PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznawanie kodów kreskowych

waldemarm
27-02-07, 18:53
Witam serdecznie.
Piszę program w C#, który między innymi musi rozpoznać kod kreskowy na zeskanowanym dokumencie. Czy jest jakaś kontrolka, która umożliwia rozpoznawanie kodów kreskowych na dokumentach, albo czy ktoś wie jak to zrobić?

osiaq
27-02-07, 22:45
Nie ma takiej kontrolki :) Nie ma potrzeby :)
Standardowo każdy skaner podłączony jest do pętli klawiatury i konwertuje kod sam (od tego jest) na zwykłe znaki ASCII.

Zrób test: ustaw kursor na notatniku i przeskanuj jakiś kod. Otrzymasz coś typu

7623476354765

Napisz dokładniej nad czym pracujesz, to i więcej będziemy Ci mogli pomóc

macol
27-02-07, 22:54
albo czy ktoś wie jak to zrobić?
wystarczy że ustawisz kursor w textboxie przed skanowaniem, a skaner sam już zrobi resztę ;)

waldemarm
28-02-07, 10:05
Może niezbyt jasno się wyraziłem o co mi chodzi, za co bardzo przepraszam. Program który piszę to program, który ma służyć między innymi do archiwizacji dokumentów. Aplikacja ma działać w następujący sposób. Do skanera z podajnikiem zostanie włożone np 100 dokumentów. Na każdym z nich jest w rogu kod kreskowy (jest to pewien numer). Program powinien działać tak, że dany dokument zostanie zeskanowany, a kod kreskowy rozszyfrowany (czyli zamieniony na dany numer) Dany dokument zostanie zapisany do bazy SQL-owej, a jako klucz w tabeli zostanie wykorzystany właśnie numer, który jest kodem kreskowym na dokumencie. I chodzi mi właśnie o to czy z pdf-a czy np: z bmp można jakoś odczytać kod kreskowy.

stilgar
28-02-07, 10:25
chyba to powinno pomóc :)
http://www.dtksoft.com/barreader.php