PDA

Zobacz pełną wersję : Zakaz żucia gumy na Górnym Śląsku

Krzysiek
11-08-04, 08:15
Zakaz żucia gumy pojawi się w wielu publicznych miejscach na Śląsku. Stop balonówkom powiedziano już w sądach, szpitalach, uczelniach, szkołach i oazach. A wszystko dlatego, że ekipy sprzątające nie mogą sobie poradzić z ich dezynfekcją
Źródło: Gazeta Wyborcza (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2222800.html)
Po prostu debilizm roku 2004 IMHO.

Nimitz
11-08-04, 22:17
A że tak Krzysiu spytam z czyjej strony? Ze strony urzędników, którzy w ten sposób może ochronią kilka osób przed gumą na spodniach? Czy ze strony tych kretynów którzy gumy rzują i potem zamiast ruszyć dupe do kosza to wolą ją po prostu przykleić gdzie popadnie. Z mojego punktu widzenia to raczej ta druga strona pretenduje do nagrody "Debila Roku", ale to nie tylko 2k4, ale i lat wcześniejszych...

P.S. Chociaż przy Samoobronie miałaby marne szanse na wygranie :P

Krzysiek
11-08-04, 22:42
Myslisz, ze tego typu zakazy cos dadza? bo ja szczerze watpie. A czy byla wczesniej jakas akcja uswiadamiajaca? rowniez szczerze watpie...
Latwiej wydac debilny przepis, ktory wszyscy beda zlewac i olewac, bo jak przyjdzie co do czego to po prostu gume przelknie i kto mu udowodni, ze zul :twisted: ? Juz widze jak beda ludzi wysylac na gastroskopie i inne badania i przeswietlenia. Wojtek, nie tedy droga. Moze wkrotce zabronia kichac, smarkac i rzygac bo to widok takiego zarzyganego obsmarkanca kogos urazi? Ehhh..

neja
11-08-04, 23:54
To mi przypomina zakazy palenia na przystankach i w ich okolicach w niektorych miastach.... To tez jest ciekawy przepis - jak jeszcze jestem w stanie zrozumiec, ze nie powinno sie palic pod wiata przystanku :? , ba jak najbardziej jestem przeciw, tak nie potrafie sobie wyobrazic takiego przepisu w praktyce....

Jest martwy, bo co? Przechodzen ma zgasic papierosa tylko dlatego ze przechodzi w odleglosci 10m kolo przystanku?! Oba te przepisy sa martwe. Zreszta nie tylko te.

W Polsce od x lat jest ustawa nakazujaca sprzatnie na dworze po swoim zwierzaczku i co? Nikt tego nie przestrzega, choc taki akurat pomysl jest dobry IMHO. 8)

Nimitz
12-08-04, 00:21
Jak mam być szczery, to ten kij ma dwa końce. Ale w sumie to racji troszkę macie :) Ten przepis jest dobry, tylko nie sprawdza się w kraju idiotów (sorry za uogólnienie). W Niemczech (wiem z doświadczenia) ludzie sprzątają za swoimi psami. Czemu? Bo się boją, że zapłacą mandat, bo pomyślą, że jak sasiedzi to zobaczą to będzie wstyd, bo... sto tysięcy maleńkich powodów w ich mętalności. Kluczem do rozwoju społeczeństwa i tego kraju jest zmiana mentalności Polaków, którzy leją na wszystko i wszystkich oczekując w zamian złotych gór. Problem polega na tym, że zmiana będzie następować bardzo powoli z pokolenia na pokolenie "znormaniejemy". Może się jednak okazać, że to co obecnie prezentujemy tak dalece odsunie nas od reszty cywilizacji, ze wtedy nie będzie nam to potrzebne... :(

Krzysiek
12-08-04, 08:30
Wiesz Wojtek, wszystkie poruszone powyzej problemy, poczawszy od gumy do zucia, poprzez pety, a na psich kupskach konczac to kwestia wychowania. Jesli od najmlodszego rodzice wpajaja Ci do glowy, ze smieci wyrzuca sie do kosza, a nie tam gdzie stoisz, to u 99% dzieci bedzie to w wieku przedszkolnym, szkolnym, gimnazjalnym, licealnym, studenckim, a potem takze i doroslym, odruch bezwarunkowy.

A takie glupie zakazy i kary tylko beda ten odruch bezwarunkowy niszczyly, bo w duszy prawie kazdego mlodego czlowieka istnieje cos takiego jak naturalny sprzeciw wobec zakazow, tabu i nakazow. Dla mnie to jest totalna paranoja i tylko totalni debile mogli wpasc na taki debilny pomysl.

Zamiast tego powinni zorganizowac jakas akcje spoleczna oparta na blyskotliwym pomysle, ktorego mlodziez tak szybko nie odrzuci. Przyniosloby to duzo wieksze korzysci i to w duzo wiekszym rozmiarze niz tylko w przypadku gum do zucia.

No ale tego sie nikomu nie chce zrobic, a najmniej urzedniczynom, ktorzy zamiast uczciwie pracowac za nasze pieniadze tylko pierdza w stolki, niuchaja jak by tu sobie portfel napchac i leja na wszystkich z gory....

Nimitz
12-08-04, 14:11
Ok, ze mną możesz polemizować, dyskutować, niejednokrotnie przemówisz mi nawet do rozumu. Ale niestety ta młodzież o której mówimy w większości to rozwydrzone gnojki bez ambicji, inteligencji i jakiegokolwiek kręgosłupa moralnego (znów bez uogólnień). Niestety nasze chore społeczeństwo + instytucja zwana "Gimnazjum" stworzyła małe potworki, które w dupie mają Twoją, moją, czyjąś pracę, prośby, nakazy i zakazy. Jedynym sposobem, żeby im pokazać gdzie ich miejsce to kawałek rurki gazowaj i stosowanie prawa jungli. No może jestem zbyt okrutny, ale nie znam innego sposobu, żeby przemówić im do rozumu. :evil:

konkordpl
12-08-04, 14:43
Niedlugo wprowadza zakaz pierdzenia w kosciele...

Nimitz
12-08-04, 22:27
A Ty znowu w kościół... Konrad, daj im spokój. :-) Chociaż zakaz pierdzenia niektórym mógłby się przydać (choć z medycznego punktu jest bardzo niebezpieczny)

Krzysiek
12-08-04, 22:35
Konrad ma klapki na oczach, na ktorych od strony galki ocznej narysowany jest przekreslonych "kiecuch". Dlatego tez probuje w kazda sprawe ich wmieszac, uwazajac, ze podniesie tym atomsfere dyskusji. Jednak IMHO w dyskusji poza temperatura potrzebne jest takze pewne wyczucie, ktorego nasza forumowa "maskotka" :twisted: nabierze za kilka lat :P

konkordpl
12-08-04, 23:49
Nie podniecam atmosfery dyskusji... Ja tylko stwierdzam fakty : - P

Dzis bylem u okulisty, mam powiekszone zrenice...
Nic nie bralem, jak boga noga!!

Nimitz
13-08-04, 13:08
Dobrze że nic nei podnecasz... :D
Co do powiększonych źrenic to jedna rada - śpij więcej ;-)
Cytacik pasujący - Ice Age (polski dubbing) "Ale Ty masz wielkie oczyska" :)

konkordpl
13-08-04, 13:28
HaHaHa, Nimitz, jestes pierwszą osobą, ktorej powiekszone źrenice skojarzyly sie ze spaniem, HaHaHa, ; - D

Nimitz
13-08-04, 16:34
No nie chcę Ci martwić, ale pierwszą oznaką niewyspania u mnie są właśnie powiększone źrenice - może jestem jakąś anomalią ale tak mam :)