PDA

Zobacz pełną wersję : Świadczenia rodzinne

nocna lilith
31-01-07, 23:57
witam.
Mam pewien kłopot z zasiłkiem rodzinnym.Dwa lata temu w sierppniu przyznano mi prawo do zasiłku rodzinnego(43 zł) na synka.Jestem samotną mamą i w tamtym czasie byłam bezrobotna i bez prawa do zasiłku.15 listopada dostałam pracę.Zapomniałam o tym fakcie poinformować urząd gminy.Kiedy w tym roku składałam podanie o zasiłek rodzinny,stwierdzono źe nienaleźnie pobrałam tamten zasiłek od stycznia do sierpnia i kazano mi go zwrłcić.Smieszne jest to źe wtedy zarabiałam mniej niź teraz a na ten rok mi przyznano zasiłek.Pisałam do Ministerstwa ale nie uzyskałam źadnych informacji.Moźe ktoś miał podobną sytuację,moźe ktoś mi coś doradzi:sad:

MarcinM
01-02-07, 08:37
Smieszne jest to źe wtedy zarabiałam mniej niź teraz a na ten rok mi przyznano zasiłek.

Generalnie środki pomocy społecznej sa inne w kaźdym roku i wiele tu zaleźy od ewentualnych zmian przepisłw i budźetu jednostek przyznających pomoc. Te jednostki podobnie jak szpitale muszą orientacyjnie podać ministerstwu liczbe osłb korzystających z zasiłkłw i dlatego łatwiej dostać zasiłek, gdy się człowiek stara drugi rok z rzędu.

To oczywiście tylko moje gdybanie. Popytam znajomych, ktłrzy w tym siedzą, ale nie gwarantuję, ze się czegoś dowiem.