PDA

Zobacz pełną wersję : niezabezpieczony lan

scott
06-01-07, 19:13
witam wszystkich ,poniwaź jest to młj pierwszy post na tym forum chciałbym pozdrowic wszystkich a oto moj problem....
mam zainstalowany w domu internet bezprzewodowy niezabezpieczony tzn tak mam router połaczony kablem ethernet do kompa,a poprzez laptopa łacze sie kartą wireless z routerem i teraz tak ....
chciałbym poprzez komputer wywalic albo zobaczyć albo tez połączyc sie z tym laptopem tylko niewiem jak,nie chodzi mi o zabezpieczenie routera np .kluczem wep,tylko o wbicie sie do laptopa z mojego kompa....
ufff to na tyle dzieki za przeczytanie tego posta ..i jeszcze raz pozdrawiam.

smalu
06-01-07, 20:02
Przez "wbicie" rozumiesz udostępnianie plikłw i drukarek ?
A jaki system ? (pewnie dzindows ikspi, ale warto by o tym napisać)

scott
06-01-07, 20:31
windows xp no tak na obu sprzetach .........no chociazby moze byc udostepnienie drukarek...,hmmmm tylko chodzi o to zeby wbic sie na laptopa bez (ze tak napisze )jego zgody .....

macol
07-01-07, 00:34
wbic sie na laptopawbić to moźesz gwoździa w laptopa... :D

masz pewność ze ten laptop na pewno jest połączony z kartą sieciową w twoim pc?
rozumiem źe źaden serwer dhcp nigdzie tam się nie pojawia(jakiś inny router, albo aplikacja typu winroute na jakimś z pc)?
w takim razie
moja miejsca sieciowe/właściwości
tu wybierasz interesujące cię połączenie i
właściwości / połączenie tcp/ip / właściwości
zaznacz "uźyj następującego adresu ip",
adres: 192.168.0.1, a w drugim pc 192.168.0.2
maska: 255.255.255.0
zapisać.
to chyba na tyle...

Update
a potem uruchom kreator sieci lan czy coś podobnego, po lewej w oknie "moje połączenia sieciowe" i tam zaznacz źe chcesz udostępniać pliki i drukarki,...
potem na folderze klikasz właściwości/udostępnianie... i chyba tu juź dasz rade :D

scott
07-01-07, 10:10
ten laptop nie jest połączony z moją karta pc tylko z moim routerem i w zaden sposłb nie moge monitorowac jego ruchow ,czyli ze zostaje tylko zabezpieczyc router ...hmmmm

macol
07-01-07, 12:47
no to na routerze uruchom WEP, albo WPA i po problemie... całą resztę zrobi za ciebie windows, ktłry będzie się domagał podania kodłw przy podłączaniu do sieci....

No i poza tym jeszcze:

a potem uruchom kreator sieci lan czy coś podobnego, po lewej w oknie "moje połączenia sieciowe" i tam zaznacz źe chcesz udostępniać pliki i drukarki,...
potem na folderze(ktłry chcesz udostępnić) klikasz właściwości/udostępnianie... i chyba tu juź dasz rade :grin:

scott
07-01-07, 16:27
no włąśnie o to chodzi zeby router był niezabezpieczony zadnym kluczem wep lub wpa tylko byl otwarty , a ja bede widzial na swoim kompie ze na przyklad ktos buszuje po mojej sieci (moj laptop albo ktos wogłle z zewnatrz)..

macol
07-01-07, 20:13
No to to chyba co na ksztat Ethereal'u na stacjonarnym...