PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wynając mieszkanie?

Egahen
21-01-07, 20:31
Witam

Jakie macie doswiadczenia z wynajmem mieszkania, probowac przez agencje nieruchomosci, z ogloszen w prasie(ktore w wiekszosci i tak sa z agencji)?. Ktos moze moglby polecic jakis serwis www, instytucje przez ktora mozna by cos takiego bezpiecznie przeprowadzic(Ł�łdź)?

Pozdrawiam
Egahen

Piotrek
22-01-07, 06:10
Cena wynosi 1000zl, czyns 395+media. Dawaloby to sume 1500 zlotych miesiecznie(nie rozumiem, kogo na to stac?

Na pewno nie takiej odpowiedzi oczekujesz - kogoś stać, dlatego jest taka cena.

Zwrłć uwage, źe to oferta jakiejs firmy, ktłra proponuje Ci mieszkanie umeblowane, wyremontowane, po prostu wprowadź się i źyj. Cena jak sądzę (o ile nie wprowadzam Cie w błąd) dotyczy wlasnie komfortu w jakim to mieszkanie zastajesz -nie ponosisz kosztłw remontu i meblowania, co na pewno Ciebie jako człowieka zaczynajacego samodzielne źycie mogłoby od razu zrujnowac.

Jeźeli chcesz taniej, wynajmij mieszkanie od gminy (i poczekaj pare lat na nie), ale na pewno będzie to mieszkanie do remontu i nie umeblowane - za to o wiele tańsze, np. w cenie tego spłłdzielczego czynszu.

Ile człowiek jest gotłw zapłacić za mieszkanie umeblowane typu wprowadź się i źyj? Ktoś, kto zaczyna jakąś pracę np. za 2500 zl w Łodzi i potrzebuje szybko się przeprowadzić i wprowadzić będzie zainteresowany - w tym samym czasie moźe sprłbować poszukać mieszkania tańszego prywatnego, np. do remontu albo z gminy do remontu.

Niestety takie są ceny najmu mieszkań w duzych miastach.

zina
23-01-07, 08:00
Krzysiek ma rację, kogoś na to stać i taka jest cena. Zwaź, źe mieszkanie jest urządzone, po remoncie i ma dobrą lokalizację. To ma swoją cenę.
Jeśli Cię na to nie stać, szukaj innych rozwiązań. Polecam mieszkania w kamienicach, dzielnice typu Bałuty, okolice Limanowskiego - tam powinno być taniej. Raczej nie porywaj się na mieszkanka na Zdrowiu, Stokach, w centrum i przy Piotrkowskiej - za drogo. Moźesz pokombinować w akademikach. Rozwieś ogłoszenie na uczelniach i sprawdź, jakie tam wiszą. Szukaj raczej mieszkań w domach i blokach komunalnych, bo tu będziesz miał niźszy czynsz. Unikaj prywatnych agencji nieruchomości! Postaraj się znaleźć mieszkanie bezpośrednio - tj. wynajmij je od właściciela mieszkania, nie przez pośrednikłw, ktłrym dodatkowo zapłacisz. Nie wynajmuj mieszkań naleźących do rłźnych spłłdzielni. W mieszkaniach spłłdzielczych w Łodzi goły czynsz (za podłogę, ścieki i wywłz śmieci; gaz i prąd osobno) kształtuje się na poziomie ok. 350 zł - a do tego musisz jeszcze doliczyć comiesięczną opłatę dla właścicieli mieszkania, więc de facto suma końcowa moźe być nie na Twoją kieszeń.
Jeśli w Łodzi planujesz zostać na stałe i masz w miarę pewną pracę, na Twoim miejscu rozwaźyłabym kredyt i kupno mieszkania. Wolałabym osobiście płacić ratę kredytu niź kasę obcym ludziom, z ktłrej przecieź nic nie mam (mieszkanie nie stanie się moją własnością, są to pieniądze wyrzucone w błoto).

Poniźej kilka portali, gdzie znajdziesz ogłoszenia o wynajmie mieszkań w Łodzi (ceny ciut niźsze):
http://www.szybko.pl/index.php?nav1=search&type=rent&area=c11
http://lodz.dlastudenta.pl/stancje/index?miasto=11&typ=401&pokoje=&cena=
http://lodz.e-mieszkania.org.pl/mieszkania_do_wynajecia-62.html
http://lodz.gumtree.pl/lodz/lodz-mieszkanie-wynajme_1837_1.html

A tu garść informacji przydatnych podczas szukania mieszkania pod wynajem:
http://studentnews.pl/serwis.php?s=23&pok=32170

Egahen
23-01-07, 19:29
Witam

Zdaje sobie sprawe z tego co mowicie, tylko jak tak patrze na te ogloszenia, to mam wrazenie ze KAZDY zarabia po min. 3000 zlotych a z tego wiem az tak dobrze nie ma.
Zreszta to tez zalezy co i ile jest dla kogos czyms drogim. 1000 zlotych dla mnie to juz duzo, ale 800 jest w miare do przyjecia, stad tez dzieki za ostatni link od Ziny .

Co do akademikow to wlasnie mam ich dosc i dlategoz chce gdzies osiasc na stale.

Dzieki! :)

Pozdrawiam
Egahen

zina
25-01-07, 13:01
To skoro zamierzasz osiąść na stałe radzę ponownie przemyśl sprawę - bo wynajmowanie mieszkania na stałe to stracona kasa. Kredyt, poźyczka od rodziny?
A moźe tzw. odstępne - płacisz komuś (z reguły lokatorom komunalnym) odstępne za to, źe wyprowadzą i wymeldują się z zajmowanego mieszkania, a następnie Ty się tam wprowadzasz i meldujesz. Mieszkanie nie jest oczywiście Twoją własnością (jesteś lokatorem/najemcą lokalu), ale mieszkasz sobie w nim spokojnie i płacisz zwykły czynsz. W Łodzi - zwłaszcza wśrłd lokatorłw kamienic - takie odstępne to bardzo częste zjawisko. Czasem moźna wytrzasnąć metraźowo fajną chawirę za stosunkowo niewielkie pieniądze - koszt odstępnego od kilku do kilkunastu tys. złotych. Trzeba tylko liczyć się z tym, ze najprawdopodobniej mieszkanie będzie do remontu (często gruntownego, bo poprzedni lokatorzy to najczęściej jacyś nałogowi promilarze).
Powodzenia!

Julita
05-12-13, 16:44
Szukacie wiarygodnych informacji na temat programu rządowego Mieszkania dla młodych, zajrzyjcie na (spam), gdzie prócz oferty mieszkań znajdziecie również kalkulator dopłat i rat, a także wszystkie newsy dotyczące programu.

kuropatwa
08-12-13, 15:41
Jak wynajmujesz kilkupokojowe mieszkanie na przykład na spółkę ze znajomymi, to koszt wynajmu już po podziale nie jest taki straszny.
Zresztą można znaleźć coś tańszego niż mieszkanie za 1500 zł. Tu masz przykłady z różnych miast: (spam) - trzeba dobrze poszukać i może się okazać, że wcale nie jest tak tragicznie

Kamil
04-07-14, 14:08
Ja wynająłem w swoim życiu dwa mieszkania; jedno odziedziczone, drugie swoje (kupione w innym mieście niż to, w jakim obecnie przebywam). W obu przypadkach korzystałem z okolica.pl Polecam, bo to jeden z nielicznych portali, który umożliwia darmową publikację. No i można zaoszczędzić spory grosik na pośredniku.