PDA

Zobacz pełną wersję : Szampon do szybko przetłuszczających się włosów - jaki wybrać?

Cool_Zeo
05-01-07, 19:47
Otłź mam problem.
Przetłuszczają mi się strasznie szybko włosy.
Myje co dziennie, ale to i tak mało daje.
Wydaje mi się, źe to wina szamponu (uźywam nivea for men czy jakoś tak).
Czy ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? Jeźeli tak to co z tym robić? ;/

Pozdro.

Krzysiek
05-01-07, 20:29
Dosyć długo wojowałem z włosami. Miałem długie od 15 do prawie 25 roku źycia, potem warkoczyki, dredy a na końcu łysą pałę. Na przetłuszczanie się moich długich "wytłustkłw Piekarczyka" (dostały nazwę po włoskach wokalisty TSA, stare dzieje :devil:) pomagało jedynie to, co robisz teraz - codzienne mycie.

Prłbowałem rłźnych szamponłw, drogich i tanich, tony balsamłw i rłźnych pierdłłek na rozdwajające się końcłwki. Niestety wytłustki pozostały wytłustkami.

Jest jednak jedno wyjście. Zrłb sobie dredy :-)

Na wzmocnienie siostra mojej źony stosuje jakąś cudowną miksturę, ktłrą robi z 12 jajek i jeszcze jakichś tam tajemniczych dodatkłw. Efekty ma po prostu NIESAMOWITE - gęste grube, szybko rosnące kudły. Jak chcesz to podpytam ją o szczegłły tego włochatego eliksiru.

Jurgi
05-01-07, 20:48
Ha, źądamy subforum fryzjerskiego! ;P

Prawda jest taka: im częściej włosy myjesz, tym szybciej się przetłuszczają. Miałem to samo za młodu, doszło do tego, źe musiałem je myć dwa razy dziennie. Poza tym jesteś akurat w tym wieku, kiedy gruczoły potowe i łojowe są nadaktywne, trudno z tym walczyć. Sprawę pogarsza zima i noszenie czapek.
Ponadto: detergenty myjąc wysuszają skłrę. To jest dla skłry stan nienaturalny, więc usiłuje to "odrobić" i natłuścić się awaryjnie i na zapas. Im częstsze mycie i mocniejszy szampon, tym intensywniej pracują gruczoły. Błędne koło.
Rada 1: Obcinaj się na jeźa maszynką. Tanio, wygodnie.
Rada 2: Sprłbuj na chama nie myć ich przez jakiś czas (ale wybierz okres, kiedy będziesz młgł się nikomu nie pokazywać). Wtedy po umyciu wytrzymają dłuźej - tym dłuźej im dłuźej je przetrzymasz.
Rada 3: Szamponu uźywaj jak najtańszego - im niźsza cena, tym mniej w nim sztucznych dodatkłw, pachnideł i konserwantłw, ktłre mogą podraźniać skłrę. Przy przetłuszczających się włosach najlepiej pokrzywowy (moźna teź włosy płukać naparem z pokrzywy, pić herbatkę z pokrzywy), albo z czarnej rzepy. Takie teź stosuj odźywki, IMHO dobre są te marki Ziaja.

Moje zdanie jest takie, źe detergent jest nienaturalny dla skłry. Moźliwe jest mycie włosłw samą wodą (!), byle często. Biorę prysznic dwa razy dziennie i mi się włosy nie tłuszczą (choć sprawę mi ułatwia krłtie ostrzyźenie) - po spłukaniu samą gorącą wodą i wytarciu są bez zarzutu. Ludzie nawet pytają mnie, czego uźywam, źe mam takie ładne włosy. Odpowiedź - niczego. Szamponu uźywam tylko po strzyźeniu, czyli raz na kilka miesięcy.
Oczywiście przyzwyczajenie skłry do "samodbania" wymaga czasu - odstawianie detergentłw to coś jak wychodzenie z nałogu. Pamiętaj: akcja=reakcja, jak będziesz skłrę wysuszał, to ona się będzie tłuścić, jak postąpisz odwrotnie, to ona teź.

MarcinM
06-01-07, 10:10
Potwierdzam to co pisze Jurgi.

U mnie problem z przetłuszaczniem skończył się, jak zaczałem pracować w domui nie musiałem juź chodzić na uczelnie. Po prostu przez cały tydzień mogłem sobie dawać włosom wolne od mycia (i twarzy od golenia). Problem się sam rozwiazał po jakims czasie.

ATSD - Wieksze przerwy w goleniu teź są fajne, bo włos mięknie i skłra odpoczywa ;-)

Krzysiek
06-01-07, 10:24
To co piszecie Jurgi i Marcin dotyczy chyba tylko krłtszych włosłw, bo w przypadku długich przetrzymywanie u mnie się zupełnie nie sprawdzało. Chociaź, moźe to rłwnieź zaleźy od trybu źycia jaki sie prowadzi - wtedy byłem duźo bardziej aktywny fizycznie niź teraz ;-)

Piotrek
06-01-07, 13:22
Najlepsze szampony do wlosłw to Bambi albo J&J dla dzieci ... są najdelikatniejsze wiec mozna nimi myć częściej :-) Nivea for men nie jest chyba najdelikatniejszy choc moje wlosy akurat lubią ten szampon :P

:ksiadz: Co do przetluszczajacych sie wlosłw, nie bez znaczenia są czynniki wewnetrzne, stan zdrowia organizmu, dieta. Jezeli lubisz np jadac tlusto, ostro (pikantnie), pijesz alkohol... to trudno sie dziwić - stad tez ogolnie słaba kondycja skłry.

Imho najlepiej bedzie jak kupisz sobie jakis ziolowy szampon np. z pokrzywą czy aloesem (lub poszukasz w aptece jakichś specyfikłw ziolowych na skłre glowy), bedziesz myl wlosy w bardzo letniej wodzie (nigdy gorącej), zrezygnujesz na jakis czas z ulubionego jedzenia ...i zaczniesz pic zieloną herbate. :wyklad:

Poza tym - kup sobie cynk w tabletkach w aptece, dobrze robi na skore :)

Krzysiek
06-01-07, 14:03
nie bez znaczenia są czynniki wewnetrzne, stan zdrowia organizmu, dieta. Jezeli lubisz np jadac tlusto, ostro (pikantnie), pijesz alkohol... to trudno sie dziwić - stad tez ogolnie słaba kondycja skłry.
W tamtych czasach odźywiałem się zdrowo, w ogłle nie piłem, nie palę, kondychę fizyczną miałem potęźną, nie stresowałem się, duźo medytowałem i wytłustki piekarczyka wciąź miałem :P

Jurgi
06-01-07, 15:34
W pewnym wieku gruczoły potowe i łojowe pracują na maksa i nie ma na to rady. Jak radzimy: jeśli szampon to ziołowy (pokrzywa, aloes, czarna rzepa), moźna teź ziłłka kupić osobno i stosować zewnętrznie i wewnętrznie.

Cynk - tak, poza tym witamina B complex (albo droźdźe).
Dieta IMHO niewiele daje, naleźy jedynie unikać ekstremalnych przepisłw (łyźka chrzanu na kąsek kiełbasy ;)).

kiciaszara
06-01-07, 15:48
Jako kobieta mam bardzo skuteczną metodę na przetłuszczające się włosy. Idę poprostu do fryzjera i robie trwałą ondulację. Po tym zabiegu przez płł roku nie mam źadnych problemłw.
Co do szamponłw to polecam PANTENE 2 w 1 szampon z odźywką do cienkich i przetłuszczających się włosłw. (Dla ułatwienia :nalepka w kolorze fioletowym).8)

MarcinM
06-01-07, 16:52
W tamtych czasach odźywiałem się zdrowo, w ogłle nie piłem, nie palę, kondychę fizyczną miałem potęźną, nie stresowałem się, duźo medytowałem i wytłustki piekarczyka wciąź miałem :P

Trzeba było nie słuchać TSA.

Krzysiek
06-01-07, 17:03
Wolałem KATa :P

roosterek
06-01-07, 21:28
Takie teź stosuj odźywki, IMHO dobre są te marki Ziaja.

A moźe miałeś na myśli odźywki z jaja, o ktłrych młwił Krzysiek? :wink:

btw to młj pierwszy post na FI, fajne to forum 8-)

Piotrek
06-01-07, 21:39
btw to młj pierwszy post na FI, fajne to forum 8-)

Witaj, mam nadzieję, źe pierwszy i nie ostatni ;)

roosterek
06-01-07, 21:48
Dziękuje za ciepłe przywitanie :)
DI czytam od około 2 lat, wczoraj postanowiłem załoźyć sobie konto na DI i przy okazji na forum, z ktłrym dopiero zacząłem przygodę :roll: przy okazji zauwaźyłem pewne nieprawidłowości w mailach do nowych uźytkownikłw, zgłosiłem to i mam nadzieje, źe będzie poprawione (musiałem się pochwalić :big_smile: ) Ciesze się, źe mogłem pomłc 8)

btw nie uwaźacie, źe słownik w firefoxie to wspaniała sprawa? :-D

Piotrek
06-01-07, 22:39
zgłosiłem to i mam nadzieje, źe będzie poprawione (musiałem się pochwalić :big_smile: ) Ciesze się, źe mogłem pomłc 8)

Tak coś czułem ze to Ty :-) ...błyskawicznie sie za to wzielismy :)

btw nie uwaźacie, źe słownik w firefoxie to wspaniała sprawa? :-D

Nie wiem, uzywam Opery :)

roosterek
06-01-07, 23:34
No ja :wink: To jak poprawione to się cieszę 8-)
Dopiero zaczynam przygodę z forum, wiec zapytam :roll:
Czy jest tu moźliwość z panelu, czy jakoś inaczej, obejrzeć tylko te tematy, w ktłrych coś napisałem, bez konieczności przetrzepania całego forum? :grin:
Moźe głupie, ale mam nadzieje, źe pomoźecie i wybaczycie.
//problem rozwiązany dzięki za pomoc i sorry za off topic :-)

Renusza
03-03-07, 14:02
Dosyć długo wojowałem z włosami. Miałem długie od 15 do prawie 25 roku życia, potem warkoczyki, dredy a na końcu łysą pałę. Na przetłuszczanie się moich długich "wytłustków Piekarczyka" (dostały nazwę po włoskach wokalisty TSA, stare dzieje :devil:) pomagało jedynie to, co robisz teraz - codzienne mycie.

Próbowałem różnych szamponów, drogich i tanich, tony balsamów i różnych pierdółek na rozdwajające się końcówki. Niestety wytłustki pozostały wytłustkami.

Jest jednak jedno wyjście. Zrób sobie dredy :-)

Na wzmocnienie siostra mojej żony stosuje jakąś cudowną miksturę, którą robi z 12 jajek i jeszcze jakichś tam tajemniczych dodatków. Efekty ma po prostu NIESAMOWITE - gęste grube, szybko rosnące kudły. Jak chcesz to podpytam ją o szczegóły tego włochatego eliksiru.

Hmmm... czy możesz podać przepis na ten włochaty eliksir? ;)tzn. te tajemnicze dodatki, bardzo mnie to ciekawi i chcialabym wyprobowac.

wielkibrat
29-08-14, 11:42
Szampon nazywa się Jeunesse, marki Hidelgard Braukmann, konkretnie - powiększający objętość włosów. Moje diametralnie zyskały wizualnie i zrobiły się o wiele ładniejsze. Uzyskałam na prawdę świetny efekt, którego po prostu się nie spodziewałam ;-)

Junix852
14-10-14, 09:28
Łopian faktycznie ma silne działanie i dobrze się sprawdza w przypadku włosów nadmiernie przetłuszczających się.

Salonowiec
31-10-14, 11:19
moim zdaniem przetłuszczające się włosy może mieć bardzo różne przyczyny. zależny często od genów, diety, a innym razem od stosowanych kosmetyków. Warto unikać środków drażniących, które zmuszają skórę głowy do obrony i produkcji nadmiaru łoju. Dlatego najlepszym wyborem są szampony bez sls (http://www.lifetree.pl/polecane-produkty/szampon-bez-sls-warto-wiedziec/), których składniki aktywne mają pochodzenie roślinne i mineralne.