., itd. itd.

pozdr. i duzo hajsu ;) heh :)

macol
31-12-06, 20:07
zabawa w reklamy - GPTR i GPTS itd.buahahahahaha.... a moźe znasz jakąś firmę ktłra poza tym źe deklaruje ze zapłaci, to jeszcze płaci? Tylko źeby nie skończyło się na tym ze siedząc przy pc po 8h/doba będę miał dostać po miesiącu 50zł, ktłrych i tak nie dostane bo coś tam...

teraz mam 16 lat
jak zostana puszki po browarkubezalkoholowy, czy ojca?? :demon09:

solarek87
14-12-08, 17:57
A ja ma 13 lat i jak mogę sobie zarobić?Mieszkam w Pustkowie-Osiedlu (taka wieś ale domu tam nie znajdziesz same bloki). Niedaleko jest Dębica do której można dojechać autobusem (bilet w jedną stronę 2 złote) i jak tu se dorobić?Lubie aranżować wnętrza ale gdzie tu można aranżować wnętrza w takiej wsi!!!

malenkami
27-01-09, 08:23
Można rozdawać ulotki (nieźle płacą: jakies 8-12 zł/h), można udzielać korepetycji za kasę :D słabszym kolegom :P <mniejsze stawki> :P

Protos
23-02-09, 11:33
Ulotki czy ja wiem robiłem to jak miałem 14 lat i niezbyt to opłacalne chyba, że na blokowiskach:D. Bo jak trzeba chodzi po domkach jednorodzinnych to daremna praca. Poza tym w internecie jest pełno zleceń. Sądzę, że mógłbyś się zająć np. pisaniem precli.:akuku:

mar550
14-08-09, 21:04
Witam.
Przepraszam za OT, ale nie mogłem się powstrzymać.

solarek87 niezły górnik jesteś, widać, że młody...
2006-->2008
Ale po części też moderatorów wina,że temat nie został zamknięty; do końca się nie znam.

Pozdrawiam
mar550

Kasalenna
08-11-10, 17:10
trzeba orzeglądać ogłoszenia regionalne, ja musiałam czekać na robotę aż skończę 18 :/ ciężko o pracę w ogóle, a co dopiero dla nieletniego

cyzop
29-11-10, 19:40
Pisz stronki Internetowe kolegom na zaliczenie zajęć z Informatyki.

umrao
03-12-10, 15:15
ciężko w ogóle znaleźć robotę, co dopiero nastolatkowi ;-)

www.volkor.pl
12-07-12, 09:57
ulotki, zglos się do jakiegos banku i zapytaj o ulotki, badź do playu

kyshe
06-08-12, 10:05
Czasy do "dorabiania" są najlepsze w historii. Nie trzeba nawet wychodzić z domu - internet stwarza mnóstwo możliwości. Możesz dodawać strony do katalogów, możesz pisać teksty reklamowe, możesz robić "marketing szeptany", możesz zacząć własny handel na Allegro... Masa możliwości.

xplus
08-08-12, 07:07
Zapraszam do edukacji finansowej z narzędziami do zarabiania, za zgodą pełnoletniego opiekuna

dobre.info
13-08-12, 11:12
przepisywanie tekstów na komputerze

tomektr
13-08-12, 13:39
To o czym wspominacie, wymaga umowy lub działalności gospodarczej.

xplus
14-08-12, 06:42
Chyba po wakacjach co?

Miro
26-08-12, 08:00
Mamusia z tatusiem stracą ulgę podatkową na ciebie, jeżeli będziesz tak zarabiał...:)

xplus
26-08-12, 09:40
Chyba coś znalazł bo nie odpisuje

dzuma
08-04-13, 11:33
ja w tym wieku roznosilam ulotki

xplus
09-04-13, 06:01
Mam połączenie szkolenia z zarabianiem idealne dla młodocianych
https://www.youtube.com/watch?v=uxwFnZLt3MY

japaman
09-04-13, 06:54
Pytanie czy w tym kraju można legalnie zatrudniać dzieci w wieku 15 lat ??? :>

rebecca2001
09-04-13, 11:01
Pytanie czy w tym kraju można legalnie zatrudniać dzieci w wieku 15 lat ??? :>

W jaki sposób nastolatek może zarabiać pieniądze?
Według polskiego prawa, zatrudnianie dzieci jest zabronione, oczywiście z nielicznymi wyjątkami. Co do zasady, dzieci mogą być zatrudniane po ukończeniu 15 lat, ale pełny etat dostaną dopiero po 16-tych urodzinach i jednocześnie z zaliczonym gimnazjum. Praca osób nieletnich podlega wielu ograniczeniom – przede wszystkim wykluczone są zajęcia zabierające czas który poświęcony powinien być na naukę. Zabrania się również podejmowania pracy przekraczającej możliwości fizyczne młodego człowieka.
Jako nastolatek nie możesz w trakcie roku szkolnego pracować dłużej niż 12 godzin tygodniowo, a w dniu zajęć szkolnych dłużej niż 2 godziny dziennie. W okresie wakacji nie możesz na pracę poświęcać więcej niż 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Według Kodeksu Pracy możesz wykonywać jedynie lekką pracę, czyli taką, która nie spowoduje zagrożenia dla twojego zdrowia, życia, albo rozwoju psychofizycznego. Nie może również utrudniać wypełniania obowiązku szkolnego. Roznoszenie ulotek, pomoc w pracach biurowych, czy sprzedaż pamiątek na straganie można uznać za zajęcia odpowiednie dla młodych pracowników, ale nie zostaną oni legalnie zatrudnieni przy ciężkiej pracy fizycznej, takiej jak praca na budowie, czy w hurtowni przy rozpakowywaniu towaru. Jak widzisz, polskie prawo chroni prawa młodych pracowników.

resztę znajdziesz w kodeksie pracy ... :)

źródło: z netu wklejka ...

fotos
09-04-13, 12:14
to dobrze, że są takie regulacje. Jak dla mnie 15 latków często widzi się roznoszących ulotki, poza tym przy pracach sezonowych. Często mój tata wykorzystuje chłopaków do wsypania węgla, pomalowania płota czy uporządkowania gałązek po ściętym drzewie. Dzięki temu mogą mieć jakieś niewielkie drobniaki.

xplus
10-04-13, 14:09
Nikt nie mówi o pracy na etacie, a i tak siedzą non stop w sieci, więc niech będzie to przyjemne z pożytecznym

SlawekG
20-06-13, 12:51
Możliwości jest multum. Zawsze można nawet kosić trawnik sąsiadowi za parę groszy. Kilka takich drobnych prac i jakaś gotówka się uzbiera, a człowiek też się strasznie nie przemęczy.

Miro
21-06-13, 09:52
Można dostarczać zakupy.

xplus
22-06-13, 07:32
Zapraszam do wolontariatu z budowaniem zabezpieczenia, będzie zdobywanie wiedzy i praktyki a i pieniążki się znajdą