PDA

Zobacz pełną wersję : Ziemniaki eliminują zawał i udar mózgu

Krzysiek
03-01-07, 04:53
Naukowcy z UMK w Toruniu odkryli, źe apiraza, enzym zawarty m.in. w ziemniakach, skutecznie przeciwdziała zawałom serca i udarom młzgu. [/QUOTE]
Źrłdło: wiadomosci24.pl (http://www.wiadomosci24.pl/artykul/gazeta_pomorska_ziemniaki_skutecznym_lekiem_15611. html)

Polubiłem ziemniaki jeszcze bardziej , szczegłlnie, źe siedzący tryb źycia + stresy osłabiają serducho :-)

Maja
06-01-07, 15:33
Hmm... Czyli... Frytki są robione z ziemniakłw a więc teź wpływają dobrze na serce... To dobrze - mam teraz wymłwkę bo je wprost uwiebiam 8-)

Krzysiek
06-01-07, 15:37
mowa o ziemniakach, nie o smaźonym tłuszczu, ktłry pewnie w 50% wypełnia frytki ;-)

roosterek
06-01-07, 21:53
tzn, źe trzeba zacząć gotować ziemniaki na parze (wtedy są podobno najzdrowsze) i jeść je na kilogramy. Poza tym ziemniaki to świetny "zapychacz" dzięki czemu jemy mniej, a co za tym idzie nie tyjemy tak bardzo (tak twierdził młj lekarz :-P ). Mimo wszystko jednak nie rezygnujcie z zastępowania ziemniakłw np. kaszami czy ryźem - teź są bardzo zdrowe. A na koniec do tego wszystkiego ryba (oczywiści najlepiej inna niź smaźona) :ksiadz:

martinez
13-11-08, 20:15
Przeciez frytek nei trzeba robic w tluszczu, no chyba , ze takie domowe. mozesz sobie rownie dobrze kupic mcCainy i zrobic je w piekarniku. wtedy masz dietetycznie - oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku i zachowujesz wszystkie skladniki odzywcze z ziemniaka

Jurgi
13-11-08, 20:23
mcCainyNo weź nie rób kampanii wyborczej, i tak Obama już wygrał. :mrgreen:

martinez
14-11-08, 11:50
No weź nie rób kampanii wyborczej, i tak Obama już wygrał. :mrgreen:

to nie kampania wyborcza, to swiadomosc, ze nie pod wszystkimi frytkami mozna sie podpisac, bo nie wszystkie sa z ziemniakow, choc moze wydawac sie to troche dziwne;). ale jak poczytasz sobie etykiety na opakowaniach to zrozumiesz o czym mowie;).

BartekMazak
14-11-12, 15:10
ekstra, czyli jemy do oporu i bez obawy dożywamy setki nawet gdy jesteśmy genetycznie obciążeni wylewami...
ciekawe kto w to uwierzy...
Może MINIMALIZUJĄ, ale na bank nie eliminują

Atrick
07-05-13, 21:44
No to super :) zawsze lubiłem ziemniaki

masterchef
24-05-13, 12:16
ja muszę przyznać, ze ja właśnie nie koniecznie, od ziemniaków zdecydowanie wolę ryż i makaron