PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracja

zoltar64
17-02-07, 21:22
Witam jestem początkujący. na poczatek pytanie czy z poziomu kompa można zmienić IP routera.
skonfigurowałem karte sieciową kompa podając adres IP routera i router odpowiedział na pingi, ale po wpisaniu do routera adresu IP sieci coś się zawiesiło i obecnie router już milczy, tzn nie odpowiada na pingi z kompa.

dipabloss
16-08-07, 22:15
Witam jestem początkujący. na poczatek pytanie czy z poziomu kompa można zmienić IP routera.
skonfigurowałem karte sieciową kompa podając adres IP routera i router odpowiedział na pingi, ale po wpisaniu do routera adresu IP sieci coś się zawiesiło i obecnie router już milczy, tzn nie odpowiada na pingi z kompa.

zresetuj router i nie rob tego więcej. lepiej zmieniaj adresy kompuff. W routerze włącz dynamic dns, a w kompach automatyczne ip pobierane z routera.

Rev
17-08-07, 00:35
Raczej chyba dhcp, dipabloss, a nie dynamic dns.

czy z poziomu kompa można zmienić IP routera
Samego IP routera nie zmienisz, możesz zmienić jedynie adres, pod którym komputer ma szukać routera - czyli musisz podać już prawidłowy.
IP routera da się zmienić w jego konfiguracji.

Domyślnie routery mają włączonego DHCP, czyli komputer łącząc się z takim routerem dostaje od niego adres ip, którego ty sam nie ustalasz (możesz jednak kazać narzucić routerowi, żeby przyznaczył ci jakiś własny adres).

Po pierwszym uruchomieniu routera nie trzeba w karcie sieciowej ustalać ani adresu własnego, ani routera.

Jeżeli teraz mimo wpisania do przeglądarki domyślnego adresu IP routera, milczy, spróbuj go zresetować (powinien być odpowiedni przycisk). Jeżeli dalej nie działa, a nie ma żadnego zewnętrznego portu oprócz rj-45 łączącego go z komputerem (np. rs232), tak jak jest to w tych tańszych modelach, obawiam się, że będziesz musiał kupić nowy.