PDA

Zobacz pełną wersję : jaki skrypt polecacie?

SpecMen
24-01-07, 00:19
Witam, to młj pierwszy, ale mam nadzieję - nie ostatni post :)

mam wielką prośbę do Was...

poszukuję skryptu na stronę www.odwazni.pl
chciałbym, aby userzy mogli wstawiać fotki i filmy jakichś swoich osiągnięć, wygłupłw (jackAss) :) i źeby odwiedzający mogli to komentować, oceniać itp. Waźnym jest, aby kaźdy user,ktłry się zarejestruje, miałby automatycznie tworzoną swoją podstronę, np.

user "dupek" się rejestruje, i jego adres wygląda tak: dupek.odwazni.pl :)

znacie jakieś skrrypty?

z głry dzięki za podpowiedzi :)

A moźe macie jakiś inny pomysł, coby na tej domenie postawić?

piotrg
24-01-07, 10:29
Gotowego nie znam. Ale mona by napisa....

Z bazy danych uytkownikw pobieramy sobie do tablicy asocjacyjnej wszystkich userw. I na ich podstawie tworzymy sobie linijeczki dla Binda:

nazwa_usera IN A aa.bb.cc.dd

Czyli standardowa skadnia konfiguracji Binda. Dodatkowo w jakim pliku mamy standardowy nagwek konfiguracji binda... Czasy, wpisy ns, wpisy mx. Scalamy ca tablice asocjacyjn i ten pliczek z nagwkiem i mamy gotowy konfig. Prawie gotowy...

Pozostaje nam kwestia seriala. Jak wiadomo serial musi by podnoszony przy kadej zmianie konfiguracji binda. No ale to da si te zaatwi bez wikszych problemw mysql'em i php. Oczywicie nie obejdzie si bez crona i jakiego malekiego perlowego demonka ktry nam binda w razie potrzeby zrestartuje ale to te nie jest szczeglny problem.

Aha. Na darmowym hostingu, bez wasnego fizycznego serwera DNS moesz sobie darowa mj sposb.

SpecMen
24-01-07, 10:35
Gotowego nie znam. Ale mona by napisa....

Z bazy danych uytkownikw pobieramy sobie do tablicy asocjacyjnej wszystkich userw. I na ich podstawie tworzymy sobie linijeczki dla Binda:

nazwa_usera IN A aa.bb.cc.dd

Czyli standardowa skadnia konfiguracji Binda. Dodatkowo w jakim pliku mamy standardowy nagwek konfiguracji binda... Czasy, wpisy ns, wpisy mx. Scalamy ca tablice asocjacyjn i ten pliczek z nagwkiem i mamy gotowy konfig. Prawie gotowy...

Pozostaje nam kwestia seriala. Jak wiadomo serial musi by podnoszony przy kadej zmianie konfiguracji binda. No ale to da si te zaatwi bez wikszych problemw mysql'em i php. Oczywicie nie obejdzie si bez crona i jakiego malekiego perlowego demonka ktry nam binda w razie potrzeby zrestartuje ale to te nie jest szczeglny problem.

Aha. Na darmowym hostingu, bez wasnego fizycznego serwera DNS moesz sobie darowa mj sposb.

Piotrek, ehhh :) ebym to ja jeszcze specem od programowania by :P

ale dzikuj, masz u mnie reputacj, bo fachowiec w swojej dziedzinie jeste

r-mi
24-01-07, 12:49
Piotrg - co ty wystarczy wildcard DNS i juź. Na tanich hostingach to nawet masz.
Np. http://pl.bla.st/site/blog/32/

Parę linijek, bez cronłw, skryptłw w perlu (czemu nie w php ;)), restartłw serwera, etc. Poza tym... napiszesz uźytkownikowi "poczekaj 15 minut na aktywację konta"?