PDA

Zobacz pełną wersję : iPlus

Amichael_6o
18-12-06, 22:53
Od około roku korzystam z iPlusa do łączenia się z internetem. Mieszkam na wsi, gdzie nie ma / do dnia dzisiejszego/ innego stałego łącza. W zasadzie jestem zadowolony. Jestem ciekawy, czy ktoś podobnie jak ja korzysta z tego typu łączy. Pozdrawiam M.

Piotrek
18-12-06, 23:16
Akurat mam nieco doświadczenia w tej dziedzinie :-)... bo część lata spedzalem w pieknej głrzystej okolicy ...z laptopem, komłrką i iplusem. Zasięg w tej okolicy był tragiczny, ale to w sumie w kaźdej sieci - przez samą komłrkę rozmowa się rwala jezeli nie stalo sie sztywno w jednym miejscu.

Przez adapter antenowy i antene dookłlną lub kierunkową 16 dBi ... jakość rozmowy byla bardzo przyzwoita.

Podobnie z internetem - wlasciwie tylko do tego te anteny byly mi potrzebne. Na kierunkowej najlepszy zasięg (pełny) - bez anteny 1-2 kreski (z 7). Na dookłlnej 3-4 kreski. Jakość internetu przy obu antenach porłwnywalna. Stabilniej jednak z ant. kierunkową. Głłwnie GPRS, ale kilka razy udało mi się wyłapać EDGE :)

Jak na głry, domek otoczony głrkami - warunki niezłe.

Krzysiek
19-12-06, 17:54
Widzę, źe "bezczelnie" reklamujecie iPlusa, to ja pojadę z reklamą tego, co sam uźywam od ponad roku, czyli Blue Connect :nanana:

Młwiąc krłtko - nie mam prawie na co narzekać. Jeśli juź, to tylko na siebie i swoją niecierpliwość - przerobiłem się, źe nie poczekałem aź ściągną do salonu kartę EDGE/UMTS. W pośpiechu złapałem tylko Globe Trotter Combo EDGE, no i teraz, kiedy czasem jestem w Wawie to sobie w brodę pluję.

Poza tym całkiem dobrze śmiga, nawet przy słabym zasięgu - rzędu 35% - da się spokojnie pracować przy DI. Wiadomo, źe stronki wczytują się wtedy wolniej, ale niedawno Era udostępniła taki wygodny programik o nazwie blue connect compressor, ktłry nieco przyspiesza działanie internetu.

Co wygodne, to sieć działa bez problemu podczas jazdy samochodem. Warto jednak mieć wtedy antenkę przyczepianą na magnes do dachu (taka malutka, ale naprawdę poprawia moc sygnału o blisko 20%)

Minus to dosyć długie uruchamianie się aplikacji GT Mobility Manager. Plus - moźna dzięki niej odbierać i wysyłać SMS-y.

Pytałem się ostatnio w Erze, czy moźna sobie w jakiś tani sposłb zamienić kartę na tę obsługującą EGDE/UMTS/HSDPA w zamian np. za przedłuźenie umowy. Niestety, na razie nie da rady taki myk, więc lipa, bo podpisałem cyrograf na dwa lata i dopiero za rok będę młgł sobie wziąć taką kartę za grosze i z nowym cyrografem.

Ah, zapomniałem napisać o jeszze jednym minusie - korzystanie z VoIP na EDGE to dla mnie i dla rozmłwcy udręka (rzadko udało mi się normalnie rozmowy prowadzić). Przynajmniej było tak przez pierwsze miesiące mojego korzystania, w końcu się wkurzyłem i przestałem uźywać tela przez bc. Nie wiem jak jest teraz, w wolnej chwili jednak skuszę się i sprawdzę.

kolejny edit

Siedzę w Sieci zwykle całe dnie, przeglądam codziennie masę stron i generalnie nie ograniczam się na bc jeśli chodzi o ściąganie plikłw (choć nie przez p2p) etc., i nigdy jeszcze nie obcięło mi prędkości w związku z przekroczeniem limitu. Szczerze młwiąc, nawet nie wiem czy przekroczyłem kiedykolwiek czy nie, bo licznik w GTMM jest do dupy.

zweibierbitte
19-12-06, 18:56
Doświadczenia Z Orange - 40 sec. limit, time out :}

Piotrek
19-12-06, 19:03
No to ja jeszcze "bezczelnie" dodam, źe istnieje cos takiego jak Traffic Compressor i to dobra alternatywa programu Ery, ...istniala wczesniej i naprawde pomaga podczas pracy :)

Co do VoIP w iPlusie zauwazylem ze podczas rozmowy przez Skype albo tlenofon zdarza sie, ze rozłacza.

Krzysiek
19-12-06, 19:14
Traffic Compressor jest trochę do kitu, bo ma ograniczenie chyba do 30 albo 40 MB i potem lipa - nie działa. W bc compressor nie ma limitłw :P

Piotrek
19-12-06, 19:16
u mnie dzialal przez caly pobyt w gorach :) ...widac najlepiej dziala z iplusem :P

Blazen
10-02-07, 01:38
Moje doswiadczenie z iPlusem to koszmar. Po polaczeniu trzeba sabie ciagle powtarzac, nie ruszac sie, nie oddychac.. Mogli by popracowac troche nad zasiegiem.

yaga321
18-02-07, 12:43
moje doświadczenia są fatalne :( aby się połączyć trzeba mieć anielską cierpliwość!!! a jak już się uda to praca z netem jest tragiczna. Wywala się średnio co 15 min. Tak jak poprzednik pisał, najlepiej się nie ruszać i nie oddychać.
Ze strony PLUSA zero pomocy:( muszę płacić abonament i tyle, a do tego idiotyczne tłumaczenia pracowników salonu, że komputer nie ma sterowników itp. Informatycy sprawdzali kompa i wszystko jest, no to panowie z PLUSA stwierdzili, że komputer jest za bardzo "wypasiony"
iplus to tragedia. nigdy więcej:uwaga: !!!!!!

imported_jerzy_m
19-02-07, 11:14
Witam wszystkich. iPlusa mam od grudnia 2005r, mieszkam na wsi i w tym czasie jak się zdecydowałem na tego rodzaju łączność ze światem nie miałem innej alternatywy. Kupiłem modem za 545 zł. (oczywiście w promocji), umowa na 2 lata i miało być tak pięknie... Początkowo modem korzystał tylko z technologii GPRS, od lutego 2006r mieliśmy już EDGE, i w tym momencie zaczęly się same problemy (co za paradoks!). Połączenia ciągle rozwalało, dzwoniąc z tym problemem do pomocy technicznej iPlusa to pan konsultant wychodzi z założenia, że dzwoniąca osoba to ktoś, kto nie ma pojęcia o komputerach i w tym momencie wymyśla takie bzdury, że aż głowa boli (coś jak błękitna linia - kompletny brak orientacji w temacie). Mijały tygodnie w bólach ale w końcu jakoś się to unormowało i przestało rozbijać połączenia (o dziwo pan z iPlusa twierdził, że u nich wszystko ok czyli coś u mnie, być może modem). Prawdziwy problem zaczął się latem, kiedy to Plus wprowadził różnego rodzaju promocje typu "darmowe minuty" itp. Po 6 (sześciu) dniach ograniczyli mi transfer do prędkości 1 Kbs! Stronę w Onecie otwierało ok 10 minut (oczywiście nie zawsze można było otworzyć). Powód - "fachowcy" z Plusa ustalili, że przekroczyłem limit 1Gb... Jeśli ktoś jest nadal zainteresowany ofertą iPlus to mogę mu napisać co działo się później -paranoje do potęgi - coś jak TPSA.
Pozdrawiam

Piotrek
19-02-07, 12:02
trudno oczekiwać od internetu przez komórkę jakości szerokopasmowego kabla. Jeżeli posiada się instalację tego typu i używa jej na stałe trzeba się liczyć z tym ze są takie śmieszne limity. Z drugiej strony jednak można ograniczyć użycie zasobów przez wyłączanie np. flasha, rzadsze odświeżanie cache przeglądarki czy stosowanie różnego rodzaju traffic compresorów.

Jeżeli ktoś wybiera internet przez komórkę to albo dlatego, że jeździ po Polsce i jakość, zasięg, parametry zależą od tego w którym miejscu jest albo jest zdesperowany, bo nie ma innego dostawcy.

Jeżeli już wybiera się z tego drugiego powodu i używa tego internetu stacjonarnie to należy się zaopatrzyć w dobrą antenę albo dookólną albo kierunkową (i ustawić ją na najsilniejszy nadajnik). Do tego należy się liczyć z tym, że w razie pogorszenia pogody spadnie jakość usługi, a w przypadku burzy, któryś z BTS-ów może się wyłączyć by zapobiec uszkodzeniom (wówczas po burzy trzeba czekać aż sieć komórkowa zareaguje i włączy nadajnik - ręcznie)

Jeszcze nie czas by oczekiwać od internetu komórkowego zbliżonej jakości do połączeń szerokopasmowych - chyba, że większość czasu spędza się w dużym mieście, gdzie jest maksymalny EDGE, dobry UMTS , HSDPA albo wlan w ramach Blueconnect czy iplus.

ubek
27-02-07, 23:49
Od jakiś dwóch tygodni posiadam modem i plus-a i jak na razie jestem z niego zadowolony. Mieszkam w miejscu gdzie nie da sie podpiąć sieci na kablu, nikt jakoś nie kwapił sie by założyć w mojej okolicy coś na kształt osiedlowej sieci lokalnej więc to było jedyne wyjście. Zaznaczam, u mnie tylko plus ma jako taki zasięg. Według tego śmiesznego programiku Iplus Manager poziom zasięgu wynosi trzy, cztery kreski ( 40 - 50 % ) lecz nie przeszkadza to wcale w spokojnej pracy w sieci. Prócz mnie z dobrodziejstw internetu korzysta moja mama i siostra, więc dzienny transfer na poziomie 200 MB jest normą. Mimo to jak na razie nie została mi obniżona prędkość transferu ( odpukać... ) choć limit 1 GB został przekroczony jakiś czas temu. Posiadam modem GPRS EDEG i lecz jeszcze nie udało mi się złapać zasięgu EDEG. Prawdziwy test tej zabawki zrobię będąc w Krakowie, tam powinienem złapać jako taki zasięg.

knightrider
03-03-07, 20:33
Witam wszystkich
Tak to się „pięknie” składa że jestem posiadaczem iPlusa. Zaczynając od początku: miałem SDI-tragedia (tak wtedy myślałem) po paru latach od zakończenia umowy z Tepsą o wspomnianą usługę sdi tepsa przez cały czas dręczyła mnie korespondencja o zadłużeniach za nieuregulowane rachunki czy za nie zwrócenie terminala (który oddałem już rok wcześniej) za który życzyli sobie 1500zł. Po mojej przygodzie z Internetem z tps-y przez parę lat nie miałem neta w domu, miałem dosyć tepsy a ona była jedynym dostawca neta w mojej okolicy. Aż tu dnia pewnego widze reklam i(gówno)Plusa oczywiście skorzystałem mam najtańszy zestaw z modemem Comander oczywiście cyrograf na dwa lata rachunek miesięczny około 60zeta po paru dniach próby zainstalowania tego gówna i paru wizytach w oddziale plusa (żałosna i niekompetentna obsługa klienta) dzięki własnej jako takiej inteligencji zadziałało! Jakie było moje zaskoczenie jak zacząłem przeglądać strony internetowe które ładowały się z prędkością 1Kb/s a w większości przypadków nie osiągają nawet tej prędkości. Żałosne rzygać się chce! Sdi to po prostu śmigało niczym Kubica w swoim bolidzie do tych wszystkich przykrości Plus wykręcił mi psikusa zaczęli mnie naliczać 108 zeta z groszami na miesiąc bo jakaś niekompetentna szmata źle przepisała moją umowę do ich tam jakiejś zjebanej bazy danych po kolejnej wycieczce do Plusa przeprosili za zaistniała sytuacje i powiedzieli ze w takim razie umowa będzie skrócona do roku ponieważ płace tak jak bym podpisał umowę tylko na jeden rok. Gdy po owym roku cały szczęśliwy zawędrowałem do plusa by rozwiązać umowę powiedzieli mi że niestety muszę płacić za dwa lata jak przewiduje umowa wcześniej podpisana na dwa lata !
Morał jest taki że będę miał neta przez dwa lata płacąc, za cztery czyli podwójną stawkę
p.s opisałem to w wielkim skrócie bo naprawdę jak se pomyśle jak mnie wychujali to aż mi słowa więzną w gardle i palce drętwieją oczywiście sytuacja się nadal wyjaśnia do końca umowy zostało mi jeszcze 10 miesięcy
p.s2 przepraszam za wszelkie błędy stylistyczne gramatyczne i ortograficzne !

knightrider
03-03-07, 20:49
czytałem że niektórzy mają problem z rozłączającym się Internetem ja po prostu zrezygnowałem z tego Menadżera iPlusa, coprawda jest on potrzebny do logowania do sieci, ale tylko do tego. Ustawiłem połączenie w dial-upie i działa nie spowalnia kompa, tak jak Menadżer i stosunkowo bardzo rzadko rozłącza z netem. Polecam

ubek
04-03-07, 13:12
To Ty nie używasz iPlus Managera tylko masz skonfigurowane połączenie dial-up??

knightrider
04-03-07, 15:29
Noo tak jak już pisałem mam ustawione takie połaczenie. Tam jest taki numerek który sie wpisuje i przy odrobinie szcześcia bedzie to działać bez Menadżera

berry21
22-03-07, 22:28
Używam Iplusa od płowy grudnia. Niestety był to największy błąd jaki kiedykolwiek zrobiłem. Na samym początku miałem już problemy. Po zakupie modemu, który wg sprzedawcy miał być sprawny okazało się ze tak nie jest. Zresztą najpierw muusiałem wymienić 3 karty SIM bo dostawałem błędne. Teraz net chodzi beznadziejnie wolno, chociaż techniczni w plusie twierdzą, że wszystko jest oki. Robiłem już naperawdę wszystko, włącznie z wysłaniem modemu do producenta dwukrotnie. Zawsze to samo w odpowiedzi było. Modem jest sprawny. Próbowałem wymienić modem na lepszy ale nic z tego nie będzie. Powiedzieli mi, że nie ma takiej opcji. Chyba będę zrywał z nimi umowę. Jeszcze nie wiem co zrobię w tej kwestii, ale to sie zobaczy. A tym, którzy zastanawiają się nad Iplusem serdecznie odradzan jego zakup.

knightrider
26-03-07, 21:46
Łącze się z Tobą „Bracie” w Bólu !!!
Pewnie czytałeś moją historię powyżej wiem co czujesz. Co do neta i modemu, to że net chodzi tak wolno to nie kwestia modemu, jest on na pewno w 100% sprawny, ten Internet po prostu taki jest ,
O ile się orientuje to z tego, co tam gdzieś kiedyś wyczytałem, działa on na zasadzie protokołu transmisji danych o nazwie EDGE a to w wolnym tłumaczeniu : „k....ko!!! wolny transfer za k....ko!!! dużą kasę” Na dobrą sprawę trzeba się z tym męczyć, nie opłaca się zrywac umowy, bo to za dużo kosztuje - chodzi mi o karę jaką trzeba za to zapłacić.

jacekowski
27-03-07, 02:05
mi iPlus chodzil bardzo ladnie po EDGE zadnych problemow predkosc na poziomie 14-15kilobajtow/s - gdyby tylko tych limitow nie bylo - i obsluga bardzo dobra zrobili cos co wiele firm nie potrafi zrobic, pewnego razu potrzebowalem skorzystac z gprsa jak juz nie mialem iplusa i akurat cos nie dzialalo po zgloszeniu ze nie dziala zadzwonili i poinformowali ze juz jest naprawione i ze to oni popsuli a nie wykrecali sie tak jak to niektorzy robia "wachnieciami na laczach" badz czyms podobnym.

jedenpiec
04-04-07, 10:24
witam, ja też nie mam żadnych problemow z iPlusem, jestem z niego bardzo zadowolony. możliwe że jest to spowodowane tym, że mieszkam w Łodzi i tu jest dobry zasięg. ale ostatnio często wyjeżdżam na szkolenia czy wizyty do klientów i muszę powiedziec że jestem pozytywnie zaskoczony bo nawet na małych wioseczkach spokojnie łącze sie z netem-oczywiście ściągam tylko mejle, mam włączone gg no ale starczy mi to jak narazie, ważne zeby byc w kontakcie z najbliższymi swoimi. płace 60 zł za mies, limit 1GB a do tego jak przekrocze to mogę sobie dokupic pare MB:)

nightside
15-04-07, 10:33
Witam. Od miesiąca jestem abonentem iPlusa. Niestety, próby zamówienia Neostrady są kwitowane przez TP odpowiedzią "bo nie ma mozliwosci technicznych". Brak koła w samochodzie?:neutral:. Internet komórkowy nie taki straszny jak mówią - transfery 25KB/s to normalka:-D . O limicie chyba w Plusie zapomniano, bo już grubo ponad 2GB pobrane, a prędkosć dalej wysoka:-D

Piotrek
15-04-07, 13:10
Bo w regulaminie iplusa jest napisane, że Plus zastrzega sobie możliwość obniżenia parametrów jeżeli liczba pobranych danych przekroczy odpowiedni poziom :)

Prawde mówiąc przy normalnym surfowaniu, wysylaniu i odbieraniu maili i np. wylaczonych obrazkach w przegladarce nie jest tak latwo osiagnac 2 GB.

nightside
15-04-07, 18:10
Przy standardowym limicie 1GB korzystanie z Internetu to asceza - 30MB dziennie:| . Wystarczy tylko, że zaktualizujemy antywirusa, firewall, odbierzemy pocztę, obskoczymy parę stronek... i dzienny przydział się kończy. Ciekawe czy użytkownikowi z umową na czas nieokreślony też przytną transfer do dramatycznych wartosci?

jedenpiec
16-04-07, 12:44
no no, w regulaminie napisane ładnie że zastrzegają sobie prawo:) miło że w Twoim przypadku nie użyli tego prawa hehe. zawsze można sobie dokupić limit u nich, naprawdę fajna opcja:) i surfujesz od nowa.

martinez
16-04-07, 22:19
e tam asceza, to po prostu oferta dla ludzi,, ktorzy potrzebuja pilnego dostepu do informacji, nie chodzi o wariacje po necie ;). z reszta zawsze mozna sobie te limity dokupic, gdyby sie przekroczylo, to daje gwarancje, ze operacje, ktora bedziesz musial wykonac - wykonasz bez problemow i utrudnien. a to wazne

knightrider
26-04-07, 18:14
mam pytanie w umowie mam zaznaczone ze jest ona na czas nieokreslony (miało być na 24 miesiace niema zadnej daty od kiedy do kiedy) a ponirzej ze jest wyszczególnione ze kara za przedwczesne zerwanie umowy wynosi 1000zł to teraz niewiem czy moge isc ja zerwac w kazdej chwili czy mam czekac do konca umowy a niechce tego robic bo płace 108zł (modemem netbox) za intrnet o predkosci modemu w którym strona ładuje sie w powiewach z predkościa 1kb/s i trwa to wieki Tu moje kolejne pytanie czy mozecie napisac jakie macie taryfy i z jaka predkościa wam chodzi net, pytam sie tak z ciekawości dla porównania
pozdrawiam i czekam na odpowiedzi;-)

jedenpiec
27-04-07, 11:58
ale chodzi Ci o iPlus?

ja mam ten za 60zł i limit 1GB. karta juz obslugująca hsdpa. w Łodzi max 25Kb/s mi leci ale jak jade do stolicy to rozwija prędkości 60-70Kb/s. jestem z niego zadowolony i narazie (odpukać) nie miałem z nim problemów:)

co do zerwania umowy to lepiej zadzwon do nich albo wczytaj się w pisemko żebyś jakiegoś głupstwa za 1000 zl nie popełnił:)

MBudzynska
27-04-07, 16:34
Witam, jak w tytule posta...niestety kupiłam nowego notebooka z express card a nie PCMCIA i muszę wykonać taki manewr...Chyba, że ktoś podsunie mi sensowne rozwiązanie problemu...dodam, że porządny adapter, który by tu pomogł kosztuje ponad tysiąc zł...nowy modem express card jeszcze więcej a nowy notebook najwięcej :-) Zadna wymiana już nie wchodzi w grę a zatem....

Modemik prawie nowiutki, szanowany...wraz z gwarancją, pudełkiem, instalką.
Abonament 60zł/mc
Prędkosć przesyłania danych 1,8 Mb/s

Widzę sporo niepochlebnych opinii o iPlusie, ja jednak nieprzyjemnych przygód przez te 4 mce nie miałam....

Modem ma HDSPA, dokładniejszy opis:
http://iplus.pl/materialy/iplus_pcmcia_huawei_e620.pdf
http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=886298

Zainteresowanych proszę o kontakt: 502 332 571 lub monika_budzynska@o2.pl

PS. Preferowani ludzie z Wawy (można się spotkać, przetestować net no i co najważniejsze udać się razem do punktu GSM celem cesji umowy).

Pozdrawiam,
MB

Ichigo86
04-05-07, 00:15
Witam.Takie pytanko: zna ktos jakiegos operatora ktory oferuje internet do laptopow na całą europe. no w szczegulnosci holandie. poniewaz czesto wyjezdzam a niemam dostepu do internetu. Dzieki. pozdro

hurmsf
31-05-07, 21:33
Ja korzystam z iPlusa od grudnia 2006 mimo mojego błędu przy zakupie nabyłem modem pod PCMCIA a w laptopie mam PCExpres jednak Plus był na tyle miły a dokładniej pracująca tam Pani, że zaproponowano mi wybór albo rezygnacje z umowy bez żadnych kosztów albo modem pod USB. Internet był mi bardzo potrzebny więc dopłaciłem w sumie koszt 600 zł. Ale nie mogę narzekać tam gdzie korzystam łapie EDGE czasami GPRS, często wyjeżdżam do W-wy a tam to już rakieta (w porównaniu z EDGE). Na EDGE osiągnąłem max 25 KB/s. Czasami mnie rozłącza a czasami nie mogę się połączyć ale nie jest to częste. Więc jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem iPlusa polecam dokładne spr. zasięgu. Ogólnie co do tej pory mogę powiedzieć o użytkowaniu to , że jestem zadowolony mimo 1G transferu po przekroczeniu w stolicy zwalnia EDGE.

philip
01-06-07, 16:20
Witam.
Idzie mi już trzeci miesiąc odkąd Jestem użytkownikiem iplusa. Moja przygoda z zaczęła się kiedy to znalazłem pracę w Krakowie i musiałem się tam wynieść z mojej wioski. Rzecz jasna chciałem mieć neta, więc zamieniłem Pc na lapka a neo na iplusa... W salonie przedstawili mi szczegóły oferty i zdecydowałem sie na opcję 110 bo ta mniejsza ma 1GB limitu!!! :?: .Szczerze mówiąc byłem dość zadowolony,mieszkam niedaleko centrum a więc kożystam z 3G, łącze nie jest tak stabilne jak po kablu ale liczyłem się z tym przy podjęciu decyzji...Wszystko fajnie aż do momentu kiedy obcinają transfer. Z UMTS 4GB starcza mi na ok.20dni (I nie ma tu mowy o P2P!) więc pozostałych 10 wolałbym wyciąć z kalendarza,
transfer ok.30kbps.-www.speedtest.pl(o ile wogóle wejdzie), współczucie dla posiadaczy opcji za 60zł. :-)
Druga sprawa to zasięg... Nie kierujcie się zbytnio mapkami iplusa. Sprawdziłem zasięg w mojej wiosce i o ile wg. iplusa powinienem mieć EDGE(na zewnątrz budynku) o tyle w praktyce okazało się że nawet GPRSa trudno było szukać.1-2 kreski i tylko w jednym miejscu! połączenie rwało co kilka minut, czasem nawet kilka razy w ciągu MINUTY:mdlosci: Wyjściem z sytuacji okazała się antena kierunkowa dzięki której wreszcie mogłem mieć dostęp do EDGE a w połączeniu z odpowiednio dobraną i skonfigurowaną przeglądarkąWWW stronki ładowały się nieco szybciej. Polecam wszystkim którzy mają podobny problem... Nie polecam natomiast wszelkiego rodzaju Acceleratorów połączen,etc,itp... z własnego doświadczenia wiem że to środek placebo dla zdesperowanych,większość z nich bardziej poprawia samopoczucie niż połączenie internetowe ale to tak na marginesie...
To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenie z iplusem.

Pozdrawiam!

Satruss
07-06-07, 19:48
Witam!

Czy iPlus powinien zwalniać laptopa? Kiedy okienko iPlus Menagera jest na wierzchu to strasznie zamula maszynkę, wszystko tnie, ale jak na wierzch wskoczy cokolwiek innego wszystko wraca do normy. O co może chodzić? Format nie pomaga.

Specyfikacja maszyny:

Celeron 1,7Ghz
640MBRAM
Mobility Radeon7500

PS. Przepraszam jeśli temat nieodpowiedni czy coś, ale mam bardzo mało czasu.

philip
23-06-07, 20:27
Czy iPlus powinien zwalniać laptopa? Kiedy okienko iPlus Menagera jest na wierzchu to strasznie zamula maszynkę, wszystko tnie, ale jak na wierzch wskoczy cokolwiek innego wszystko wraca do normy. O co może chodzić? Format nie pomaga spróbuj zmienić skina na wersje light... na podstawowej skurce wszystko mi haczyło więc zmieniłem i teraz jest gi. jeśli nie pomoże to zainstaluj jakąś inną wersje iM. i zrób to samo.
Widać,to żarłoczna aplikacja skoro i mi przycina.

AMD Turion x2 1.8Ghz
1024 RAM
Xpress1100

hudson
24-06-07, 17:39
Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum i z tego co czytam w tym wątku to mam kilka własnych przemyśleń na ten temat mianowicie:
dla pani MBudzynskiej proszę sobie kupić używany telefon polecam nokie w zależności jaki jest zasięg technologii jeśli tylko edge to polecam nokie 6020, natomiast jeśli umts nokia 6151 a kartę h.. wei 620 sprzedać
jeśli chodzi o transfery to zawsze limit jest uzależniony od obciążenia nadajnika z którego korzystamy tzn jeśli mało osób korzysta z internetu gsm to limitu poprostu nie będzie bo nasza praca nie obciąża nadajnika
co do programów polecam tweak mastera, co do traffic compresora to program w porzadku ale z limitem 40 mb i sie wylacza pozatym ciezko placzyc sie z serwerem tego programu gdyz jest on bardzo obciazony bo duzo ludzi z niego korzysta bo niema bezplatnej alternatywy, iplus manager zamula i komputer i siec bo dlugo sie laczy i caly czas wykonuje jakies opracje, powiem wiecej niektore kompy moga reagowac częstym rozłączaniem sie neta przez właśnie iplus managera ale nie wiem od czego to zależy.
Ps. moja wypowiedz nie ma na celu nikogo obrazić ani urazić poprostu chce żeby ktoś skorzystał z tego co ja juz wiem
Pozdrawiam!!

Amichael_6o
11-07-07, 08:14
Niestety, próby zamówienia Neostrady są kwitowane przez TP odpowiedzią "bo nie ma mozliwosci technicznych". Brak koła w samochodzie?:

Ja mam to samo - chciałem zamówić Neostradę i taka sama odpowiedż "nie ma możliwości technicznych". Z iPlusa korzystam od początku ale mam tylko GPRS. Narzekać nie narzekam bo mam dostęp do sieci. Natomiast TP to firma nie bardzo - praktycznie nikt nic nie wie /np. kiedy będzie dostęp, co stoi na przeszkodzie itp./. Pozdrawiam.

knightrider
09-08-07, 20:00
Ej Ludzie!!!
Dlaczego wy korzystacie z Menadżera iPlusa
To BADZIEWIE!!!
Ja ustawiłem sobie połączenie w Dial-Upie bo na menadżerze to tak chodziło jak by chciało a nie mogło a rozłączanie było rzeczą nagminną. Co prawda ma to swoje minusy bo nie znam wartości zasięgu, ale to na tym się minusy kończą. I co najważniejsze nie „zmóla” kąpa.
Jak ktoś by chciał wiedzieć jak tego dokonałem ( a nie było to trudne, każdy może przy odrobinie rozumu zrobić to samodzielnie) niech da znać to opisze cały proceder:big_smile:
pozdraiwam wszystkich:-D

madzia2646
10-08-07, 17:38
ostatnio przychdzi mi rachunek z iPlusa coraz wiekszy a ostnio przyszedl mi za 250zl co mam w takiej sytuacji zrobic...

macol
10-08-07, 19:56
Skontaktować się z obsługą Plusa- dla abonamentów Plusa 2601, lub odwiedzić ich przedstawiciela (http://www.plus.pl/adresy_punktow_sprzedazy/).

Amichael_6o
13-08-07, 07:47
Takie sprostowanie: chyba Nokia 6021 - do połączenia EDGE.
Sprostowanie dot. postu hudson.

stcom
04-09-07, 12:46
mam go miesiąc i mogę tylko WAM współczuć - b wiem co przechodzicie!!!:przeklinam:
jestem z rejonu wawa 5,5 km od centrum (przy nadajniku jest jeszcze gorzej) może za blisko??
wczoraj było szaleństwo po połączeniu 34 kB/s :-P :-P hurra
po 15 sekundach ... 0,9kB/s --->> do rozłączenia,
wku.... się i będę zasuwał do salonu bo chcę mieć wszystko na piśmie (świadome wyłudzenie i wprowadzenie w błąd), zapewnienia servisu, że ...........itd jest wszystko w pożądku niech sobie wsadzą,
dla 0,36% nominalnej wydajności nie będę nawet 0,36% rachunków płacił,
Hit sezonu (serviz iPlusa): a) a modem iPlus nie współpracuje z prosesorem AMD
:-) (tylko intel)
b) a jeśli się będę dalej "rzucał" to mi przyślą ekipę i sprawdzą oprogamowanie...
c) a pod linuxem w ogóle nie działa
wniosek: <<<---NASZ KLIENT NASZ PAN I KLIENT MA ZAWSZE RACJĘ--->>>

bogdan140
09-09-07, 16:19
Ej Ludzie!!!
Dlaczego wy korzystacie z Menadżera iPlusa
To BADZIEWIE!!!
Ja ustawiłem sobie połączenie w Dial-Upie bo na menadżerze to tak chodziło jak by chciało a nie mogło a rozłączanie było rzeczą nagminną. Co prawda ma to swoje minusy bo nie znam wartości zasięgu, ale to na tym się minusy kończą. I co najważniejsze nie „zmóla” kąpa.
Jak ktoś by chciał wiedzieć jak tego dokonałem ( a nie było to trudne, każdy może przy odrobinie rozumu zrobić to samodzielnie) niech da znać to opisze cały proceder:big_smile:
pozdraiwam wszystkich:-D
Hej,proszę o podanie całego procederu jak mam połączyć się za pomocą Dial-up z internetem a nie za pomocą Menagera Iplus,podaj mi cały opis krok po kroku jak mam to uczynić bo przez menagera ciągle mi przerywa połączenia,czekam proszę??????

martinez
07-10-07, 12:30
Witam.
Druga sprawa to zasięg... Nie kierujcie się zbytnio mapkami iplusa. Sprawdziłem zasięg w mojej wiosce i o ile wg. iplusa powinienem mieć EDGE(na zewnątrz budynku) o tyle w praktyce okazało się że nawet GPRSa trudno było szukać.1-2 kreski i tylko w jednym miejscu! połączenie rwało co kilka minut, czasem nawet kilka razy w ciągu MINUTY:mdlosci: Wyjściem z sytuacji okazała się antena kierunkowa dzięki której wreszcie mogłem mieć dostęp do EDGE a w połączeniu z odpowiednio dobraną i skonfigurowaną przeglądarkąWWW stronki ładowały się nieco szybciej. Polecam wszystkim którzy mają podobny problem... Nie polecam natomiast wszelkiego rodzaju Acceleratorów połączen,etc,itp... z własnego doświadczenia wiem że to środek placebo dla zdesperowanych,większość z nich bardziej poprawia samopoczucie niż połączenie internetowe ale to tak na marginesie...
To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenie z iplusem.

Pozdrawiam!

oki, to obczaj sobie mapki innych opow i sprawdz jaki maja zasieg w rzeczywistoci. usluga mobilnego netu dopiero u nas kielkuje, ale coz, 20 lat temu u nas nie bylo nawet masla w sklepie, na wszystko przyjdzie czas. prawda jest taka, ze zaden inny operator mobilny ci nie zaproponuje takich parametrow teoretycznych i w praktyce jak iplus, moze za jakis czas, ale poki co konkurencja mieknie, wiec nie ma co plakac, tylko trza sie ubrac w cierliwosc i patrzec jak oferta sie bedzie rozkrecac z czasem.

philip
12-10-07, 19:20
oki, to obczaj sobie mapki innych opow i sprawdz jaki maja zasieg w rzeczywistoci. usluga mobilnego netu dopiero u nas kielkuje, ale coz, 20 lat temu u nas nie bylo nawet masla w sklepie, na wszystko przyjdzie czas. prawda jest taka, ze zaden inny operator mobilny ci nie zaproponuje takich parametrow teoretycznych i w praktyce jak iplus, moze za jakis czas, ale poki co konkurencja mieknie, wiec nie ma co plakac, tylko trza sie ubrac w cierliwosc i patrzec jak oferta sie bedzie rozkrecac z czasem.

...Co nie znaczy że można okłamywać potencjalnego usera iplusa.... Rozumiem że do stworzenia tak wielkiego i w pełni sprawnego projektu potrzeba czasu ale przecież jako użytkownik nie mogę być zmuszony zaczekać ze swoją opinią aż On się w pełni rozwinie, skoro przedstawiono mi AKTUALNY REGULAMIN (który w moim przypadku mija się z prawdą) to chyba mogę być rozżalony.
Kwestia innych opów... Myślę że dla wielu wybranie innego Opa będzie lepszą decyzją, to zależy od miejsca użytkowania a nie procent zasięgu na terenie Polski...Dla mnie np.(sprawdziłem) blueconnect byłby perfect, choć faktycznie nie ma porównania do teoretycznego zasięgu iplusa.
W pierwszym poście napisałem że nie można się sugerować mapkami zasięgu iplusa. Teraz się poprawie: Oczywiście można zaufać mapkom iplusa i czekać na zasięg który rozkręci się z czasem.

Pozdrawiam.

knightrider
12-11-07, 07:37
juz dwa lata mineły i KONIEC dziekuje Bogu. teraz bedzie net z Neti jak TPSA sie zgodzi przy abonamecie socjalnym Tylko został mi ten modem (z łaski mi go zostawili powiedzieli ze moj. To ja w szoku O WOW!!!) noo i niewiem czy mozna cos z nim zrobic moze mozna go jakos inaczej wykorzystac? był bym wdzieczny z jakies informacje.
Pozdraiwam wszystkich i zycze wam jak najszybszego Rozwiazania, jak wam CIAŻY. pozdraiwam

macol
12-11-07, 12:00
niewiem czy mozna cos z nim zrobic moze mozna go jakos inaczej wykorzystac? był bym wdzieczny z jakies informacje.
Można go użyć do łączenia się z net24.

knightrider
13-11-07, 08:15
Można go użyć do łączenia się z net24. to znaczy jak? bo niebardzo sobie to wyobrazam

macol
13-11-07, 19:56
to znaczy jak? bo niebardzo sobie to wyobrazamTak jak przy Neostradzie! kablem USB do PC, a do modemu jeżeli się nie mylę to rj25. Kwestia sterowników - dostępnych na stronie netii - uż gdzieś na forum o tym pisałem - jak dobrze poszukasz znajdziesz nawet do nich, na FI adres.

knightrider
16-11-07, 08:17
Tak jak przy Neostradzie! kablem USB do PC, a do modemu jeżeli się nie mylę to rj25. Kwestia sterowników - dostępnych na stronie netii - uż gdzieś na forum o tym pisałem - jak dobrze poszukasz znajdziesz nawet do nich, na FI adres.

dobra widze ze sie nie rozomiemy to jest modem radiowy z Plusa wiec jak on moze działas na kablu z neti albo tpsy?

macol
16-11-07, 20:17
dobra widze ze sie nie rozomiemy to jest modem radiowy z Plusa wiec jak on moze działas na kablu z neti albo tpsy?
OK, przepraszam. Cały czas byłem przekonany ze chodzi o modem Neo ;)

knightrider
19-11-07, 07:52
Spoko :smile:

bogdan140
01-12-07, 20:14
Hej stary knightrider,miałes podać jak połączyć sie z netem bez menagera IPLUSA!!!!!Napisz proszę?

hera9
07-12-07, 01:08
Sprawdz Ustawienia itermetu
Dial-up i już działa
Uwaga na server proxy plus gsm

bogdan140
07-12-07, 23:04
Jak mam sprawdzic ustawienia????

Update:

mozesz ty mi napisac jak mam sie polaczyc zamiast menagera iplus,strasznie mnie to wkurza i nie wiem co zrobic,tak krok po kroku.
z góry bardzo dziękuję.

Bedwyr
08-12-07, 19:57
Witam userów iPlusa - wyrazy współczucia...

a dla tych którzy chcą ustawić połączenie w dial-up i nie tylko to zapraszam na ciekawe fora w tym temacie:

dial-up
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211
wszystko i jeszcze więcej na temat Konfiguracji i testowania modemów oraz telefonów do współpracy z internetem - GPRS EDGE UMTS HSDPA
http://www.bez-kabli.pl/sutra19005.html#19005

bogdan140
09-12-07, 09:09
Hej stary wielkie dzieki,juz wiem jak.Ale wydaje mi sie że mam już problem który mnie dreczy przy rozłączaniu z netem,mała ilość RAM-u,bo mam tylko 256mb.Teraz dopiero zamówiłem sobie drugą kość i myślę że będzie OK.Zauważyłem to po zainstalowaniu programiku Free RAM XP,po starcie systemu mam ylko 49MB.wolnego ramu,a dopiero co gg i sam menager iplus-a a potem net,nie wspomne o otwieranych stronach,tez biora duzo ramu,ale za pomaca tego programu sam sobie zwalniam pamiec ram do maximum,ale wielkie dzieki,narka

Bedwyr
10-12-07, 01:13
Skoro korzystasz z aplikacji Manager iPlus to moe zmie sobie skin (skrk) na lejsz, czyli lekk wersj interfejsu.
A tak w ogle to odradzam uywanie tej aplikacji (jej zalety to wskanik zasigu [kolorowe kreski] oraz odbir sms'w) a tak to widz same wady.
Uwaam, e naprawd dobrym rozwizaniem jest zdjcie kodu PIN, i ustawienie poczenia w dial-up w windowsie a pniej wrzucenie tego w usugi odpalane ze startem windowsa, co da nam po prawidowym skonfig. automatyczne czenie si z netem bez zbdnego klikania ;)

pzdr. all

bogdan140
11-12-07, 23:14
Ok,spoko masz racje ale doradz mi jak zdjąć kod pin?Tak samo jak w tel.?Mam włożyć kartę do tel. i ustawić żeby nie pytał się o kod pin?:lol:

bogdan140
11-12-07, 23:34
Ok,spoko połączenie przez dial-up już mam,teraz proszę o przedstawienie ,i jak trzeba ustawić to połączenie żeby startowało razem z windowsem???

Bedwyr
12-12-07, 10:57
Utwórz skrót połączenia dial-up i wrzuć go do Start/Pragramy/Autostart/ i tu ma być "połączenie telefoniczne-skrót" czy jak tam to nazwałeś.
Restart kompa, i połączenie samo się uruchamia ale musisz jeszcze zaznaczyć aby robił to automatycznie. Jest tam jakaś opcja do zaznaczenia jak patrzysz na to okienko połączenia.
Kod Pin zdejmujesz tak jak w tel. czyli przekładasz kartę do tel. w opcjach szukach "Żądanie kodu PIN" "NIE" i koniec. Wkładasz artę do modemu.
ps. jak znajdę cwilę czasu to wsio ładnie opisze, krok po kroku ;-)

pozdrawiam.

bogdan140
12-12-07, 12:05
Serdeczne dzięki za pomoc,to się nazywa współpraca,pozdrawiam i czekam

bogdan140
13-12-07, 12:16
Dzięki ale znalazłem na google jak połączyć sie z netem przy starcie systemu,wielkie dzięki...

Makaveli
20-12-07, 16:53
Witam.
Moze ktos napisac w jednym poscie wszystko na temat zmiany menegera iplusa na dial-up. Wiem ze bylo to juz pisane ale tak przejrzyscie jakby ktos napisał to byłbym bardzo wdzieczny. Mam problem z tym netem(rozlacza mi bardzo czesto) i jak tak sobie czytam to wlasnie ten j....y Mengeger Iplusa jest tego przyczyna... Wielkie dzieki:tak_trzymaj:

bogdan140
21-12-07, 17:52
No nie wiem stary czy to manager iplus-a???Ile masz ram-u???a co do polączenia dial-up to jest na 6 str.link do tego jak połączyć.

Makaveli
21-12-07, 22:06
Mam tylko 256 RAM to ma cos wspolnego z rozlaczaniem neta?

bogdan140
22-12-07, 08:57
Słuchaj,czytaj cały temat od początku do końca.Napewno korzystasz z lekkiej wersji interfejsu,bo jak nie to nie ma o czym mówić,z tej drugiej to nawet moze cie nie połaczyć,sciagnij sobie taki programik do pamieci ram,nazywa sie Free RAM XP Pro 1.50,testuje on pamięć i działa w trialu,więc możesz obserwować cały czas ile masz dostępnej pamięci,sam windows Xp zabiera okołó100-150MB.Tak więc sobie policz żadnego antywirusa nie ma szans załączać.Wejdz sobie na tego linka co jest wcześniej i tam jest opisane krok po kroku jak to zrobić.

pozdrowienia i hej...

Makaveli
22-12-07, 14:24
Ok dzieki bardzo

Mishuggah
12-02-08, 00:29
ja uywam iPlusa od tygodnia - wczeniej przez blisko rok korzystaem te z iPlus'a, ale nie na zasadzie karty do laptopa, tylko przez telefon komrkowy jako modem (Nokia 6288)... Przez telefon miaem prdko do 300kbs, przy modemie Huawei E800 na ExpressCard (7,2G) rne testy (dsl.cz. abeltronica, speedtest.pl) wskazuj zgodnie na prdko dochodzc do 2mb/s... czytam o Waszych problemach z nieskrywanym niepokojem, bo mam nadziej, e nie bd przeklina mojego cyrografu... ale pki co odpuka *puk puk* wszystko jest piknie... nawet upload znony, bo do 400kbs...

hurmsf
17-02-08, 19:28
Ja korzystam od 1 roku z iPlusa i ogólnie jestem zadowolony. Używam modemu HAWEI E220 zaktualizowanego do 7,2. Zrezygnowałem z Menadżera iPlusa w zamian używam MTN F@stLink (http://www.mtn.co.za/?pid=272898) skończyło się rozłączanie. Podsumowując iPlus jest ok osobiście polecam co do Menadżera to muszą go jeszcze dopracować.

kokoszka
25-02-08, 18:07
Witam

mam pytanie czy nie wiecie czy iplus ma zamiar zwiekszyc limit transferu z 1 GB przy 60 zł abonametu? Czy będzie więcej tych Giga? Bo 1 BG to za mało ;-( i jeżeli sie kożysta z iplusa w zasięgu HSDPA to do ilu mi obnirzą prędkość jesli przekroczę limit rzałosnych 1000MB??

philip
27-03-08, 21:16
Witam

mam pytanie czy nie wiecie czy iplus ma zamiar zwiekszyc limit transferu z 1 GB przy 60 z abonametu? Czy bdzie wicej tych Giga? Bo 1 BG to za mao ;-( i jeeli sie koysta z iplusa w zasigu HSDPA to do ilu mi obnirz prdko jesli przekrocz limit rzaosnych 1000MB??

Czy ma zamiar zwikszy limity, hmmm myl e nie prdko bo i tak ma do konkurencyjne, ale za to jeli przez 2 lata uytkowania nie znudzisz si tak form cza to przeduasz cyrograf o nastny rok i od plusa dostajesz 100% transferu extra hehe :-P
Ps. po wykorzystaniu limitu Twoje cze osignie zawrotn prdko- 34kbps (czyli wolniej ni gprs) :-P :-P

testuje on pami i dziaa w trialu

:pekl_ze_smiechu: tray'u cheba ;-)

sylwia_001
21-05-08, 10:04
witam, czy ktos może mi pomóc? moj problem polega na tym, że w manager iplus nie moge wysłac smsów do zadnej z sieci...po wyslaniu sms z numerem telefonu i trescia wyswietla sie komunikat " nie udało się wyslac sms" . Prosze o pomoc..

philip
23-05-08, 21:53
Główne przyczyny:
1. Niezapłacony rachunek :)
2. Niezalogowano do sieci (gdy nie jest się zalogowanym= w lewym górnym rogu Managera nie widnieje napis "Plus")
3. Błędna konfiguracja modemu (co w sumie i tak kwalifikuje się pod pkt.2.)

arecki74
05-07-08, 12:23
Witam
Ja juz korzystam z iPlusa okolo roku i jestem nawet zadowolony ale nie uzywam go na codzien bo w domu mam radiowke a bardziej dorywczo na wyjazdach.
Zauwazylem ze dosc czesto jest tak ze pokazuje mi ze niby internet jest ale transmisja sie zatrzymuje i du...a...nic sie nie da zrobic...
Uzywam jako przegladarki Mozilli.
Co moge zrobic aby to polepszyc??
Co sugerujecie??
Z gory dzieki za wszelkie info

philip
14-07-08, 12:27
Pierwsza sprawa to ju omawiany wczeniej diall-up, ustaw go sobie i zrezygnuj z iM. Wielu osobom (w tym i mnie) pomogo
Druga sprawa "ten typ tak ma" czyli nie zawsze i nie wszdzie taka forma cza bdzie dziaa tak jak sobie tego yczysz, zaley gwnie od miejsca uytkowania m.in.: sia sygnau, ilo BTS'w i rodzaj transmisji (gprs,edge, 3/3,5G), czasami warto te sprawdzi modem lub ew. komp...
Tak wic nie ma uniwersalnego rozwizania, radz samemu pokombinowa
Pzdr!

rekin1970
14-07-08, 15:08
Korzystam z iPlusa od dwoch miesięcy. Chodzi nawet tak sobie, ale pojawia sie problem z modemem Huawei. W czasie pracy na laptopie HP co jakis czas restartuje laptopa. System nie wykazuje problemu sprzętowego. Pomoc techniczna kazala mi sprawdzic na innym laptopie ( ale laptopa nie udostepnili). Najczęściej restart pojawia sie podczas pracy Skype, lub po otwarciu dwóch stron jednoczesnie. Wtedy jest niebieski ekranik i restarcik. Już tyle razy robilem format, bylem u informatyka, w punkcie Plusa i nic. Brakuje mi pomyslu co jeszcze moge zrobić.

Marshall
14-07-08, 16:42
Sprawdz, czy masz katalog Windowsminidump.
Jesli tak, to powinny byc tam pliki *.dmp, ktore nalezy sprawdzic.
Wrzuc kilka ostatnich na jakis serwer i dal linka na forum.

edit:
Ewentualnie sam sie tym (http://support.microsoft.com/kb/315263) pobaw.

rekin1970
15-07-08, 00:32
znalazłem ten plik, ale nie moge go odczytac. Zainstalowałem ten support tools

Kurak
16-11-08, 13:22
wzielem iplusa miesiac temu - duzym minusem jest to ze nie bylo jazdy probnej ale konsultantka tak pieknie zachwalila go ze podpisalem umowe po 5 dniach okazalo sie ze iplus to jedno wielkie nieporozumienie - modem rozlacza sie, a strony laduja sie z predkoscia 15 minut!! oczywiscie zlozylem reklamacje po 5 dniach ze nie spelnia to takich warunkow jakie mowilka konsultantka a oni mi negatywnie rozpatrzyli reklamacje - naciagaja klienta! najlepsze jest to ze w reklamacji dali paragraf 2 punkt 8a ktory niby podpisalem w umowie ale w umowie nie ma takiego punktu wiec poszedlem drugi raz okazalo sie ze ten punkt jest w innym regulaninie ktorego nota bene nie otrzymalem i nie podpisywalem!! oczywiscie nie widze innej drogi jak ponowna reklamacja u rzecznika praw konsumenckich, lub w pihu, badz skierowanie sprawy do sadu... jesli zastanawiacie sie naw wziecie m iplusa to stanowczo odradzam!! iplus = wielki problem!!

krzysztof01
26-02-09, 13:02
:evil:Aż się włos na głowie jeży że w 21wieku przy takiej technice internet morze być tak słaby,
Plus wciska kit mówiąc że to niby najlepszy mobilny internet w Polsce,dla mnie najgorszy, płacisz 60zł i masz szybki internet dwa tygodnie potem po przekroczeniu 1giga bajta obniżają prędkość o 50mb i chce cię cholera wziąć strony nie chcą się wgrywać a jak już się wgrają to zwykle czegoś na nich brakuje,jak by było tego mało to jeszcze aplikacja się wiesza bardzo często , poza tym internet znika co jakiś czas , a w biurze obsługi klijenta nie potrafią pomóc sprawdzają przyczynę już półtora miesiąca do tej pory do mnie nie zadzwonili ,mam go rok i czekam tylko kiedy się umowa skończy i nie chce tego więcej widzieć , NIE POLECAM TO SZAJS.:evil:

teqo0s
06-03-09, 10:56
Mam pytanie mianowice po wyczerpaniu transferu IPLUSa zalozmy 3gb spada mi transfer prawda? I teraz kolejne pytanie czy po wyczerpaniu transferu za kolejne przeslane dane place dodatkowo? Dziekuje za pomoc, proboje dopasowac do siebei jakas oferte co polecacie?

krzysztof01
06-03-09, 12:45
Nie po wyczerpaniu transferu po prostu obniżają ci prędkość nic się nie płaci dodatkowo,chyba że dokupisz prędkość czego nie poleca bo obojętnie jaką byś nie dokupił starcz zaledwie na kilka dni sprawdzałem.

Oto cennik

Pakiet Opłata miesięczna
iPlus extra 128 MB 5,00 zł
iPlus extra 256 MB 9,00 zł
iPlus extra 512 MB 15,00 zł
iPlus extra 1024 MB 25,00 zł

Wykupienie poszczególnych pakietów przywraca pełną prędkość transferu na przesłanie określonej dodatkowej ilości danych, w zależności od wybranego pakietu: 128 MB, 256 MB, 512 MB lub 1024 MB.

Zrobili to na kasę :uwaga:

Pozdrawiam.

BlueDisconnect
14-03-09, 18:32
Widzę, �źe "bezczelnie" reklamujecie iPlusa, to ja pojadę z reklamą tego, co sam u�źywam od ponad roku, czyli Blue Connect :nanana:

M�łwiąc kr�łtko - nie mam prawie na co narzekać. Jeśli ju�ź, to tylko na siebie i swoją niecierpliwość - przerobiłem się, �źe nie poczekałem a�ź ściągną do salonu kartę EDGE/UMTS. W pośpiechu złapałem tylko Globe Trotter Combo EDGE, no i teraz, kiedy czasem jestem w Wawie to sobie w brodę pluję.

Poza tym całkiem dobrze śmiga, nawet przy słabym zasięgu - rzędu 35% - da się spokojnie pracować przy DI. Wiadomo, �źe stronki wczytują się wtedy wolniej, ale niedawno Era udostępniła taki wygodny programik o nazwie blue connect compressor, kt�łry nieco przyspiesza działanie internetu.

Co wygodne, to sieć działa bez problemu podczas jazdy samochodem. Warto jednak mieć wtedy antenkę przyczepianą na magnes do dachu (taka malutka, ale naprawdę poprawia moc sygnału o blisko 20%)

Minus to dosyć długie uruchamianie się aplikacji GT Mobility Manager. Plus - mo�źna dzięki niej odbierać i wysyłać SMS-y.

Pytałem się ostatnio w Erze, czy mo�źna sobie w jakiś tani spos�łb zamienić kartę na tę obsługującą EGDE/UMTS/HSDPA w zamian np. za przedłu�źenie umowy. Niestety, na razie nie da rady taki myk, więc lipa, bo podpisałem cyrograf na dwa lata i dopiero za rok będę m�łgł sobie wziąć taką kartę za grosze i z nowym cyrografem.

Ah, zapomniałem napisać o jeszze jednym minusie - korzystanie z VoIP na EDGE to dla mnie i dla rozm�łwcy udręka (rzadko udało mi się normalnie rozmowy prowadzić). Przynajmniej było tak przez pierwsze miesiące mojego korzystania, w końcu się wkurzyłem i przestałem u�źywać tela przez bc. Nie wiem jak jest teraz, w wolnej chwili jednak skuszę się i sprawdzę.

kolejny edit

Siedzę w Sieci zwykle całe dnie, przeglądam codziennie masę stron i generalnie nie ograniczam się na bc jeśli chodzi o ściąganie plik�łw (choć nie przez p2p) etc., i nigdy jeszcze nie obcięło mi prędkości w związku z przekroczeniem limitu. Szczerze m�łwiąc, nawet nie wiem czy przekroczyłem kiedykolwiek czy nie, bo licznik w GTMM jest do dupy.

Mam BlueConnect i muszę przyznać, że powaliłeś mnie na kolana ze swoją recenzją. Limit kończy mi się szybciej niż wynika to z programu zliczającego dane. Do tego ostatnio ciągle zrywa połączenia do poziomu "tylko lokalne".
Napisałeś o programie udostępnionym przez erą, możesz podać linka?

krzysztof01
18-03-09, 17:41
To ci gratuluje wyboru BlueConnect ja mam pszerombane z tym internetem,ale cza jakoś wyczymać.Pozdrawiam.

glenamir
27-09-09, 18:48
Mam iPlusa,ale czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego od pewnego czasu nie moge wysylac ani odbierac sms'ow?? "nie udało sie wyslac wiadomosci". taki komunikat widze za kazdym razem. :hmmm:

gosia1990
27-02-10, 13:23
Witam wszystkich..mam takie male pytanie co do iplusa....a iplus menager jest tak opcja jak sms....czy za te sms sie placi?jak tak to ile?z góry dziekuje za odp i czekam:-D

kb852
14-03-10, 15:03
Witam mam takie pytanie dotyczące iplusopobieracza. Czy po 15 marca jeżeli aktywowalem iplusopobieracz wcześniej on nadal bedzie działał? :hmmm:

proszę o odpowiedź
pzdr all :-D

BliskieMedia
27-04-10, 10:54
Więc może po kolei: iplusopobieracz działa przez cały czas do chwili kiedy go nie dezaktywujesz,a opłata wynosi od 15 do 5 a nawet 0zł w zależnosci od posiadanego abonamentu. Za sms-y wysyłane z iplusa nie płacisz-ponieważ masz zapewnioną ich pewną liczbę w abonamencie.

telle86
10-06-10, 22:18
Bodajże 20 na miesiąc (sms'y)- ja mam taką ilość;]

damianciooo90
17-06-10, 08:01
Stanowczo odradzam wszystkim korzystanie z iPlusa, po 1 słaby zasięg jak na mobilny internet a po 2 zdzierają kase i to ostro, wziąłem iPlusa na próbe tak jak pisało w ulotce za darmo na 7 dni, poniewaz mialem słaby zasięg zerwalem umowe, i przy zrywaniu gosciu z plusa powiedzial mi ze musze zaplacic oplate aktywacyjna 40zl, kilka dni pozniej przyszedl mi rachunek do zaplaty 105zl 40 zl za aktywacje i 65 nie wiem za co!? nie wierzcie Plusowi z internetem ze jest na probe za darmo na 7 dni i nie bierzcie go bo ma słaby zasięg, poza tym mam telefon w plusie i wszysko jest OK jestem zadowolony ale internet mają beznadziejny!

cl3ro
18-09-10, 15:00
witam mam iplus-a na firme E180 i prawde mowowiac cos jest nie tak z nim!! nie polecam !! jak wlaczam go do laptopa to mi zwiesza sie po chwili i o samo z kompe w domu mam cos nie tak jest z tym ipluse i jeszcze na dodatek slaby jest na maxa !! i w dodatku w centrum miasta mieszkam..

seo
23-09-10, 00:53
Witam,
ja słyszałem dobre opinie. Przynajmniej na sposób w jaki działa sieć w Lublinie.

Oficer
04-10-11, 12:41
witam mam pytanie do użytkownik iplusa. korzystając z iplusa wystąpił problem z połączeniem się z internetem pierw wyskakuje ze zostało połączone a za jakieś 20sek. ze zostano zerwane nie wiem czemu tak się dziej wcześniej było wszystko dobrze tylko dzisiaj miałem taki problem wie ktoś o co chodzi??

Dziękuje z góry za pomoc

henryczek
12-02-13, 21:57
witam wszystkich forumowiczów jestem po raz pierwszy i przepraszam za wszelkie pomyłki i błędy ale jestem w szoku też mam iplusa do tej pory czyli ponad rok wszystko było w porządku niestety sielanka się skończyła od jakieś trzech tygodni jest tragedia mój ping wynosi od -7 do 1300 ms prędkość pobierania wynosi 0,09 prędkość wysyłania 0,06 kb sprawdzałem łącze programem twoje ip i wykrywa bardzo słabą stabilność łącza prosiłbym o pomoc co mam zrobic z tym fantem wszelkie interwencje u dostawcy nie dały rezultatu mieszkam trzysta metrów od nadajnika modem po dwu tygodniowym pobycie w serwisie wrucil z adnotacją że wszystko jest w porządku z góry dziękuje za wszelkie sugestie

japaman
25-02-13, 07:56
Czyli raczej słabo działa z tego co czytam... a jak ten internet LTE z plusa, ma ktoś może ??? Niby można teraz przetestować ale z tego co słyszałem jakieś kruczki tam są że trzeba podpisac umowę albo coś

kowalska
17-01-14, 16:06
No to ja jeszcze "bezczelnie" dodam

anecz
25-01-14, 15:45
Ja iplusa nie polecam!!

Jarosław Bizoń
26-01-14, 21:09
Myślę że tutaj wszystko zależy od zasięgu. Ja akurat z iPlus mam miłe doświadczenia.