PDA

Zobacz pełną wersję : 1% podatku dla Michałka

WebLion
01-02-07, 22:13
W imieniu rodzicłw Michałka, zwracam się do Was, Drodzy Forumowicze, abyście choćby przeczytali poniźszy tekst. Jeźeli to będzie moźliwe to zachęcam do spełnienia prośby mojego serdecznego kolegi...

1% PODATKU DLA MICHAŁKA

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację naszego synka Michałka Gajewskiego.

Michał urodził się z wadą wrodzoną naczyń krwionośnych zlokalizowaną w okolicy lewej płłkuli młźdźku. Ubytki neurologiczne wywołane rozległym krwawieniem spowodowały opłźnienie psychofizyczne, wiotkość mięśni (w 8. miesiącu źycia u syna stwierdzono niedowład lewostronny) oraz zeza poraźennego.

Od momentu opuszczenia szpitala w wieku trzech miesięcy Michał jest codziennie rehabilitowany zarłwno intelektualnie jak i ruchowo. Nasz syn jest pod stałą opieką wielu specjalistłw: neurologa, neurochirurga, okulisty oraz fizjoterapeutłw. Dziś jest pogodnym trzylatkiem i dzięki stałej rehabilitacji robi ciągłe postępy.

Obecnie jego głłwnym problemem jest brak rłwnowagi wywołanej ubytkami w młźdźku. Michaś jest teraz na etapie nauki chodzenia wspomaganej przez fizjoterapeutłw. Wymaga to sporych nakładłw na wielokierunkową rehabilitację ruchową realizowaną w formie 2-tygodniowych turnusłw rehabilitacyjnych. Koszt jednego turnusu to 3 300zł. Największe sukcesy moźna osiągnąć biorąc udział w turnusie co 6 tygodni. Niestety takie koszta przekraczają nasze moźliwości.

Naszym celem jest to, źeby Michał wraz ze zdrowymi dziećmi poszedł do szkoły. Prosimy pomłźcie nam w tym!

Z głry serdecznie dziękujemy w imieniu naszym i Michała za dobre serce i przekazaną nam pomoc. Liczy się kaźda złotłwka!

Z powaźaniem
rodzice MichałaJeszcze ewentualnie podam jak, co i z czym "zjeść"...

Jak przekazać 1% swojego podatku na rehabilitację Michasia?

Krok 1 - oblicz kwotę do przekazania

Najpierw oblicz swłj podatek naleźny Urzędowi Skarbowemu.

Kwotę podatku wpisujemy w pozycji 178 formularza PIT-36 lub 110 w formularzu PIT-37.

Następnie oblicz 1% z tego podatku - kwotę tę wpisujemy w rubrykę 179 w przypadku PIT-36 lub 111 w przypadku PIT-37, tj. rubryka "Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji poźytku publicznego - na podstawie art. 27d ustawy".

Przy obliczaniu 1% z podatku, w formularzu PIT wpisujemy kwotę z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek groszy w dłł (zgodnie z nowelizacją z 2005 roku).

Krok 2 - obliczoną kwotę wpłać przelewem

Wpłać obliczoną kwotę na poczcie, w banku lub przelewem elektronicznym (to rozwiązanie najtańsze). Uwaga - wpłaty dokonujemy jeszcze przed wysłaniem zeznania PIT. Na dokumencie przelewu podajemy swoje imię, nazwisko, adres, kwotę dokonanej wpłaty, nazwę Organizacji Poźytku Publicznego. Naleźy rłwnieź dopisać "3769 1% OPP".

Waźne! Nie musimy załączać potwierdzenia przelewu do zeznania podatkowego. Zachowajmy go jednak w razie kontroli (Urząd Skarbowy ma prawo sprawdzić tę płatność w ciągu 5 lat). Uwaga Internauci - dokonując przelewu elektronicznego naleźy wydrukować i zachować jego potwierdzenie.

Wpłata musi być dokonana pomiędzy 1 stycznia 2007 r., a dniem złoźenia zeznania podatkowego: dla podatnikłw rozliczających się za pomocą formularzy PIT-36 i PIT-37 nie płźniej niź do dnia 30 kwietnia 2007, a dla podatnikłw rozliczających się za pomocą formularza PIT-28 - nie płźniej niź 31 stycznia 2007.

Przelew jako dokument wpłaty powinien zawierać: imię i nazwisko, adres wpłacającego oraz kwotę wpłaty. Tytuł przelewu powinien brzmieć: "3769 1% OPP"

Fundacja Dzieciom "Zdąźyć z pomocą"
NIP 118-14-28-385
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
nr 50 1020 1156 0000 7902 0007 7248

Krok 3 - złłź formularz PIT

Aby dopełnić formalności wypełniony formularz wysyłamy lub zanosimy do Urzędu Skarbowego. Jeśli nie popełniliśmy źadnego błędu, moźemy być spokojni: Urząd uzna za prawidłowe pomniejszenie podatku do wpłaty, jeśli z całości zeznania wynikła taka konieczność lub zwrłci nam odliczony 1% w przypadku, jeśli z całości naszego zeznania wynikła nadpłata podatku.

selena
07-03-07, 00:24
Każdy podatnik ma prawo przekazać 1% podatku na cele charytatywne i uważam że skoro jest taka możliwość należy z tego skorzystać.
Dzieci podobnych Michałkowi jest wiele i nawet jeśli ten 1% od przecietnego Kowalskiego będzie kroplą w morzu potrzeb to i tak zostanie satysfakcja że się komuś pomogło.

WebLion
08-03-07, 19:00
Dlaczego masz w podpisie "selena użyszkodnik"? To co napisałaś powyżej charakteryzuje raczej osobę daleką od takowego określenia ;)
Pozdrawiam serdecznie, a w imieniu rodziców Michałka dziękuję za zainteresowanie.

Black
08-03-07, 20:23
Każda taka akcja (wierze, że jest prawdziwa) powinna spotkać się z szerokim odzewem, a że podatki wysokie to, to nie będzie "byle co" :) Myślę, że niedługo sam dołączę się do tej akcji, by pomóc temu dzieciakowi.

selena
08-03-07, 23:41
Dlaczego masz w podpisie "selena użyszkodnik"? To co napisałaś powyżej charakteryzuje raczej osobę daleką od takowego określenia ;)
Pozdrawiam serdecznie, a w imieniu rodziców Michałka dziękuję za zainteresowanie.

Michałkowi życzę zdrowia a jego rodziców serdecznie pozdrawiam.

selena użyszkodnik w podpisie to tak z przekory, by userzy starali sie mnie poznać po wypowiedziach a nie sugerowali sie podpisem, jako jedyny zwróciłeś na to uwagę.
Postanowiłam że tylko do 100 postu, później podpis zmieniam.

WebLion
12-03-07, 15:08
Każda taka akcja (wierze, że jest prawdziwa) powinna spotkać się z szerokim odzewem Możesz mi wierzyć na słowo, ale możesz również sprawdzić prawdziwość apelu na stronie:
http://www.dzieciom.pl/modules.php?name=Lista&show=3769

asiek4445
14-03-07, 11:28
wczoraj własnie moi rodzice wpłacili 1% podatku dla Michałka...w sumie nie wiele wyszło bo tylko 30 zł...ale mam nadzieję, że chociaż w jakiś sposób mogliśmy pomóc....czy moglibyśmy dowiedzieć się jak się Michałek czuje...i czy faktycznie udało się uzbierać jakies konkretne pieniązki i jakoś Michałkowi pomóc.........pozdrawiam

WebLion
14-03-07, 16:59
Kady grosz jest wany, a Twoi rodzice podarowali dziesitki zotwek, za co w imieniu rodzicw Michaka dzikuj.

czy moglibymy dowiedzie si jak si Michaek czuje...i czy faktycznie udao si uzbiera jakies konkretne pienizki i jako Michakowi pomc Wiem od taty Michaka, e pienidze wpywaj, co mnie osobicie cieszy, gdy zaangaowaem si w rozpowszechnienie apelu w Internecie. Wiem rwnie, e kwoty ksigowane s z dwu/trzy-tygodniowym opnieniem, wic jeszcze za wczenie na jakie podsumowania. Ponadto czas rozliczenia pit'w jeszcze nie upyn i by moe wpyn kolejne kwoty :)

Jeeli chodzi o zdrowie Michaka to mog napisa tyle, e by na dwch turnusach rehabilitacyjnych i stan jego zdrowia si polepsza. Oczywicie potrzebne s kolejne turnusy, std apel o przekazanie 1% podatku.

Postaram si zaprosi na forum tat Michaka, aby mg odpowiedzie na kolejne ewentualne pytania.
Jeszcze raz, w imieniu rodzicw Michaka dzikuj za dotychczasow pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Mort_pp
14-03-07, 20:48
Cóż, przyznam się, że mimo tego, że ze względu na wiek sam 1% podatku odprowadzić nie mogę, to staram się innych na to namówić - chyba co mnie jakoś ruszyło przy tej akcji w porównaniu z innymi, to to, że Michałek ma szanse na normalne życie - nie jest to akcja beznadziejna, bo jak wiadomo zdarzają się takie.
Dlatego też życzę zdrowia i serdecznie pozdrawiam jego i rodziców.

g.piotr
16-03-07, 10:08
Witajcie! Z tej strony tata Michała.
Z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie i troskę. Weblion przekazał mi informacje, że wiele osób odpwiedza forum o darowiznach na rehabilitacje mojego syna. Chętnie odpowiem na Wasze wszelkie niejasności i pytania.
na tą chwilę na koncie Michała w fundacji (www.dzieciom.pl) zebranych jest 188 zł. Kolejne wpłaty wpływają, ale ze względu na to że w fundacji jest około 4 tysięcy dzieci a pracowników dużo mniej stąd wpłaty księgowane są ze znacznym opóźnieniem.
Do tej pory uczestniczyliśmy w 2 turnusach rehabilitacyjnych (w Mielnie i Złotowie pod Piłą) i Michał po każdym z turnusów robi znaczne postępy, szczególnie jeśli chodzi o jego równowagę i pokonywanie nowego rodzaju przeszkód w trakcie chodzenia i codziennego życia.
Ostatnie kilka tygodni to zupełnie inna "walka". Mam na myśli zwykłe choroby, które się co chwila przyplątują. Dopiero co zawitała do nas ospa wietrzna, teraz walczymy z infekcją gardła itd. to codziennośc każdego dziecka i rodzica. W naszym przypadku przeszkadza to dośc mocno w rehabilitacji, która podczas chorób po prostu się nie odbywa. A Michał jest dośc "zajętym" dzieckiem, bo 3 rzy w tygodniu ćwiczy z nim fizjoterapeuta, również 3 razy w tygodniu jeździ na koniu (hipoterapia), 2 razy w tygodniu "bawi się" z logopedą lub pedagogiem przedszkolnym. W soboty jak tylko jest zdrowy chodzimy z Misiem na basen. NIEDZIELA to dzień wolny od wszystkiego oprócz rodziców :-).
Może tyle na początek... chetnie odpowiem na Wasze pytania. Dziękujemy za słowa otuchy, wiarę w nas i oczywiście za wpłaty, które zbierzemy do kupy i zafundujemy Michałowi kolejny turnus.
Ogromne dzięki, pozdrawiamy
Ania,Piotrek i Michałek Gajewski

selena
16-03-07, 15:53
Nie miałam i nie mam żadnych pytań, to co chciałam wiedzieć (zdrowie Michałka) zostało już napisane.

Popieram takie akcje, w realu nie przechodzę obojętnie obok tego co prosi o wsparcie czy zbiera pieniądze na cele charytatywne, jak nie mam więcej to zawsze symboliczną złotówke daję.

Patrząc na fotkę uśmiechnietego Michałka widać że pomimo tak poważnej choroby, hipoterapia nie tylko rehabilituje, ale też sprawia mu wielką przyjemność.
Życzę Państwu wiele siły do walki z chorobą dziecka a Michałkowi zdrówka.

g.piotr
31-03-07, 14:07
Witam ponownie,
Zmienił się ostatnio stan Michała konta w fundacji. Na koncie jest już ponad 350 zł i co chwilę słyszymy głosy, że ktoś wpłacił kolejne pieniążki. Cierpliwie czekamy na ich zaksięgowanie.
Dziękujemy Wam serdecznie. W najbliższym czasie dokonamy pierwszego zakupu za pieniądze z 1% Waszych podatków - Michał dostanie letnie buty ortopedyczne. Jest to koszt nieco ponad 100zł.
Z ostatnich wydarzeń w naszym domu... Miś skończył niedawno 3 lata i dostał od dziadków rowerek na 4 kółkach. Niedługo zobaczymy jak idzie Michałowi na takim pojeździe, bo pogoda sprzyja a choroby, które przetoczyły się wczesną wiosną w naszym domu powoli mijają. Rowerek pomimo, że nie jest sprzętem specjalistycznym (przynajmniej dla większości ;-)) bardzo Miśkowi pomoże w budowaniu symetryczności napięcia mięśniowego ciała, a w szczególności nóg i bioder. Takie było zalecenie naszej fizjoterapeutki - pani Małgosi. Wychodzi na to, że tata będzie musiał się ruszyć zza kierownicy samochodu i komputera i zacząć biegać za rowerem.... :-D. Cóż, zrobię to z przyjemnością....., a potem wyzionę ducha.
Pozdrawiam

Alarmus
31-03-07, 14:30
350 zł to najprawdopodobniej dopiero raczkujące początki, przecież znając Polaków to podatki będą płacić na ostatnią chwilę i zapewne około lipca-sierpnia poznasz kompletną wartość.
Życzę żeby przelana kwota spokojnie pokryła wszystkie koszta.

PS ja jak większość rodaków jeszcze nie myślę o rozliczeniu się z fiskusem za 2006 rok. :)

g.piotr
03-04-07, 12:14
na dzień dzisiejszy już 414,13zł
Wszystkim Spokojnych Świąt!!

selena
04-04-07, 21:29
Ziarnko do ziarnka ... nie jest to wielka suma, ale każdy grosik to odrobina serca darczyńczy.

Wzajemnie Wesołych i Rodzinnych Świąt :)

WebLion
17-01-08, 23:05
Ziarnko do ziarnka Fragment listu taty Michasia:
Według mojej wiedzy wpłat na subkonto Michała w fundacji dokonało ponad 150 osób. Byli to nasi przyjaciele, rodzina, znajomi i nieznajomi.Podobnie, jak w ubiegłym roku, zwracam się z prośbą do użytkowników forum Internautów, abyście choć rzucili okiem na tekst przygotowany na podstronie mojej witryny: 1% podatku dla Michałka (http://www.weblion.pl/?lion=100&p=16). Znajduje się tam instrukcja, jak przekazać 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację synka moich przyjaciół, Michasia. W tym roku jest łatwiej ;)

Na stronie można również przeczytać podziękowania dla wszystkich ubiegłorocznych darczyńców, jak również osób, które wzięły udział w ubiegłorocznej akcji, polegającej na rozpropagowaniu informacji, dotyczącej przekazania 1% swojego podatku na leczenie i rehabilitację Michałka.

Wiem, że podobnych próśb jest dużo więcej i liczę się z tym, że większość z Was już wie, komu przekaże swój jeden procent, ale nigdzie nie jest powiedziane, że nie mogę choćby próbować przekonać Was do pomocy Michasiowi ;)

selena
19-01-08, 16:31
Mój jeden procent z podatku niestety nie pójdzie na konto Michałka, wpłacam na konto fundacji, w której społecznie się udzielam.

Wiele zdrówka życze dla Michałka.