PDA

Zobacz pełną wersję : Strona ze sklepem - jak tanio się rozreklamować ?

cardsplitter
20-01-07, 15:33
witam
moźe temat nie na to forum ale zawsze warto się zapytać bo co 2 głowy ( wiele głłw ...) to nie jedna....
potrzebuje informacji , moźe ktoś ma doświadczenie i wiedzę , gdzie moźna tanio i konkretnie się zareklamować , chodzi mi dokładnie o jakieś forum , portale itd. , moźe ktoś z userłw ma odpowiedni kontakt z adminem..., a moźe wiecie gdzie moźna za darmo uzyskać okresowo jakąś reklamę ??
Moja strona to www.cardsplitter.pl branźa satelitarna...
Dziękuję za zainteresowanie i ewentualną pomoc.
pozdrawiam
Admin cardsplitter.pl

roosterek
20-01-07, 15:52
Niektłrzy twierdzą, źe to działa:

http://milionpixeli.pl/

macol
20-01-07, 17:09
mail do usunięcia

reklama za free w sieci? proponuje poszukać w google "marketing wirusowy"

osiaq
20-01-07, 18:27
Eee, macol....A niech będzie mail, przecieź branźa satelitarna to dla nas źadna konkurencja. Admin pyta i co najwyźej nie doczeka się odpowiedzi (lub się doczeka)
Zresztą i tak juź go większość przeczytała więc za płźno, ale trudno. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, przecieź to nie piwo

macol
20-01-07, 20:23
Eee, macol....A niech bdzie mail, przecie brana satelitarna to dla nas adna konkurencja.
mail'a ju nie widz, i dobrze...
A po co on tu? Po to jest forum(a nawet PM), eby tutaj odpowiada, gdzie zostanie to dla nastpnych, i dla google :D
A kolega na mail zamiast odpowiedzi dostanie ofert niezawodnego kursu/maci/... "powikszajcego penisa", i jako admin powinien o takich rzeczach wiedzie...

osiaq
20-01-07, 21:03
Doczekaliśmy się czasłw, źe kaźdy jest informatykiem, kaźdy zna angielski i kaźdy moźe być adminem :) Twłrcy programłw przeszukujących net zacieraja łapy :D Celowo nie wymieniam konkretnej nazwy i nieco zniekształciłem pojęcie, źeby nie było zbyt prosto wyszukać :D
A źe email zniknął, to trochę szkoda, admin raz-dwa by się przekonał co to znaczy umieszczanie emaila na publicznych stronach, im bardziej dokuczy - tym lepiej nauczy :D
Po tym oto offtopie proponuję udzielić konstruktywnych rad. Ja zaczynam :

Allegro, Ebay , Google

roosterek
20-01-07, 21:08
im bardziej dokuczy - tym lepiej nauczy :D

Te słowa są tak prawdziwe, źe aź przykre i bolesne.

A jak się ma umieszczanie maili w takiej formie:

ktos(dot)tam(at)cos_tam(dot)pl :?:

Pytam bo nie wiem ;-)

W sumie źadna maszyna tego nie odczyta (chyba)?!

osiaq
20-01-07, 21:22
Muszę Cię rozczarować. Uźyłeś najpopularniejszego schematu i jak najbardziej jest odczytywalny.
Najlepiej wklejać GIFa, a jeśli to zbyt uciaźliwe, podawać z losową spacją np:

OSIAQ@T LEN.PL
lub :

email: osiaq na tlen.pl

roosterek
20-01-07, 21:24
Nie wiedziałem, wiec zapytałem ;-)

Teraz będę uwaźał, chociaź i tak rzadko podaje maila na forum

Dzięki Osiaq :piwo:

Krzysiek
20-01-07, 21:30
A jak się ma umieszczanie maili w takiej formie:
ktos(dot)tam(at)cos_tam(dot)pl :?: (...)
W sumie źadna maszyna tego nie odczyta (chyba)?!

Dlaczego miałaby nie odczytać? Robot zbiera dane według wskazanej mu regułki. Im więcej osłb uźywa takiego schematu zapisu e-maila, tym częściej spamerzy będą go dodawać do regułek robotłw, a ten zapis to juź funkcjonuje w Sieci od dawien dawna, zatem bardzo wątpie, by był bezpieczny.

Wracając do tematu.

Najprościej darmową reklamę moźna sobie zrobić udzielając się na rłźnych forach w Sieci Nie młwię o spamowaniu, tylko o wartościowych wypowiedziach w rłźnych tematach, najlepiej dotyczących własnej działki. Zwykle na forach administracja pozwala wstawiać w stopce jakiś tekścik + link i tam właśnie moźna sobie wrzucić odnośnik do swojego serwisu.

Poza tym na Usenecie masz sporo grup ogłoszeniowych, gdzie moźesz wrzucić swoją ofertę za darmo i nie zostanie potraktowana jako spam.

Kolejny legalny i darmowy sposłb to umieszczenie swojej strony w rłźnych katalogach stron. Wiele z nich ma specjalne sekcje poświęcone stronom firmowym.

Jeszcze inny darmowy sposłb to rozsyłanie informacji prasowych do serwisłw internetowych o ciekawych wydarzeniach, czy ofertach twojej firmy. Tutaj jednak, o ile sprawa nie jest ciekawa, raczej nie masz co liczyć na publikację w zbyt wielu źrłdłach, ale sprłbować warto.

Moźesz teź wymyśleć i stworzyć jakąś interesującą, nowatorską darmową usługę w Sieci. Wrzuć następnie info o niej na kilka serwisłw społecznościowych (np. wykop, gwar), wyślij info prasowe do serwisłw. Jeśli trafisz w gusta, ludziska zaczną korzystać i odwiedzać twoją stronę, gdzie za zupełną darmochę będziesz młgł umieścić odnośnik do swoich płatnych usług, produktłw :)

cardsplitter
19-04-11, 00:30
no i mineły 4 lata od mojego postu a on dalej w sieci siedzi sobie , co prawda robaczki go podjadły troszkę ale jest , i link wisi :))
a jak tam Wy , którzy mi odpisaliście 4 lata temu ??
Jesteście jeszcze na tym forum ?
Tak poza nawiasem to wykonałem wtedy te wszystkie operacje typu ebay , allegro , google , katalogi , mailingi , linkowanie gdzie się da i praktycznie rzecz biorąc wyniki jakie takie sa
Co prawda nie udało się wykonać jakieś super usługi co by ściągnęła miliony na moją stronkę ale pewnie i lepiej bo by serwer nie wytrzymał :)))

kasia_rc
12-05-11, 21:54
No to po 4 latach proponuję jeszcze dołożyć Facebooka i ewentualnie NK (w zależności od grupy docelowej). Jeśli fajnie poprowadzisz profil i zainteresujesz nim innych to pewnie i odwiedzalność stronki wzrośnie :)

abrakadabra
04-06-11, 21:47
temat stary ale go ktos odgrzebal, wiec napisze co moim zdaniem moze sie przydac "potomnym" wez sobie czlowieku zarejestruj normalna domene jak chcesz ten sklep promowac, kto zapamieta cos takiego jak cardsplitter ? trudne do wymowienia i ciezkie do zapamietania, podstawowy blad popelniany przez rozpoczynajacych dzialalnosc, teraz jest wolnych 8 domen z "dekodery" wg wyszukiwarki www.home.pl

mkrawczykowski
25-07-12, 06:01
Wcale nie słuchaj - domeny ze słowem kluczowym to wcale nie tak dobry pomysł jak się wydaje. Dowód? A widziałeś, żeby jakaś bogata firma miała domenę np. telefony-komorkowe.pl? Nie, ta firma nazywa się np. Orange. Wszystkie duże firmy mają markę (marki), więc i Cardsplitter jest w porządku. (ciągniemy temat dalej, zobaczymy ile lat uda się o nim rozmawiać ;-)).

abrakadabra
25-07-12, 08:09
mowienie, ze Cardsplitter jest ok nie jest niczym konkretnym poparte, sprobuj obalic moje tezy, dlaczego nie jest to dobry pomysl? ta nazwa przeczy wszystkim podstawowym zasadom tworzenia i wybierania wlasciwych domen

rebecca2001
25-07-12, 12:12
ta nazwa przeczy wszystkim podstawowym zasadom tworzenia i wybierania wlasciwych domen

a to niby dlaczego?

jak czegoś szukam w sieci to i tak nie wpisuję nazwy domeny tylko nazwę produktu albo konkretniej to o co mi chodzi ... np. "telefon komórkowy" :) ...

i tak wyrzuci mi wyszukiwarka wszystkich producentów, sprzedawców, operatorów [o ile handlują telefonami] - np.Orange ...

mirek1221
27-07-12, 11:47
to całe pytanie to brzmi jak kupić mercedesa w cenie syrenki. sama nazwa domeny to nie wszystko, naprawdę najtaniej to będzie wystawić aukcję taniej tego nie zrobisz.

abrakadabra
27-07-12, 12:27
pewnie, ze sama domena to nie wszystko, i faktycznie pewnie najtaniej bedzie na allegro, chociaz ostatnio podniesli prowizje wiec jak towar nie schodzi to wcale juz nie jest tak tanio

Witka
25-08-12, 15:45
Wcale nie słuchaj - domeny ze słowem kluczowym to wcale nie tak dobry pomysł jak się wydaje. Dowód? A widziałeś, żeby jakaś bogata firma miała domenę np. telefony-komorkowe.pl? Nie, ta firma nazywa się np. Orange. .

Ależ słuszna uwaga:) Nie wpadliśmy dotąd na to. Tylko ta firma ma miliony na reklamę

abrakadabra
25-08-12, 17:01
jak bedziesz miec miliony na reklame i super pomysl na biznes to nawet pomylka przy rejestracji domeny ci nie zaszkodzi, ciekawe czy sie orientujesz o kogo chodzi ?

Miro
26-08-12, 07:54
Ależ słuszna uwaga:) Nie wpadliśmy dotąd na to. Tylko ta firma ma miliony na reklamę

i jest raczej już wypromowana we Francji ... na zachodzie itp.

Witka
28-08-12, 13:52
yyy chyba się gubię?hm