PDA

Zobacz pe┼én─ů wersj─Ö : szukam cracka do harrego pottera i czara ognia

Jurgi
25-01-07, 15:46
Pomyli│e chyba forum z melin▒ pasera.
Podaj jeszcze dok│adny swˇj adres, przyÂlemy policjŕ z nakazem konfiskaty nielegalnego oprogramowania. :twisted:

_____
O, widzŕ, ┐e usuniŕto pierwszy post i zosta│ mˇj. Dziwnie wygl▒da, ale trudno, niech zostanie na przestrogŕ wszystkim │osiom :los: szukaj▒cym cracka do Harry'ego Pottera i Czary Ognia. :P

RRybak
26-01-07, 11:40
Hmm.. ciekawie to wygl─ůda.
A tak w og├┼éle to jeste┼Ť bez serca. Cracka sobie przecie┼┼║ mo┼┼║e zam├┼éwi─ç np. tutaj http://www.play.pl/index.php?go=opis&id=3903

Względnie poprosić o wysłanie za darmo tutaj (http://www.bsa.org/poland/) :ksiadz:

Społeczeństwo trzeba edukować :-P

macol
26-01-07, 13:09
Względnie poprosić o wysłanie za darmo tutaj (http://www.bsa.org/poland/) :ksiadz:
BSA zajmuje si─Ö tylko firmami.... :D

dems
26-01-07, 19:30
wiesz co mi policja zrobi pałke a ty ladnie jestes walniety kapusiu

Jurgi
26-01-07, 19:55
Nie dokazuj, ma┼éy, nie dokazuj…

macol
26-01-07, 20:30
wiesz co mi policja zrobi pałke a ty ladnie jestes walniety kapusiu
To chyba b─Ödzie ban...

r-mi
26-01-07, 20:32
E tam ch┼éopaki wyluzowaliby┼Ťcie troch─Ö. Je┼Ťli ju┼┼║ zapomnieli┼Ťcie gdzie ┼┼║yjemy i ile si─Ö tutaj zarabia, podpowiem - ┼┼║e nie ka┼┼║dy ma kas─Ö na legalny soft. No i co za r├┼é┼┼║nica - skoro i tak by go nie kupi┼é :nanana: Nie pami─Öta w├┼é┼é jak ciel─Öciem by┼é :nanana:

A co do cracka... to nie chce mi si─Ö szuka─ç :) ale polecam fajn─ů stron─Ö
http://gamecopyworld.com bo tego legalnego gowna co sprzedaj─ů w sklepach nawet skopiowa─ç normalnie nie mo┼┼║na, nie wspominaj─ůc ju┼┼║ o tym - ┼┼║e przy "odrobinie szcz─Ö┼Ťcia" mo┼┼║na rootkita z┼éapa─ç albo rozwali─ç sobie nap─Öd. To jest dopiero przekr─Öt.

zweibierbitte
27-01-07, 19:59
Je┼Ťli ju┼┼║ zapomnieli┼Ťcie gdzie ┼┼║yjemy i ile si─Ö tutaj zarabia, podpowiem - ┼┼║e nie ka┼┼║dy ma kas─Ö na legalny soft. No i co za r├┼é┼┼║nica - skoro i tak by go nie kupi┼é

Ja pami─Ötam gdzie ┼┼║yj─Ö i do g┼éowy by mi nie przysz┼éo ┼┼║eby "z a p i e r d o l i ─ç" komu┼Ť jego dobra. Nie wiem czemu argumentacja, ┼┼║e mnie nie sta─ç jest taka modna. Kradzie┼┼║ to kradzie┼┼║. Za to powinno si─Ö ucina─ç ┼éapy.

Zefir_psv
27-01-07, 23:14
Poza tym niektˇre firmy same pozwalaj▒ na u┐ycie crackˇw, gdy ma siŕ orygina│. Np. Ubisoft :) Gry zabezpieczonej Starforce'em nie mo┐na uruchomic na systemie x64, bo nie ma driver'a, a sama gra dzia│a.

Egahen
27-01-07, 23:38
Kradziez to odebranie czegos komus. Ten ktos tego nie ma, zlodziej ma. Piracac taka sytuacja nie zachodzi. Z tego tez wzgledu lobbuje juz od jakiegos czasu rozroznienie pojec kradziezy i piractwa.
Jesli pojawi sie kiedys (pewnie znowu) topic dotyczacy piractwa to to rozwine.

BTW. piractwo jest zle, ale zabezpieczenia anty-pirackie paradoksalnie sa rownie zle. Jakim prawem czlowiek zasiadajacy na zlotym tronie moze mi zakazac robienia kopii bezpieczenstwa programu, ktory legalnie nabylem. Nie ma takiego prawa; az dziw ze wszyscy anty piraci tego nie widza iz taki zloto-tronowiec postepuje w dokladnie taki sam sposob jak policjant bijacy pala zlodzieja co by uzyskac informacje skad ukradl, z kim i dlaczego. A dla przypomnienia wspomne, ze (przynajmniej powinny) istnieja moralne i prawne ograniczenia takich wystepkow dla wymiaru sprawiedliwosci. Szkoda ze nie dotyczy to tworcow oprogramowania.

Pzdr
Egahen

Kruk
28-01-07, 01:29
Mam numer seryjny: 5P13R-D4L4J-1KUP5-30RY6-1N4L4 ;)

stilgar
28-01-07, 01:57
Kradziez to odebranie czegos komus. Ten ktos tego nie ma, zlodziej ma. Piracac taka sytuacja nie zachodzi. Z tego tez wzgledu lobbuje juz od jakiegos czasu rozroznienie pojec kradziezy i piractwa.
Jesli pojawi sie kiedys (pewnie znowu) topic dotyczacy piractwa to to rozwine.

masz racj─Ö - kradzie┼┼║, to zab├┼ér mienia - w przypadku piractwa, ┼éamie si─Ö licencj─Ö.
imho r├┼é┼┼║nica jest spora. i nie zmienia to faktu, ┼┼║e jest to ┼éamanie prawa.

Kundelek
28-01-07, 09:14
Jakim prawem czlowiek zasiadajacy na zlotym tronie moze mi zakazac robienia kopii bezpieczenstwa programu, ktory legalnie nabylem. Nie ma takiego prawa; az dziw ze wszyscy anty piraci tego nie widza iz taki zloto-tronowiec postepuje w dokladnie taki sam sposob jak policjant bijacy pala zlodzieja co by uzyskac informacje skad ukradl, z kim i dlaczego.
I tutaj si─Ö r├┼é┼┼║nimy - moim zdaniem autor programu ma wszelkie prawa i mo┼┼║e sobie zakazywa─ç co tylko sobie wymy┼Ťli odno┼Ťnie swojego programu. Nie podoba si─Ö? Nie akceptujesz warunk├┼éw stawianych przez autora? Proste - nie kupuj, nie u┼┼║ywaj!

Jurgi
28-01-07, 09:26
Nie jestem maniakalnym zwolennikiem legalno┼Ťci, ale - do licha - wypada mie─ç troch─Ö taktu (!) kt├┼érego pytaj─ůcy wida─ç nie posiada.

r-mi
28-01-07, 09:56
I tutaj si─Ö r├┼é┼┼║nimy - moim zdaniem autor programu ma wszelkie prawa i mo┼┼║e sobie zakazywa─ç co tylko sobie wymy┼Ťli odno┼Ťnie swojego programu. Nie podoba si─Ö? Nie akceptujesz warunk├┼éw stawianych przez autora? Proste - nie kupuj, nie u┼┼║ywaj!
Czyli twierdzisz, ┼┼║e autor oprogramowania mo┼┼║e sobie do woli umieszcza─ç w swojej rozbudowanej licencji kt├┼érej i tak nikt nie czyta (kewstia d┼éugo┼Ťci tekstu) punkty niezgodne z obowi─ůzuj─ůcym prawem? Podej┼Ťcie doprawdy ciekawe.

Kupuj─ůc licencj─Ö na program masz prawo robi─ç z nim to co ci si─Ö podoba wedle swojego widzimisie i autorowi nic do tego tak d┼éugo, jak robisz to we w┼éasnym zakresie.

Nie akceptujesz warunk├┼éw stawianych przez autora? Proste - nie kupuj, nie u┼┼║ywaj!
Bardzo ciekawe. Jak mam "nie u┼┼║ywa─ç" i "nie kupowa─ç" kiedy licencj─Ö widz─Ö dopiero po rozpakowaniu pude┼éka?

Wielkie korporacje chc─ů be┼┼║ ┼┼║adnych ogranicze┼ä i ┼┼║adnej odpowiedzialno┼Ťci ┼éupi─ç legalnych u┼┼║ytkownik├┼éw (Apple), uszkadza─ç ich sprz─Öt (starforce i ubisoft m.in.) i instalowa─ç na dyskach oprogramowanie DRM (sony) czy szpiegowskie (microsoft) bez ich wiedzy.

"To, ┼┼║e rootkit zainstalowa┼é si─Ö bez pytania po w┼éo┼┼║eniu CD do nap─Ödu napiszemy w licencji na CD" (r) - by Sony. Ile sony zap┼éaci┼éo za kolosalne straty wywo┼éane na komputerach legalnych nabywc├┼éw ich p┼éyt? Wykpi┼éo si─Ö ich wymian─ů i jakim┼Ť g├┼é*em kt├┼éry pewnie par─Ö lat zawala┼é im magazyny. Za udost─Öpnienie 1 mp3 w sieci p2p mo┼┼║na dosta─ç 250,000$ kary (dlatego ugody z RIAA, bo niejednego rz─ůdu pa┼ästwa nie by┼éoby sta─ç, ┼┼║eby pokry─ç te kary a co dopiero m├┼éwi─ç o u┼┼║ytkowniku).

Ile ubisoft zap┼éaci┼éo za zniszczone nap─Ödy, b┼é─Ödy na dyskach a niekiedy ca┼ékowit─ů utrat─Ö danych spowodowan─ů przez sterownik IDE instalowany z rootkitem starforce maj─ůcym "dogl─ůda─ç" ich legalnych u┼┼║ytkownik├┼éw? 0. Ile legalnych p┼éyt kt├┼ére zosta┼éy rozpoznane jako pirackie wymieniono na dzia┼éaj─ůce odpowiedniki bez rootkita? Ani jednej.

Jedni stoj─ů po stronie u┼┼║ytkownik├┼éw, inni po stronie producent├┼éw, kt├┼érzy od 30 lat pr├┼ébuj─ů zatrzyma─ç jakikolwiek post─Öp technologiczny dlatego tylko, ┼┼║eby ich przestarza┼éy model biznesowy wreszcie si─Ö nie rozsypa┼é (radio, TV, magnetofony, kasety, p┼éyty CD, internet). Tylko dziwi mnie, ┼┼║e po stronie producent├┼éw stoi kto┼Ť, komu za to nikt nie zap┼éaci┼é.

stilgar
28-01-07, 10:08

z tego co wiem, wszystkie zapisy w licencjach, kt├┼ére s─ů niezgodne z ustaw─ů i tak s─ů niewa┼┼║ne. (nie wiem tylko, czy uniewa┼┼║nia sie ca┼éa licencja, czy tylko fragment...)

a nie kupi─ç i nie u┼┼║ywa─ç nie zawsze sie da - wiele razy na uczelni mia┼éem sytuacje, ┼┼║e pan doktor ┼┼║yczy┼é sobie, aby prace oddawa─ç w formacie .doc, bo innego nie umie odczyta─ç :)

jak OpenOffice zapisuje doce wszyscy wiemy, a nie oddam przecie┼┼║ takiej pracy, kt├┼éra sie u niego rozsypie i dostane gorsz─ů ocen─Ö...
(na szcz─Ö┼Ťcie Worda mam legalnego...)

stilgar
28-01-07, 10:10
Bardzo ciekawe. Jak mam "nie u┼┼║ywa─ç" i "nie kupowa─ç" kiedy licencj─Ö widz─Ö dopiero po rozpakowaniu pude┼éka?

z tego co wiem, jak sie nie zgodzisz z licencj─ů po jej przeczytaniu, mo┼┼║esz odnie┼Ť─ç program do sklepu, a oni maj─ů obowi─ůzek go przyj─ů─ç i odda─ç ci pieni─ůdze... tyle w teorii, a jak w praktyce...

r-mi
29-01-07, 08:54
W┼éa┼Ťnie taka jest teoria, tylko w praktyce i tak ka┼┼║dy olewa te bzdety, kt├┼ére wydawca wypisuje w "licencjach". Zmieni si─Ö to wraz z upowszechnieniem Vista + sprz─Ötowego wsparcia dla DRM w nowych mainboardach. Wi─Öc pewnie ju┼┼║ nied┼éugo si─Ö przekonamy jaka jest praktyka. Je┼Ťli tylko znajdzie si─Ö dostatecznie du┼┼║o ┼éosi, kt├┼érzy w zamian za ┼éadniejsze okienka zgodz─ů si─Ö na ┼Ťlamazarne dzia┼éanie systemu, ci─ůg┼ée niebezpiecze┼ästwo utraty danych, wprowadzenie kilkunastu niepotrzebnych wartstw szyfruj─ůcych / deszyfruj─ůcych tre┼Ťci multimedialne do j─ůdra i szpiegowanie (sorry - "gromadzenie danych statystycznych i ochron─Ö interes├┼éw wydawc├┼éw") 24h / dob─Ö.

osiaq
29-01-07, 11:58
r-mi masz racj─Ö. Jak juz gdzies napisa┼éem, DRM bedzie gwo┼║dziem do trumny Microsoftu. P├┼éki co my┼Ťl─Ö ┼┼║e XP jeszcze d┼éugo pozostanie wiod─ůcym systemem
A Vista to chyba niewypał

Jurgi
29-01-07, 15:13
A Vista to chyba niewypał
A to zale┼┼║y, ilu naiwnych przekabac─ů… Ale takie s┼éowa ze strony zwolennika systemu Windows (jakim, jak zauwa┼┼║y┼éem, osiaq, jeste┼Ť) s─ů znamienne.

A to mnie rozbroi┼éo kompletnie: artyku┼é Analiza koszt├┼éw systemu ochrony tre┼Ťci w Windows Vista (http://byte.livenet.pl/?page_id=819&page=1) i komentarze (http://byte.livenet.pl/?p=822). Zainteresowani pewnie ju┼┼║ znaj─ů/wiedz─ů. Mnie kopara opad┼éa, ┼┼║e mo┼┼║na takie cuda ludziom wciska─ç. Teraz Windows b─Ödzie systemem nie tylko prawym i sprawiedliwym, ale r├┼éwnie┼┼║ tanim (by nie powiedzie─ç tandetnym) i solidarnym. Hm, co┼Ť mi to przypomina… :>

Zefir_psv
29-01-07, 17:38
Tanim to mimo wszystko nie b─Ödzie, ale "Prawym i Sprawiedliwym" to tak :) Ja po przeczytaniu tego artyku┼éu nieca┼éy tydzie┼ä temu upewni┼éem si─Ö, ┼┼║e za par─Ö lat b─Öd─Ö jak dzisiaj u┼┼║ytkownicy W98... przy swoim NT 5.2 zostane na wieki :D Vista precz. Tfu, tfu ;)

macol
29-01-07, 18:53
ja tam planuje za dwa lata siedzie─ç na Windows server 2007 sp1 :D

osiaq
30-01-07, 00:07
macol, to to samo j─ůdro co wi┼Ťta
Jurgi: gor─ůcym zwolennikiem system├┼éw serwerowych. To absolutnie nie to samo :)

Za .NET i C# odpowiada Gates, za wi┼Ťt─Ö - Ballmer. To zupe┼énie inne sprawy i inne podej┼Ťcia do uzytkownik├┼éw. O ile mi wiadomo sam Ballmer nieoficjalnie okre┼Ťli┼é po┼éo┼┼║enie MS jako "rock and a hard place" (mi─Ödzy m┼éotem a kowad┼éem) pomi─Ödzy Hollywood a uzytkownikami. Niestety analizy Inquirer czy Bussiness Week sa druzgoc─ůce :) wi┼Ťta mo┼┼║e t─ů wojenk─Ö przegra─ç a wygranym mo┼┼║e si─Ö okaza─ç nie Linux, a Macintosh. A ile wyjdzie z tych analiz - zobaczymy. Na razie developerzy drapia si─Ö po g┼éowach : DirectX10 mia┼é pono─ç by─ç dost─Öpny tylko dla Visty co mog┼éoby si─Ö okaza─ç dla rynku lekkim szokiem. Takie poganianie ludzi do zmiany systemu mo┼┼║e si─Ö dla niego ┼║le sko┼äczyc.
Rynek MediaPC te┼┼║ mo┼┼║e si─Ö lekko sypn─ů─ç. Jednym s┼éowem - b─Ödzie ci─Ö┼┼║ko.
Jest tam jaka┼Ť szansa na przekabacenie ludzi, w ko┼äcu naiwnych nie sieja a patrzcie - pe┼éno ich wyros┼éo. Coca-Cola tez wm├┼éwi┼éa ludziom kiedy┼Ť, ┼┼║e Miko┼éaj jest czerwonym krasnalem a nie biskupem. Wszystko w r─Ökach PR i marketingu. Ale ja uwa┼┼║am osobi┼Ťcie, ┼┼║e to jest wczesny pocz─ůtek utraty hegemonii MS na rynku system├┼éw og├┼élnych (serwery to inna sprawa)

Zefir_psv
30-01-07, 01:09
Windows Server 2003 Datacenter x64 Edition... i nie ma mocnych :P

r-mi
30-01-07, 08:51
O ile mi wiadomo sam Ballmer nieoficjalnie okre┼Ťli┼é po┼éo┼┼║enie MS jako "rock and a hard place"
A linuksa nazwa┼é rakiem z┼┼║eraj─ůcym organizacje od ┼Ťrodka. Potem na pewnej konferencji straszy┼é... ┼┼║e *ux bezprawnie kopiuje rozwi─ůzania patentowe ms i w ko┼äcu kto┼Ť si─Ö upomni o swoj─ů "w┼éasno┼Ť─ç intelektualn─ů". Z reszt─ů ten kretyn ma nier├┼éwno pod sufitem, wystarczy poszuka─ç w google ballmer dance.

Rynek MediaPC te┼┼║ mo┼┼║e si─Ö lekko sypn─ů─ç.
To ten rynek jeszcze istnieje? Gdyby nie piractwo to nikt przy zdrowych zmys┼éach nie my┼Ťla┼éby nawet o kupnie PC do ogl─ůdania film├┼éw czy s┼éuchania muzy. Ju┼┼║ mo┼┼║na kupi─ç odtwarzacze DVD za mniej ni┼┼║ 20USD. I nie jest to jaki┼Ť z┼éom kt├┼éry odtwarza tylko DVD, ale DVD, DivX, CDA, MP3, OGG, XViD. Koszty odtwarzaczy spad┼éy o ok 80-90% i zaczynaj─ů je przewy┼┼║sza─ç koszty "legalnego contentu" - kt├┼ére jak na ironi─Ö, pomimo takich samych spadk├┼éw koszt├┼éw produkcji - ca┼éy czas rosn─ů. Za cen─Ö jednego legalnego filmu mo┼┼║na mie─ç dwa odtwarzacze DIVX. Wida─ç tutaj ca┼é─ů pazerno┼Ť─ç i g┼éupot─Ö wydawc├┼éw. Kto tutaj kogo okrada?

Jak na ironi─Ö zachodnie firmy (zar├┼éwno wydawcy jak i proucenci sprz─Ötu) - nie umiej─ů zaspokoi─ç potrzeb u┼┼║ytkownik├┼éw. Kto┼Ť kto chce pos┼éucha─ç muzyki czy obejrze─ç film w domu nie kupi komputera za 1500$ i systemu za 200$ - kupi odtwarzacz za 20$. Nie produkcji zachodniej - ale z komunistycznych Chin. Podobnie osoba kt├┼éra b─Ödzie sobie chcia┼éa pogra─ç kupi nie PC z Vist─ů, ale Wii. Bez wirus├┼éw, spyware, um├┼éw licencyjnych, aktywacji, problem├┼éw z aktywacj─ů, g┼éupich telefon├┼éw, instalacji - i 3x taniej.

macol
30-01-07, 14:37
macol, to to samo j─ůdro co wi┼Ťtano to to chyba zaleta.... tak samo jak to ┼┼║e niema wszelkich gadget├┼éw w stylu Areo Glass, pask├┼éw bocznych, itd.
Cieszy mnie tak┼┼║e brak UAC, kt├┼ére mo┼┼║e i jest warte uwagi przy ┼Ťwiadomych i pracowitych u┼┼║ytkownikach windows, ale takiego lenia jak ja @#$ wzi─Ö┼éa jak po raz kolejny musia┼éem przebija─ç si─Ö przez UAC...
i jeszcze jedno DRM, nie wiem jak wygl─ůda to to w longhornie, ale je┼┼║eli inaczej ni┼┼║ w viscie, to zaleta... a raczej takich dziwnych rzeczy kochaj─ůcych si─Ö z czasem procesora do wersji serwerowej pakowa─ç nie b─Öd─ů...

osiaq
30-01-07, 18:20
A ja nie mam poj─Öcia :) Gates nie jest juz g┼é├┼éwnym architektem oprogramowania a co nowi maj─ů we ┼ébach - nie wiadomo. Zobaczymy jak sie bety poka┼┼║─ů, na razie nie ma co gdyba─ç

lukk
17-02-07, 15:05
a co sie przywaliliscie piratow:paluszek:

roosterek
17-02-07, 15:31
Lukk po 1 troch─Ö kultury, po 2 nikt tu si─Ö pirat├│w nie czepia┼é. Stwierdzili┼Ťmy po prostu, ┼╝e forum to nie odpowiednie miejsce do szerzenia piractwa!

osiaq
18-02-07, 21:20
lukk, baranie, m├│w za siebie. Najpierw czytaj, potem pisz.

roosterek
19-02-07, 15:38
lukk, baranie, m├│w za siebie. Najpierw czytaj, potem pisz.

Ile┼╝ gracji w tej kr├│tkiej wypowiedzi :nanana:

BTW Osiak, sporo czasu Cię tu nie widziałem :-D