PDA

Zobacz pełną wersję : Brak adresu IP

Ewcia35
07-03-07, 17:42
Witam
Mamproblem z laptopem nie pobiera adrsu IP. Pracuje na XP Home, wyłonczyłam komputer a po włączeniu są problemy z uzyskaniem prze niego IP. Próbowałam WinsockFix i bez rezultatów. Czy ktoś mi poradzi?

macol
07-03-07, 17:51
wyłączasz, czyli? Start/Zamknij/OK, czy może robisz to w inny sposób?

Ewcia35
07-03-07, 17:58
Właśnie w taki sposób. Może jestem mniej obeznana w temacie niż ty wiec skoro nie morzesz mi pomóć choć sie nie wyśmiewaj. Dzięki

macol
07-03-07, 18:30
Ja si nie wymiewam. Mam podobne problemy, ktrych tez nie potrafi rozwiza, ale maj miejsce gdy wprowadzam laptopa w stan wstrzymania z konta bez praw admina... Dlatego pytanie, co rozumiesz przez wyczenie go.

Sprbuj zainstalowa nowsz wersje sterownikw do sieciwki, przeskanuj pc'ta jakim antyspyware.

Byo PW, zgodnie z zaleceniami administracji, nie zareagowaa, wic teraz publicznie:
Napisz pierwszego posta po polsku. Drugiego te.

Ewcia35
07-03-07, 19:03
Przepraszam wszystkich którzy czytali mego posta i poczuli się urażeni w jakiś sposób. Po prostu szukam pomocy i myślałam ze tu ją znajdę. :cry:

RRybak
07-03-07, 20:19
1. Gdzie podłączasz laptopa - tj. do jakiej sieci - modem, neo, LAN? Bez tego nawet nie zaczynam pomocy - zbyt wiele możliwości.
2. Instalowałaś ostatnio jakieś programy antyszpiegowskie, firewalle (zapory), antywirusy?
3. Czy system był aktualizowany (nawet przez "aktualizacje automatyczne") w ostatnim czasie? Zwłaszcza przed tym wyłĄczeniem?

nilona
10-04-08, 20:15
Witam,
mam podobny problem, a dokładniej z laptopem mamy.
Mamy w domu neo rozdzielne routerem na 3 kompy.
Nie wiadomo czemu (najprawdopodobniej po jakiejś aktualizacji) jest jakiś problem z dnsem,nie pobiera się ip z routera :/ na moim lapku śmiga net. Dodam, że u mamy jest Windows Vista. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł jak to rozwiązać? Odinstalowałam wszystkie dzisiejsze aktualizacje.

:-? :?