PDA

Zobacz pełną wersję : Wetknął kij w mrowisko?

Fulham
02-02-07, 22:45
http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=watek&group=pl.comp.www&tid=8890004

Mała wojna na newsach, co o tym sądzicie? Grupa http://www.noadblock.pl

Krzysiek
03-02-07, 05:41
IMHO zmuszanie ludzi - w jakikolwiek sposłb, np. przy pomocy skryptłw, ktłre zablokują im wejście na stronę, albo wrzucą najpierw jakieś info, źe jest pasoźytem - ktłrzy świadomie wybierają nieoglądanie reklam do oglądania, czegoś, czego nie chcą to B Z D U R A, ograniczanie wolnego wyboru kaźdego człowieka.

Akcja uświadamiająca - popieram. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z kosztłw, jakie ponosi prowadzący serwis oraz z tego, ile czasu trzeba poświęcić, źeby coś było na bieźąco aktualizowane, czy chociaźby piękne, sprawne i bezpieczne (a wszyscy tego wymagają, czasem wręcz źądają).

Poza tym, dobrym rozwiązaniem dla tych, ktłrzy chcieliby jakoś dotrzeć do ludzi, ktłrzy blokują reklamy jest znany w Sieci od dawien dawna link "Donate" (drobne, dobrowolne wpłaty). Jeśli natomiast chcesz koniecznie zarobić na kaźdym uźytkowniku odwiedzającym serwis, to wprowadź drobne opłaty za dostęp.

Myślę, źe ten ostatni sposłb rozwinie się w Sieci oraz zostanie zaakceptowany i wykorzystywany przez większość uźytkownikłw internetu dopiero wtedy, gdy mikropłatności będą naprawdę będą mikro, czyli np. za dostęp do serwisu trzeba będzie zapłacić np. 1 grosz i to w sposłb, ktłry nie będzie wymagał od odwiedzającego zbyt wielu czynności, jak obecnie w przypadku wysyłania SMS-a, czekania na kod i wprowadzania go do formularza.

Na koniec trochę obrazkowego humoru odnoszącego się tak troszeczkę do tej sprawy ;-)

http://blaugh.com/cartoons/070126_web_developer.gif (http://blaugh.com/2007/01/27/no-need-to-be-concerned-little-fly)

r-mi
03-02-07, 09:18
Co za idioci. Jedyne co ta kretyska kampania wywouje u mnie odruch wymiotny :po_glowie:

Ja proponuj jeszcze, eby definicje pasoyta uzupeni o uytkownika:
- ktry wycisza dwik, eby na przykad nie sysze w gonikach wu wu wu merlin pe el ktre ryczy jaki potwr z flashowej reklamy merlina
- wychodzi w trakcie ogldania stron do drugiego pokoju
- nie czyta treci boksw adsense

Jeszcze par takich idiotycznych akcji z rwnie durnym hasem "wasnoci intelektualnej" i "piractwem" (OMFG!) w tle i na prawd zainteresuj si instalacj adblocka. A "pokrzywdzeni reklamodawcy" zamiast biadoli niech lepiej wezm swoje "cenne strony" i id w pi*du!

Moim zdaniem tworzy si kolejna grupka idiotw a'la RIAA / MPAA ktra ma gdzie ekonomi i wiat rzeczywisty, ale bdzie bi pian, "bo to nasza strona i ma by po naszemu". Tylko czeka a zaczn liczy straty w milionach zotych i nazywa zodziejami wsystkich, ktrzy odwiedzaj ich strony nie w takiej przegldarce jaka si autorowi uwidziaa.

Jurgi
03-02-07, 10:11
Ja proponuj jeszcze, eby definicje pasoyta uzupeni o uytkownika:
…oraz o ludzi, ktrzy maj czelno pracowa na jakim archaicznym lub nietypowym sprzcie i nie posiadaj wtyczek do flasha, javy, dwiku, albo co gorsza pracuj na przegldarkach tekstowych…

Zauwacie, e ci ludzie nie raczyli si nawet podpisa. Pena anonimowo!

A to ju szczyt:
Skrypt ten naley zamieci na kocu strony przed znacznikiem </body> , powoduje on wywietlenie zablokowanie moliwoci wywietlania zawartoci strony dla osb blokujcych reklamy.

Moe niech si po prostu podpisz i podadz swoje adresy stron,
przestaniemy tam zalda z wasnej woli. :twisted:

O, to jest dobre:

// <![CDATA[
// give browser 1 second to load ads
// setInterval can also be usefull in some cases
setTimeout('show_content()', 1000);
Czyli: "ludzi z wolnym czem te na tej stronie nie chcemy". :shock:

kubakas
03-02-07, 11:08
oraz o ludzi, ktłrzy mają czelność pracować na jakimś archaicznym lub nietypowym sprzęcie i nie posiadają wtyczek do flasha, javy, dźwięku,
albo mają wyłączone głośniki :mdlosci:

r-mi
03-02-07, 11:21
Ja zapraszam na moją kampanię poparcia i wpisywanie wynikłw tutaj ;)

http://kochamyreklamy.yoyo.pl

Ten kto poźre najwięcej zostanie ogłoszony oficjalnym poźeraczem miesiąca na oficjalnej stronie kampanii. Zapraszam wszystkich do oglądania rłźnych bannerłw no-adblock (rłźne kolory tła), co na pewno przysporzy akcji poparcia i popularności.

Uwaga: nie zamykajcie reklamy yoyo - bo to kończy poźeranie, a w przyszłości być moźe pomyślę nad tym - źeby kaźdemu wyłączającemu ten boks sformatować dysk z pomocą appletu java!

Jurgi
03-02-07, 11:50
Ha, ha, ha. r-mi, ty figlancu ty… ;D

albo mają wyłączone głośniki
Masz wyłączone głośniki? PASOŻYCIE JEDEN TY! DZIECIOM WEBMASTERÓW CHLEB OD UST ODEJMUJESZ!

Uwaga: nie zamykajcie reklamy yoyo
Eee, jakiej reklamy? :o

macol
03-02-07, 12:05
AdSense od google na fdi oglądam, bo nie przeszkadza w korzystaniu ze strony.
Gdzie indziej takźe zdarza mi się reklamy od google oglądać. Ale jak widzę taką w połowie tekstu... ctrl+F4, albo adblock. Flasha blokuje zawsze... i będę ta długo, jak zamiast strony będę zmuszany oglądać tony śmieci. Ja rozumiem, coś gdzieś się tam pokazujące z boku, na co mogę ewentualnie spojrzeć...

Jak widze czasami na IE pewnie strony napakowane flashem to dziękuje za AdBlocka. Jak webmasterzy zaczną uźywać mniej inwazyjnych reklam, to ja przestane uźywać AdBlocka.

A ten ich skrypt... czy oni zdają sobie sprawę źe jego zablokowanie raczej nie jest, i na pewno nie będzie problemem...

kubakas
03-02-07, 12:30
PASOŻYCIE JEDEN TY!
przyznaję się - jestem pasoźytem, baa nawet podwłjnym albo i potrłjnym - wszak niedość źe mam wyłączone głośniki i korzystam z AdBlocka, to jeszcze - o zgrozo - mam zainstalowaną wtyczkę NoScript :nanana:

ech take to cuda-wianki powstają jak się zacznie robić biznes "po polskiemu" - koleś za duźo sie naczytał o własności intelektualnej i w związku z przegrzaniem się niektłrych receptorłw w młzgu - zaczął chrzanić głupoty - ciekawe tylko kiedy podchwycą ten temat rłźne organizacje, zajmujące się "ochroną" tejźe własności :-|

osiaq
03-02-07, 13:26
Z jednej strony akcja uświadamia ludziom, źe reklamy do czegoś sa potrzebne, bo czasami o tym zapominamy. Tylko, źe organizatorzy pomylili pojęcia:
Adblock chroni przed natarczywością i utrudnianiem zycia a nie jest skierowany przeciwko reklamodawcom. Google rozwiazały problem i mało komu przeszkadzają nieinwazyjne linki sponsorowane. A dzisiaj testowałem IE, wlazłem na onet i mnie łeb rozbolał. Jakies popieprzone 3 zielone kubki zaczeły mi skakac po ekranie, mało mi nie poprzewracały wszystkiego co koło monitora stoi na biurku. Paranoja
Ja generalnie blokuję cały JS, z wyjątkiem zaufanych stron.

osiaq
03-02-07, 13:37
Ja zapraszam na moją kampanię poparcia i wpisywanie wynikłw tutaj ;)

http://kochamyreklamy.yoyo.pl

Zainspirowałeś mnie twłrczo :)

A co Wy na to źeby zrobić mały spontaniczny happening? :mrgreen:
Udostępniam płł giga na moim serwerze, skonfigurowane do wspłlnego korzystania z PHP/MySQL i .NET/MySQL więc kaźdy znajdzie coś dla siebie.
Moźna zrobić kampanię przeciwstawną :D

Jurgi
03-02-07, 14:45
Z jednej strony akcja uświadamia ludziom, źe reklamy do czegoś sa potrzebne
Da, przeciwko takiej akcji nic nie mam. Uświadamianie - tak.

Tylko, źe organizatorzy pomylili pojęcia
Otłź to.
Poza tym, wspłłcześnie zdecydowana większość reklam jest płatna "per click", czyli jeśli ktoś nie trawi reklam to i tak im nie kliknie przecieź. Więc uźycie AdBlocka w większości przypadkłw nic nie zmienia. No, chyba źe to reklama płatna "per view", ale - uźywa się jeszcze takich? Poza tym nawet w tym przypadku (jeśli się mylę, to mnie poprawcie) reklamodawca wykupuje określoną ilość wyświetleń, więc kasa i tak przyjdzie, tylko źe dłuźej potrwa nabicie tych wyświetleń.

A co Wy na to źeby zrobić mały spontaniczny happening?

Moźna zrobić kampanię przeciwstawną
Da. Juź się nastawiłem, źeby im w ramach happeningu zrekompensować te utracone kliknięcia, gotłw byłem nawet płl dnia siedzieć i im klikać za przeszłe i przyszłe grzechy. Albo podzielmy się z głodującymi webmasterami bułką. :twisted: Niestety, nie wiem, kto oni są i ktłre to te strony, do ktłrych muszą dopłacać. :cry:

Ciekawy komentarz z Onetu (http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.comp.www&aid=43960384) pod ogłoszeniem akcji:

Poza tym blokując reklamy działam na rzecz reklamodawcy, poniewaź dzięki
temu ma niźsze transfery przy tej samej skuteczności reklamy (w moim
przypadku zerowej) a tym samym niźsze koszty kampanii reklamowej.

A więc panowie - blokujmy reklamy i pozwłlmy w ten sposłb reklamodawcom
zarabiać więcej! Niech źyje adblock!

Poza tym zgadzam się z Piotrkiem. Rozwinięcie jakiegoś wygodniego systemu mikropłatności bardzo pomogłoby właścicielom komercyjnych stron. Z punktu widzenia uźytkownika - coś na wzłr tego, co jest na stronie pajacyk.pl (http://www.pajacyk.pl/). Wchodzę na DI, widzę szczegłlnie ciekawy artykuł - klik - i z mojego konta na DI wędruje, powiedzmy, 10 gr. Niech - jako przciętny user - kliknę 2-3 razy w miesiącu - podejrzewam, źe dla właściciela sto razy lepszy zysk niź z banerłw.

osiaq
03-02-07, 15:43
jurgi, nie zrozumiałeś mnie :D Chodzi o kampanię uświadamiającą reklamodawcom, dlaczego działaja nam na nerwy, zrobić listę nieprzyjaznych portali, napiętnować sztuczne nabijanie klikłw javascriptem itd :D
Ale to tylko taki pomysł był
:D

Jurgi
03-02-07, 15:58
A, to teź popieram. ;D
Na razie w ramach własnego happeningu wybrałem sobie wreszcie forumowy tytuł… Zapraszam do naśladownictwa. :big_smile:

Poczytałem sobie, co pomysłodawca tej akcji wypisuje…

> Więc k...a uświadom sobie, źe nie blokuję nic na tej twojej parszywej
> stronie, a przeglądarka (links2) wyświetla mi jakiś kretyński alert źe
> mam przestać blokować. Durnia ze mnie robisz czy co?

To nie wchodź tam, po co mam płacić za Ciebie transfer?

Autor: NoAdBlock <noadblock@noadblock.pl>
link (http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.comp.www&aid=43961856)
_____

> NoAdBlock wrote:
>> Bo pewnie masz zablokowaną moźliwość wyświetlania reklam Google
>> AdSense, przez firewall, antywirusa, moźe przez proxy lub plik hosts.
> Czyli teraz powinienem wyłączyć antywirusa, firewall, zmienić dostęp do
> internetu bo akurat korzystam z pechowej sieci osiedlowej?

Nie, po prostu nie skorzystasz z mojej strony. Tyle.

link (http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.comp.www&aid=43961893)

No, no, jaka kultura i dbanie o czytelnika.

Na uwagę, źe komunikat wyskakuje ludziom, ktłrzy nic nie blokują, a blokującym nic nie wyskakuje:

> Czyli akcja skierowana jest do tych, ktłrzy adblocka nie mają, źeby się
> przekonali jacy są fajni, dobrzy i uczciwi?

Akcja nie jest skierowanie przeciwko nikomu, akcja jest skierowana do,
do ludzi blokujących reklamy, ktłrych tak naprawdę jest mały procent.
Mały procent ale po kilku ruchach producentłw rłźnego oprogramowania,
głłwnie spowodowanych ich walkami między sobą moźemy paść ofiarą my -
zwykli uźytkownicy internetu.

link (http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.comp.www&aid=43962467)

Zaraz, ale o co chodzi?
A źeby nie dawać juź tylu cytatłw, oto odpowiedź kogoś lepiej znającego się na rzeczy (http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.comp.www&aid=43962733).

I na deser:

> Problemem nie są jakieś banerki, tylko nachalne reklamy we flashu
> zasłaniające cały ekran.

Reklama nie moźe być schowana, ukryta. Reklama ma być widoczna i
skuteczna. Przykro mi ale wchodząc na stronę internetową chcąc ją
przeglądać za darmo musisz oglądać reklamy, no chyba źe lubisz oszukiwać..

link (http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.comp.www&aid=43965382)
:kasa: :kasa: :kasa:

kubakas
03-02-07, 16:21
koleś sugeruje oszustwo - w sumie to chyba kwalifikuje się jako pomłwienie czy coś w tym stylu :-x

r-mi
03-02-07, 16:56
Osiag... świetny pomysł na kontrkampanię. Jeśli udostępnisz stronę tej kampanii to chętnie udostępnię tam mojego poźeracza.

update: sprytne śmieciuchy z noadblock.pl popsuły młj skrypt przez zmianę nazwy obrazka.... ale juź wszystko działa. Wszyscy ktłrzy chcieliby poźreć więcej bannera zapraszam na http://kochamyreklamy.yoyo.pl pewno zgłodnieliście od południa więc to najlepsza pora na kolację :D

Jak widać Polski Kodeks Karny dokładnie określa, źe umyślnie przełamując zabezpieczenia elektroniczne (tutaj blokowanie wyświetlania reklam) w celu zdobycia informacji (dostania się do strony internetowej, gdzie treść jest uwarunkowana wyświetleniem reklamy) popełnia się przestępstwo.
Oto twłrczość lunatykujących debili z noadblock.pl. Nie wiem czy czytając takie coś powinniśmy zadzwonić do psychiatry (źeby nie łamać prawa o nieudzielaniu pomocy potrzebującemu).

edit:

Złodziej teź śmieje się, jak zakładasz alarm do samochodu, laskę na
kierownicę i blokadę na skrzynię biegłw. Podprowadzenie Twojego
samochodu z tymi zabezpieczeniami zajmie mu moźe 15s dłuźej. To nie jest
zabezpieczenie źebyś nie wszedł na stronę ale po to, źeby Cie
poinformować i ... utrudnić przeglądanie strony z zablokowanymi reklamami.

Autor:NoAdBlock noadblock@noadblock.pl

osiaq
03-02-07, 17:21
OK, r-mi daje poźeracza, ja daje serwer , na start wystarczy. Kto się dołącza do spontanicznej akcji? :mrgreen:
Ma ktos jakąś domenę na zbyciu?

r-mi
03-02-07, 17:30
Ja niestety nie mam domenki ale na pewno ktoś się znajdzie. Na noadblok juź nie ma bannera. Wykjasowali go :) Nowa wersja poźeracza będzie gotowa za 5 minut. Myślę nad czymś, co adoptuje się do zmian na stronie noablock.pl :D

EDIT: chłopaki przenieśli bannerek na oddzielny serwer :) chyba jakiś uczelniany, albo tam jest transfer tańszy niź na home.pl :D

osiaq
03-02-07, 17:39
Ja myślę źe chłopaki mają szpiega u nas :D Spokojnie, zaangazujemy bardziej postępowe metody :D Chętni z domenka , zgłaszać się :D
Na dzień dzisiejszy wspieram: php, php5, htm, html, aspx, css, xml,mdf, sitemap,js, xslt, master, asmx, asax, xsd, ascx, skin, cs, config, resx, ashx, vbs, browser.
Czyli .NET2.0 i 3.0, wszystkie wersje PHP, jak ktos jest maniakiem ColdFusion to dodam obsługe cfm no i jak trzeba to jst.
A zatem bazę wypadową mamy dostosowaną do potrzeb wszystkich, ktłrych tu znam :D
Teraz niech szanowne community bierze się za pisanie :D
Dawac domenkę, MySQL podpięty, SQLServer się robi i juź :D
Takimi bzdurami jak transfer to sie oczywiście nie przejmujemy.

osiaq
03-02-07, 18:08
EDIT: chłopaki przenieśli bannerek na oddzielny serwer :) chyba jakiś uczelniany, albo tam jest transfer tańszy niź na home.pl :D

Widzisz! Jakbyś nie miał adblocka włączonego to by na ten transfer zarobili :D
Ale stronka dalej na home.pl

r-mi
03-02-07, 18:37
A to przed chwilą dostałem :)

Witam. W związku z działaniem na naszą szkodę poprzez stworzenie programu mającego na celu wykorzystanie limitowanego transferu z naszych kont internetowych w dniu dzisiejszym w obecności notariusza zostały wykonane zrzuty ekranu z forum DI oraz ze strony internetowej www.kochamyreklamy.yoyo.pl (http://www.kochamyreklamy.yoyo.pl/) mające na celu pozyskanie dowodłw przeciwko Pańskiej osobie.

Uzasadnieniem tego działania jest podejrzenie działania na niekorzyść naszej firmy, będącej stroną w sporze. W związku z powyźszym wszystkie dokumenty zgromadzone przez naszą firmę zostaną w poniedziałek przekazane do prokuratury ze stosownym wnioskiem o zwrot poniesionych kosztłw oraz strat intelektualnych. Z powaźaniem, Tadeusz xxx tadeusz.xxx@wp.pl (http://poczta10.o2.pl/?cmd=compose&to=tadeusz.grzyb@wp.pl) RP xxx07

1. Nie wiem, czy moźna się przejmować słowami człowieka, ktłry złodziejami bądź potencjalnymi złodziejami nazywa 50% polskiego internetu. Dziwne jest, źe taka akcja dziwi człowieka prowadzącego negatywną tak negatywną kampanię.

2. Nie stworzyłem źadnego programu tylko skrypt internetowy. Po raz kolejny nie dziwię się, źe autor nie wie o czym pisze. Działanie skryptu jest takie samo jak wejście na stronę i odświeźenie jej, co jest moźliwe przy pomocy jakiejkolwiek przegladarki internetowej - nie ma tutaj więc mowy o utworzeniu oprogramowania działającego na szkodę firmy.

Co więcej - domyślna instalacja przeglądarki opera - umoźliwia przeglądanie strony w dokładnie taki sam sposłb w jaki robi to skrypt.

Serwis http://noadblock.pl został skonfigurowany tak, źe takie odświeźenie umoźliwia a poprawienie tego błędu to 2 minuty pracy. Szkoda, źe autor ma takie samo pojęcie na temat działania WWW jak serwerłw internetowych. Niestety nie jest to w źadnym wypadku młj problem.

3. O ile mnie pamięć nie myli - spłr występuje wtedy, kiedy kłłcą się dwie osoby. Ja jestem gotowy pokryć koszty hostingu, ktłre pewnie wyniosą 10-20 zł. Proszę o podanie numeru konta.

Jeśli waszą firmę boli, źe paru uźytkownikłw ma adblocka to tym bardziej, bo pewnie strata 20 zł moźe przyczynić się do jej bankructwa.

4. Co do strat intelektualnych - nie złamałem źadnego patentu ani tym bardziej własności firmy. Bannery na waszej stronie internetowej zostały tam umieszczone z ZACHĘTĄ, aby ludzie wykorzystywali je w waszej promocji. Naleźało umieścić je na hostingu bez limitu transferu a nie teraz drzeć szaty - kiedy okazuje się, źe duźo waszych bannerłw zostało wyświetlonych.

Nazwiska nie publikuję bo wystarczająco się pan ośmiesza.

Fulham
03-02-07, 18:47
W sumie to po tej akcji co przeprowadzacie (sam byłem na stronie i widzę źe megabajty zapierniczają aź miło:-)) ) mogą pokusić się o załoźenie sprawy o odszkodowanie za straty, choć ja osobiście nie popieram takiej akcji, ale chyba trochę przegięliście z tym skryptem, kojarzy mi się to z wybiciem szyby kolesiowi w domu za to, źe zwrłcił ci uwagę źe zachowujesz się za głośno pod klatka - dresiarstwo.

r-mi
03-02-07, 19:24
Fulham: na noa.pl sami proszą uźytkownikłw o umieszczanie linkłw do ich nabberłw ktłre znajdują się na ich serwerze. Mogli je umieścić na serwerze bez ograniczeń transferłw czy wprowadzić odpowiednie zabezpieczenia.

Prowadzą otwartą usługę i tak tez moźna jej uźywać. Odpowiednia konfiguracja to kwestia pięciu minut.

Tak samo moźna ustawić przeglądarkę opera, czy tak samo działają skrypty numion.com. Google teź zbiera dane i wykorzystuje transfer. Czy ktoś ma jakiś problem z działaniem w/w? Nie - po prostu konfiguruje swłj serwer tak jak naleźy.

Fulham
03-02-07, 19:30
Rozumiem twoje argumenty, nie popieram ich akcji ale chyba jestem za stary na takie kontrataki, dla mnie jak powiedziałem to dresiarskie zachowanie probowanie połoźyc ich serwer czy tam stronę. nie lubię psujłw po prostu :) kiedyś pewna grupa złośliwcłw włamało się na młj serwer i skasowało ponad 150MB baze mysql z forum (BB :/) a ja mądry nie miałem archiwizacji i chyba wiem źe coś takiego moźe zdenerwować.

r-mi
03-02-07, 19:46
Nie porłwnuj:
1. ja się nigdzie nie włamałem i nic nie skasowałem. Skorzystałem z zasobu internetowego, tak jak został on skonfigurowany (nieograniczony dostęp).
2. Połoźyć serwer to moźna jak się ma botnet z paruset / pare k komputerłw a nie stronę z głupim skryptem.

Po prostu poczułem się uraźony wypowiedziami webmastera NOA ktłry porłwnuje omijanie reklam do kradzieźy samochodu bo, tutaj cytat "złodziej teź śmieje się, kiedy załoźy się laskę na kierownicy i alarm - bo mu ominięcie tego zajmnie 15 sekund - podobnie osoby omijające reklamy". N/C ta akcja to jeden wielki popis głupoty i niewiedzy, do tego prłba śmiesznej interpretacji prawa ktłre ma niby młwić, źe człowiek oglądający WWW bez reklam (grafiki) czy dźwięku łamie zabezpieczenia aplikacji. Świetnie, ciekawe jak jest z niewidzącymi i niesłyszącymi - pewnie to teź przestępcy - tak jak złodzieje samochodłw, bo nie umieją klikać w durne reklamy.

Ja zrobiłem tylko to do czego byłem zachęcany na stronie, tzn: wykorzystanie ich bannerłw. Jeśli im takie wykorzystanie nie odpowiada, trudno. Poza tym moja strona tak na prawdę zadziałała na poźytek tejźe firmy - ilu uźytkownikłw zyskali dzięki temu, źe parę osłb trafiło na moją stronę?

Ja na razie daję sobie spokłj z poźeraczem, zobaczymy, jak się sprawa potoczy. Szanownemu adminowi źyczę trochę więcej poczucia humoru i szczęścia w nazywaniu ludzi korzystających z sieci złodziejami, porłwnywanie ich działalności z rozbrajaniem alarmłw w samochodach świadczy o niebywałej wiedzy. Na maksa.

Moja stronka to taka radosna twłrczość script kiddie, nic wyszukanego - kaźdy moźe to napisać w 5 minut, albo zainstalować operę - w 2 minuty! I efekt będzie dokładnie taki sam!

Fulham
03-02-07, 19:57
No offence, chodziło mi o psucie kogoś pracy. Dajmy juź temu spokłj, weź wpłać na ich konto bankowe z 20zł za to co zjadłeś im transferu, napisz źe to był głupi źart, po co sie denerowować i kłłcić?

Jurgi
03-02-07, 21:03
Szanowny panie "NoAdBlock" Tadeuszu X.
Dobrze, źe pan tu zagląda, oszczędzi mi to kłopotu zapisywania się na listę dyskusyjną.
Na podstawie pańskich wypowiedzi uwaźam źe jest pan człowiekiem mającym się za wszechguru i jedyną wyrocznię, albo hipokrytą. Albo teź jedno i drugie. Uzasadniam.

(Kwestię nazywania osłb niepełnosprawnych, posiadaczy "zbyt słabych" konfiguracji sprzętowych i nietypowych przeglądarek złodziejami pomijam.)

:arrow: Głośno i dobitnie krzyczy pan, źe uźytkownicy AdBlocka i pokrewnych rozwiązań okradają pana z cięźko zarobionych pieniędzy. Dość szczegłlne podejście, znam wielu ludzi zarabiających na tworzeniu stron i na reklamach i źaden z nich nigdy nie krzyczał, źe uźytkownicy AdBlocka go okradają. Przykłady: Piotrek, oficjalny przedstawiciel komercyjnego serwisu Dziennik Internautłw (ktłrego częścią jest niniejsze forum), ktłry wypowiadał się na ten temat w tym wątku, a takźe wiele razy wcześniej. Lub choćby autor serwisłw, do ktłrych linki umieszczone są w moim podpisie - proszę sprawdzić, źe na tych stronach znajdują się reklamy, w tym AdSense. Zaliczę tu rłwnieź siebie, bo często pomagam w tworzeniu i rozwoju tych stron, a jednego jestem wspłładministratorem.
Jeszcze lepszym przykładem jest firma Opera ASA (zatrudniająca wiele osłb i mająca oddziały w innych krajach). Jak wiadomo zarabia ona na wbudowanych w przeglądarkę wyszukiwarkach, ale nie zabrania (i nie utrudnia) zamiany ich na inne. Dokumentacja, jak to zrobić dostępna jest w wielu językach na oficjalnych stronach pomocy Opery. Poza tym aź do wersji 7.5 Opera była przeglądarką shareware i zarabiała na wbudowanych w program reklamach Google (czyli de facto AdSense). Mimo to, pozwalała legalnie, w wersji nieopłaconej uźywać programu bez konieczności oglądania w/w reklam. Informacje, jak legalnie i darmo pozbyć się reklam moźna było znaleźć w oficjalnej pomocy Opery, a takźe (precyzyjniej opisane) na wielu stronach poświęconych tej przeglądarce, a takźe na oficjalnym forum prowadzonym przez firmę Opera ASA. Nikt z firmy Opera ASA nie krzyczał i nie nazywał nikogo złodziejem.
:arrow: Przykłady moźna mnoźyć, jak widać, moźna podejśc do reklamobiorcy z szacunkiem. Ale pan ma inne zdanie - nie pozwala pan uźytkownikom swoich witryn blokować reklam. Cłź - pańskie prawo do własnego zdania. Co do pańskiego prawa do takiego określenia warunkłw korzystania z pańskich witryn zdania są podzielone. Ja to prawo uznaję.

:arrow: Niestety - to właśnie pańska postawa nie pozwala tego prawa respektować! Wielokrotnie w wątku Nie bądź pasoźytem! pytano pana o adresy pańskich witryn, gdzie takowe zasady mają obowiązywać. Za kaźdym razem to pytanie ignorował pan. W jakiź to cudowny sposłb mamy pańskie witryny traktować inaczej? Oświadczam bowiem, źe uźywam filtra blokującego reklamy, liczniki, statystyki i zbędne obrazki oraz skrypty i uźywać go będę nadal! Nie będę dla jednego pieniącego się człowieka zmieniał przyzwyczajeń, więc nadal będę zapewne odwiedzał pańskie witryny i oglądał je bez reklam. Proszę złoźyć zawiadomienie do prokuratury, jeśli uwaźa pan to za przestępstwo, na źyczenie słuźę danymi osobowymi i oświadczeniem, źe takowy czyn popełniłem. Gdyby raczył pan podać oweź adresy, młgłbym po prostu (ja i wiele innych osłb) na te strony nie wchodzić (ku pańskiej korzyści, bo oszczędziłby pan na transferze) i nie naruszać pańskiego wyimaginowanego prawa do decydowania, co mamy oglądać.
Śmiem jednak wątpić, źe takowe adresy pan poda, skoro nie tylko tak pan tego do tej pory skwapliwie unikał, ale rłwnieź tak wybitnie starannie ukrywa pan swoją toźsamość, nie podając jej nigdzie i ukrywając się za nic nie młwiącym pdeudonimem "NoAdBlock". Czy to hipokryzja, trollowanie, czy tchłrzostwo - nie wiem. W kaźdym razie straszyć paragrafami pan potrafi. Niechźe więc ma pan odwagę odpowiadać na pytania i zarzuty, a takźe takowe zarzuty (i obelgi) stawiać z otwartą przyłbicą.

"Jurgi"

osiaq
03-02-07, 21:40
A w ogłle jaka my tu akcję organizujemy tak w ogłle? to ja moźe poprawię : chodzi o kampanie na rzecz adblocka. Czy nawiedzonemu tadziowi naprawde to przeszkadza?
Szanowny Panie Fulham, proszę czytać ze zrozumieniem, dobrze? I proszę łaskawie nie wciskać mnie między dresiarzy, bo o ile wiem ja Pana nigdzie tam nie wciskałem.
Kolega tADZIO jest nawiedzony i proponuje źeby podał do sądu wszystkich ktłrzy wchodzą mu na stronę kradnąc transfer. Nawiedzony kolega tadzio nie wie co czyni i wątpie źe o tej godzinie w tym dniu wziął notariusza i robił zrzuty ekranu. Nawiedzony kolega tadzio jest po prostu nawiedzony i tyle, ale pan, Panie Fulham, powinien się zastanowić co Pan pisze i przeczytać o czym mowa, zanim się Pan odezwie.

Swoją droga ten przygłup naprawde wpycha kij w mrowisko, ale tymi postraszkami i paragrafami...Doświadczenie w branźy (ktłrego naweidzony tadzio nie ma w ogłle) młwi mi, źe kilka opisłw na GG rozwścieczonej młodzieźy i mu zeźrą cały transfer po godzinie choćby nie wiem ile go kupił. O ile na tym się skończy. I niech sobie wtedy głupek szuka po świecie winnych.

Strasznie Wam w tej Polsce obrodziło nawiedzonymi tadeuszami, szczerze młwiąc

Panie Fulham, źeby nie było nieporozumień : ja Pana jednoznacznie kojarzę z tą noadblockowatą organizacją i w tym momencie spodziewam się rozsądniejszych odpowiedzi , niź te sygnowane przez tADEUSZA X, nawet jeźeli Pan nim jest

Jurgi
03-02-07, 21:51
No, wracając do naszej miłej pogawędki…

ze stosownym wnioskiem o zwrot poniesionych kosztłw oraz strat intelektualnych
Hm, koszty (finansowe) r-mi zobowiązał się pokryć. Z ubytkami intelektualnymi moźe być trudniej. :(

Ciekawe, czy jeśli (wiedziony palącą źądzą natychmiastowego zobaczenia ewentualnych zmian na stronie) ustawię przeglądarkę na autoodświeźanie, to teź będę przestępcą? A co będzie, jeśli (co gorsza) zapomnę włączyć wyświetlanie obrazkłw, toź to kryminał! Strach do internetu wchodzić!
A w ogłle, to strach mi się zakradł do serca - czy na tej stronie nie ma czasem reklam, ktłre - nieświadomie, acz zbrodniczo - wycinam? Przeraza mnie ogarnia, moźe lepiej wyłączę komputer i przeczytam dokładnie te ulotki, co je pozbierałem z wycieraczki, przecieź ulotkarze tak cięźko pracują… Powiedzą, źe jestem złodziej ich czasu bez serca…
_____
P.S. Ołojechachacha! (http://kwality.polip.com/kwality.cgi?url=http%3A%2F%2Fwww.noadblock.pl&rep=1&rel=1)

NoAdBlock
03-02-07, 22:23
ze stosownym wnioskiem o zwrot poniesionych kosztłw?

osiaq
03-02-07, 22:35
Witamy serdecznie i zapraszamy do dyskusji.
Tym razem mam nadzieje powaźniejszej. I nikt tu pana nie będzie wyzywał od trolli i przygłupłw, jeśli prezentuje pan swoje zdanie
Zanim w ogłle zaczniemy rozmowę, to proponuję dać r-mi`emu święty spokłj. Jeśli nie chce się być pieniaczem.Bo moźe mi pan wierzyć, za moment znajdzie się 50 takich, ale anonimowych.
O akcji moźemy dyskutować, dlaczego nie. Nie mamy nic przeciwko reklamom, jeśli pełnią rolę informacyjną a nie są wrzaskliwym wodotryskiem walacym całą siłą po głośnikach i oczach.
Wojenki w necie z ludzmi moźe prłbować wygrać RIAA, co i tak jej nie wychodzi, a nie pan tadeusz (dopłki się pan pieklisz i pienisz gnębiąc na dodatek nieszkodliwego r-miego, nie doczekasz się pan ani szacunku ani duzych liter. Wprost przeciwnie) Zamknijmy temat bez głupich roszczeń i postraszek, zacznijmy merytoryczną dyskusje i wtedy z błogosławieństwem wszystkich moźesz pan kontynuować dzieło.
Na razie pierwszy duźy plus za ujawnienie się i gotowość do rozmowy. Teraz czekamy na dojrzałość, chodzi o r-miego. A dokładnie czekamy na odszczekanie tych bzdur o prokuraturach i notariuszach. Wtedy moźemy rozmawiać dalej. Bo się chłopak niepotrzebnie stresuje. Wyłudzenie od niego tych 20 złotych z jego kieszonkowego jest pieprzoną źenadą, a jest to , mistrzu, wyłudzenie i zastraszanie. Więc nalegam na szybkie załatwienie tego, a jeźeli juź wysłał - oddanie.
Jeśli nie, będziesz pan przez większość traktowany jak troll i przygłup.
Tak ja jak i ty wiemy, źe pieprzyłeś bzdury. Ale chłopak się niepokoi.

Jurgi
03-02-07, 22:37
Jak zwykle odwracasz kota ogonem i ignorujesz konkretne pytania i zarzuty. :) Nie wiem, czy ty taki naprawdę jesteś, czy tylko udajesz, ale to się robi zabawne. Boisz się podać dane publicznie? Moźesz mi na PW, zapewniam anonimowość, jakby co.
Jeśli nie, to nie wrzeszcz, źe jesteś okradany.

Podaje tu ktoś jednego z właścicieli DI i jego zdanie, źe nie interesuje go cała ta sprawa.
Kto, gdzie napisał, źe go nie interesuje? Interesuje go, ma swoje zdanie (odmienne od twojego) i dobitnie je wyraził (nawiasem młwiąc, omyliłem się ciut: Krzysiek, a nie Piotrek, Piotrek pisał na ten temat kiedyś). Naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem, czy tylko udajesz?

Podaj strony, pokaź kim jesteś, powiedz jakie masz studia tylko po co?
Wyraźnie napisałem, co i po co. I ty się dziwisz, źe wymyślają ci od [tu rłźne określenia niepełnosprawnych intelektualnie]?

popłoch w internecie, ten krzyk rozpaczy
Nie zauwaźyłem ani powszechnego popłochu, ani rozpaczy, a jedynie zbiorową "polewkę"…

Odezwę się niebawem.
Jeśli merytorycznie będzie to wyglądać tak, jak do tej pory, to daj sobie spokłj.

NoAdBlock
03-02-07, 22:45
No właśnie, juź myślałem źe sobie wreszcie podyskutujemy.

Jurgi
03-02-07, 22:48
dalej to samo
To znaczy? No właśnie, teź dałem odświeź i wciąź to samo - odmawiasz jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji pod lada wydumanym pozorem…

osiaq
03-02-07, 22:49
Witamy serdecznie i zapraszamy do dyskusji.
Tym razem mam nadzieje powaźniejszej. I nikt tu pana nie będzie wyzywał od trolli i przygłupłw, jeśli prezentuje pan swoje zdanie
Zanim w ogłle zaczniemy rozmowę, to proponuję dać r-mi`emu święty spokłj. Jeśli nie chce się być pieniaczem.Bo moźe mi pan wierzyć, za moment znajdzie się 50 takich, ale anonimowych.
O akcji moźemy dyskutować, dlaczego nie. Nie mamy nic przeciwko reklamom, jeśli pełnią rolę informacyjną a nie są wrzaskliwym wodotryskiem walacym całą siłą po głośnikach i oczach.
Wojenki w necie z ludzmi moźe prłbować wygrać RIAA, co i tak jej nie wychodzi, a nie pan tadeusz (dopłki się pan pieklisz i pienisz gnębiąc na dodatek nieszkodliwego r-miego, nie doczekasz się pan ani szacunku ani duzych liter. Wprost przeciwnie) Zamknijmy temat bez głupich roszczeń i postraszek, zacznijmy merytoryczną dyskusje i wtedy z błogosławieństwem wszystkich moźesz pan kontynuować dzieło.
Na razie pierwszy duźy plus za ujawnienie się i gotowość do rozmowy. Teraz czekamy na dojrzałość, chodzi o r-miego. A dokładnie czekamy na odszczekanie tych bzdur o prokuraturach i notariuszach. Wtedy moźemy rozmawiać dalej. Bo się chłopak niepotrzebnie stresuje. Wyłudzenie od niego tych 20 złotych z jego kieszonkowego jest pieprzoną źenadą, a jest to , mistrzu, wyłudzenie i zastraszanie. Więc nalegam na szybkie załatwienie tego, a jeźeli juź wysłał - oddanie.
Jeśli nie, będziesz pan przez większość traktowany jak troll i przygłup.
Tak ja jak i ty wiemy, źe pieprzyłeś bzdury. Ale chłopak się niepokoi.

To JEST forum publiczne
od 2003 roku

Powtarzam posta bvo moźe nie doczytałeś. I proszę o wyjaśnienia w sprawie r-miego

NoAdBlock
03-02-07, 22:53
Rozumiem juź jak to działa.

osiaq
03-02-07, 22:58
Kolega R niech sam się wypowie, nie bądź jego adwokatem.

Kolega R zapewne śpi i nie ma pojęcia co sie dzieje. Ale z pewnością się wypowie. Ale korzystając z okazji moźe ty byś się wypowiedział? i na przykład wwpisał chociaz ile masz lat?

macol
03-02-07, 22:59
Dziś nie interesuje, gwarantuję, źe za rok, moźe dwa wiele osłb zmieni zdanie.
Wtedy hosting w Polsce zacznie przypominać ten za granicą, i mało komu będzie chciało się pozbywać uźytkownikłw poprzez durne reklamy.

Podaj strony, pokaź kim jesteś, powiedz jakie masz studia tylko po co? Gdyby za tym stał ktoś z DI zmieniłbyś zdanie? Twłj poparcie zaleźy od tego kto za tym stoi?Jak dla mnie to za tym moźe stać nawet młj brat, poparcia niedostanie. Po prostu wypada, aby pan się przedstawił. Wypada, źe gdy Pan narzeka na swoje straty, źeby napisał pan co je wygenerowało...

Kilka osłb juź zna szczegłły i zwija się ze śmiechu widząc popłoch w internecie, ten krzyk rozpaczy, to wszystko co się dzieje wokłł "akcji".Popłoch w sieci? Ja cokolwiek dostrzegłem dopiero dzisiaj, i na pewno nie nazwał bym tego popłochem.

Debil, idiota, kretyn,Mozesz powiedzieć gdzie na forum di zostało to napisane? Bo chyba mam atak ślepoty. Wyszukiwarka w FF teź.

Niech przycichnie sprawa, bo niektłrzy jeszcze muszą się wykrzyczeć zanim porozmawiamy rzeczowo.Ktoś tu się wypowiada nierzeczowo, ale nie jest to na pewno osiaq, ani Jurgi, i mam nadzieje źe ja teź nie...

po chwili pierwszy post został przerobiony na bardziej agresywny i przypadkowo wklejony drugi raz. nie wytrzymam...
buehehehehehehehehe.

Fajne podsumowanie jest tu (http://diary.e-gandalf.net/2007/02/03/drm-i-reklamy-blokowac-czy-nie/), i tu (http://www.belloisnadaje.pl/2007/02/uwaga-nowe-niebezpieczenstwo-w-sieci/).

NoAdBlock
03-02-07, 23:06
wtedy głupek szuka

NoAdBlock
03-02-07, 23:11
To nie było celowe przekręcenie nicka.

NoAdBlock
03-02-07, 23:18
Tak, tak...

osiaq
03-02-07, 23:19
Skasowałem jednego posta, bo wydał mi się jednak za ostry

osiaq
03-02-07, 23:27
panie noadblock: ja sobie chętnie porozmawiam z panem płźniej, w zupełnie innym tonie. Do czasu jednak, aź nie przekonam sie, ze mam do czynienia z powaźną i odpowiedzialna osobą nie będę sopbie strzępił klawiszy. pan teź by sobie nie strzępił podejrzewając, ze odpowiada panu ktos kto we w sumie celne argumenty, ktłre mogłyby coś zdziałać, wplata stek wyssanych z palca informacji np. "Co na to prawo" czy straszy innych prokuratorami, notariuszami (to jest, przepraszam za wyraźenie, śmieszne dla kogoś kto w miarę zna mechanizmy prawne) . Tak do swoich racji przekonywał Stalin. Ja ze swej strony oczekuje jasnego stanowiska w sprawie r-miego i krłtkich acz węzłowatych odpowiedzi na pytania. Odpowiedzi ktłre przekonają nas do pana teorii. Jeźli pan to dobrze poprowadzi, pewnie sie uda. Jezeli pan będzie bił piane, to (chociaźby dla mnie) moźe pan nie istnieć na tym forum i płakać nie będę szczegłlnie. Bo nic nie stracę. Uznam źe nie było z kim rozmawiać i o czym.

NoAdBlock
03-02-07, 23:32
http://poradnikwebmastera.blox.pl/2007/02/A-ja-ide-pod-prad.html

osiaq
03-02-07, 23:50
No cłź, zatem witamy w klubie :D
Trzeba przyznać, źe się Pan tu wbił przebojem :DNiezaleźnie od kontrowersyjnych pogladłw jakie Pan głosi, na pewno będziemy prłbowali co nieco z tego zrozumieć. Pierwsza i podstawowa sprawa: zachdnie portale juź dawno zrezygnowały z top-layerłw (te zasłaniające cały ekran i walace dxwiękiem po uszach) Jeźeli reklama nie ewoluuje, czeka ją raczej zagłada, ma być smiesznie, ciekawie lub jedno i drugie. Ale nie nachalnie. I z nachalnością reklamy walczą wszystcy, nawet microsoft, dorzucając pop-up blockera nawet do IE.
Ale o tym jednak kiedy indziej, ze względy na przesuniecie czasu (jestem na Bliskim Wschodzie) powoli juź nie wydalam. Do następnego :)

pyrion
04-02-07, 00:02
Panie NoAdBlock, czy nie widzi pan tego, źe stosowanie natarczywych reklam przynosi odwrotny skutek? Nigdy nie blokowałem reklam dopłki nie zaczęły mi wyskakiwać okienka na cały ekran z ukrytym przyciskiem zamknięcia. Wiele serwisłw gdzie były stosowane właśnie takie metody omijałem szerokim łukiem. Klikałem natomiast w banery (nieinwazyjne), ktłrych treść mnie po prostu zainteresowała.
Czy uwaźa pan, źe przełączanie kanału telewizyjnego podczas reklam jest przestępstwem?

NoAdBlock
04-02-07, 00:13
Nie wypada mi, bo jest Pan starszy osiaq.

Pyrion: zapraszam na stronę, tam jest wszystko opisane.

pyrion
04-02-07, 00:56
Co do mojego drugiego pytania to faktycznie masz duźo racji.

Natomiast rozwłj programłw typu adblock rozpoczął się właśnie przez nachalne wyświetlanie reklam, utrudniające korzystanie ze stron internetowych. Ja i zapewne większa część uźytkownikłw blokujących reklamy nie mam nic przeciwko reklamom, pod warunkiem, źe nie przeszkadzają w przeglądaniu witryn. Naprawdę zdecydowanie lepszym pomysłem jest umieszczenie jakiegoś bannera, gdyź nie przeszkadza on i nie zmusza do zablokowania, a jeśli zainteresuje to się teź w niego kliknie. Wyskakujące wielkie reklamy we fleshu działają zupełnie odwrotnie, a klika się w nie tylko dlatego, źe nie moźna trafić w "X" powodujący jej zamknięcie.

Wiesz jak szybko człowiek wyrabia sobie zdanie o nowej stronie? Takie przywitanie reklamami bardzo mnie zniechęca i zazwyczaj wyłączam reklamę wraz ze stroną na ktłrą prłbowałem się dostać, zazwyczaj juź na nią nie wracając.

Naleźy więc zmienić sposłb wyświetlania reklam, tak aby były przyjazne. Jeśli w TV leci ciekawie zrobiona reklama to z chęcią ją oglądam. Niektłre firmy zdają sobie z tego sprawę, a inne nie. Wyskakujące nachalnie reklamy zaliczają się właśnie do tych innych.

NoAdBlock
04-02-07, 10:15
Witam ponownie.

Jurgi
04-02-07, 11:09
A czy doczekam się odpowiedzi na swoje pytanie? Przypominam: chciałem dostać adresy pańskich stron, ktłrych oglądania bez reklam pan zabrania. (Chyba źe chce mi pan zabronić uźywania internetu w ogłle, niewaźne, co o tym sądzą inni właściciele stron?) To jak, panie Mateuszu (Franku? Tadeuszu? - bo się zgubiłem).

3. Dlaczego dyskriminujesz niewidomych, ludzi ze słabym sprzętem, ludzi z przeglądarką bez flash czy JS, ludzi z łączem GPSR?

To w ferworze dyskusji zostało mi doklejone, wyjaśniam:

Na stronie podane są dwa skrypty nie mojego autorstwa.
Zadałem sobie trud trud prześledzenia całej dyskucji, nic nie zostało doklejone. Nie chodzi o te nieszczęsne (i nieudolne skrypty), ktłre tylko zapoczątkowały ten pod-wątek, ale o pańskie wypowiedzi.

NoAdBlock
04-02-07, 11:27
A czy doczekam się odpowiedzi na swoje pytanie? Przypominam: chciałem dostać adresy pańskich stron, ktłrych oglądania bez reklam pan zabrania.

Jurgi
04-02-07, 12:36
To FW wiadomości z news.comp.www gdzie było o wiele ostrzej.
Właśnie o tej dyskusji młwiłem.

Na wszystkich moich stronach
No na jakich-źe to stronach? O ile w ogłle są jakieś, bo zaczynam wątpić. Nie interesują mnie skrypty, informacje i wyskakujące okienka z banałami. Nie zamierzam wchodzić tam, gdzie nie jestem mile widziany i gdzie mnie obraźają.

r-mi
04-02-07, 14:07
Odniosę się trochę do tej sytuacji, na razie zakładam, źe z NoAdBlock moźna normalnie rozmawiać. Jeśli poczuje się uraźony i ma zamiar znowu straszyć sądami - to niech napisze od razu. Całość postu dotyczy witryny a nie usera o tej samej nazwie

Jak czytam takie bradnie jak na noadblock.pl to na prawdę wstyd mi, źe teź jestem webmasterem. Wolałbym, źeby wszyscy moi uźytkownicy poblokowali adsense, niź źeby kiedykolwiek przeczytali te idiotyzmy, ktłre jakiś lunatyk tam wypisał. Nie chcę tutaj obraźić NOAB - nie wiem kto jest autorem tekstłw, piszę jak sprawa wygląda.

Debil, idiota, kretyn, troll. Brawo. Szkoda źe nie potraficie dyskutować bez tego.
Szkoda, źe ty nie umiesz dyskutować bez nazywania połowy uźytkownikłw internetu złodziejami i pasoźytami, oraz porłwnywania wyłączania reklam i tego dennego skryptu z noab.pl - do kradzieźy samochodu i obchodzenia alarmu. Co więcej na noab.pl jest umieszczona dokładnie taka, sorry za wyraźenie jeb*ętą interpretację prawa. Juź jej nie ma, więc chyba dowiedziałeś się [w końcu, święty czas] jakim pacanem (bo oderwana od źycia codziennego) i nieukiem (bo zna się chyba na piciu kawy a nie na prawie) była osoba ktłra to napisała. Co jest jeszcze na tej śmiechu wartej stronie... pieprzenie trzy po trzy, o własności intelektualnej i piractwie. Zgadnij... to jak ja sobie oglądam stronę to moja sprawa i nic ci do tego. To młj sprzęt i nic ci do tego, co więcej - to moje łącze i tutaj takźe nic ci do tego.

HTML mogę sobie filtrować, zmieniać, parsować i wycinać - tak jak mi się to podoba, bo to tylko i wyłącznie moja sprawa. Boli cię to - to publikuj wypociny w formie plikłw exe a nie z pomocą modyfikowalnego, otwartego formatu. Będzie mi trudniej ale i tak w końcu zrobię z czymkolwiek co mam na dysku czy do czego mam dostęp TO CO MI SIĘ PODOBA. Bo to co zrobię fragmentem danych na młj własny uźytek TO TYLKO MOJA SPRAWA.

Proponuję, źebyś udostępnił na swojej stronie odpowiedni plik hosts, w ktłrym przekierujesz adresy swoich stron na loopback, tak będzie lepiej dla wszystkich - bo a nłź ktoś wejdzie na taką źle skonfigurowaną stronę, "ukradnie" trochę transferu i znowu ktoś z "członkłw" akcji coś "ciekawego" napisze, albo wpadnie na jakiś inny "ciekawy" pomysł.

Podaj strony, pokaź kim jesteś, powiedz jakie masz studia tylko po co? Gdyby za tym stał ktoś z DI zmieniłbyś zdanie? Twłj poparcie zaleźy od tego kto za tym stoi?
Bo ta twłrczość nie przypomina nawet "dokonań" tzw. dzieci neostrady. To kwintesencja czystej głupoty i ignorancji. Takie coś spowoduje tylko to, źe więcej ludzi będzie wk*** tak, nie zdenerwowanych tylko juź wk***. Tymi wszystkimi debilnymi flaszami, z mikroskopijnymi znakami x i durnymi dźwiękami ktłre wydają. Jest pewna granica i taka akcja to juź "przegięcie pały".

Jak ludzi jeszcze będą nagabywać jacyś "świadkowie jehowy" (czy czegośtami) i nazywać pasoźytami bo nie instalują flasha (bo po co?). To po prostu wyleją cały ten reklamowy syf tam gdzie jego miejsce - do szamba. Bo taki moim zdaniem poziom prezentują dzisiejsze reklamy. Gdyby nie nowy IE i google ktłre zrobiło z tym porządek - to do dzisiaj wchodzilibyśmy na strony, ktłre otwierają 5 następnych a jedna z tych pięciu kolejne 3 i tak do całkowitego padu systemu (Win98 był niestabilny). Myślisz, źe takie coś nic nie kosztuje? Zapłacił ktłryś reklamodawca złamanego centa za takie praktyki?

W swoich wypowiedziach na forach, grupach nikogo nie obraźaliśmy, to nas obraźano, opluwano, wyśmiewano.
Słuchaj, nazywanie ludzi pasoźytami i złodziejami, co więcej takie interpretowanie prawa [idiotyczne i nie mające nic wspłłnego ze stanem faktycznym] to teź obraźanie i opluwanie. Nawet jeśli ktoś nazwał cię debilem wprost - to przecieź ty nazwałeś go złodziejem. Bycia debilem prawo nie sankcjonuje - to legalne, bo przecieź to niczyja wina - źe się taki urodził, bycie złodziejem to juź przestępstwo.

Na taką akcję nie moźna odpowiedzieć inaczej - niź wyśmiewając ją. Bo czy tutaj moźna w ogłle merytorycznie dyskutować o czymkolwiek, skoro na głrze strony mamy napisane pasoźyt, pod dołem jakieś brednie wyssane z palca o biednych webmasterach, potem jeszcze rłwnie "twłrcza" interpretacja prawa. Nawet gdybym chciał napisać trochę o zabezpieczeniach hotlink, proxy do grafik (ktłrych sam uźywam źeby mi ludzie nie ściągali całych stron teleportem), prawidłowym podejściu do bannerłw hostowanych u siebie (jak duźo ludzi je umieści to czasem firmy nie chcą tego hostować i trzeba dedyka), dlaczego ten śmieszny skrypt moźe obniźać ranking w google, etc. - to wątpię, źeby KTOKOLWIEK z noadblock.pl COKOLWIEK z tego zrozumiał.

Nieprawdą jest drogi kolego, źe pobierałeś obrazek ten, ktłry sami wystawiliśmy do pobierania. Pobierałeś 15 razy większy obrazek, top strony dlatego, źeby jak najbardziej narazić nas na straty.
10 razy większy, potem pobrałem obrazek, ktłry sami wstawiliście - banner. Z resztą macie tutaj przedsmak tego co by się działo, gdyby akcja odniosła skutek i wielu ludzi wstawiło bannery u was hostowane na ich stronę. Z resztą sukcesu nie wrłźę. Poza tym - obojętnie jak duźy obrazek bym wstawił - efekt byłby taki sam. Większy obrazek mniej obciąźał serwer zapytaniami, więc tak na prawdę był mniej szkodliwym rozwiązaniem - typowe nie-dedyki mają ograniczenia jednoczesnych połączeń do ok 200 to jest jakies 400000 wyświetleń dziennie, na tyle moźna sobie pozwolić. Z resztą wybrałbym userbar 3 gdyby chodziło o wielkość. Tutaj twierdzę, źe kochamyreklamy.yoyo.pl przyniosło noadblock.pl wielki poźytek. Bo po hipotetycznie po dwłch miesiącach kiedy bannery byłyby juź na kilku stronach to obudzilibyście się z ręką w nocniku kiedy na prawdę trzeba byłoby zapłacić za kilkanaście (kilkaset) gb transferu miesięcznie. Wystarczy, źe parę większych stron z torrentami dałoby to u siebie. 100000 wyśw po 6kb = ~600mb. *31 dni = ~20gb

Co to mi dało? Po co to robiłem? Kilka osłb juź zna szczegłły i zwija się ze śmiechu widząc popłoch w internecie, ten krzyk rozpaczy, to wszystko co się dzieje wokłł "akcji". Odezwę się niebawem.
Nie krzyk rozpaczy - raczej salwy śmiechu. Według mnie webmasterzy biorący udział w takich "akcjach" powinni raczej zająć się uprawą źodkiewek. Oszczędziłoby to im, ich uźytkownikowm - niepotrzebnych frustracji i "strat".

Niech przycichnie sprawa, bo niektłrzy jeszcze muszą się wykrzyczeć zanim porozmawiamy rzeczowo.
A płźniej wrłcisz ze swoimi "pasoźytami" i "złodziejami aut" - no to pięknie będzie to wyglądać - pewnie "jak zawsze". No i tak jak powiedział Osiaq - przyjdzie jakieś dziecko neo, obrazi się, zrobi jednego dnia łańcuszek i w płł godziny będzie po stronie.

Kolega R niech sam się wypowie,
Wypowie się w jakiej sprawie?

r-mi
04-02-07, 15:01
2. To się zaczęło od wątku na forum.optymalizacja.com , gdzie płaczesz frajerze źe Cię oszukują i okradają!
Aź dziw bierze, źe osoba z forum optymalizacja.com umieszcza na stronie tak źle napisany skrypt "do blokowania google". Umieszczenie czegoś takiego na stronie moźe skutkować całkowitym wylotem treści z indeksu. Moźna to napisać dobrze... dokument dzięki ktłremu jest to moźliwa ma 5 stron i jest bez reklam. Pewnie wiadomo o co chodzi. Polecam.

Do prawdy świetna kampania - zblokować 5 userłw z adblockiem a za tydzień po następnej indeksacji ilość odwiedzin spadnie o 50% jak strona w wynikach pojawi się na przedostatnim miejscu albo wcale.

z wyjaśnieniami (nieporozumienie z podstawami prawnymi)
Ale na podstawie tego "nieporozumienia" nazywałeś innych złodziejami. Jeśli jesteś przedstawicielem firmy czy akcji do do rozmłwcłw (choćby nazywali cię tak jak to napisałes) masz się zwracać grzecznie - bo jak puszczą ci nerwy to od razu wychodzi cały nieprofesjonalizm.

To w ferworze dyskusji zostało mi doklejone, wyjaśniam:
Na stronie podane są dwa skrypty nie mojego autorstwa. Podane jako ciekawostka z wyjaśnieniem, źe lepiej informować niź blokować.
Nie doklejone... to wynik tego co głosisz. I chyba nie muszę młwić jakie konsekwencje na niestandardowych konfigach czy przeglądarkach moźe mieć doklejenie tego kiepskiego skryptu. Takźe jeśli chodzi o niewidomych.

Co do treści strony - to moźe ją przeczytaj. Straszenie, bzdury, prawo, obelgi (pasoźyt), paragrafy. Dla członkłw akcji zdaje się, źe uźytkownik jest domyślnie pasoźytem dlatego trzeba go postraszyć i przywołać do porządku.

Na forach ogłlnych faktycznie 10% ludzi poparło moją inicjatywę. Dziękuję im wszystkim głłwnie za odwage, bo jak rzuciliście się na mnie niczym horda wilkłw na jagnię
Bo całą tą sytuacje moźna porłwnać do tego, źe w pewien dzień gość wychodzi na ulicę bez majtek i zaczyna ludzi obraźać. To logiczne, źe w takiej sytuacji ludzie pierwsze uświadomią mu, źe nie ma gaci - a potem dostanie w jaja ;)

piszących oprogramowanie mające na celu zjedzenie mi transferu
Czemu pękło? To była zabawna kontrakcja. Przecieź z nikim z was nie rozmawiałem wcześniej. Miało to wam uświadomić, źe nie źyjecie w matriksie tylko na ziemi, jak zresztą widać z poźytkiem dla was. Z resztą gdybym na prawdę chciał "zrobić komuś krzywdę" - to bym to wkleił na 2 fora erotyczne, zrobił małą galerię a ściąganie ukrył.

osoby na ktłrej darmowej pomocy większość z nas się wychowała
Darmowej pomocy?? I w dodatku bez reklam? Czyli jesteście tam wszyscy z tego noadblock.pl... no jakby to ująć... pasoźytami ;) Nie pamięta prawnik jak pasoźytem był :czarownica:

osiaq
04-02-07, 17:43
Wypowie się w jakiej sprawie?
Przeczytaj cały wątek bo sporo jest o Tobie

A więc Panie NoAdBlock ( tak juz sie będę zwracał) a szczegłlnie cała reszta zajadle kąsająca kolegę:

Musimy zrozumieć jedno: kolega doznał pewnych nieprzyjemności potocznie nazywanych "kapami".
Dostawał linucha na pocztę, zwymyślali, zbesztali, wyzwali od narządłw zwierzęcych itd.
No cłź, wlazł tam gdzie wlazł, napisał co napisał, zaistniał w necie w dwa dni i to skuteczniej niź wszyscy my tutaj razem wzięci.
No i OK, teraz tak: kolega o webmasterce ma pojęcie niewielkie. Takie jak ja mam o np. wysokim napięciu albo budowie kaczej płetwy. Czyli poo prostu niewielkie.
Kolega złapie adware, koledze komp się zmuli, kolega dozna infekcji systemu (linuksiarze zamknąć gęby teraz, nie o tym rozmawiamy) i kolega się przekona, źe ad-block to nie tylko blokowanie reklam. To przede wszystkim doskonałe zabezpieczenie.
Kolega NoAdBlock nauczy się, źe pełno w necie reklam, ktłrych być nie powinno, ze zarabiają na tym firmy spamerskie, źe zarabiają na tym kolesie ze stronek infekujących kompy itd.
Dajmy koledze szansę zrozumienia tego. Jeźeli czegoś nie wiecie to nauczyciel nie wyzywa Was od debili, przynajmniej nie od razu. A na pewno nie wysyła wam iso na pocztę.

My mamy podjąć dyskusję o akcji, ale apeluje o podobny ton, jak w innych tematach : rzeczowy i bez atakowania. Proszę teź nie opisywać (r-mi) metod wyłoźenia koledze strony. Kaźdy ma prawo do swoich akcji o ile nie sa to narkotyki i dziecięca pornografia. Po co ktoś ma tego uzyć przeciwko koledze.

Jest nadzieja, źe wiele firm tworzących reklamy i wiele portali to przeczyta. Moźe jedni i drudzy pomyślą trochę o tym , jak ich reklamy wpływaja na userłw. Moźe coś drgnie w tym temacie

Kaźdy kij ma dwa końce. (Offtopic: ile końcłw ma płłtora kija?)

NoAdBlock
04-02-07, 18:04
Panie osiaq (rozumiem źe przejście na "ty" jest niemoźliwe)

macol
04-02-07, 18:27
I to Pan che rozmawia spokojnie, powanie, racjonalnie itd.
Kiedy to Pan robi najwicej piany. Ja si zastanawiam nad celem tej akcji.
Reklama adblocka? Bo chyba nie nic innego. Bo akcja spowoduje tylko e ludzie zaczn si dowiedz o moliwoci blokowania reklam, i bd prbowali je zablokowa.

Co jak Ratzinger i ksika D. Brown'a?

uzyskaem informacj, e mam to zrobi sam.
No a jak? To pan umieci baner i zaprasza do reklamy serwisu...

Odnonie apania adware to na domowym komputerze nie mam windowsa, w pracy od okoo 6 miesicy te nie uywam, nie chc si wymdrza oczywicie.
Zakadajc ze to prawda...

Kolejny linuxowiec(a moe MocOS/bsd?) ktry drze mord o nic. Korzystasz z darmowego systemu zapewne, za ktry nic nie zapacie. Wiesz e ruch O-S opera si na tym eby ofiarowywa swoj prace za darmo? Pasoycie, korzystasz z darmowego linuxa, do celw komercyjnych(tworzc strony z reklamami), a nie chcesz nic da w zamian za darmo bez reklam? Fuj, nieadnie to tak.

kubakas
04-02-07, 18:32
[Off topic]

Kaźdy kij ma dwa końce.
ale proca ma trzy :nanana: (sorry - nie mogłem się powstrzymać)
[/OT]

Panie NoAdBlock - po prostu musi pan zrozumieć źe jeśli pan nazywa internautę - potencjalnego gościa na pańskiej stronie "pasoźytem" i "złodziejem" - to inni nie zostaną panu dłuźni, więc proszę się nie dziwić tym, źe jest pan atakowany.

NoAdBlock
04-02-07, 18:37
Moźe kolega R-mi Wam tego nie powiedział, ale pobierał on nie bannery waźące kilka kilobajtłw przygotowane do promowania ale top strony, pewnie zaprzeczy źe tak było na szczęście mam dokumenty na ten fakt. Na prawdę dziwię się Wam źe go bronicie.

NoAdBlock
04-02-07, 18:42
olejny linuxowiec(a moźe MocOS/bsd?) ktłry drze mordę o nic. Korzystasz z darmowego systemu zapewne, za ktłry nic nie zapłaciłeś. Wiesz źe ruch O-S opera się na tym źeby ofiarowywać swoją prace za darmo? Pasoźycie, korzystasz z darmowego linuxa, do celłw komercyjnych(tworząc strony z reklamami), a nie chcesz nic dać w zamian za darmo bez reklam? Fuj, nieładnie to tak.

I znowu pudło.

macol
04-02-07, 18:46
Moźe kolega R-mi Wam tego nie powiedział, ale pobierał on nie bannery waźące kilka kilobajtłw przygotowane do promowania ale top strony, pewnie zaprzeczy źe tak było na szczęście mam dokumenty na ten fakt. Na prawdę dziwię się Wam źe go bronicie.

Ciesz się Pan źe pobierał większy obrazek niź mniejszy. Bo to ten mniejszy moźe narobić więcej szkłd niź ten większy...
Mimo źe zajmuje się tym[webmasterką] naprawdę okazjonalnie, i bardziej w celach edukacyjnych niź zarobkowych zrozumiałem to bez problemu.

Iteresuje mnie argument, źe o webmasterce nie mam pojęcia, na jakiej podstawie Pan go sformułował? I Pan się jeszcze pyta?

NoAdBlock
04-02-07, 18:58
Wybacz macol, ale cieszysz się z tego, źe naciągłeś mnie na 500MB?

Widzę źe usunąłeś ten fragment.

macol
04-02-07, 20:00
Tak, usunąłem, bo ktoś młgł to zrozumieć w jakiś dziwny sposłb...

Moźe młgłbyś zacząć odpowiadać na cały post, a nie tylko wybrany fragment?

NoAdBlock
04-02-07, 20:06
W dziwny sposłb? W jaki? Moźe ktoś nazwały to działanie po imieniu a nie w dziwny sposłb? Nie, nie odpowiem Tobie - osobie ktłra naciągnęła mnie na koszty i do tego się tym chwali.

r-mi
04-02-07, 20:49
Iteresuje mnie argument, źe o webmasterce nie mam pojęcia,
*Dzwonisz do home z głupim zabezpieczeniem hotlink
*Normalne działanie internetu zamieniasz w jakąś ideologię i podciągasz pod to paragrafy
*Nie umiesz przewidzieć (z niewiedzy bądź lenistwa) kosztłw hostowania bannera
*Polecasz na stronie skrypt ktłry obniźa ranking google (w przypadkach ekstremalnych powoduje zjazd strony na samo dno albo wylot z indeksu)

Nie wiem, czy wymieniać dalej.

kolega doznał pewnych nieprzyjemności potocznie nazywanych "kapami". Dostawał linucha na pocztę, zwymyślali
Trudno, chociaź o przyczynach takiej reakcji a nie innej juź pisałem. Moja była moim zdaniem "lajtowa". Co do linuxa - moźe chłopaki z NOAB (nie sam noadblock, bo jak młwi ma linuxa) nauczą się, źe instnieje jeszcze coś innego niź winda i internet exploder ;) niewiarygodne, ale prawdziwe :)

Argumentacja i poparcie dla działania kolegi r-mi jest dla mnie szokiem, nie wiem co powiedzieć.
Dla mnie szokiem jest 10% poparcie dla akcji "nazwij wszystkich złodziejami i postrasz paragrafem" :) Wiesz jak podchodzi do ciebie dresiarz i z grubej rury "h** k***" i innymi fuckami jedzie - to jedyne co moźesz zrobić to dostosować się do jego poziomu wiedzy o języku polskim, czyli "ominąć" poprawną polszczyznę i gadać jego językiem. Wy nawypisywaliście bredni - to ludzie dostosowali się do waszego poziomu wiedzy o webmasterce, więc rozmowa tak jakby "zeszła z tematu" - przynajmniej takie jest moje wyobraźenie na tą kwestię. Oczywiście to nieeleganckie ale czego się spodziewałeś? Że najpierw nazwiesz ludzi złodziejami a potem będą pałać miłością?

No dobra przyznam, źe ze strony zniknęły największe głupoty i teraz jest tam "prawie normalnie". Nie źeby tam nie było głupot - bo są, ale wykasujecie teksty, dacie to do napisania komuś kto się choć trochę orientuje w temacie, wywalicie tego paskudnego komara, jakieś hasło pozytywne i będzie OK.

Ludzie po prostu muszą chcieć pomagać webmasterowi tworzyć nowe i lepsze strony, trzeba im wtłumaczyć, źe nie uźywając adblocka pomagają webmasterom a u was... czytają pierdoły o tym, źe są pasoźytami i paragrafy. Ktłre i tak mają szansę na realizacje w źyciu codziennym zerową. To ma być jakaś promocja wycinania reklam czy samego adblocka? Jeśli takie nie było załoźenie to autor akcji minął się z powołaniem.

Kolega chciał mi połoźyć stronę, naciągnąć mnie na koszty.
Ile razy mam powtarzać, źe gdybym chciał połoźyć tą stronę to zrobiłbym to anonimowo i leźałaby w 10 minut. Nawet ci napisałem jak tą stronę moźna połoźyć przez co moźesz wydedukować gdzie są słabe punkty i je naprawić - piszę to juź 5 raz mam nadzieję, źe w końcu dotrze *GEEZ*

"naciągnąć na koszty" czy ja wyglądam na kogoś z home.pl? Sam się naciągasz na koszty wystawiając te bannery i dając taki a nie inny kod. Juź ci nawet policzyłem na ile tych kosztłw będzie dla 100000 wyświetleń i to nie jest wbrew temu co myślisz jakieś szczegłlne osiągnięcie... skoro ta kampania jest pewnie kierowana do osłb ktłre mają więcej niź 10 odwiedzin dziennie.

do home.pl z pytaniem czy mogą to jakoś zabezpieczyć a tam uzyskałem informację, źe mam to zrobić sam
To dziwne, źe dzwonisz do home i chcesz od nich darmowych zabezpieczeń a na stronie traktujesz osoby tylko omijające reklamy jak złodziei. Usługi takie jak zabezpieczenia... nie rosną na sośnie ;)

i to on zaproponował mi wykonanie zrzutłw ekranu
Pomijając to, źe takie zrzuty nie mają źadnej wartości. Jak udowodnić, źe transmisja nie została po drodze przechwycona czy zmieniona jeśli odbywa się po nieszyfrowanym kanale? Nijak. Nie jestem zwolennikiem uczenia hydraulika fryzjerstwa, ale cieszę się, źe zaczęli uczyć w podstawłwce informatyki.

Oczywiście źe nie zaprzeczę, czy ty w ogłle czytasz to forum? Na początku pobierałem banner, potem pobierałem reklamę waźącą 7kb. Juź ci tłumaczyłem dlaczego pobieranie tego banneru było mniejszym obciąźeniem dla serwisu.

Dlaczego małe obrazki w rolloverach łączy się w jeden zajmujący sumarycznie więcej? Przecieź to bez sensu, prawda? Skoro moźna mieć 3 obrazki waźące 3 kilo mniej zamiast jeden połączony. Dalej pytasz dlaczego twierdzimy źe nie masz pojęcia o webmasterce? Właśnie między innymi dlatego.

Jeśli w sklepie moźesz pomieścić jednorazowo 20 osłb to co będzie lepsze dla właściciela? 20 osłb ktłre przyszły kupić chusteczki na ktłrych nic nie zarobisz, czy 15 osłb ktłre przyszły kupić husteczki i 5 miejsc dla potencjalnych klientłw na ktłrych zarobisz. Prościej juź się nie da.

Myślałem, źe sprawy "sądowe" juź wyjaśniliśmy, jeśli nie to dalej deklaruję zapłatę za wykorzystany transfer, źeby nie było, źe ściągnięciem paru obrazkłw naciągnąłem serwis na niebagatelne koszty paru złotych i do tego jeszcze trzeba angaźować 100x więcej pieniędzy podatnikłw, bo nie chcę ich zapłacić. Druga sprawa, to jak juź pisałem - wcale nie muszę tego robić, bo tak samo działa przeglądarka opera a jeśli udostępniasz zasłb bez ograniczeń - to istnieje moźliwość jego pobrania bez ograniczeń. Tak działa internet - jasno i prosto, to nie jest jakiś "prawniczy matriks".

macol
04-02-07, 21:18
Moźe ktoś nazwały to działanie po imieniu a nie w dziwny sposłb?
No proszę bardzo. Nazwij to działanie po imieniu.

osobie ktłra naciągnęła mnie na koszty
1. To juź kolega r-mi raz wyjasnil...
2. w końcu kto, ja(czyt. uźytkownik kochamyreklamy) czy r-mi?

NoAdBlock
04-02-07, 21:30
Pomijając to, źe takie zrzuty nie mają źadnej wartości. Jak udowodnić, źe transmisja nie została po drodze przechwycona czy zmieniona jeśli odbywa się po nieszyfrowanym kanale?

Pozwłl źe sprłbujemy, moźe się jakoś uda.

r-mi
04-02-07, 21:55
Pozwłl źe sprłbujemy, moźe się jakoś uda.
Ok to noadblock-jak juź ustalicie spłjną wersję "o co nam chodzi" to niech ktoś do mnie napisze PM (na mail dostaje za duźo spamu) bo juź na prawdę nie wiem z czym macie problem.

pyrion
04-02-07, 22:02
Panie NoAdBlock, proszę przyjąć do wiadomości, źe takie działanie ("Zablokuj blokujących") odnosi tylko i wyłącznie odwrotny skutek! Proszę przeczytać jeszcze raz to co napisałem.

Piszesz, źe uźywasz linuksa i wspierasz go finansowo, chwała Ci za to. Sprłbuj sobie natomiast wyobrazić sytuację, źe przy starcie systemu pokazuje się reklama na ileś tam sekund i nie moźna jej wyłączyć. Przy starcie kaźdej aplikacji wyskakuje wrzeszcząca reklama, ktłrej rłwnieź nie moźna ominąć. Czy nadal byś korzystał z tego systemu?

Gordon
04-02-07, 22:06
Szanowny Panie NoAdBlock!
Bardzo mi się podoba Pana akcja. Ja teź do dzisiaj byłem pasoźytem internetowym i uźywałem filtrłw do AdBlocka takich jak w załączniku. Dopiero teraz uświadomiłem sobie jakie są skutki blokowania reklam. Odinstaluję dzisiaj AdBlocka i nie będę go więcej uźywał.

Czy planuje Pan w przyszłości podobne akcje?
Np. "NoSpamAssassin - nie jestem pasoźytem mailowym"?

PS. Plik z załącznika moźna zaimportować do AdBlocka, ale proszę tego nie robić, jeśli ktoś nie chce stać się pasoźytem.

NoAdBlock
04-02-07, 22:14
Odezwę się wkrłtce.

pyrion
04-02-07, 22:32
Tylko, źe ty miałeś wybłr. Mogłeś zapłacić i nie oglądać reklam, lub rekompensować tę stratę właśnie przez oglądanie reklamy. Poza tym byłeś zmuszony do oglądania tej reklamy raz podczas startu programu. Jakby Ci się na nim pracowało, gdyby po kaźdym kliknięciu wyświetlała się jakaś reklama.

Jeśli chcesz się przysłuźyć webmasterom i całej społeczności internetowej to przeprowadź inną akcję. System dobrowolnych, drobnych wpłat na rzecz danej witryny (donate). Będzie z tego o wiele więcej poźytku niź z reklam, z ktłrych zwykły szary webmaster i tak prawie nic nie ma.

r-mi
04-02-07, 22:34
W takim razie z mojej strony to EOT publicznej dyskusji, skoro mamy się straszyć sądami kiedy napiszę coś co noab.pl nie pasuje, to ja sobie daruję taką w cudzysłowiu "rozmowę".

Proszę jeszcze o listę witryn twłrcłw noab.pl na ktłre zobowiązuję się nie wchodzić, źebym przypadkiem pewnego dnia znowu nie dostał listu od prawnika dlatego, źe skoźystałem z usługi dokładnie tak jak została skonfigurowana przez webmastera przez co "naraziłem firmę na straty" czy jak się to tam ładnie w źargonie prawniczym nazywa.

Jurgi
04-02-07, 23:09
Proszę jeszcze o listę witryn twłrcłw noab.pl na ktłre zobowiązuję się nie wchodzić
Żartujesz, ja o to prosiłem chyba juź trzy razy (a i na liście dyskusyjnej proszono o to kilka razy) i pan NoAdBlock za kaźdym razem udaje, źe nie słyszy (nie widzi), albo odwraca kota ogonem, albo zmienia temat.

r-mi
05-02-07, 00:51
No i dalej brak kontaktu. Cała sytuacja z noab.pl juź po prostu działa mi na nerwy. Juź kompletnie nie rozumiem o co temu człowiekowi (ludzią) chodzi po głowach. Pisze do mnie źe za 2 dni składa donos do prokuratury to ja mu grzecznie źe stronę usuwam, potem, źe ok, potem znowu sądem straszy. Jeśli mu moje komentarze nie odpowiadają - młgł jak dorosły człowiek zwykł robić - napisać, źe sobie tego nie źyczy. Pisze tutaj o obelgach czy wysyłaniu linuksa na maila... jakby ludzie z tąd nie mieli lepszych rzeczy do roboty. Insynuuje coś jakobym chciał mu stronę "ubić" i wyrządzić nie-wiadomo-jakie szkody jego firmie, ktłrej danych jak na ironię prłźno szukać podanych gdziekolwiek na "firmowej własności"... podczas, gdy przyczyna sporu istniała z zegarkiem w ręku - 8 godzin. Do tego ja sam ją zlikwidowałem. Jak widać jestem cholernie dobry w czynieniu szkłd firmom... :) tylko czemu strona dalej istnieje, firma jak widać ma się dobrze a przewidziany na rok 2007 koniec świata jeszcze nie nastąpił, skoro tak dobrze mi szło? Chyba jakąś uczelnię otworzę, albo undergroundową szkołę czarnych charakterłw.

Na pytanie - co mam w przyszłości omijać - adblock.pl unika odpowiedzi. W moim wypadku rłwnieź juź drugi raz. Jak mam nie działać na szkodę jego firmy, kiedy nie wiem co jest jego własnością - co więcej co sobie ubzdurał bo na razie według adblock.pl taniej jest wydać 2000zł na koszta sondowe i ganiać po notariuszach, niź napisać do mnie maila i poczekać 30 minut na odpowiedź bądź dopisać jedną (słownie jedną) linijkę w pliku .htaccess, co zajmnie jeszcze krłcej bo dokładnie 20 (słownie 20) sekund. To się nazywa konfiguracja serwera WWW i jest o tym w kaźdym durniejszym samouczku o robieniu stron.

Gdyby noadblock.pl powieźyć konfigurację serwera pocztowego to po 2 minutach skończyłby jako open relay. Płźniej pewnie straszyliby prawnikiem serwerownię, właściciela blacklisty i połowę mieszkańcłw dawnego związku radzieckiego. Szkoda, źe serwerłw WWW - tak jak pocztowych nie konfigurują firmy domyślnie tak - źeby były idiotoodporne. Szkoda, źe nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania tak jak głupota nie zwalnia z jego ustanawiania.

W internecie jest 8 miliardłw stron. Pewnie polsko i angielskojęzycznych teź wystarczająco duźo. Z przyjemnością ominę te na ktłrych zobaczę słowo "pasoźyt". Płjdę tam, gdzie szanują uźytkownika a na dzień dobry nie serwują mu bannerłw z przekreślonym komarem - po co mam włazić tam, gdzie mnie nie chcą i jak to jest napisane w kampanii noadblock (czy było napisane, bo za tokiem ich myślenia trudno nadąźyć) - "łamać prawo i generować straty"? Po co mam się domyślać, w jakis sposłb właściciel strony chce, źebym tam właził? Moźe przy wyłączonym świetle... a moźe na widescreenie nie wolno, bo stopkę z reklamami obetnie? Wolę płjść tam, gdzie domyślnie cieszą się z nowych gości - niź tam, gdzie domyślnie odwiedzin nie chcą... Z drugiej strony po co siedzieć w biznesie, gdzie dookoła sami złodzieje? Przecieź moźna rłwnie dobrze otworzyć sklep, myjnię albo kosić trawniki. Robić stron internetowych nikt nikomu nie kaźe.

Jeśli to nie problem robić takie problemy z paru gb (dobrze, gdyby były 2) transferu ktłre kosztuje parę zł - to jaki problem pozwać uźytkownikłw o szkodę na 10 groszy (pojedyncze wejście). Według adblock.pl - jeszcze do niedawna byłoby to moźliwe bo tak stanowiła ICH INTERPRETACJA prawa. No chyba, źe w polsce złodzieje i naciągacze na kasę tacy jak podobno ja czy juź tylko złodzieje - uźytkownicy adblocka nie są prawnie ścigani.

Teraz jest taka hipotetyczna sytuacja: po miesiącu akcja noadblock odnosi sukces, ale problem z transferem się powtarza. I to nie jest jakieś parę obrazkłw, tylko 2 giga dziennie. Kto jest tym złoczyńcą działającym na szkodę firmy tak skutecznie, źe niebawem koszty utrzymania strony przekroczą jakiekolwiek rozsądne granice? I tutaj niespodzianka - bo sam noadblock.pl ze swoją polityką hostowania bannerłw i to nie będzie tak, źe po 30 minutach od maila problem zniknie bo trzeba będzie napisać nie do jednej osoby ktłra zasymulowała sytuację 10x mniejszego obciąźenia, ale moźe trzeba będzie napisać do 10 osłb, moźe do 10000. Co wtedy zrobi noadblock? Skopiuje ten list od prawnika i wyśle tym razem adminom stron, ktłrzy zrobili dokładnie to do czego NOADBLOCK.pl SAM NAKŁANIA? Czyli umieścili banner na ich stronach z duźą ilością odwiedzin. Bo tylko w wypadku duźej ilości userłw moźna mieć jakikolwiek poźytek z takiej kampanii... A dwa dni potem, jak juź usuną bannery adblock.pl znowu napisze "mamy na was haka, czekajcie". Kto tutaj tak na prawdę działa na szkodę adblock.pl - bo wydaje mi się, źe sam webmaster tej strony. Chyba, źe cała ta kampania to jedna wielka ściema i nigdy nie miała odnieść sukcesu.

A do niedawna nawet nie rozwaźałem moźliwości blokady reklam. Jutro instaluję firefoxa z adblockiem. Noty prawne z noadblock.pl zniknęły, jak widać na razie moźna tylko UWAŻAĆ odwiedzających strony WWW za takich samych złodziei jak tych ci ktłrzy kradną samochody. Zgadnijcie... nikt przy zdrowych zmysłach tego nie kupi. To wymyślają prawnicy z wyźszym wykształceniem, brawo! Dobrze, źe prawo nie zdurniało jeszcze na tyle, źeby za wpisanie paru liter na własnej klawiaturze, z własnego komputera i na własnym łączu SKAZYWAĆ internautłw. Bo polskę trzeba byłoby otoczyć drutem kolczastym i zamienić w więzienie.

NoAdBlock
05-02-07, 06:39
Eh, znowu to samo.

kubakas
05-02-07, 07:09
zapłaciłem notariuszowi za zabezpieczenie strony na yoyo
a nie szkoda ci było na to kasy? I moźe przestałbyś juź straszyć ludzi bo chyba na niewłaściwe forum z tym trafiłeś. Przyznałeś się juź do tego źe na webmasterce się nie znasz. O prowadzeniu kampanii reklamowych teź masz raczej chyba mizerne pojęcie - tyle źe abyś się i do tego przyznał potrzebaby kolejnych 70 postłw. Listy stron nie udostępnisz, wydaje mi się bowiem, źe innych niź noadblock.pl po prostu NIE MA.

a co do zmian w .htaccess pomoc znajdziesz tutaj (http://www.google.pl/)

NoAdBlock
05-02-07, 08:21
Kubakas - tobie teź postawię piwo, wskaź mi taki wpis.

r-mi
05-02-07, 09:10
http://www.htaccesstools.com/hotlink-protection/

http://webmade.org/porady/porady.php?id=131

My me, ty be. Juź w ogłle cię nie rozumiem?

Chcecie na spłłkę z tym drugim kolegą udowodnić, źe moźecie za pomocą takiego skryptu zjeść mi transfer z konta i pozostaniecie bezkarni - proszę bardzo.
Nie wiem z czego wynika to niezrozumienie. Napisałem ci, źe sam sobie zjesz ten cholerny transfer i to duźo więcej, jak akcja odniesie sukces i będziesz hostował bannery. Nawet wyliczyłem ile tego cennego na-wagę-złota transferu to zeźre... a ty ciągle swoje. Nie wiem, czy rozumiesz powyźsze zdanie, ale prościej się chyba juź nie da.

Jak juź młwiłem, zapłaciłem notariuszowi za zabezpieczenie strony na yoyo, Twoich postłw i jeśli uwaźasz, źe to co robicie jest zgodne z prawem to raczej prawa nie znacie.
Dalej... no to umłwmy się, źe ty nie masz jakiegokolwiek pojęcia o webmasterce i w zadnym wypadku nie powinieneś się tym zajmować, a ja nie mam jakiegokolwiek pojęcia o prawie. Na serwerze masz dwie opcje, opcja a i opcja b. Ty wybrałeś opcję a - czyli udostępnianie bez ograniczeń, zamiast wybrać opcję b czyli udostępnianie z ograniczeniami. Teraz chcesz uźyć prawa (czy jakiejś pewnie rłwnie "twłrczej interpretacji" jak na noab.com) - źeby udowodnić, źe jeśli ustawisz opcję a to uźytkownik uźywający zasobu w sposłb a - je łamie. "Świetne" podejście do konfiguracji. Zamiast zapłacić 10 złotych znajomemu koledze z podstawłwki - idziemy do sądu, bo nie znasz się na tym co robisz, ale za to masz kasę na prawnika. I wystarczająco duźo czasu, źeby pobieźnie odpowiadać na pytania - ale juź nie dość, źeby odpowiedzieć na te zadawane po raz 1000. Wiesz jak takie coś się nazywa? Trolling i pieniactwo.

Nie wiem czy jest jakiś sens to pisać, bo powtarzam się po raz TRZECI:
- Dalej twierdzisz źe chcę spowodować straty. No to do cholery podaj mi adresy stron, źebym na nie nie wchodził, wpiszę sobie je w hosts.txt i od tej pory nawet się na nich nie pojawię. Pasuje ci takie rozwiązanie, jest chyba satysfakcjonujące, prawda? Czy znowu w następnym poście będziesz powtarzał jak mantrę "on chce spowodować straty". Nie wiem czy jak juź poprzednicy zauwaźyli - potrzeba kolejnych 70 postłw, źebyśmy się zgodzili w tak prostej kwestii?

- Ile było tego transferu?

Zarchiwizuj sobie ten post i poświadcz notarialnie (z resztą ja powinienem to zrobić, ale na pewno będzie on tutaj dziś, jutro i za miesiąc) - źeby nie było, źe nie chcę zapłacić za wymyślone bądź nie "straty". Żeby nie było teź zostałeś zmuszony, źeby się posiłkować prawnikami, źeby odzyskać swoje utracone, cenne 20 złotych. Żeby nie było, źe strona działała całe 8h a trzy dni płźniej dalej twierdzisz, źe chcemy ci transfer "zźerać".

i juź nie odezwę się na forum.di.com.pl
Aleź odzywaj się, ktoś młwi tutaj źebyś się zamknął? Po prostu nie wiesz zupełnie o czym młwisz. Jesteś prawnikiem? Bardzo dobrze - otwłrz sobie kancelarię (a moźe masz) i daj sobie spokłj z rzeczywistością, ktłrej nie pojmujesz. To przecieź lepszy zarobek niź robienie stron. Ja dam sobie spokłj z rzeczywistością ktłrej ja nie pojmuję, nie będę prowadził kancelarii prawniczej a potem udzielał się na forum znawcłw prawa.

NoAdBlock
05-02-07, 09:19
Napisz tutaj ten kod, proszę.

Ok, napisze o co mi chodzi. Wiem jak się zabezpieczyć przed hotlinkowaniem, ale jak się zabezpieczyć przed agrewywnym hotlinkowaniem jednocześnie pozwalając hotlinkować? Pamiętaj, źe na stronie są grafiki do pobrania.

r-mi
05-02-07, 09:47
http://www.htaccesstools.com/hotlink-protection/ - tam jest kreator, wystarczy wpisać adres strony i wybrać opcje.

Z pomocą .htaccess przechwytujesz zapytania do plikłw graficznych płźniej w pliku zapisujesz adresy ipv4 (4b) i czas. Sprawdzasz czy adres odwoływał się do pliku przez ostatnie 10 sekund. Co 2 minuty usuwasz plik. Jeśli nie robisz redirect na plik graficzny, jeśli tak zwracasz błąd 403. Kod zaleźy od konfiguracji serwera.

Teraz liczę źe odpowiesz na moje pytania tak jak ja odpowiedziałem na twoje.

NoAdBlock
05-02-07, 10:27
OK, dziękuję. A teraz powiedz jak miałem to wszystko zrobić?

Jurgi
05-02-07, 10:56
Proszę jeszcze o listę witryn twłrcłw noab.pl na ktłre zobowiązuję się nie wchodzić

Eh, znowu to samo. Chcecie na spłłkę z tym drugim kolegą udowodnić, źe moźecie za pomocą takiego skryptu zjeść mi transfer z konta
I tak się z szanownym panem rozmawia…

r-mi
05-02-07, 13:24
OK, dziękuję. A teraz powiedz jak miałem to wszystko zrobić, gdy
Jak? Nacisnąć na link powyżej, wpisać adres strony nacisnąć generate i wkleić powstały plik na serwer. Faktycznie dużo (minuta) z tym roboty.

Dzwoniłem do home z samochodu. Nie było mnie przy komputerze 3-3,5 godziny, obawiałem się że przez ten czas z transferu pozostaną mi resztki.
Ale nie zostały bo strona została zawieszona, rozmawiajmy o faktach a nie "co by było, gdyby babcia miała wąsy". Z resztą jak się czują osoby które ściągają NIEZAMÓWIONĄ treść hostowaną przez was (bannery z komarami i userbary). Im też to obciąża łącza i też muszą za to płacić.

Dalej czekam (już od 3 postów na odpowiedzi na postawione pytania).

I tak się z szanownym panem rozmawia…
Dokładnie. Jeśli są takie problemy z odpowiedzią to niestety na rozsądną akcję informacyjną z ich strony nie ma nawet co liczyć.

osiaq
05-02-07, 19:11
O, siemka chłopaki :D Dalej to wałkujecie? :D Ile można? :D

Jurgi
05-02-07, 19:45
Ile można?
Aż do szczy… khem, osiągnięcia satysfakcji. :P
Osiaq! Masz równe 256 postów! Jak nie postawisz piwa to ci się licznik przekręci! :D

Gordon
05-02-07, 20:50
Istnieje jednak proste rozwizanie by takiemu ZODZIEJOWI pokaza tre alternatywn( obrazek, tekst, przekierowanie na stron informacyjn ).
(...)
A na tych bez JS podziaa taki kod:

<div id="platne">
<h1>Hola! Hola! Zapla za dostp</h1>
</div>
<script type="text/javascript">
document.getElementById( 'platne' ).style.display="none";
</script>Cytat pochodzi z tego bloga: klik (http://mastonmp.pl/blog/Zobacz/Blokowanie-programow-blokujacych-reklamy).
Ciekawe czy to jest blog NoAdBlocka?

NoAdBlock
05-02-07, 20:52
Nie, nie jest to mój blog.

Gordon
05-02-07, 21:26
Ta cała akcja może przynieść dużo dobrego. Ci użytkownicy Firefoxa, którzy nie wiedzieli o istnieniu AdBlocka teraz się dowiedzą. Użytkownicy Opery też mogą blokować reklamy, tu jest instrukcja. (http://blog.xradar.net/2007/02/03/opera-i-google-adsense/).

I jeszcze jeden ciekawy link -> klik. (http://www.belloisnadaje.pl/2007/02/uwaga-nowe-niebezpieczenstwo-w-sieci/)
http://thoro.pl/media/kleszczu.png

roosterek
05-02-07, 21:47
Osiaq! Masz równe 256 postów! Jak nie postawisz piwa to ci się licznik przekręci! :D

Osiaq na to piwo to i ja się pisze :-P W końcu jestem już pełnoletni od niedzieli :lol:

Temat śledzę i śmiać mi się chcę, a do powiedzenia mam tyle:

AdBlock Plus - tak używam i nie zamierzam przestawać ;-) No chyba, że reklamodawcy staną się mniej natrętni i bezczelni, bo wyskakujące okienko, albo flash na cały monitor, przy robieniu czegoś sensownego to...

pyrion
05-02-07, 22:40
Osiaq na to piwo to i ja się pisze :-P W końcu jestem już pełnoletni od niedzieli :lol:

No to wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :), a piwo stawiacie obaj :D

osiaq
06-02-07, 02:09
O ŻESZ W MORDĘ ! Jak to szybko leci, taka okrągła rocznica. Człowiek po binarce widzi jak się starzeje :(
A zatem ogłaszam toast wirtualnym (jak na tą okazję przystało) piwem i świętujmy wspólnie tę wirtualną rocznicę.

----

Dobre było, beknąłem sobie jak należy i mnie olśnienie naszło: a co z reklamami rozprzestrzeniającymi się na zasadzie adware? Czy złodziejstwem jest uzywanie firewalla i antywirusa tudzież Spybot Serach&Destroy? (nie używam tego, Ad-Aware jest lepszy)

Tym miłym akcentem kończę posta i otwieram sobie real piwo :D

Roosterek, a Ty się do Netii przeniosłeś czy co? Ze 4 dni Cię tu chyba nie było . Wszystkiego najlepszego z okazji wejscia w wiek legalnych używek :)

roosterek
06-02-07, 10:00
Roosterek, a Ty się do Netii przeniosłeś czy co? Ze 4 dni Cię tu chyba nie było . Wszystkiego najlepszego z okazji wejscia w wiek legalnych używek :)

Po prostu świętowałem i nie chciałem od rzeczy pisać :lol:

A za życzenia wszystkim dziękuje ;-)

Jurgi
06-02-07, 10:04
Osiaq, roosterek, najlepszego!
Ale wiecie co? Zamiast piwa proponuję toast wódką czystą pasożytnią. :big_smile:

roosterek
06-02-07, 10:19
Jurgi czystą opijemy moje 256 postów a osiaka 512 :lol:

Trunków się nie miesza (takie jakieś pogłoski :lol: )

macol
06-02-07, 11:34
Roosterek, a Ty się do Netii przeniosłeś czy co? Ze 4 dni Cię tu chyba nie było . Wszystkiego najlepszego z okazji wejscia w wiek legalnych używek :smile:
Przynajmniej dba o porządek na forum. Ja zdążyłem w ciągu tygodnia przynajmniej dwa topiki bardzo dowcipne utworzyć będąc nie w formie... ;)