PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzątaj łazienkę z pozytywnym nastawieniem

Piotrek
04-03-07, 21:44
Tokijscy wróżbici zachęcają Japończyków do dbałości o wygląd łazienki, która ma im zapewnić szczęśliwe i udane życie.

"Nie wystarczy wytrzeć podłogi, powinieneś ją wypolerować. Bardzo ważne jest również, aby podczas takiej czynności zachowywać pozytywne nastawienie".

Teoria, zgodnie z którą czysta toaleta przynosi szczęście, a nawet wpływa na urodę człowieka, funkcjonuje w Japonii od lat, z czego korzysta ostatnio wydawnictwo Makino Publishing, w którym ukazują się kolejne poradniki na ten temat.

Źródło: Onet (http://wiadomosci.onet.pl/1496972,69,1,0,120,686,item.html)

Ja często w domu sprzątam łazienkę, muszę sprawdzić tę zależność. Następnym razem będę sprzątał z pozytywnym nastawieniem!

selena
05-03-07, 10:21
Sprzątam łazienkę podobnie jak i inne pommieszczenia w domu, nie mam świra na punkcie czystości i dlatego połysku nie musi być, ale czysto i higienicznie to zdecydowanie tak.
Czy istnieje jakaś zależność miedzy czystością w łazience a szczęściem? według mnie nie, ale być może Japonki przywiązują wiekszą wagę do lśniącej łazienki ode mnie. Przydałoby się to wypraktykować i kilka dni nie sprzątać ;-)

Error
11-09-07, 20:47
Hmm.. pozytywne nastawienie.. Mam się śmiać do ścierki? :) ja ogólnie jak sprzątam mam pozytywne nastawienie bo inaczej nigdy bym tego nie zrobiła dokładnie i całkowicie.. Kolega ostatnio powiedział, że jego babcia zawsze mu powtarzała, że gdy wejdzie do domu dziewczyny pierw niech zobaczy.. łazienkę ;) gdy jest czysto, jest doskonałym materiałem na dziewczynę, a potem żonę..

selena
12-09-07, 09:18
Nauczcie mnie pozytywnego nastawienia, bo ja od zawsze nie mam nawet odrobiny animuszu do sprzątania łazienki. :p

Jurgi
12-09-07, 14:20
Czy ta koncepcja nie wywodzi się z Feng-Shui?

Durden
14-09-07, 22:06
babcia zawsze mu powtarzała, że gdy wejdzie do domu dziewczyny pierw niech zobaczy.. łazienkę
Wolę po wejściu sprawdzić jej "pozytywne nastawienie" w poszukiwaniu mojego punktu G ...:))))

zielko
07-02-08, 10:23
Właściwie to już dawno nie sprzątałem łązienki, ale lubiłęm to robić, dobra muzyka, środki czystości i do pracy.. Ale faktycznie, babcie mają rację, ważna jest łazienka i kuchnia!

pomme
12-02-08, 14:17
Mnie tam nigdy nie ciągnęło do sprzątania łazienki, ale jak już mnie ktoś zagonił to robiłem...Nie jest to aż takie męczące, chyba, że ktoś ma naprawdę ogromną łazienkę :)

wiercipietka
04-08-08, 06:26
Mysle, ze od pozytywnego nastawiania wazniejsze jest jednak, zeby po sprzataniu bylo czysto, pozytywnie mozna sie nastawiac przy innej okazji:mrgreen: Ja nie ma problemow z lazienka, bo wywalilam wszystko co zbedne i zainstalamowam baterie bezdotykowe i duzo latwiej utrzymac porzadek.

aga-r5
04-08-08, 09:42
Co racja to racja, dla mnie łazienka to najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu pod względem czystości. Może i mam świra, ale nie znoszę osadu z mydła czy wszech obecnie walających się włosów po podłodze. Podobnie z resztą z kuchnią, ślady tłuszczu, okruchy...bleee :)
Poza tym uważam, że jeśli raz porządnie się wysprząta to później zdecydowanie łatwiej jest ten porządek utrzymać - ot, taka zależność,
Pozdrawiam
Aga R.

wisiorek
11-11-11, 13:03
Całkowicie się zgadzam! Nie cierpię, kiedy łazienka jest brudna... mycie rąk w brudnej umywalce, branie prysznica w brudnej kabinie czy wannie przyprawia mnie o dreszcze... ;)

mariolkasun
12-11-11, 13:24
Polecam sprzątanie łazienki przy głośnej muzyki, takiej, żeby nie było możliwości słyszenia własnych myśli. :-)

dobre.info
13-09-12, 11:32
Niezły pomysł :)

agata.31
19-09-12, 08:20
Można założyć jakieś słuchawki do tego mp3 i jazda :D

Witka
13-11-12, 20:53
a ja tak nie cierpię szorowania kafli, ze nie wiem czy dałabym radę robić to z pozytywnym nastawieniem.

matuesz26t
14-11-12, 07:54
Również nie lubię gdy jest brudno w łazience a szczególnie jak jest brudny sedes i z niego śmierdzi.

Raquel
14-11-12, 08:59
Ja nie mam problemy ze sprzątaniem łazienki, ale to chyba dlatego, ze robie to systematycznie i często - dlatego nie jest nigdy tak brudna, zeby wymagała jakiegoś intensywnego i długiego szorowania.

Wypowiadanka
27-12-12, 15:11
Ja ostatnio miałam pozytywne nastawienie i to bardzo - może dlatego, że tym razem to mój narzeczony zobowiązał się wyszorować łazienkę na błysk :D

rebecca2001
27-12-12, 15:26
Nikt nie powinien sprzątać -a już tym bardziej z pozytywnym nastawieniem. Proletariusze [sprzątacze!,sprzątaczki!] wszystkich krajów ...

* Relaks *!